Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w sobotę LG W2452V-PF. Jestem z niego zadowolony. Kolorki bardzo ładne, w gry w 1920x1200 (CS:S, Bioshock, RA3, COD MW, COH:OF, FC2) gra się bardzo fajnie. Monitor posiada złącze DVI, DSUB oraz HDMI. Ładnie wygląda, do tego cena jest przystępna. http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...-lg-w2452v.html Tutaj jest jego recenzja. Z czystym sumieniem mogę go polecić :). Do tego cena jest przystępna, obecnie na promocji w MM kosztuje 1050zł. Zapomniałem dodać, że LG daje 30dni gwarancji na piksele, tzn. że jeżeli komuś wypali się chociaż 1 subpiksel w ciągu 30 dni, to monitor wymieniany jest na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny ten LG.

@ Kyle - Wiem że optymalny był by 1900x1080 ale z 1900x1200 jest większy wybór (patrze na Dabz.ie)

A czy muszę coś ustawiać jak kupie jakiś z tych monitorów monitor tzn jakieś specialne ustawienia?(moja wiedza zatrzymała się na Samsungu 753 coś tam :))

 

Co byście polecili z tego:

http://www.dabs.com/productview.aspx?Quick...55021,428550000

lub

http://www.dabs.com/productview.aspx?Quick...55021,428550000

 

Osobiście napaliłem się na

http://www.dabs.com/productview.aspx?Quick...,50246,51800000

lecz niema go już od jakiegoś czasu.

Jaki byście dobrali w tej stronki www.dabz.ie - mam najlepsza dostępność z tego sklepiku (IRL i UK są biedne pod względem dostępności części).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem sobie benq v2400w, mam nadzieje że to bedzie dobry wybór.

A tak jako ciekawostka, wczoraj na stronie della mieli jakiś błąd i można było kupic 22 calowy 2209wa za 282 zl netto. Co jest niezłą ceną zważywszy że jest to najnowszy model na matrycy bodajże ips. Znajomy kupił dwa, ja już nie zdążyłem :(

Kupiłem tak ten monitor, dziś zadzwonił kurier i jest. ;D

 

Wrażenia:

1. Póki miałem CRT na biurku to zmierzyłem tego sławnego input laga i wyniki takie:

32 razy 15 albo 16ms

11 razy 0 ms

1 raz 31 ms (ale zdjęcie było na granicy czytelności)

Średnia teoretycznie 11,23ms, ale patrząc na powtarzalność wyników i fakt, że fotki z 15/16ms były zdecydowanie najczytelniejsze (te z zerami niektóre idealne, a na niektórych widać było, że coś się już rysuje nowego itp.) to chyba można uznać, że realnie jest 15/16ms, ew. troszkę mniej, co jak na IPS jest wynikiem bardzo ładnym. ;)

Dołączona grafikaDołączona grafika

2. Kąty widzenia rewelacja - bez porównania do TN, patrze skąd chce i obraz jest super.

3. Podświetlenie - bardzo dobre, żadnego "backlight bleeding" itp., w normalnej pracy na czarnym tle nic nie widać, jak dałem jasność i kontrast na 100/100 i zgasiłem światło w pokoju to wtedy można było zaobserwować jakieś minimalne różnice, ale uważam, że w porównaniu do tego co widziałem na innych monitorach to jest rewelacyjne (a nie znoszę jak mam szare pasy przy krawędziach).

4. Czerń - ciężko mi powiedzieć, bo dawno nie widziałem czegoś na VA, a to pierwszy IPS jakiego oglądam. Wygląda ładnie, wydaje mi się zdecydowanie czarna, a nie jakaś szara czy granatowa. O ile patrzę na czarny prostokąt na środku ekranu to jest b. dobrze jak na moje oko. Natomiast ciekawy efekt jest jak się da czerń na cały ekran - w rogach zaczyna się minimalnie mienić, przez zmianę kąta widzenia. Zauważyłem, że właśnie czarny kolor jest zdecydowanie najbardziej wrażliwy na kąty, nieporównywalnie bardziej niż inne (może to normalka w lcd czy ips, nie wiem ;)). O ile patrząc na zwykłą fotkę praktycznie nie widzę różnicy z przodu czy z boku, to już patrząc na czarną plamę da się zauważyć, że trochę się mieni.

