Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze.

 

Nie powiedziałbym, że to recenzja. Po prostu podzieliłem się jedynie subiektywnymi wrażeniami. Nie mierzyłem nic żadnymi kolorymetrami, itp. żeby się profesjonalnie wypowiedzieć. Doceniam jednak użytkowników tego forum, którzy niejednokrotnie mi już pomogli w innych dziedzinach, więc gdy miałem okazję wypowiedzieć się na ten temat starałem się to zrobić jak najbardziej rzeczowo; tak aby być może ułatwić komuś podjęcie decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie, bo teraz ludzie oczekują konkretów. Czyli jakie kolory, czerń, kąty, input lag i ogólnie. Gdyby ten Philips był o 300 zł tańszy to bym wziął. Ogólnie chodzi mi o IPS i FullHD, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Ogólnie marzy mi się 32' na IPS ;) W ogóle mogli by robić TV na tych matrycach, bo są znacznie szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mogli by robić TV na tych matrycach, bo są znacznie szybsze.

Robią. Ale nie jest tak różowo.

 

@Kyle, nie ta półka cenowa. W najlepszych prognozach będzie na alledrogo w okolicach 2600 zł.

2200 złotych (z resztą polskich):

http://www.allegro.pl/item731416267_dell_u...gw_premium.html

 

... kiedy ostatni raz kupowałeś monitor? Już dawno chyba (aż kilkanaście dni temu?) ... ten który masz pewnie już Ci się dawno znudził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszycko piknie, tylko czemu on kuwa jest 16:9 :(((

Najprawdopodobniej on NIE jest 16:9 tylko 16:10 a w opisie jest błąd - choć proporcje podali 16:10 to rozdzielczość 1920x1080 a powinno być 1920x1200. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Della jest naprawdę przystępna jak na jego parametry.

Ja nie widzę tam błędu odnośnie proporcji i rozdzielczości. Może ktoś już poprawił. W każdym bądź razie bardzo się nad nim zaczynam zastanawiać, choć już byłem przekonany aby zamówić Philipsa. Spodziewałem się po prostu, że ten Dell będzie kosztował koło 3 tys. a jest za 2200 czyli niewiele ponad 400 zł więcej od philipsa.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Della jest naprawdę przystępna jak na jego parametry.

Ja nie widzę tam błędu odnośnie proporcji i rozdzielczości. Może ktoś już poprawił. W każdym bądź razie bardzo się nad nim zaczynam zastanawiać, choć już byłem przekonany aby zamówić Philipsa. Spodziewałem się po prostu, że ten Dell będzie kosztował koło 3 tys. a jest za 2200 czyli niewiele ponad 400 zł więcej od philipsa.

Philip 8 bit ... DELL U2410 12 bit ... hmmmm ... który tu wybrać ;)

 

A tak serio - jeśli zakres jasności będzie przyzwoity (od 60-80cd do minimum 200-240), nie będzie jakiegoś podbarwienia na zielono/różowo pod lekkim kątem, będzie liniowo i bez bandingu jak na EIZO, będzie w miarę równomierny, brak przebić dopalacza to .... kupuję ten monitor.

 

(na końcu jest włączony - świetne menu)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to dobrze ;) wczesnie rano czytalem i nawet nie popatrzylem na inne zrodla :] a osd widze taki jak w moich dellach, wcale nie taka rewelka :]

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka źródeł podaje, że monitor posiada ten sam panel co HP i Philips. Być może elektroniką zbajerowali wewnętrzne przetwarzanie na 12bit, ale sam panel jest identyczny.

Elektronika monitora to połowa sukcesu. Panel może być nawet i identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

Widocznie nie jesteś aż tak supre google advanced user jak wydaje się w Eizo :). Oni wyszli z tego samego założenia co producenci tej klawiatury http://hotnews.pl/arttechnika-194.html. Każdy Eizo user wie, że aby zrobić jaśniej to trzeba (prawo prawo prawo lewo góra dół prawo prawo enter play)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe mocna klawiatura ;) http://www.terminally-incoherent.com/blog/...eyboard_das.JPG tutaj lepszy link dzialajacy :D Troche OT ale...fajna do treningow pisania bez patrzenia o ile ktos potrzebuje ;)

 

edit:

brzecol spryciarzu co posty usuwasz :P

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no niezły ten dell :rolleyes: az sie zastanawiam czy w te pedy nie zwracac philipsa,choc bym musiał 500zł wylozyc wiecej,narazie zero bad pixeli ,nic nie buczy ogolnie jestem bardzo zadowolony po za jednym,da sie jakos zniwelowac ten bijacy kolor czerwony i zielony ? czy tak ma poprostu byc.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny czerwony i zielony to zasługa szerokiego gamutu. W aplikacjach bez zarządzania kolorem ( czyli większości ) niestety tak będzie. Jak nie potrzebujesz poprawnych kolorów, to się z czasem przyzwyczaisz. Niby idzie poustawiać w video, żeby szeroki gamut nie był problemem, ale jest sporo roboty a mi to szczerze wisi. :wink: Jak ktoś na forum to zrobi, niech da znać jak to się sprawdza.

 

A po co chcesz zmieniać prawie idealny monitor? Aż tyle nie zyskasz, ten dell będzie lepszy na polu płynności gradientów po korektach w składowych rgb monitora, ze względu na wewnętrzne, 12-bitowe przetwarzanie. Kolory będzie miał precyzyjniej "dobrane", bo wybierane z większego pakietu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z gamutem w tym nowym dellu? kurde nie wiem czy opłaca mi sie oddawac philipsa na rzecz dell,grafikiem nie jestem,siedze tylko na necie,czasami film i i jakas gra.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z gamutem w tym nowym dellu? kurde nie wiem czy opłaca mi sie oddawac philipsa na rzecz dell,grafikiem nie jestem,siedze tylko na necie,czasami film i i jakas gra.

Jeśli to co wyczytałem jest prawdą to w tym DELL U2410 po wybraniu profilu sRGB, gamut jest przycięty do przestrzeni sRGB. ... a jak ktoś chce popracować z foto to może jechać (i powinien) po całości gamutu wybierając odpowiedni (nie sRGB) profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piszę że nie warto. :wink: Gamut taki sam, bo matryca jest ta sama co w Philips i HP.

 

No niby ten sRGB jakoś działa, ale to trzeba sprawdzić samemu. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cały feler w tym sRGB. Na hard forum pisali, że przy ustawieniu sRGB efekty uboczne wide gamut nie występują.

 

A tak swoją drogą to szkoda, że jest tak mało programów, które wspierają color management. Bo prawdą jest to co napisał autor artykułu, do którego link umieścił radiergummi:

 

Wide gamut displays are great and the future, but software developers need to catch up with the new hardware and stop assuming all displays are within the sRGB range. I guess this will happen in the coming years and more and more applications will start using and respect color profiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mi się wydaje, że właśnie "wysyp" monitorów o szerokim gamucie spowoduje owy napływ aplikacji z zarządzaniem kolorem. Zobaczycie, że tak będzie. Po co miały być progsy z zarz. kol. ( poza bardziej zaawansowanymi aplikacjami ) jak nie było potrzeby tego stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...