Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Moglby ktos doradzic monitor 23"-24" full hd, duzo grania w fpp cs, cod 5, a takze mmoprg i oczywiscie filmy. Przy okazji praca przy www i inne. Cena jak najnizsza, max 1000 zl, ale wolalbym mniej. Przy kompie spedzam po kilkanascie godzin dziennie wiec dobrze jakby nie meczyl oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos doradzic monitor 23"-24" full hd, duzo grania w fpp cs, cod 5, a takze mmoprg i oczywiscie filmy. Przy okazji praca przy www i inne. Cena jak najnizsza, max 1000 zl, ale wolalbym mniej. Przy kompie spedzam po kilkanascie godzin dziennie wiec dobrze jakby nie meczyl oczu.

Przy takim budżecie Twoje wymagania nie będą spełnione. Albo zwiększ budżet albo kup sobie monitor 19-to calowy.

P.S. Przy kilkunastu godzinach dziennie, to zdrowie powinno być priorytetem. Kupowanie wielkiego tandetnego monitora, to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myslalem, ze 23-24 da rade kupic w tej cenie, widocznie sie mylilem.

A co sie liczy w przypadku dlugiego siedzenia przed kompem? Co ma znaczenie dla zdrowia i na co powinienem zwrocic uwage? Ja pracuje przy wlasnym sprzecie i tak samo przy nim gram/ogladam filmy i w sumie caly czas przy nim spedzam. Teraz mam CRT 21" DELL-a, ale mi siadac zaczyna i zaczalem sie zastanawiac nad czyms nowym, niestety wiecej jak ten 1000 zl nie moge wydac, bede musial cos pokombinowac, jeszcze nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem 24" 120Hz, podejrzewam że byłby problem ze złączem bo chyba nawet dualDVI nie obsłuży 1980x1080x120Hz...

Fakt, przy takim odświeżaniu max to 1680x1050. Z tej racji są chyba 2/3 modele 22" ze 120 Hz. Display port zaczynają montować, zarówno w kartach jaki i monitorach, to niech popracują nad tym. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem 24" 120Hz, podejrzewam że byłby problem ze złączem bo chyba nawet dualDVI nie obsłuży 1980x1080x120Hz...

Obsłuży ... single link obsługuje 1920x1200 60 Hz . Dopiero przy 2560x1600 potrzeba dla 60 Hz dual link .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsłuży ... single link obsługuje 1920x1200 60 Hz . Dopiero przy 2560x1600 potrzeba dla 60 Hz dual link .

:lol: Ale ze mnie LOL. Zapomniałem o Dual Link. :lol2:

Ponoć display port ma większe "plecki" i może przepchnąć 10 bit z grafy. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie kosztować ok 1100zł to i tak bije wszystkie TN..W tych testach tragedi nie ma,przypominam ze to PVA w wersji dla "mas" :razz:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga F2380

 

Po przeczytaniu testów ... :

+ super kontrast (do okolic 3000:1)

- raczej kiepski czas reakcji (w sumie tutaj zawód)

- nieliniowy (akurat tego już można się było tego spodziewać - monitor dla mas)

 

to za niecałe 1200zł jest Dell 22" na IPS i mimo pomniejszych wad wydaje się być lepszym wyborem.

Moim zdaniem dla gracza zdecydowanie lepszy DELL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań. generalnie xVA nie nadaje się do grania :]

Generalnie to EIZO S2231W na PVA jest szybszy od HP LP2475 na IPS . Podobnie jak niektóre TV Samsunga na PVA są szybsze od np. niektórych Sharp na IPS - więc nie generalizowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań. generalnie xVA nie nadaje się do grania :]

ten Samsung ma niski input lag wiec sie na da do gier spokojnie,co do powierzchni w pionie jest to wysokosc della w poziomie jest szerszy od della wiec nie jest tak zle. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Samsung ma niski input lag wiec sie na da do gier spokojnie,co do powierzchni w pionie jest to wysokosc della w poziomie jest szerszy od della wiec nie jest tak zle.

a widziałeś ten ghosting? do pasjansa się nie nadaje :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a liczyłem na fajny monitorek do wszystkiego :/ Czyli jednak granie odpada na tym monitorze?? Czyli pzostają zwykłe TNki 24 lub Dell 22. Są oprócz tego jakieś propozycje full hd bo ta rozdziałka by mnie interesowała w przedziale do 1500zł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dwóch zdań. generalnie xVA nie nadaje się do grania :]

Nadaje się i to bardzo dobrze. Trzeba tylko pamiętać, że PVA może być wolniejsze od IPS. W konfrontacji między Eizo a HP nie było zauważalnych różnic.

 

Generalnie to EIZO S2231W na PVA jest szybszy od HP LP2475 na IPS . Podobnie jak niektóre TV Samsunga na PVA są szybsze od np. niektórych Sharp na IPS - więc nie generalizowałbym.