5. Monitor ma fabrycznie ustawioną jasność i kontrast 75/75 - to jest kosmos. ;) Zjechałem z jasnością do 0, a kontrastem do 50. Zwykle obniżony kontrast powoduje, że znikają detale w czerni, ale nie wiem póki co jak to tutaj wygląda. Jeszcze nie testowałem, będę się bawił dopiero. Na pierwszy rzut oka wydaje się w zupełnie w porządku, ale zobaczę jak to wygląda przy filmach czy na jakiś gradientach.

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, potem włączę sobie CSa i poszukam sobie jakiś planszy testowych z gradientami. ;) Oczywiście za 440zł to jest zupełnie za darmo. Jeżeli monitor będzie po ~1200zł to prawdopodobnie również bym go kupił, gdyby Dell nie popełnił tej przyjemniej dla mnie pomyłki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tak ten monitor, dziś zadzwonił kurier i jest. ;D

 

Wrażenia:

1. Póki miałem CRT na biurku to zmierzyłem tego sławnego input laga i wyniki takie:

32 razy 15 albo 16ms

11 razy 0 ms

1 raz 31 ms (ale zdjęcie było na granicy czytelności)

Średnia teoretycznie 11,23ms, ale patrząc na powtarzalność wyników i fakt, że fotki z 15/16ms były zdecydowanie najczytelniejsze (te z zerami niektóre idealne, a na niektórych widać było, że coś się już rysuje nowego itp.) to chyba można uznać, że realnie jest 15/16ms, ew. troszkę mniej, co jak na IPS jest wynikiem bardzo ładnym. ;)

Dołączona grafikaDołączona grafika

2. Kąty widzenia rewelacja - bez porównania do TN, patrze skąd chce i obraz jest super.

3. Podświetlenie - bardzo dobre, żadnego "backlight bleeding" itp., w normalnej pracy na czarnym tle nic nie widać, jak dałem jasność i kontrast na 100/100 i zgasiłem światło w pokoju to wtedy można było zaobserwować jakieś minimalne różnice, ale uważam, że w porównaniu do tego co widziałem na innych monitorach to jest rewelacyjne (a nie znoszę jak mam szare pasy przy krawędziach).

4. Czerń - ciężko mi powiedzieć, bo dawno nie widziałem czegoś na VA, a to pierwszy IPS jakiego oglądam. Wygląda ładnie, wydaje mi się zdecydowanie czarna, a nie jakaś szara czy granatowa. O ile patrzę na czarny prostokąt na środku ekranu to jest b. dobrze jak na moje oko. Natomiast ciekawy efekt jest jak się da czerń na cały ekran - w rogach zaczyna się minimalnie mienić, przez zmianę kąta widzenia. Zauważyłem, że właśnie czarny kolor jest zdecydowanie najbardziej wrażliwy na kąty, nieporównywalnie bardziej niż inne (może to normalka w lcd czy ips, nie wiem ;)). O ile patrząc na zwykłą fotkę praktycznie nie widzę różnicy z przodu czy z boku, to już patrząc na czarną plamę da się zauważyć, że trochę się mieni.

5. Monitor ma fabrycznie ustawioną jasność i kontrast 75/75 - to jest kosmos. ;) Zjechałem z jasnością do 0, a kontrastem do 50. Zwykle obniżony kontrast powoduje, że znikają detale w czerni, ale nie wiem póki co jak to tutaj wygląda. Jeszcze nie testowałem, będę się bawił dopiero. Na pierwszy rzut oka wydaje się w zupełnie w porządku, ale zobaczę jak to wygląda przy filmach czy na jakiś gradientach.

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, potem włączę sobie CSa i poszukam sobie jakiś planszy testowych z gradientami. ;) Oczywiście za 440zł to jest zupełnie za darmo. Jeżeli monitor będzie po ~1200zł to prawdopodobnie również bym go kupił, gdyby Dell nie popełnił tej przyjemniej dla mnie pomyłki. ;)

No to pogratulować sprzęcika. :rolleyes: Zwłaszcza za taką cenę, jak za darmo. Nowe matryce IPS mają to do siebie, że czarny świeci pod kątem, normalna sprawa. Są modele ( mało i drogie ) które mają polaryzator niwelujący ten efekt. W związku że prawdopodobnie jako pierwszy na tym forum masz ten monitor mam pytanko:

1. Jak wyglądają gradienty? Płynne przejścia? ( możesz sprawdzić programem checkemon ).

2. Czy jak masz białą planszę, to na całym ekranie jest równo biała, czy któraś strona jest np. lekko zielona, różowa itp.?

