Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

EIZO SX2461 to kawał dobrego sprzętu ... jeśli 2462 to będzie to samo tylko z IPS to ... kurcze znowu wymiana monitora.

 

ps. to będzie IPS z A TW ?

SX2461 to taka lekko okrojona wersja CG, czyli najwyższej półki. A co do polaryzatora, to niestety nie znalazłem żadnego info. Byłoby bardzo miło, jakby dali coś na ten styl. Tak samo jak HP LP2480 też ma jakiegoś rodzaju filtr eliminujący świecenie czerni. Myślę że Eizo coś wykombinuje. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO SX2461 to kawał dobrego sprzętu ... jeśli 2462 to będzie to samo tylko z IPS to ... (...)

to trochę dziwne posunięcie. SX to seria profesjonalna pozycjonowana do CAD. tam lepiej sprawdza się SPVA. ciekawe co wykombinowali z tym IPS'em, że taką zamianę zastosują.

 

Toms - cos dla Ciebie chyba FlexScan SX2462W - IPS, 24' cena 1100 dolcow czyli znosnie jak na 24 :)

1100 EURO już nie jest takie znośne ;/

 

-

swoją drogą dziwi mnie bardzo dlaczego nadal nie ma EIZO 27" w serii "S". SX2761W to trochę cenowa przesada dla grupy "zaawansowanej" oraz "pół-profi". na rynku nie ma chyba nic dobrego w tym (+/-) rozmiarze w klasie "nie-full-profesjonalnej". nic na co można by w ciemno obstawić plik 'zielonych-władków-jagiełło' ;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trochę dziwne posunięcie. SX to seria profesjonalna pozycjonowana do CAD. tam lepiej sprawdza się SPVA. ciekawe co wykombinowali z tym IPS'em, że taką zamianę zastosują.

A dlaczego PVA lepiej się sprawdza?

 

1100 EURO już nie jest takie znośne ;/

No cóż, trzeba będzie się sprężyć. :razz:

 

swoją drogą dziwi mnie bardzo dlaczego nadal nie ma EIZO 27" w serii "S". SX2761W to trochę cenowa przesada dla grupy "zaawansowanej" oraz "pół-profi". na rynku nie ma chyba nic dobrego w tym (+/-) rozmiarze w klasie "nie-full-profesjonalnej". nic na co można by w ciemno obstawić plik 'zielonych-władków-jagiełło' ;)

Raczej nie będzie wersji S w tym rozmiarze. Jak już to będzie wersja SX 2762, pewnie cenowo na podobnym poziomie. Masz Nec 2690WUXi w cenie około 5 kafli. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A dlaczego PVA lepiej się sprawdza?

2. No cóż, trzeba będzie się sprężyć. :razz: (ad 1100EURO)

3. Raczej nie będzie wersji S w tym rozmiarze. Jak już to będzie wersja SX 2762, pewnie cenowo na podobnym poziomie. Masz Nec 2690WUXi w cenie około 5 kafli. :razz:

ad 1 : do CAD nie jest konieczny taki poziom odwzorowania barw. z czego generalnie słynie IPS.

potrzebne są głównie: bardzo równomierne podświetlenie, bardzo wysoki kontrast i głęboka czerń (z czego słynie bardziej SPVA). przydatny też jest szeroki zakres jasności.

nie jest potrzebna też tak idealna charakterystyka kątowa w zakresie np: stabiloności widzianych barw przy zmianach kąta.

 

owszem przydaje się pewien wysoki poziom odwzorowania i dobra elektronika. czyli takie tam cuda jak 10-, 12-bitowa korekcja krzywej gamma, 14- 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze, czy co oni tam jeszcze pakują w w te "S" i "SX". wtedy już robi się bardziej poprawnie. pracując z danym modelem projektant ma tego świadomość i generalnie o to tu chodzi. ;)

SPVA (od EIZO) spełnia generalnie wszystkie kryteria CAD w sposób co najmniej wystarczający, a kilka w sposób chyba lepszy, i przy czym cenowo wypadając korzystniej. a w CAD przecież o rozmiar chodzi bardziej.

