Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jednak LG W2452V. Mam pewien problem z kolorami. Profil jest elegancko załadowany, ale kolory dalej wyglądają tak że powodują wylew w moich oczach. Próbowałem już wielu kombinacji. Kręcę od strony monitora, od strony sterowników i od strony ustawień programu dostarczonego z monitorem - forteManager. Dalej sraczka. Jak już ustawie część tzn. jasność, kontrast i gamme to znów kolory są bardzo soczyste. Za soczyste. Wręcz przepalone. Co mam ruszyć by było fajnie? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jak już ustawie część tzn. jasność, kontrast i gamme to znów kolory są bardzo soczyste. Za soczyste. Wręcz przepalone. Co mam ruszyć by było fajnie? :mrgreen:

Grzebałeś wszystkimi f-engine i innymi duperelkami od kolorów? Jeśli tak, to musisz zapoznać się z terminem "zarządzanie kolorem" w programach które używasz. :wink:

Sprzęt jest pewnie szeroko gamutowy, więc barwy czerwoną i zieloną wyświetla mocniej, bardziej soczyście tak jak to opisałeś.

Trzeba zapodać profil i włączyć zarządzanie kolorem ( tam gdzie się da ). W grach i filmach na razie się nie da. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w F-engine i innych szajstwach. Nawet przeszedłem z połączenie dvi na hdmi ( imo jest mniej soczyście ). Powiem Wam że się nawet przyzwyczaiłem. Ale dziś znów usiadłem do lapka i zobaczyłem ikonke Flickr która jest granatowa fioletowa, a u mnie na pececie zamiast fioletu jest ostry karmazyn... ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych systemach kolory ikon nie są profilowane. Można oprofilować zawartość stron WWW (Firefox 3), zdjęć (standardowa przeglądarka z Vista w trybie okienkowym). W filmach (sterowniki ustawienia Video) można przykręcić nieco nasycenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę dalej walczyć z ustawieniami monitora w osd.

Tylko musisz pamiętać, że i tak nie uzyskasz takich efektów jak a monitorze o zakresie sRGB. Dlatego dla niektórych ludzi szeroki gamut może być problemem/przeszkodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapodać profil i włączyć zarządzanie kolorem ( tam gdzie się da ). W grach i filmach na razie się nie da. <_<

Da się, w grach działa "Monitor Calibration Wizard", a żeby profile zastosować w filmach to w odtwarzaczu trzeba ustawić renderowanie DirectX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam go cały czas, choć MCW na Viscie działa w kratkę, bo w niektórych tytułach nie wymusza profili, może to przez DX10. Co do odtwarzacza to używam Bestplayera i po przestawieniu renderera na VMR-9 lub EVR zmiany w profilach są brane pod uwagę. Jeśli mówisz o przejaskrawnienu powodowanym przez szeroki gamut to nie znalazłem na to żadnego zadowalającego rozwiązania poza zmianą monitora na wąskogamutowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o przejaskrawnienu powodowanym przez szeroki gamut to nie znalazłem na to żadnego zadowalającego rozwiązania poza zmianą monitora na wąskogamutowy.

No o to mi właśnie chodzi. :razz: Czerwony jest "mocniejszy", a i zielony też potrafi dopalić. A Ty mówisz o obsłudze w grach/filmach profili .icc? A spróbuj załączyć w tym MCW profil sRGB i sprawdź czy będzie różnica. Skoro MCW opiera się profilach, to powinno coś się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmiany w kolorach są widoczne w takim samym stopniu jak na pulpicie. Do filmów wystarczy jakikolwiek program potrafiący załadować profile ICC. MCW używa własnych profili i potrafi zablokować ich nadpisywanie przez niektóre gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiązuje to problem przejaskrawienia w grach/filmach? Bo na pulpicie, mimo załadowanego profilu nie ma zmian, bo sam system nie jest Color Aware, nawet 7. Dopiero w aplikacjach które potrafią z tego skorzystać jest efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga na przepalenia w nieskalibrowanych monitorach z wąskim gamutem. Na szerokim niestety jedynie reguluje krzywą gamma. Po prostu tak nieszczęśliwie sformułowałem swój wpis, że niechcący narobiłem Ci złudnej nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell wprowadza nowy monitor Dell UltraSharp U2410

