Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-2...s.0.341430.html

 

Co jest nie tak z tym monitorem? W sensie, parametry "na papierze" całkiem znośne oraz przystępna cena. Jest tu jakiś haczyk? Szukałem testów tego monitora w sieci ale nic nie znalazłem.

Normalna cena jak na monitor TN bez overdrive.

 

a przepraszam ... nawet zawyżona:

 

http://www.agito.pl/monitory-lcd/aoc-24-lc...ttr=1376:110029

 

low, low endy tyle kosztują

 

... widzę że da się za tyle kupić model z overdrive oczywiście nadal na TaNdecie.

 

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-24-l...ttr=1376:110029

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, najwyraźniej ostatnio trochę wypadlem z obiegu. W takim razie pewnie wezmę tego Benq, no chyba, że polecacie jakiś inny 24" do 1000zł.

 

Głównie do gier i filmów.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena jak na monitor TN bez overdrive.

a przepraszam ... nawet zawyżona:

low, low endy tyle kosztują

Ja bym jednak nie porównywał aoca z samsungiem pomimo matrycy tego samego typu bo różnica jest spora

 

tak na marginesie oceniam monitory w 3 grupach:

-TNki

-VA i IPS

-monitory pro/półprofesjonalne

 

Wśród TNek ten samsung to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro na starym było dobrze, windowsowa przeglądarka obrazów korzysta z profilu to raczej ustawienia są si. Poczekam, ale pewnie wrócę do 3.0.11.

Sprobuj zapodac firefoxowi ten Monitor_9_8_2008_1.zip profil. U mnie dziala ale np fotki bmp nadal wyswietla przejaskrawione, ale coz lepsze to niz nic :wink:

GL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

 

ty używasz Visty czy XP?

Vista X64

 

ps. co do Twoich screenów - na pierwszym mam zaznaczone użyj moich ustawień, na drugim profil urządzeń = profil mojego monitora

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) a więc do rzeczy ;] potrzebuję monitora 24 cale do 1200zł (czyli TNka ) obsługującego Full Hd dobrze było by gdyby czas reakcji był niski gdyż zastosowanie to 70% gry 30% filmy myślałem nad http://www.allegro.pl/item673082094_monito...bf_full_hd.html a i jeszcze jedno z jakiego sklepu najlepiej kupic taki monitor esc? czy może jednak allegro a i ostatnie pytanie myślałem nad LG z powodu gwarancji na pixele jak z nią jest teraz czy ciągle obowiązuje że nawet w przypadku 1 sub pixela zepsutego moge wymienic monitor itd bo jednak skoro wydaje 1200zł to chcę by monitor był sprawny i nie miał jakichś zepsutych punkcików :/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) a więc do rzeczy ;] potrzebuję monitora 24 cale do 1200zł (czyli TNka ) obsługującego Full Hd dobrze było by gdyby czas reakcji był niski gdyż zastosowanie to 70% gry 30% filmy myślałem nad http://www.allegro.pl/item673082094_monito...bf_full_hd.html a i jeszcze jedno z jakiego sklepu najlepiej kupic taki monitor esc? czy może jednak allegro a i ostatnie pytanie myślałem nad LG z powodu gwarancji na pixele jak z nią jest teraz czy ciągle obowiązuje że nawet w przypadku 1 sub pixela zepsutego moge wymienic monitor itd bo jednak skoro wydaje 1200zł to chcę by monitor był sprawny i nie miał jakichś zepsutych punkcików :/ pozdrawiam

Za tyle można kupić nowego Samsung 23" na C-PVA - nie wiem jak z grami ale jeśli nie spartolono regulacji overdrive to będzie dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle można kupić nowego Samsung 23" na C-PVA - nie wiem jak z grami ale jeśli nie spartolono regulacji overdrive to będzie dawał radę.

no dobra zastanowie sie tylko boje sie ze bede sobie potem wytykal ze to 23 a nie 24" a potem czemu nie 24+ " ;P a jak jest z gwarancja na pixele? czy moze na tym typie matrycy nie ma bad pixeli no i jeszcze ta kwestia gier moze ktos sie jeszcze wypowie :] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle można kupić nowego Samsung 23" na C-PVA - nie wiem jak z grami ale jeśli nie spartolono regulacji overdrive to będzie dawał radę.

