Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

NEC MultiSync EA231Wmi ; matryca IPS ; 23 cale ; rozdzielczość 1920 x 1080

Łącze DisplayPort oraz D-Sub i DVI, a także porty USB.

Ma być dostępny od października, w kolorach czarnym i jasnym.

 

Cena monitora z jasną ramką ok. 250 €.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sobie kupić dobry monitor LCD a mam na oku Dell 2209wa. Wcześniej rozważałem zakup dwóch modeli 2361v-PF i LG flatron W2353V-PF ale w oko wpadł mi właśnie ten Dell. Naprawdę warto dopłacić te 200-300 zł i kupić ten monitor który będzie mi służył bardzo długo. Ten który teraz posiadam służy mi dobre 9 lat FLATRON 775FT(bezawaryjny monitor) czyli przesiadka z 17 crt do 22 lcd w sam raz :-)

Zbiera bardzo dobre oceny, pochwały na zagranicznych portalach internetowych z powodu dobrej matrycy IPS która podobno jest o wiele lepsza niż TN z tego co mi wiadomo nie ma full HD ani HDMI.

Monitor z wyglądu mi się podoba, filmów na nim oglądać nie będę od tego mam TV a do internetu 22" starcza w zupełności.Jak monitor sprawuję się w grach np. CoD 4?

Czekam na wasze odpowiedzi czy naprawdę jest to taki dobry monitor jak piszą w recenzjach za granicą?Wart jest tych 1200 złotych?

Mam pytanie jest możliwość montażu tego monitora na ścianie? I nie będzie podłączany do żadnych konsol.

Czekam na Wasze opinie.

Edytowane przez Razdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak z jakością.,ten prosty desing mi sie podoba jakby zszedł do 1500zł to by była ciekawa propozycja.A znając zycie cena szybko powedryje do 2200zł :rolleyes:

Pewnie masz rację, może być podobnie jak z HP. One po wyjściu też kosztowały mało, ja dałem niecałe 1700 zł. B-)

A jakość, może być rozrzut jakościowy.

 

NEC MultiSync EA231Wmi ; matryca IPS ; 23 cale ; rozdzielczość 1920 x 1080

Łącze DisplayPort oraz D-Sub i DVI, a także porty USB.

Ma być dostępny od października, w kolorach czarnym i jasnym.

No w końcu Nec wypuścił budżetową wersję na IPS. Do tej pory to kulało.

 

----------

 

@Razdor

To jest jeden z najlepszych monitorów z zakresu 22". Matryca IPS, czyli prawie najlepsze co jest do kupienia. Świetne czasy reakcji, nie ma przebić dopalacza, do grania idealny, spisze się lepiej niż większość TN. Ino kupuj śmiało.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci można przeczytać, że zastosowany panel to H-IPS, identyczny jak w HP LP2475W. Na razie zapowiada się ciekawie. Jeśli input lag miałby na poziomie neca 24wmgx3 to brałbym go bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i na 95 % kupie sobie tego Della.Tylko mam pytanie czy monitor nie jest za jasny i czy nie psuje wzroku?IPS jest zdrowsze niż TN, CRT ?Jak monitor spisuje się w prostych czynnościach jak przeglądanie internetu, zdjęć, office itp?

Z góry dzięki.

Edytowane przez Razdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci można przeczytać, że zastosowany panel to H-IPS, identyczny jak w HP LP2475W. Na razie zapowiada się ciekawie. Jeśli input lag miałby na poziomie neca 24wmgx3 to brałbym go bez zastanowienia.

input lag podobno mały, przynajmniej tak wynika z testu użytkownika na prad.de

 

OT: naprawa czarnych pasów w TV :lol2:

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i na 95 % kupie sobie tego Della.Tylko mam pytanie czy monitor nie jest za jasny i czy nie psuje wzroku?IPS jest zdrowsze niż TN, CRT ?Jak monitor spisuje się w prostych czynnościach jak przeglądanie internetu, zdjęć, office itp?

Z góry dzięki.

Spisuje sie dobrze :) Ja jade na 0 bright i 55-65 kontrascie (zaleznie od sztuki) i oczy nie bola, nie mecza, choc oczywiscie kolory nie sa perfecto, ale do cs3 wystarczy podjechac z kontrastem lekko i jest ok. Na poczatku mnie oczy bolaly, okazalo sie ze bylo za jasno bright 50 mialem, kontrast 100)

 

@gmfriend

hehehehehe z bejsbolem do plazmy no niezle :D

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, znalazłem tę recenzję i input lag jest naprawdę niski jeśli wierzyć gościowi, który testował. Waha się w granicach 0-8 ms. Tutaj link do testu z tłumaczeniem google z niemieckiego na angielski:

http://translate.google.pl/translate?u=htt...pl&ie=UTF-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada nieźle, porównywalnie do lp2475w w końcu są na tej samej matrycy. Niestety nic nie napisali o input lagu a to mnie interesuje najbardziej, trzeba chyba poczekać na test na prad.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede zamawiał Philips 240PW9EB i mam pytanie którą lepiej wersje brac srebną czy czarną ?(choc czarnej jeszcze nie ma )

 

 

PS chyba czarna nie jest przeznaczona na rynek masowy.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

 

Dzięki za linka, w końcu test z input lagiem.

 

 

Mam jeszcze jedną sprawę, jako to jest z bad pikselami na IPS, tzn czy wypalone piksele pojawią się na tego typu matrycy częściej czy rzadziej niż na PVA, TN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to wyszła nowe wersja HP Display Assistant Utility

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...amp;mode=4&

 

 

 

BTW jak się kliknie w tym sofcie na update to twierdzi, że jest aktualizacja firmware do monitora. Ponoć różnie to bywa z firmware do tego HP'eka wiec nie ruszam.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem BenQ'a FP241W. Wszystko ok. Obraz b. ładny. Smużenie nie występuje. Gra się bardzo przyjemnie, jak i ogląda się filmy (przesiadka z 19' w 4;3). Na (nie)szczęście mam tylko 1 pixela, którego paraktycznie nie widać. :)

 

Wszyscy którzy są zainteresowani tym monitorem, POLECAM. Warto. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...