 

http://www.dell.com/us/en/dfo/peripherals/...u2410&s=dfo

 

... 10 bit color support i 12 bit wewn. przetwarzanie, matryca IPS, szeroki gamut, 24" 1920x1200, cena raczej poniżej 3K (760$ - nie wiadomo jak będzie w PL ale 2500 byłoby super) - jeśli będzie świecił równo to byłby to monitor dla mnie :rolleyes:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell wprowadza nowy monitor Dell UltraSharp U2410

 

http://www.dell.com/us/en/dfo/peripherals/...u2410&s=dfo

 

... 10 bit color support i 12 bit wewn. przetwarzanie, matryca IPS, szeroki gamut, 24" 1920x1200, cena raczej poniżej 3K (760$ - nie wiadomo jak będzie w PL ale 2500 byłoby super) - jeśli będzie świecił równo to byłby to monitor dla mnie :rolleyes:

Z tym może być problem. Ale jak cena będzie tak jak piszesz, na pewno u mnie też zawita. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell wprowadza nowy monitor Dell UltraSharp U2410

 

http://www.dell.com/us/en/dfo/peripherals/...u2410&s=dfo

 

... 10 bit color support i 12 bit wewn. przetwarzanie, matryca IPS, szeroki gamut, 24" 1920x1200, cena raczej poniżej 3K (760$ - nie wiadomo jak będzie w PL ale 2500 byłoby super) - jeśli będzie świecił równo to byłby to monitor dla mnie :rolleyes:

tanio raczej nie bedzie,ceny delków są troche zawyżane w PL, znajac życie 2800-3000 na start w PL. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO S2433WH, czyli : xVA+overdrive, 96% aRGB, 6/16ms, jasnosc max 360cd/m^2, min 3cd/m^2, kontrast 1000:1, DisplayPort.

 

dostepny od 24.09.09 za 718,E:

klik

 

ps.czyli zakladaja cene nizsza od S2431W o 45,E. to juz cos.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

 

Ja go zamierzam w przyszłym tygodniu zakupić więc coś napiszę.

czekam z niecierpliwością.

 

 

 

Wiem ze jest malo testów ale czy ten monitor jest wart 1700zł ?(Philips 24" LCD 240PW9ES ),wlasnie go zamówiłem i waham się,bo to dla mnie bardzo duzy wydatek.TN jednak zdecydowanie odpada.czy moze wkrótce ma wyjsc jakis killer-lcd w najblizszym czasie min 24 cale ? :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

 

No ja mam identyczne odczucia ale w takiej cenie nic lepszego raczej nie znajdziemy na razie. W pierwszej połowie roku chciałem brać neca 24wmgx3 ale go już wycofali z produkcji więc na polu walki pozostał philips. A TN-ki też nie biorę pod uwagę bo mam z nią bardzo złe doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwością.

 

 

 

Wiem ze jest malo testów ale czy ten monitor jest wart 1700zł ?(Philips 24" LCD 240PW9ES ),wlasnie go zamówiłem i waham się,bo to dla mnie bardzo duzy wydatek.TN jednak zdecydowanie odpada.czy moze wkrótce ma wyjsc jakis killer-lcd w najblizszym czasie min 24 cale ? :wink:

DELL U2410 (1.07 miliard kolorów sugeruje 10 bit/kanał (30 bit) ... ale coś tam jeszcze piszą o wewn. przetwarzaniu 12 bit/kanał, gamut 96% aRGB) ... ale wiele zależy jak na prawdę będzie się zachowywał i jaka będzie cena w sklepie (na stronie DELL PL obecnie jest 3K). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...