3. Jak z regulacją jasności? Piszesz że na standardzie jest bardzo jasno. A jak zjedziesz z brightness na 0 to nadal za jasno?

4. Jaka jest powłoka na ekranie. Jakaś "ciężka" czy raczej normalna?

5. Jak z czytelnością tekstu?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do gradientów to na tym checkmonie wyglądają bardzo ładnie. Jak się wpatrzę na zielonym kolorze w ten najniższy gradient to przy dokładnym oglądaniu da się zauważyć takie mini paski, ale to dlatego, że w tym programie chyba tak powinno być. Każdy kolejny poziom jest dwa razy bardziej gęsty, a ten na samym dole właśnie wygląda jakby miał dwa razy cieńsze paski niż ten nad nim. http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php - patrząc na to, uważam, że jest praktycznie idealnie. Color spectrum w tym checkemonie - też pięknie, zero jakiś schodków itp.

2. Biały wydaje mi się biały, jakiś kolorów nie zauważyłem.

3. brightness na 0, contrast na 50 i tak póki co pracuję, jest w porządku. Nie zauważyłem np. żeby przy zmniejszaniu kontrastu przestawały być widoczne najbardziej czarne odcienie na jakiś planszach testowych. Wydaje mi się, że jest w porządku, chociaż można poczekać na jakieś poważne recenzje czy kontrast i jasność na tym poziomie nie ma jakiś negatywnych skutków. ;)

4. Trochę nie rozumiem. Ekran to zwykły, matowy LCD.

5. Po włączeniu ClearType jest ok. Bez ClearType jest "za ostry", ale chyba po to właśnie powstało ClearType. ;)

Edytowane przez zaitsev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planowałem ostatnio zakup Samsunga 2493HM nawet wybrałem się do MM ale już go nie było! Okazuje się, że nie ma go już nigdzie. Pojawił się za to 2494HM różniący się przedewszystkim rozdzielczością (1920 x 1080 zamiast wcześniejszych 1920 x 1200).

 

Co myślicie o tym nowym monitorze 2494HM - czy warto go wziąć zamiast 2493HM? Zastosowanie tylko do komputera (nie mam i nie planuję konsoli) - net, filmy, gry

Trochę się boję tej mniejszej rozdzielczości w pionie.

 

Poradźcie coś.

 

KRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dzisiaj w OSZOŁOMIE czyt. Auchan-ie monitorek Manta 2401 .Powiem tylko tyle że z 30-stu wystawionych tam monitorów właśnie ten bym wybrał.

Drażni ten napis "firmowy" , kiepsko wygląda obudowa i cena leciutko za wysoka - 875 pln. Za 700 można by brać w ciemno.Ustawiłem brightnes na 15 i contrast na 66 (takie zboczenie) i wrażenia jak najbardziej pozytywne.Katy rewelka, czerń głęboka, brak srebrzenia ale ta cena ;/

HP-ka 24" na matrycy TN poprostu zmiażdżył (stały obok siebie)

tu jakaś auto reklamo-recka :

http://www.manta.info.pl/screens/LCD2401/MonitorLCD2401.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dzisiaj w OSZOŁOMIE czyt. Auchan-ie monitorek Manta 2401 .Powiem tylko tyle że z 30-stu wystawionych tam monitorów właśnie ten bym wybrał.

Drażni ten napis "firmowy" , kiepsko wygląda obudowa i cena leciutko za wysoka - 875 pln. Za 700 można by brać w ciemno.Ustawiłem brightnes na 15 i contrast na 66 (takie zboczenie) i wrażenia jak najbardziej pozytywne.Katy rewelka, czerń głęboka, brak srebrzenia ale ta cena ;/

HP-ka 24" na matrycy TN poprostu zmiażdżył (stały obok siebie)

tu jakaś auto reklamo-recka :

http://www.manta.info.pl/screens/LCD2401/MonitorLCD2401.htm

jeśli dodali prawdziwą regulację jasności podświetlenia to całkiem całkiem, yuraku DMG i inne monitory wszystko to samo rożne nazwy

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=456337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jestem len, przyznaje bez bicia, nie przeczytałem tego tematu. Odpowiedz na pewno znajduje sie kilka stron wcześniej, niemniej pomóżcie, chociażby po to by kolejny taki len jak ja o podobnym problemie uzyskał odpowiedz.

