Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś te recenzje monitorów na benchmark.pl nigdy do mnie nie przemawiały. :kijem:

Zupełnie nie wiem po co pomiary jasności przy ścinaniu palety (powinni podać minimalną jasność bez obcinania np. powiedzmy jest to 50% i namalować w recenzji ile cd ma w ten czas biel ... a następnie podać przy wyższych wartościach aż do 100%).

 

Generalnie system oceny powinien być tak zbudowany by bojkotować modele z poważnymi wadami np. brakiem odpowiednio szerokiej regulacji mocy lamp.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem po co pomiary jasności przy ścinaniu palety (powinni podać minimalną jasność bez obcinania np. powiedzmy jest to 50% i namalować w recenzji ile cd ma w ten czas biel ... a następnie podać przy wyższych wartościach aż do 100%).

 

Generalnie system oceny powinien być tak zbudowany by bojkotować modele z poważnymi wadami np. brakiem odpowiednio szerokiej regulacji mocy lamp.

 

Wychodzi na to, że bardzo pobłażliwie traktują modele z wadami i prawie wszystkie są wg nich ok. Zresztą już nie od dziś wiadomo, że do recenzji ( zwłaszcza monitorów, gdzie indywidualne preferencje odbioru obrazu są bardzo ważne ) trzeba podchodzić z dystansem.

 

 

BTW, na allegro jest od groma Dell 2709 i to w całkiem atrakcyjnej cenie. Co się dzieje to nie wiem? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gwarancja 60 dni i ta ściema, że stara się o papiery u producenta :f

 

60 dni jest dobre dla paczki chrupek :rolleyes:

 

Do konsol i filmów by się nadał. Jednak 27" i wciąż ta sama rozdziałka to już pixel na pixelu.

 

No i ten IL na poziomie 3 klatek (mówisz Input Lag, myślisz Dell)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale głupoty piszecie że przeraża was kalibracja monitora, szczególnie HP lp2474w. Ile czasu i umiejętności potrzeba żeby zmienić wartość R/G/B kontrastu i jasności?? Spokojnie zrobi sie to w minutę, więc przestańcie płakać. Jak ktoś nie wie jakie parametry to ustawcie te: R\G\B = 251\235\242 kontrst 65 a jasnoć coś z przedziału 12-15 ewentualnie troszkę wiecej zależnie od potrzeb i odczuć, ja mam 15. Kolejna sprawa, nie widziałem monitora z większą ilością złączy niż ten HP. Jeśli dla kogoś 6xUSB 2xDVI HDMI s-Video composit i display port to za mało to chyba jest p*****y. Na ustawieniach które podałem monitor pobiera 55W a te same ustawienia tylko max jasność to ok 95W. Pivot w sumie fajna zabawa, ale teraz nie korzystam bo powiesiłem go na ścianie, wiecej miejsca na biurku. Cieszę się że kupiłem ten monitor, bop jest genialny i zapłaciłem za niego jedynie 1609 zł w Siriusie. Tak, kupowałem go jak tylko sie pokazal, na początku września. Nie odczuwam zadnego smuzenia, i nie trzeba zmieniac ustawien do ogladania filmu czy do grania, to jakas paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale głupoty piszecie że przeraża was kalibracja monitora, szczególnie HP lp2474w. Ile czasu i umiejętności potrzeba żeby zmienić wartość R/G/B kontrastu i jasności?? Spokojnie zrobi sie to w minutę, więc przestańcie płakać. Jak ktoś nie wie jakie parametry to ustawcie te: R\G\B = 251\235\242 kontrst 65

Nie ma przepalenia przy takich wartościach ? Jeśli RGB są w zakresie 0-255 a kontrast 0-100 to przy R251 i kontrast65 najprawdopodobniej masz uciętą paletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepalenia przy takich wartościach ? Jeśli RGB są w zakresie 0-255 a kontrast 0-100 to przy R251 i kontrast65 najprawdopodobniej masz uciętą paletę.

 

odpowiem tym linkiem 3160140[/snapback]

@ZlyDzien

 

a tak poza tym to wszystko w porządku?

 

a myslisz że czemu mam taki nick ;>

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem tym linkiem http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

 

jak podkrece kontrast to bialem robi sie zielone a nie o to chodzi;)

Powinni ustawić RGB po 255 a następnie wykryć max kontrast natywny (powiedzmy będzie to 65 choć wątpię). Dalej powinni pozostawić ten kontrast na 65 , jedną składową na 255 i dwie kolejne tak dostroić posiłkując się kolorymetrem by osiągnąć temp. barwową np. 6500K. Sądząc po tym jak to poustawiali podejrzewam że źle/nieoptymalnie ustawili monitor i jest prawdopodobne że albo ustawili temp. barw 6500 K jedynie dla końcowych odcieni (możliwe przy przepaleniu) albo nie wycisnęli z monitora max kontrastu i nasycenia (praktycznie gamutu). Można przypuszczać że test jest źle zrobiony (sądząc po poszlakach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lepszego testu nie znalazłem, a odchylenia barw od prawdziwych , jakie uzyskali przekonują mnie do tych właśnie ustawień. Imo jest to bardzo dobra alternatywa dla pożyczania urządzen do kalibracji i samodzielnego mocowania się z kolorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lepszego testu nie znalazłem, a odchylenia barw od prawdziwych , jakie uzyskali przekonują mnie do tych właśnie ustawień. Imo jest to bardzo dobra alternatywa dla pożyczania urządzen do kalibracji i samodzielnego mocowania się z kolorami