Czy faktycznie Eizo jest szybsze? Sharp z tego co wiem, to używa jakichś kombinacji ala PVA.

 

ten Samsung ma niski input lag wiec sie na da do gier spokojnie,co do powierzchni w pionie jest to wysokosc della w poziomie jest szerszy od della wiec nie jest tak zle.

Tak, ghosting wiele gorszy niż na HP. :blink:

 

------------

 

Dell idealnie wpasował się w rynek. W momencie kiedy w 22" królowały same TN, był drogi Eizo S2231 na S-PVA oraz Lenovo ( średnio udany ) Dell wyskakuje z budżetową wersją monitora i to na najlepszej matrycy za śmieszne pieniądze. To było świetne posunięcie, a ludzie w końcu mieli alternatywę. Kupa miesięcy minęła, a sytuacja dalej jest podobna. W najbliższym momencie jedynie LG ma wypuścić model 22", ale z rozdzielczością 1920x1200.

Jak ktoś planuje kupować, to nie ma wielkiej alternatywy. Na dodatek, są braki modelu 2209WA w Polsce i nie tylko.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------------

 

Dell wyskakuje z budżetową wersją monitora i to na najlepszej matrycy za śmieszne pieniądze.

1200zł za 22 cala to raczej nie jest śmieszny pieniądz.Nie wiem jak w innych krajach ale w Polsce ten dell tani wcale nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200zł za 22 cala to raczej nie jest śmieszny pieniądz.Nie wiem jak w innych krajach ale w Polsce ten dell tani wcale nie jest.

W 2006 roku za gorsze 20" IPS płaciło się jakoś 2x tyle ... 1200zł za 22" na IPS to dobra cena ... natomiast 600 PLN za 22" na TN to drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe panowie, musi byc tani, bo ludzie kupuja go hurtowo. W ostatnich 2 tygodniach dostalem z 10 info na pw z zapytaniami ile czekalem na swoje dellki :) mi sie chyba fartlo, bo bralem w kuplaptopa, jak 1 partie towaru dostawali, i nawet z cena mi zjechali o 100zl, ba cieszyli sie ze 2 biore bo nie wiedzieli czy im zejda hehe :) Teraz sa podobono "zapisy" i najwczesniej mozna dostac 30 lipca :D masakra jakas.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200zł za 22 cala to raczej nie jest śmieszny pieniądz.Nie wiem jak w innych krajach ale w Polsce ten dell tani wcale nie jest.

To jest śmieszna cena. Za 24" na IPS płacisz sporo powyżej 2 000 zł. W segmencie 22" nie ma i jeszcze chwilowo nie będzie konkurencji. Mogliby spokojnie zwiększyć cenę na 1500-1600 zł bo mają taki sprzęt jako jedyni.

 

W 2006 roku za gorsze 20" IPS płaciło się jakoś 2x tyle ... 1200zł za 22" na IPS to dobra cena ... natomiast 600 PLN za 22" na TN to drogo.

No dokładnie tak.

 

hehe panowie, musi byc tani, bo ludzie kupuja go hurtowo. W ostatnich 2 tygodniach dostalem z 10 info na pw z zapytaniami ile czekalem na swoje dellki :) mi sie chyba fartlo, bo bralem w kuplaptopa, jak 1 partie towaru dostawali, i nawet z cena mi zjechali o 100zl, ba cieszyli sie ze 2 biore bo nie wiedzieli czy im zejda hehe :) Teraz sa podobono "zapisy" i najwczesniej mozna dostac 30 lipca :D masakra jakas.

Heh, ja pamiętam, jak na allegro pełno tego było, w obydwu kolorach. Można było sobie wybierać co się podoba. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2006 roku za gorsze 20" IPS płaciło się jakoś 2x tyle ... 1200zł za 22" na IPS to dobra cena ... natomiast 600 PLN za 22" na TN to drogo.

W 2006 za TN 19 płaciło sie ok 1200-1400 a dziis 500-600zł za 22.Szkoda ze na rynku europejskim te delle są znacznie drozsze niz w USA <_< . Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, gigantyczny temat sie zrobil :D zaraz zabieram sie za czytanie... ale pomyslalem.. ze moze mi byscie mogli cos polecic ? jakis monitor do grafiki WEB? obecnie korzystamz IIYAMY 19 cali i jestem zadowolony, chcialbym kupic jakis lepszy monitor 24 cali, myslalem o IIYAMIE E2407HDS fajnie wyglada :P ale ma ta matryce TN a ona nie jest za dobra do grafiki.. ja siedze minimum 10 godzin dziennie przy kompie niechce doszczetnie oslepnac :) pozatym chcialbym by monitorek mi sluzyl czasami do grania w starcrafta 2, sporo sie nacyztalem tez o tym HP'ku ale on najtaniej za 2000 zl .. a to troche za drogo :( doradzcie mi co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...