Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

ogladalem dzis monitorki jakies w MM, maja matolki same samsungi i lg tylko :( udalo mi sie wyszukac jedynie hp2448hc i eizo 2231.

wrazenia:

 

hp

Cudowne kolory, przy stojacych przy nim innych monitorach (wlaczajac w to eizo) kolory po prostu powalaly. Faktycznie chyba ta odbijajaca powloka robi swoje, no przesliczne powiadam. Design marzenie, latwosc przesuwania i ustawiania monitora szostka z plusem jak sie da. Fakt czarna ramka jak i sam monitor strasznie odbijalo swiatlo, ale pocieszam sie ze u mnie w pokoju jest dosc ponuro i ciemno i swiatlo mi na monitor zadne nie bedzie padac - a co do ramki odblaskowej przyzwyczaje sie niema co - musze :D.

Wielkosc - ten monitor jest ogrooomny! Masakra jak sobie pomysle ze mam miec 2x24' przed soba, tyle miejsca, tyle powierzchni :D ciesze sie jak dzeicko normalnie na sama mysl :D Jesli wszystko z monitkiem bedzie ok, a kolory w grach rownie cudowne - bede wniebowziety.

 

eizo

No i chyba jednak nie kupie sobie eizo - powod? BRZYDKI! jakbym to kwadratowe pudlo (sorry ale bez kitu jakie to to jest brzydkie!!!) to bym nie wytrzymal psychicznie chyba ;) Sama matryca ok, choc przy stojacych wokol TNkach LG etc nie byla jakos olsniewajaco lespsza jakosc obrazu. Katy of korst widocznie lepsze od TNek, ale mimo wszystko, jakos obrazu mnie nie powalila ... a to niby Eizo ;) Pewnie jego atuty uwidocznily by sie po dokladniejszych ogledzinach..ale pierwsze wraznie jest po prostu "ok" jesli chodzi o obraz, bo o wygladzie juz wspomnialem - masakra.

Biorąc pod uwagę że jesteś amatorem to powinieneś przynajmniej dostrzec że ten HP ma ~2x mniejszy kontrast niż EIZO ... jeśli tego nie zauważyłeś to nie mam pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, po co ma płacić sporo więcej, jak się będzie wkurzał na wygląd. Dla wielu osób, design też jest ważny. Mi tam akurat prostota Eizo odpowiada w całości, ale innym może już nie.

 

No kolorki na HP mogły być bardziej atrakcyjne. Podbite ustawienia ( jasności, kolorów ). Obraz atrakcyjny dla oka, nie mający nic wspólnego z prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Ale, nie każdy potrzebuje "właściwych" barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no amator ze mnie totalny to fakt :) Szczerze mowiac nie sprawdzalem ustawien, patrzylem jakie sa na wystawie , fakt ze jakby lepiej eizo moze ustawic roznica nie byla by taka, ogolnie pisalem o wrazeniach estetycznych bardziej niz o mozliwosciach monitorow, co zaznaczylem :) Toms dobrze zauwazyl ze dla niektorych design sie liczy :) Pisalem negatywnie o eizo w kontekscie brania zamiast niego Neca - nie ze sam monitor do pupy za przeproszeniem. A kontrast hmm...bylo cos na eizo na 1000 ustawione, klikalem strzaleczke w lewo , i dopiero jak bylo 30-35% to zaczalem zauwazac sciemnianie monitora...niewiem czy to byl kontrast czy nie ale te 70% bez efektu mnie zastanowilo...(mialem 15 min zeby przeleciec przez Media Markt niemialem czasu pobawic sie w ustawienia :( )

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Eizo to najładniejsze monitory, ponieważ wychodze z założenia, że ramka w żaden sposób (pozytywny czy negatywny) nie może odwracać uwagi.

Nie rozumiem zatem jakiś pseudo dizajnerskich projektów np LG gdzie monitor ma przypominać kielich?

Przypuszczam, że po niedługim czasie patrzenia na taką "wariację" musiałbym się tego pozbyć.

Nie wiem może się nie znam, ale takie coś się szybko nudzi, po czym wnerwia, a że się rzuca w oczy to koniec :wink:

24WMGX3 to monitor, który mnie zainteresował, ale ramka go niestety skreśliła, więc czekam dalej...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiliście sie tej ramki w Nec'u.Naprawdę nie wiem jak ta ramka może przeszkadzać <_< chyba że macie monitory ustawione idealnie na przeciw okna a okno jest ustawione idealnie na południowy-zachód i wali w monitor cały dzień słońce to może być nie fajnie to fakt.Jednak w innym przypadku ta ramka,obudowa ani się specjalnie nie świeci ani nie odwraca uwagi.Jedyny mankament to to że zostają "palce" na tym plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie akurat ramka w hpku i necu nie przeraza, na lapku mam taka i mi wogole nie przeszkadza, no chyba ze wyjde z nim na slonce :D A designy LG tez mi nie leza w zaden sposob. Jade dzis znow do krk na zajecia..ale niewiem czy dotre :P ciagnie mnie do sklepu ogladnac jeszcze raz :D ... moze znajde tego neca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, podlaczajac PS3 pod ten monitor nie bedzie zadnych pasow (format 16:9). Ale lepiej niz tego Samsunga wez LG W2442PA-BF. Rowniez Full HD dodatkowo Pivot. Masz 100 zl w kieszeni.

