Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się przekonam "w praniu" jak z tą jasnością jest. Dla mnie ważniejszą rzeczą jest, że ten dell ma niższy input lag od philipsa w trybie game i działający profil sRGB (tak pisali na forach a w philipsie ten profil niestety nie działa, tak z kolei pisali w tym teście z czeskiej strony). Poczekamy, zobaczymy, jak dotychczas mój kontakt z LCD ograniczał się do obcowania z najgorszej maści TN-ką w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie oraz Panie oczywiście, chociaż w większej mniejszości:)

Chciałbym wtrącić swoje 3 grosze do tematu, bo mam lekki dylemat.

Chodzi o to że za jakieś 2 tygodnie wyprowadzam się na swoje;D ma radość nie ma końca ale wracając na ziemie chciałbym opisać mój problem.

Jak to w dzisiejszych czasach bywa, zabrakło mi całkowicie kasy na wyposażenie salonu, więc skupiam się na sypialni, a że w sypialni nie mam miejsca na telewizor to stwierdziłem, że dotychczasowy monitorek opchne za jakąś tam kaskę i kupie nowy z tym że większy:)

I tutaj meritum sprawy, co polecilibyście z 24" ?? Chciałbym go używać nie tylko do internetu czy oglądania filmów z hdd ale również po zakupie karty Tv używać jako "TV". Pieniążki jakie mógłbym przeznaczyć na ten cel to powiedzmy od 1500zł do 2000zł wiadomo im mniej tym lepiej szczególnie że czeka mnie jeszcze ogrom zakupów (btw nowe mieszkanie to skarbonka bez dna DOSŁOWNIE!!:)) Będe bardzo zobowiązany za każdą informajcę tudzież naprowadzenie na cel.

P.S wiem że to nie w tym temacie ale zna się ktoś na kartach TV?? Bo chciałbym do niej podłaczyć dekoder cyfry i się zastanawiam czy wogóle istnieje taki sposób i taka karta:)

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozejrzyj sie za monitorkami z tunerem tv.

Ja mam np. samsunga 2333HD, 23,5 cala, full hd.

Ma multum złączy z tyłu, kosztował mnie 1000 zł.

Jako monitor spisuje sie dobrze, jako telewizor również.

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&l...sa=N&tab=wi

 

problem z kartą tv jest taki że musisz mieć włączonego kompa co nie zawsze jest przyjemne i potrzebne.

Istnieją jeszcze Box tunery zewnętrzne, ale nigdy z nich nie korzystałem wiec sie nie wypowiadam.

 

test: http://www.prad.de/en/monitore/review/2009...ml#Introduction

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie matryca TN a co za tym idzie kąty :/ Fakt faktem nigdy z tymi matrycami nie miałem styczności, ale samo oglądanie z dobrych 3 metrów chyba wyklucza taki rodzaj matrycy, jesli nie mam racji to mnie poprawcie

 

P.S

Może się ktoś wypowiedzieć na temat tego monitorka:

http://www.ceneo.pl/1917621s

Pozdrawiam

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie matryca TN a co za tym idzie kąty :/ Fakt faktem nigdy z tymi matrycami nie miałem styczności, ale samo oglądanie z dobrych 3 metrów chyba wyklucza taki rodzaj matrycy, jesli nie mam racji to mnie poprawcie

 

P.S

Może się ktoś wypowiedzieć na temat tego monitorka:

http://www.ceneo.pl/1917621s

Pozdrawiam

zupełnie nie opłacalny

 

bardziej bierz to http://www.morele.net/monitor-philips-240pw9es-224910/

 

było pisane o nim w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarecki

 

Również polecam podanego przez kolegę Philipsa. Swój wzrok możesz też skierować w stronę HP LP2475W, ta sama matryca co w Philu ( H-IPS ) + dodatkowo multum złącz.

 

Kurcze teraz to już mam mętlik w głowie. Możecie napisać coś o tych matrycach TN w sensie czy są one takie beznadziejne jesli chodzi o kąty jak pare lat temu czy coś się zmieniło?? Bo chyba tylko ta matryca mi pozostaje chcąc brać monitor z tunerem tv:/ Ewentualnie podajcie jeszcze jakąś alternatywę do podawanego przez Szpachlę samsunga

 

Edit

Powiedzcie też zapracowanemu człowiekowi jak to jest z tym wejściem Hdmi?? Jeśli podłacze dekoder powiedzmy cyfry czy też innego ustrojstwa własnie przez hdmi bezpośrednio do monitorka to zmieniam tylko sygnał i ciesze się z telewizji? czy nie jest tak rózowo jak mi się wydaje??