 

Mam Eizo S1931 i jest idealnie, a właściwie prawie, bo 19 cali to już troszkę mało. Chciałbym 24" o nie gorszych parametrach. Da sie? Oglądałem kilkanaście monitorów u znajomych, także tych z wyższej polki, ale na każdym albo podświetlanie nierówne albo czerni nie taka itp.

 

Monitor ma być uniwersalny czyli - praca, filmy, gry na 360.

 

Cena w zasadzie nie gra roli.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena nie gra roli to polecam NEC 24WMGX3, moim zdaniem najlepszy monitor w klasie lcd-ków 24" następca świetnego 20WGX2 PRO. Jego główny atut to matryca 10 bitowa czym nie może pochwalić się konkurencja, mam tu oczywiście na myśli HP LP2475W mający 8 bitową matrycę. NEC 24WMGX3 to monitor skierowany przede wszystkim do graczy a to oznacza, że charakteryzuje się bardzo niskim jeśli nie najniższym input lagiem wśród monitorów 24", który wynosi 10,5 ms a gdy włączymy profil "game" spada do 5,2 ms. Dla porównania HP LP2475W generuje input lag na poziomie 32ms a więc 3-krotnie większy od NEC-a (gdy weźmiemy pod uwagę wspomniany profil "game" HP ma input lag 6 razy większy od NEC-a). Jedyna rzecz przemawiająca za kupnem HP-ka to cena, znacznie niższa kwoty jaką trzeba zapłacić za NEC-a.

 

Polecam przejrzenie recenzji obu monitorów na www.prad.de i www.tftcentral.co.uk. W polskiej sieci recenzja NEC-a jest na portalu pc arena.

 

W zasadzie poza tymi 2 modelami pozostałe monitory 24 calowe nie są warte większej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz za źródło tftcentral, tam zmierzyli u HP'ka 25ms a u NEC'a 15,6ms. Jeśli w na 16ms przypada jedna klatka obrazu to na obu tych monitorach będziesz mógł grać w najdynamiczniejsze gry. Ja dużo gram w CS: Source i to jest jedna z tych gier gdzie IL ma znaczenie. Na HP gra się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

 

Liczby, które podałem wziąłem z testów na stronie prad.de, które uważam za najdokładniejsze i najbardziej wiarygodne w sieci.

Co do testu na tftcentral zapomniałeś napisać, że oni również zmierzyli input lag po włączeniu opcji "through mode" i wyszło im 8.8ms.

Nawet jeśli przyjąć za obwiązujące wyniki z tftcentral to i tak NEC wygrywa i to znacząco.

Zresztą i tak nie to jest najbardziej istotny aspekt choć na pewno ważny z punktu widzenia gracza. Najważniejsza rzecz, która wyróżnia NEC-a jest 10 bitowa matryca a to robi różnicę w porównaniu do paneli 8 bitowych o 6 bitowych już nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakos nie moglem wygooglac, moze ktos z szanownych Forumowiczow poratowac mnie informacja, czym roznia sie miedzy soba monitory LG W2452T-PF i LG W2452TX-PF ?

 

Dzieki z gory.

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - akurat ten model mi się jeszcze nie nawinął :wink2:

A polecanego w temacie HP LP2475w?

 

Znalazlem tez Eizo S2431W na S-PVA. Od lat kupuje monitory Eizo, ale wiem, ze nie ma co slepo patrzec na marke i rownie dobry moze byc wymieniony wyzej HP, a przy tym znacznie tanszy.

 

I teraz pytanie jak wypada porownanie SIPS i SPVA 24"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecanego w temacie HP LP2475w?

 

Znalazlem tez Eizo S2431W na S-PVA. Od lat kupuje monitory Eizo, ale wiem, ze nie ma co slepo patrzec na marke i rownie dobry moze byc wymieniony wyzej HP, a przy tym znacznie tanszy.

 

I teraz pytanie jak wypada porownanie SIPS i SPVA 24"?