Edytowane przez Sienol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, podlaczajac PS3 pod ten monitor nie bedzie zadnych pasow (format 16:9). Ale lepiej niz tego Samsunga wez LG W2442PA-BF. Rowniez Full HD dodatkowo Pivot. Masz 100 zl w kieszeni.

Tak samo jak na każdym monitorze który poprawnie obsługuje sygnały na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pivota, ale jaka cena, ja bralbym LG -lepsza gwarancja, podobne parametry i duzo tanszy.

LG 24 W2442PA-BF

Nie jestem zbytnio przekonany do marki LG. Aktualnie mam monitor Samsunga SyncMaster 913v i sprawuje sie swietnie od 3,5 lat. Może i jest troche tanszy ale 2 maja jest dzien bez VAT-u w media markt wiec wezme tego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms83 nie rozumiem twojej wypowiedzi..

W poprzednim poście napisałeś, że:

 

"

Zainteresował mnie monitor samsunga 2494HM ze wzgledu na jego rozdzielczosc 1980x1080 (FullHD). Grajac na nim nie powinno byc zadnych rozciagniec czy pasow czarnych prawda?

"

z czego szło wyciągnąć wniosek, że interesuje Cię model z rozdzielczością 1080 ze względu na poprawność obrazu z konsol ( konsole dają obraz 16:9, czyli 1920x1080 i wtedy nie ma żadnych pasów, obraz jest idealnie dopasowany ). A mi chodziło o to, że monitor 16:10, czyli 1920x1200 z poprawnie obsługującym sygnałem z zewnątrz ( np. konsola ) też da Ci idealny obraz, z minimalnymi paskami u górze i na dole.

 

Wniosek. Myślałem, że nie chcesz monitora 1920x1200, bo nie jesteś pewien czy obraz będzie dobrze wyświetlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak boje sie ze obraz moze byc zle wyswietlany przy rozdzielczosci 1920x1200 dlatego wezme ten fullhd 1920x1080

Byłem dzisiaj w saturnie i ogladalem monitory. Stał ten samsung 2494hm a obok tez ten sam model tylko w rozdzielczosci 1920x1200. Tak ogladalem ten film pokazowy to na tym fullhd obraz byl tak jakby splaszczony a na tym normalnym obraz wydawal sie w odpowiednich proporcjach. Wie ktoś dlaczego? Moze to zalezy od ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w saturnie i ogladalem monitory. Stał ten samsung 2494hm a obok tez ten sam model tylko w rozdzielczosci 1920x1200. Tak ogladalem ten film pokazowy to na tym fullhd obraz byl tak jakby splaszczony a na tym normalnym obraz wydawal sie w odpowiednich proporcjach. Wie ktoś dlaczego? Moze to zalezy od ustawien?

Tak to zależy od ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, czy ktos moglby mi pomoc w wyborze? Jakie najlepsze byloby polaczenie mojego komputera z sygnaturki z monitorem LG LCD 23" W2353V-PF? Tak aby w pelni korzystac z mozliwosci i monitora i karty czyli chodzi o jak najlepsza jakosc obrazu, HDMI-DVI/D czy zwyczajnie polaczyc DVI-DVI? Dziekuje;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialbym prosbe do posiadaczy 24' (tom glownie do ciebie pewnie ;)). Mogliby ktos z Was zamiescic fotki z jakiejs gry (crysis, farcry2, fallout3 cokolwiek nowego :) ) w rozdzialce 1920x1200 i 1680x1050 ? Musze sobie porownac jakosc i roznice w tych rozdzialkach. Jesli zdecyduje sie jednak na 22' monitorki, to wybor jest znacznie wiekszy, modele duzo tansze, karte graf mozna kupic spokojnie tansza i nie bac sie ze crysis nie pojdzie w max detalach..generalnie same plusy :) Pracuje od lat na 17 lapku i boje sie przesiadki na 2x24' .. po wizycie w sklepach i obejrzeniu monitorkow stwierdzilem ze moze 22 cale jednak wystarcza - i narazie tej wersji sie trzymam...chyba ze te screeny dowiada czegos innego :)

Czekam na posty , dzieks z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialbym prosbe do posiadaczy 24' (tom glownie do ciebie pewnie ;)). Mogliby ktos z Was zamiescic fotki z jakiejs gry (crysis, farcry2, fallout3 cokolwiek nowego :) ) w rozdzialce 1920x1200 i 1680x1050 ?