1. Jeśli tylko masz możliwość pożyczenia kolorymetru to nawet nie mamy o czym rozmawiać - uzyskasz znacznie lepszy efekt niż przepisując to co ktoś zmierzył na innym modelu o innym czasie świecenia (nawet zakładając że zmierzył poprawnie).

 

2. Dziwne że na TFT central uzyskano kontrast po kalibracji 694:1 a na :

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...75w-part11.html

uzyskano 725:1 ... nie sądzisz ?

Pomijam już fakt że wartości nastaw w OSD są bardzo odmienne (bardziej przekonują mnie z prad ... mam nadzieję że nie przepalili z tym K80).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli tylko masz możliwość pożyczenia kolorymetru to nawet nie mamy o czym rozmawiać - uzyskasz znacznie lepszy efekt niż przepisując to co ktoś zmierzył na innym modelu o innym czasie świecenia (nawet zakładając że zmierzył poprawnie).

 

2. Dziwne że na TFT central uzyskano kontrast po kalibracji 694:1 a na :

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...75w-part11.html

uzyskano 725:1 ... nie sądzisz ?

Pomijam już fakt że wartości nastaw w OSD są bardzo odmienne (bardziej przekonują mnie z prad ... mam nadzieję że nie przepalili z tym K80).

 

Nie mam możliwości.

 

694 a 725? no prosze Cie.. i tak nic nie zauwaze. Jak kiedyś najdzie mnie ochota na zgęszczenie tematu jakości obrazu to może zajme sie kalibracja, póki co wystarczy mi że obraz jest klarowny i nie oślepia jak to mialo miejsce na fabrycznych nastawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z modelem LG l245WP BN ? lepszy niz HP ? bo gdzies tam jeszcze widzialem maja i sie zasnatanawiam czy nie wziac tego ?

Trzymaj się z dala od 245, jeśli chodzi Ci o porównanie z 2475 :P

Miałem Lg, mam Hp, "niebo a ziemia" (przekop kilka/kilkanaście stron wstecz, są informacje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, poszły klamoty w górę. :lol2:

Na chwilę obecną najtaniej znalazłem 1850 zł. Mimo wszystko monitor lepszy niż Benq.

święta idą;)

A co do tego HP: może i lepszy, ale ja jednak chyba za wide gamut podziękuje i dlatego szukam jakiegos innego modelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym HP 2475, ale przeraża mnie to wide gamut i koniecznosc kalibracji-bo w sumie, to monitor mi potrzebny do gier/filmów, więc rozszerzona paleta barw nie jest mi jakoś niezbędnie potrzebna. Czy istnieje jakis sposób, żeby go skalibrowac tak, aby wszędzie(w grach, filmach etc) wyswietlał "normalne" kolory czy też trzeba by kombinować dla każdej aplikacji z osobna? Bo jak tak, to chyba poszukam innego monitora*...(i wtedy pytanie: co do 2 tys. złotych warto brać, 24 cale, PVA/MVA etc albo S-IPS :) )

Jakie kombinowanie dla każdej aplikacji z osobna ? LOL ?

 

Wgrywasz profil do systemu, włączasz profilowanie w przeglądarce www (raz na zawsze) i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kombinowanie dla każdej aplikacji z osobna ? LOL ?

 

Wgrywasz profil do systemu, włączasz profilowanie w przeglądarce www (raz na zawsze) i po problemie.

Mówisz, że ta opinia(druga od dołu) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/381832_komentarze/ to bzdura? Pytam, bo się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że ta opinia(druga od dołu) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/381832_komentarze/ to bzdura? Pytam, bo się nie znam :)

U mnie to wygląda tak ... w grach nie widzę przesycenia ... podobnie jak w filmach. Zdjęcia oglądam na przeglądarce Visty (korzysta z profili), obrabiam w GIMP (tu zawsze trzeba korzystać z profili czy masz monitor sRGB czy AdobeRGB), filmy oglądam w VLC media player ... a strony WWW w Firefox 3 z włączonym profilowaniem.

 

Z tymi barwami to nie jest taka prosta sprawa ... sRGB bardzo odbiega od NTSC więc to monitor sRGB bardzo kłamie na klipach z taką przestrzenią.

 

To samo gry ... GTA3 raczej uważałem za bardzo wyblakłe ... teraz wydaje się OK.

 

Jedynie zastanawiam się nad BF2 ... czy przypadkiem w strike at karkand nie ma nieprawidłowych barw (przydałby się punkt odniesienia). Tak czy inaczej profilowanie to przyszłość ... chyba ze ktoś na siłę lubi się uwsteczniać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...