Proszę pokaż mi sklep w którym można go KUPIĆ...

 

Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój profil jest OK. Jedynie nowy FF nie wie co z nim zrobić. :f

Moj tez jest ok tzn dzialal na poprzedniej wersji FF. Uzywam dokladnie tego samego profilu co ty (rowniez nie dziala jak u ciebie z najnowszym FF), ale zapodalem sobie do FF ten z zalacznika zeby nie bylo tych przejaskrawien i jest git puki co. Generalnie jestem zadowolony bo teraz wszystko jest obslugiwane przez profil lacznie z animacjami flashowymi czego wczesniej nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magnus

 

no faktycznie teraz jest git majonez :]

 

 

//EDIT a pamiętasz może skąd pobierałeś ten profil? Bo w moich zasobach profilów do HP okazało się, że też go miałem (hardforum.com ?). Wypadało by ustawić w monitorze wartości RGB dla niego przeznaczone bo obecnie mam od tego starego (HP LP2475w Datacolor-0.icm). Dla mnie wygląda w porządku i pewnie to są jakieś niuanse, ale jak robić to porządnie. B-)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//EDIT a pamiętasz może skąd pobierałeś ten profil? Bo w moich zasobach profilów do HP okazało się, że też go miałem (hardforum.com ?). Wypadało by ustawić w monitorze wartości RGB dla niego przeznaczone bo obecnie mam od tego starego (HP LP2475w Datacolor-0.icm). Dla mnie wygląda w porządku i pewnie to są jakieś niuanse, ale jak robić to porządnie. B-)

Tak chyba z hardforum go sciagnalem. Nastawy monitora chyba mam do tego profilu w domu, jak wroce z pracy to postaram sie je wrzucic. Sprawdz jeszcze jak ci wyswietla pliki *.bmp, bo u mnie ten profil ma z nimi problemy, tak jakby ich nie oslugiwal i dlatego go olalem jesli chodzi o profilowanie calego OSa, ale do FF moze byc na przetrwanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Sprawdz jeszcze jak ci wyswietla pliki *.bmp, bo u mnie ten profil ma z nimi problemy, tak jakby ich nie oslugiwal i dlatego go olalem jesli chodzi o profilowanie calego OSa, ale do FF moze byc na przetrwanie :wink:

 

u mnie raczej wszystko w porządku. znalazłem jakiś pierwszy lepszy pliczek.

 

Dołączona grafika

 

z tyłu IrfanView, który nie jest CM, a na pierwszym planie windowsowa przeglądarka. Zatem działa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonwertuj ten sam plik na jpg i sprawdz w vistowej przegladarce obydwa. U mnei jest roznica miedzy jpg a bmp na tym profilu.

JPG to kompresja stratna ... w zależności od ustawień kompresji/kompresora może przycinać zakres barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Dell 2209WA z Samsung F2380.

 

Tutaj.

 

Na stronie 16 pokazane porównanie szczegółowych fotek. PVA jak to PVA zjada malutkie detale w ciemnych/czarnych odcieniach. :angry:

Na 18. fotki kątów, typowa utrata kontrastu pod kątem.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC WGX2PRO na IPS zjada o niebo więcej detali w cieniach niż EIZO S2231W

No PVA PVA nie równe. :wink: Wyższa półka na PVA nie robi tylu problemów, ale w masówce jest sporo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem u siebie w kompie ale wygrzebalem z hardforum:

 

R = 242

 

G =221

 

B = 255

 

Brightness = 2

 

btw z tym profilem ktorego uzywalismy wczesniej jest tak samo z pokazem slajdow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to kwestia obsługi przez soft, a nie samego profilu. Ponoć Win7 coś zmienia w temacie monitorów wide-gamut i color management. Pożyjemy zobaczymy.

 

//EDIT Zmieniłem na profil z TFTCentral. lepiej mi odpowiada i też działa z FF 3.5)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...