Z mojej strony będą 2 problemy. Aparat mam kiepski, więc zdjęcia gierek będą słabe i nic Ci to nie pomoże w wyborze. Po drugie ( strach się przyznać :oops: ) nie mam jeszcze tych gierek.

 

Broń Boże!!! Nie rób tego błędu. :lol2:

 

Jeśli czynnikiem decydującym jest czas i ograniczona kasa to faktycznie może trzeba wziąć pod uwagę 22". Ale jeśli tylko możesz chwile poczekać ( i ewentualnie odłożyć kasiorkę ) to tak zrób.

22" będzie ok przez tydzień, dwa. Potem będziesz żałował że nie kupiłeś 24". Zobaczysz.

24" to nie jest za dużo, a 22" jest za małe na bank. Wiem co mówię, mam jeden i drugi. :razz:

Po drugie, większość gierek jak dajesz wyższą rozdzielczość to powiększają obraz który masz na ekranie. Chyba że jest to gra typu Civ 4 lub coś podobnego, wtedy im większa rozdzielczość, tym więcej widzisz z gry.

 

A argument o grach to nie jest argument. Wiem, bo dokładnie tak samo myślałem ( i na siłę sam się przekonywałem ) jak kupowałem S2231W. Grafa nie pociągnie, to schodzisz o oczko niżej, tryb 1:1 i masz super obraz. Jak zmienisz sprzęt, to zapodasz Full HD i się cieszysz.

 

Naprawdę jak tylko masz możliwość, to celuj w 24". :blurp:

 

PS. To mają być foty czy screeny, bo screeny mogę zrobić bez problemów.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony będą 2 problemy. Aparat mam kiepski, więc zdjęcia gierek będą słabe i nic Ci to nie pomoże w wyborze. Po drugie ( strach się przyznać :oops: ) nie mam jeszcze tych gierek.

 

Broń Boże!!! Nie rób tego błędu. :lol2:

 

Jeśli czynnikiem decydującym jest czas i ograniczona kasa to faktycznie może trzeba wziąć pod uwagę 22". Ale jeśli tylko możesz chwile poczekać ( i ewentualnie odłożyć kasiorkę ) to tak zrób.

22" będzie ok przez tydzień, dwa. Potem będziesz żałował że nie kupiłeś 24". Zobaczysz.

24" to nie jest za dużo, a 22" jest za małe na bank. Wiem co mówię, mam jeden i drugi. :razz:

Po drugie, większość gierek jak dajesz wyższą rozdzielczość to powiększają obraz który masz na ekranie. Chyba że jest to gra typu Civ 4 lub coś podobnego, wtedy im większa rozdzielczość, tym więcej widzisz z gry.

 

A argument o grach to nie jest argument. Wiem, bo dokładnie tak samo myślałem ( i na siłę sam się przekonywałem ) jak kupowałem S2231W. Grafa nie pociągnie, to schodzisz o oczko niżej, tryb 1:1 i masz super obraz. Jak zmienisz sprzęt, to zapodasz Full HD i się cieszysz.

 

Naprawdę jak tylko masz możliwość, to celuj w 24". :blurp:

 

PS. To mają być foty czy screeny, bo screeny mogę zrobić bez problemów.

Screeny of kors, z fot to malo bym wywnioskowal :) W sumie kasa nie jest problemem (dostaje dotacje - musze wsio wydac wiec.. ;) ), bardziej mala oferta ciekawych 24 :( chce 2 monitory, ale nie kupie 2 takich samych bo bym musial 5tys wydac na same monitorki :) Przy 22' mozna sie zmiescic w 2.5 tys, a to juz duzo i mozna wydac na cos innego :) Filmow w hd nie bede ogladal - ogladam divxy dvdripy i rmvb, a to na takich duzych monitorach z tego co czytalem to syf straszny ... wiec pozostaja gry - bo o powierzchnie ekranu sie nie martwie do pracy (beda 2 monitorki).

No i tu pozostaje kwestia, czy oplaca mi sie wydawac ~3 tys wiecej na sprzet (monito+grafa tyle roznicy dadza) dla gier :) Po to mi screeny :D

W ostatecznosci kupie 22 i 24 do gier..

 

tak to jest jak czlowiek sie nastawia, a potem dowiaduje ze jeszcze musi poczekac :D Nowe mysli..nowe alternatywy..i znow chaos w mozgu hehe

 

edit:

co do screenow i gier - chodzilo mi o w miare nowe, o dobrej grafice zeby porownwanie bylo w miare miarodajne, jak masz ze 2 gierki to zrob na 2 :) dzieki z gory :D

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem screeny z HL2 EP 1 i 2. Nic innego nowego nie mam w tej chwili na dysku.