 

ad 2 : to 1100 jurasków to pewnie za naszą zachodnią granicą :lol:

 

ad 3 : NEC 2690WUXi... z tą sławną anty-powtarzalnością i antyrównomiernym podświetleniem. yhymm :)

a z tą "S-ką" 27" nie wydawałbym wyroków skazujących. wszak nie ma EIZO w tym segmencie nic co by konkurowało z innymi markami. taki model powinien mieć wzięcie tak w cenie np. SX2461, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 : do CAD nie jest konieczny taki poziom odwzorowania barw. z czego generalnie słynie IPS.

potrzebne są głównie: bardzo równomierne podświetlenie, bardzo wysoki kontrast i głęboka czerń (z czego słynie bardziej SPVA). przydatny też jest szeroki zakres jasności.

nie jest potrzebna też tak idealna charakterystyka kątowa w zakresie np: stabiloności widzianych barw przy zmianach kąta.

 

owszem przydaje się pewien wysoki poziom odwzorowania i dobra elektronika. czyli takie tam cuda jak 10-, 12-bitowa korekcja krzywej gamma, 14- 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze, czy co oni tam jeszcze pakują w w te "S" i "SX". wtedy już robi się bardziej poprawnie. pracując z danym modelem projektant ma tego świadomość i generalnie o to tu chodzi. ;)

SPVA (od EIZO) spełnia generalnie wszystkie kryteria CAD w sposób co najmniej wystarczający, a kilka w sposób chyba lepszy, i przy czym cenowo wypadając korzystniej. a w CAD przecież o rozmiar chodzi bardziej.

 

ad 2 : to 1100 jurasków to pewnie za naszą zachodnią granicą :lol:

 

ad 3 : NEC 2690WUXi... z tą sławną anty-powtarzalnością i antyrównomiernym podświetleniem. yhymm :)

a z tą "S-ką" 27" nie wydawałbym wyroków skazujących. wszak nie ma EIZO w tym segmencie nic co by konkurowało z innymi markami. taki model powinien mieć wzięcie tak w cenie np. SX2461, prawda?

No to do CAD masz przecie EIZO S2431W/S2432W .... SX się do CAD też moim zdaniem nadaje ale bardziej optymalne jest do foto (dokładniejsza korekcja barw, elektr. wyrównywanie luminacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde sorest skad te 1100 eurosow? ja w newsie widzialem dolce :] a to dosc duza roznica ;)

"Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej i szarej) monitor można na razie nabyć tylko w Japonii za równowartość około 1100 dolarów."

 

Jak mi firma bedzie prosperowac to pod koniec roku moze stanie na srodku biurka pomiedzy dwoma dellami :D

w sumie to takie cus niewyglada zle :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kurde sorest skad te 1100 eurosow? ja w newsie widzialem dolce :] a to dosc duza roznica ;) (...)

2. Jak mi firma bedzie prosperowac to pod koniec roku moze stanie na srodku biurka pomiedzy dwoma dellami :D (...)

ad 1 : to bardzo proste. niegdzie tej ceny nie sprawdzałem. po prostu ceny w dolarach i euro często są niemal identyczne co do swej wartości. niestety. a już bardzo często jeśli mowa o sprzęcie w klasie wyższej, gdy ceny są w sumie mocno "uznaniowe". w PL będzie na pewno jeszcze drożej, gdyż ustalane ceny przez "Alstor" są raczej dość wysokie i w PL praktycznie nie ma odstępstw w dół i wszędzie EIZO kosztuje nimal identycznie.

ps. w DE SX2461W obecnie - min. 1050 EURO. / w PL - (5800)-6.000. i tyle u nas będzie kosztował nowy.