Na pewno Eizo będzie lepszy pod względem jakości i wykonania. Świetna elektronika, japońska precyzja. :wink:

Co do samych matryc, PVA lepszy kontrast, lepsza czerń. Szybkość mniej więcej na tym samym poziomie. IPS ma lepsze kąty, zwłaszcza w poziomie, nie widać zmian nawet przy dużych odchyleniach. W PVA jest z tym gorzej, nawet małe ruchy głowy w lewo-prawo powodują zmiany obrazu. Zależy czy będą one przeszkadzały czy też nie.

 

Z doświadczenia z monitami w moim podpisie mogę podsumować. Eizo ma jeden z najlepszych kontrastów w obecnie dostępnych monitorach 1400:1! Czarny jest naprawdę świetny, kolory żywe ( ale nie fluorescencyjne ), bardzo szybka matryca, mały IL. Ogólnie lepiej mi sie pracuje na Eizo, ale HP kupiłem głównie do oglądania filmów, bo jednak kąty na PVA trochę mnie denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. Mam Eizo S1931 i jest idealnie, a właściwie prawie, bo 19 cali to już troszkę mało.

2. Chciałbym 24" o nie gorszych parametrach. Da sie?

3. Oglądałem kilkanaście monitorów u znajomych, także tych z wyższej polki, ale na każdym albo podświetlanie nierówne albo czerni nie taka itp.

ad1. kolega ma (z mojego polecenia) S1932, rzuciłem w styczniu na niego okiem. nie widziałem zbytnio różnic wobec mojego. ale przyznam bez bicia - radosna konsumpcja 40% była wtedy główną czynnością spotkania.

on jest z owego S1932 zadowolony. był niedawno na chwilę i rzucił na mój. sprawdzał swoją stronę www z foto, itp. tak na szybko nie wychwycił różnic.

ad2. oczywiście ;) jest tego sporo i całkiem drogo.

ad3. nierówne podświetlenie w bardziej topowych EIZO niż "S" jest eliminowane np. przez zmianę typu podświetlenia (brak efektu 'X'), układy DUE, itp

 

A polecanego w temacie HP LP2475w?

Znalazlem tez Eizo S2431W na S-PVA. Od lat kupuje monitory Eizo, ale wiem, ze nie ma co slepo patrzec na marke i rownie dobry moze byc wymieniony wyzej HP, a przy tym znacznie tanszy.

(...)

trochę wypadłem obecnie z tych wszystkich szczegółów technicznych, wykresów, danych gdyż swój juz kupiłem jakiś czas temu ;) więc:

po 1 - obu testy masz np. na prad.de w wersjach niemiecka i angielska.

po 2 - że to jednak monitory trochę różnych klas.

choć LP2475w to nadal dobry monitor. skoro od lat kupujesz EIZO to wiesz, że opinia o ich produktach nie jest wyssaną z palca.

 

1. Na pewno Eizo będzie lepszy pod względem jakości i wykonania. Świetna elektronika, japońska precyzja. :wink:

2. Co do samych matryc, PVA lepszy kontrast, lepsza czerń. Szybkość mniej więcej na tym samym poziomie. IPS ma lepsze kąty, zwłaszcza w poziomie, nie widać zmian nawet przy dużych odchyleniach.

3.W PVA jest z tym gorzej, nawet małe ruchy głowy w lewo-prawo powodują zmiany obrazu. Zależy czy będą one przeszkadzały czy też nie.

4. Z doświadczenia z monitami w moim podpisie mogę podsumować. Eizo ma jeden z najlepszych kontrastów w obecnie dostępnych monitorach 1400:1! Czarny jest naprawdę świetny, kolory żywe ( ale nie fluorescencyjne ), bardzo szybka matryca, mały IL. Ogólnie lepiej mi sie pracuje na Eizo,

(...)

ad1. zgodze się. i to jest wbrew pozorom bardzo ważna cecha. w przypadku EIZO oznacza 'wysoką powtarzalność' danych egzemplarzy. wyższa niż np. u NEC'a. o innych producentach nie wspominając.

ad2. dla tego np. dla mnie S-PVA to idealna matryca;) (np.czasami czarne tło CAD)

ad3. trochę przesadzone. nie zmienia się to tak łatwo i bardzo jak opisujesz. dobrze o tym wiesz ;) - to nie TN. zmiany pewne są przy większych ruchach niż "małe" - lecz są akceptowalne również do pracy.

ad4. zgadzam się z tym opisem. (na bazie S2431W)

 

(...)