 

Do pobrania - tutaj.

Spakowane, czyste bit mapy bez kompresji. Żadnych strat.

 

Jeszcze tak z mojej strony. Jeśli faktycznie nie oglądasz filmów w wysokiej jakości, a masz ( lub chcesz mieć jedną 24 ) to może faktycznie rozwiązanie 22" i 24" będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze.Z kolei z własnego już doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej przy pracy 2-monitorowej mieć identyczne jednostki. No ale tak jak napisałeś, żeby coś takiego zrobić, trzeba by sporo kasy wydać.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sliczne zaraz sobie obadam :)

co do 2 monitow to wlasnie wiem ze najlepiej 2 takie same...jesli zdecyduje sie na 22 to chyba 2xdell 2209 wezme, bo do gier sie chyba tez dobrze nadaja. No i cenowo calkiem calkiem jak na pochodna IPSa :)

 

edit:

wow 75mb troche ci sie to uploadowalo, dzieki za poswiecony czas :)

 

edit2:

Hmm..wniosek z tych screenow - brac 22 :) roznica praktycznie ledwo zauwazalna, na niektorych screenach idzie zauwazyc troche lepsza rozdzialke bo z rozmazanego lekko staje sie obiekt bardziej wyrazny...ale ogolnie wrazenie - "jeee to wszystko?" :D Niewiem czy dobre wrazenie odnosze , moze na zywo masz lepsze porownanie, ale z tych screenow jasno wynika - roznica nieznaczna, myslalem ze bedzie wieksza ..

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sliczne zaraz sobie obadam :)

co do 2 monitow to wlasnie wiem ze najlepiej 2 takie same...jesli zdecyduje sie na 22 to chyba 2xdell 2209 wezme, bo do gier sie chyba tez dobrze nadaja. No i cenowo calkiem calkiem jak na pochodna IPSa :)

No ja bym taki zestaw ( 2 x Del 2209WA ) brał do siebie bez zastanowień. Tylko że wsiąkłem w Full HD jak w matrixa i nie ma mowy na powrót do mniejszego. No i przede wszystkim, imo IPS jest lepsza niż PVA, więc mój nowy zestaw to 2 x Full HD na IPS. A co to będzie, to jeszcze nie wiem. :razz:

 

edit:

wow 75mb troche ci sie to uploadowalo, dzieki za poswiecony czas :)

No chciałem dać pełny jakościowo obraz tego co mam u siebie, także nie kompresowałem.

Neostrada dała radę. :lol:

 

edit2:

Hmm..wniosek z tych screenow - brac 22 :) roznica praktycznie ledwo zauwazalna, na niektorych screenach idzie zauwazyc troche lepsza rozdzialke bo z rozmazanego lekko staje sie obiekt bardziej wyrazny...ale ogolnie wrazenie - "jeee to wszystko?" :D Niewiem czy dobre wrazenie odnosze , moze na zywo masz lepsze porownanie, ale z tych screenow jasno wynika - roznica nieznaczna, myslalem ze bedzie wieksza ..

Na żywo też kosmicznych różnic nie ma. Jedynie, co jest oczywiste, na 24" masz większy obraz. Wiadomo, większy obraz lepsze doznania, no ale nie jest to aż tak kolosalna różnica.

Screeny były robione z AF 16x i AA4x i wszystkie opcje w menu na maksa. Przy takich ustawieniach gram.

 

Na 24" obraz jest bardziej gładki, ze względu na mniejszy piksel. Ale nie jest to wielka różnica. W grach mało zauważalna. Lepszy efekt da chociażby włączenie najmniejszego trybu AA niż super mały piksel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moze pomoze osoba kompetentna,

potrzebuje monitora glownie do pracy biurowej, duzo czasu spedzam przed monitorem takze matryca nie moze mnie meczyc

obecnie mam crt 17" aoc spectrum i juz nie moge wytrzymac

 

myslalem nad 24" Samsung SyncMaster 2493HM ale jest tyle propozcyji ze nie wiem ktory bedzie najlpeszy

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer..._2009?page=0,12

 

najbardziej to zalezy mi na prporcji 19:10 i najlpeiej ekran 26" ewentualnie 24"

przeznaczyc moge 1500 zl

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście „Fujitsu-Siemens SCENICVIEW P24W-5 ECO” pokazano jak wielką poprawę w wyświetlaniu kolorów można osiągnąć poprzez manualne regulacje. Czy ktoś byłby w stanie opisać jak to się robi ?

 

http://www.digitalversus.com/article-357-4859-98.html

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...