 

ad 2 : potrójne stanowisko to piękna sprawa... moooże kiedyś. choć wolałbym jeden SX3031W ;)

 

No to do CAD masz przecie EIZO S2431W/S2432W .... SX się do CAD też moim zdaniem nadaje ale bardziej optymalne jest do foto (dokładniejsza korekcja barw, elektr. wyrównywanie luminacji).

"S": - klasa "bardzo dobra ogólna", "zaawansowana", "pół-profesjonalna"

"SX" - to generalnie klasa profesjonalna CAD i pokrewne zastosowania. nadaje się oczywiście do foto/grafiki ale od tego jest CE i CG. po prostu zamiast SX2461W jest w tej cenie CE240W (kalibrowany jak dobrze pamiętam)

 

ps 1 : oczywiście to pozycjonowanie i zalecenia. generalnie pokrywają się z klasą elektroniki jaką montują. ale w praktycznym zastosowaniu przecież są odchyłki od tego.

ps 2 : ostatnio EIZO polska bardzo ładnie (częściowo -> "graficzne") odświeżyło stronkę, robiąc w końcu przybliżoną hierarchię "gwiazdkową"

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem HP LP2475w. Do tej pory. Bo od wczoraj coś syczy w monitorze, z małymi przerwami. Początkowo myślałem, że te dźwięki wydaje laptop, ale po "zbadaniu" :P dokładniejszym wszyło na monitor.

Żeby uniknąć głupich komentarzy to nie pszczoła itp. Po wyłączeniu monitora syczenie ustaje.

 

Możecie pomóc ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że sporo tu szczęśliwych posiadaczy hp lp2475w, mam prośbę.

Czy możecie podłączyć do swoich monitorów źródło analogowe (component, composit) i zweryfikować, czy u Was również występuje opisana poniżej przypadłość?

Monitora używam po dvi-d. Po podłączeniu sygnału analogowego na białym tle zaczyna być widoczne migotanie (coś ala marna regulacja podświetlenia lub zbyt mała częstotliwość odświeżania). To samo jest widoczne przy włączonym pip na dvi. Na stałe mam ustawioną jasność 12 oraz kontrast 80, po podbiciu jasności do >60 problem nie jest widoczny (ale obrazu nie da się oglądać). Wyeliminowałem podejrzenie, iż problem tkwi w zasilaniu dwóch urządzeń z sieci - jak źródło posłużył aparat zasilany bateryjnie.

Jeszcze uściślenie - wszystkie wejścia mają takie same nastawy parametrów obrazu (monitor pamięta nastawy dla każdego wejścia z osobna - taki dodatkowy ficzer :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem HP LP2475w. Do tej pory. Bo od wczoraj coś syczy w monitorze, z małymi przerwami. Początkowo myślałem, że te dźwięki wydaje laptop, ale po "zbadaniu" :P dokładniejszym wszyło na monitor.

Żeby uniknąć głupich komentarzy to nie pszczoła itp. Po wyłączeniu monitora syczenie ustaje.

 

Możecie pomóc ?

Pozdrawiam

syczenie może zależeć od ustawienia jasności w monitorze lub od zawartości obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syczenie może zależeć od ustawienia jasności w monitorze lub od zawartości obrazu...

Zazwyczaj tak :razz:

Mój sobie czasem syczy a czasem nie ( zazwyczaj nie ) i wtedy zmiana jakichkolwiek opcji nic nie daje. Ale syczy raz na miesiąc i bardzo krótko, więc no problemo. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić nowego FF 3.5 do włączenia color management? W zasadzie w żadnej becie to nie chce działać. Ponoć przebudowali na nowo CM i widać efekty.... :mur:

Tak sobie siedziałem (na tyłku) i myślałem nad Twoim pytaniem ... zainstalowałem z ciekawości FireFox 3.5 i zobaczywszy że CM nie działa wpisałem :

 

about:config

Wpisawszy w filtrze :

 

colo

Sprawdziłem czy ścieżka

 

gfx.color_management.display_profile

prowadzi do profilu - było OK ... z zaciekawieniem zauważyłem że przy wpisie

 

gfx.color_management.mode;

Widniało 2 ... zmieniłem na 1 i zarządzanie kolorem wygląda na to że działa (po restarcie firefox)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać jaką masz ścieżkę do profilu? U mnie gfx.color_management.display_profile nie ma żadnej wartości.