1.Monitor ma być uniwersalny czyli - praca, filmy, gry na 360.

2.Cena w zasadzie nie gra roli.

z uwagi na te punkty poza S2431W pomyśl o:

-SX2461W - z nacisku na 'praca' jeśli zależy na jakości obrazu - pozycjonowany o klasę wyżej niż S2431W

- HD2442W - wciąż bdb jakość do pracy + pozycjonowany do multimediów (np. złącze HDMI, funkcję PIP, pilota do sterowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od pewnego czasu mysle o kupieniu monitorka 24"

w tej chwili mam 19" Fujitsu siemens.

 

Chcialem kupic Fujitsu-Siemens P24W-3, ale sa juz praktycznie niedostepne.

zaczalem sie wiec zastanawiac nad: HP LP2475w

chociaz wolalbym matryce PVA, monitory jak wszystko podrozaly przez kurs dolara i cena tego HP jest praktycznie taka sama jak monitora: Fujitsu-Siemens P24W-5

stad moje pytanie ktory z tych monitorow lepiej wybrac?

 

HP LP2475w

czy:

Fujitsu-Siemens P24W-5

 

 

bardzo duzo ogladam filmow na kompie, przegladanie netu, sluchanie muzy itp

jesli gram to moze jedna gra na rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na te punkty poza S2431W pomyśl o:

-SX2461W - z nacisku na 'praca' jeśli zależy na jakości obrazu - pozycjonowany o klasę wyżej niż S2431W

- HD2442W - wciąż bdb jakość do pracy + pozycjonowany do multimediów (np. złącze HDMI, funkcję PIP, pilota do sterowania)

A jak jest z graniem na nim ? Bo zawsze oprocz ceny od Eizo odstraszaly mnie koszmarne wedlug testow input lagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dopeiro zauważyłem ten temat więc zapytam:

 

dałoby radę coś do 700zł wyrwać ? oczywiście full hd i 1920x1200

 

mam dość już mojego crt 21" który waży 36kg i ciągnie duuużo prądu :/

Możesz sobie luknąć Gateway'e mają konkurencyjne ceny np:

http://www.funtech.pl/product-pol-352-Moni...way-HD2201.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z graniem na nim ? Bo zawsze oprocz ceny od Eizo odstraszaly mnie koszmarne wedlug testow input lagi ?

nie wiem o który pytasz:

-mój S2431W ? nawet jeśli o ten - ja nie gram. odpalę 1grę typu GTA:SA raz na 'ruski_rok'.

z czystej ciekawości w okresie 03-04 '08 mocno wertowałem net w poszukiwaniu 'laga' i wszelkich innych opinii w owym lcd.

łącznie z jakimiś niemieckojęzycznym forami a ja po niemiecku ni w ząb...

znalezienie 2-3 zródeł był dość czasochłonne. tak więc dane jakie znalazłem to lag 32-33ms. jak na spva nieźle. (na tle innych napewno nie 'koszmarnie')

sam testów nie robiłem. już pomijając fakt że mi_to_wisi to z innego banalnego powodu - nie mam przejściówki dvi-dsub :)

 

-SX2461W - wątpię by ktoś byłby zainteresowany lagiem w tego typu produkcie.

 

-HD2442W - z marketingowych wodotrysków wynika że multimedia takie jak gry również miał producent na uwadze. niby chwalą się jakimiś tam wmontowanymi bajerami.

lecz nigdy mocno nie zagłębiałem się w ten model. jedynie po łebkach.

na jakimś anglojęzycznym forum zbierał bardzo dobre opinie od graczy, na innym ktoś podawał jakieś ~30-32ms (j/w całkiem dobrze dla spva), na innym ktoś 'chciałby lepiej'.

było to dawno temu, więc szukać tego nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN - problem góra-dół, robi się negatyw

SPVA - problem lewo-prawo, ale nie w takim stopniu jak w TN; traci kontrast, kolory jaśnieją

xIPS - nie ma problemu, przy kątach bez polaryzatora z czarnego robi się szary ( musi być duży kąt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...