U mnie to C:\blablabla\S2231WD6.icm - profil który kiedyś ściągałem i wskazałem jeszcze w starym Firefox. Może daj profil swojego monitora do katalogu C:\Jakis_tam_katalog i wpisz odpowiednią ścieżkę (no wiadomo np. C:\Jakis_tam_katalog\Swiecidelko.icm). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Zresztą w starym FF nie podawałem żadnej ścieżki ani takiej nie przypominam sobie. Jedynie co robiłem przy czymś ala gfx. color.management.enable zmieniałem 0 na 1 i śmigało.

 

:f

 

opis problemu http://forums.mozillazine.org/viewtopic.ph...3&t=1219685

 

https://developer.mozilla.org/En/ICC_color_...tion_in_Firefox

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Zresztą w starym FF nie podawałem żadnej ścieżki ani takiej nie przypominam sobie. Jedynie co robiłem przy czymś ala gfx. color.management.enable zmieniałem 0 na 1 i śmigało.

 

:f

 

opis problemu http://forums.mozillazine.org/viewtopic.ph...3&t=1219685

 

https://developer.mozilla.org/En/ICC_color_...tion_in_Firefox

A masz oficjalną wersję 3.5 czy jakąś betę ?

 

ps. u mnie kluczowe parametry:

 

browser.display.use_system_colors;true

gfx.color_management.display_profile;C:\S2231WD6.icm

gfx.color_management.mode;1

 

ps2. http://www.color.org/version4html.xalter - mam zgodność z modelem : The system supports ICC version 2 profiles only ... do zdjęć aRGB/sRGB wystarczy ... choć faktycznie dawniej miałem pełną zgodność też z tymi "dzikimi" formatami

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oficjalna wersja.

 

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=488800

 

Zatem coś świadomie powyłączali tylko po **uj. BTW nie trzeba podawać ścieżki. Kiedy nie ma nic podane bierze domyślny systemowy profil, a tam jest prawidłowy ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oficjalna wersja.

 

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=488800

 

Zatem coś świadomie powyłączali tylko po **uj. BTW nie trzeba podawać ścieżki. Kiedy nie ma nic podane bierze domyślny systemowy profil, a tam jest prawidłowy ustawiony.

Ale tu piszą że im obsługuje v2 ... czyli jak u mnie (nie v4) ... a u Ciebie jest "v0" ;) - WHY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v2 działa. Może twój EIZO nie jest wide-gamut i tego nie odczuwasz, ale na HP bez w pełni działającego CM (tak jak w starszym FF) kolory mają za duża saturacje.

Jest wide gamut. Widzę że przed zmianą konfiguracji w Firefox 3.5 miałem przesycone kolory a po zmianie cyferki z 2 na 1 profilowanie zaczęło działać bo barwy są jak w innych programach obsługujących profilowanie (brak przesycenia na sRGB). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem nowe Safari 4 i test v4 przechodzi. Jednak kolory są tak samo przesycone jak w nowym FF. Biednemu zawsze wiatr w oczy :/ :f

Zaczynam podejrzewać że masz wgrany do systemu lub wskazany przez firefox profil sRGB dla wyświetlacza a nie profil monitora. Nie może być inaczej przy profilowaniu, przejaskrawionych kolorach i poprawnie (z grubsza) wyświetlonym teście http://www.color.org/version4html.xalter Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w domu to porównam konfigurację profili dla monitora i dam znać jeśli mam coś inaczej. .... a musi być coś nie tak u Ciebie skoro mam szerokogamutowy monitor i nie ma u mnie przesycenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...