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz to już mam mętlik w głowie. Możecie napisać coś o tych matrycach TN w sensie czy są one takie beznadziejne jesli chodzi o kąty jak pare lat temu czy coś się zmieniło?? Bo chyba tylko ta matryca mi pozostaje chcąc brać monitor z tunerem tv:/ Ewentualnie podajcie jeszcze jakąś alternatywę do podawanego przez Szpachlę samsunga

 

Edit

Powiedzcie też zapracowanemu człowiekowi jak to jest z tym wejściem Hdmi?? Jeśli podłacze dekoder powiedzmy cyfry czy też innego ustrojstwa własnie przez hdmi bezpośrednio do monitorka to zmieniam tylko sygnał i ciesze się z telewizji? czy nie jest tak rózowo jak mi się wydaje??

Ale dlaczego chcesz sobie zawężać wybór do tv z tunerem z czego wszystkie(?) są na TN. Przecież dokupienie tunera, czy co na USB czy PCI nie stanowi problemu, a monitor masz lepszy. TN i kąty, hmm, dla mnie sa beznadziejne, ale parę osób korzysta z takich monitorków z powodzeniem i im to nie przeszkadza. Kwestia jak to Tobie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic dzięki za odzew w mojej sprawie. Pozostały mi do przeprowadzki jakieś 2 tygodnie więc mam nadzieje że coś się wyklaruje w tym czasie.

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje tym którzy mi w jakiś sposób pomogli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie drugie podejście do Philips 240PW9ES ,jak teraz znowu będzie bad piksel to chyba to będzie moje ostatnie podejście do LCD,naprawdę coś niedobrego dzieje się w tej technologi,jeśli nie piszczenie(BenQ) to martwy piksel na środku ekranu(philips) a producent zasłania się normami i ma cie w pupie,czarny punkt na srodku ekranu to nie jest wada echhh.., jedynie LG i IIyama produkujące masówkę na TN daje gwarancje na piksle.Zresztą trochę to dziwne ze LG i IIyama dają 30 dni gwarancji na piksle a na takie Eizo za 2500 obowiązuje zwykła norma iso,a tam tez zdarzają sie badpixeli,wystarczy choćby poczytać w Googlach

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piksle w Eizo idzie obejść, tylko trzeba wiedzieć jak. :wink:

BTW, aż tak Ci taki mały pikselek przeszkadza?

powiem ze bym go nawet olał gdyby był gdzieś z boku a nie centralnie na środku,bo wtedy potrafi wkurzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupilem HP LP2475w i niestety na matrycy z prawej strony pomaranczowy a z lewej niebieskawy. Jest to tylko widoczne na jasnym tle.

 

Ma ktos taki przypadek lub mial ? Reklamowac ?

 

Zafarb, "normalna" kwestia dla wielu matryc. Spróbuj monitorek wygrzać, tzn. działaj na nim do bólu, zafarb może zniknąć lub się zmniejszyć. Dodatkowo jak będzie kiepsko, możesz reklamować, ponoć serwis HP wymienia bez większych problemów. Duży + dla nich, ale jest także -, często na wymianę dają panele "odnawiane" przy których nic nie zrobili, więc dalej możesz trafić na jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafarb, "normalna" kwestia dla wielu matryc. Spróbuj monitorek wygrzać, tzn. działaj na nim do bólu, zafarb może zniknąć lub się zmniejszyć. Dodatkowo jak będzie kiepsko, możesz reklamować, ponoć serwis HP wymienia bez większych problemów. Duży + dla nich, ale jest także -, często na wymianę dają panele "odnawiane" przy których nic nie zrobili, więc dalej możesz trafić na jakieś problemy.

No wlasnie tez slyszalem ze serwis HP to loteria mozna trafic na gorszy niz jest teraz. Jak dlugo go wygrzewac ostatnio malo czasu ( 2- 3 godz dziennie jest wlaczony). Widzialem twoja recenzje tego HP, u ciebie to zniklo ?

HP lp2275w trafil mi sie ideal 0 problemow nawt niepiszczal (niech dalej tak dziala u nowego wlasciciela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam ile to czasu było. Po prostu działałem i kiedyś jak odpaliłem plansze testowe to się zdziwiłem że jest prawie luzik. Tylko ja mam w tej chwili prawie 3 000h nabite. :wink:

 

W dziale o 22" ( chyba? )też kolega miał problem z HP LP2275W, też były zafarby. Wygrzał przez kilka dni i pisał że jest spora poprawa. Niestety musiałbyś mu dać jakieś kilkadziesiąt godzin. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast zostaw, ewentualnie podkręć trochę jasność. Chyba że monitor będzie pracował przez najbliższy tydzień po 6 godzin i więcej, to możesz zostawić jak jest.

 

----------

 

Panowie, miał ktoś do czynienia z serwisem LG w kwestii monitorowej? Wymiana idzie sprawnie jak np. HP, Dell czy robią jakieś problemy?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem zakupiłem monitor Dell U2410. Przez brak czasu dopiero wczoraj go zainstalowałem. Od razu napiszę, że nie żałuję pieniędzy na niego wydanych. To co rzuca się w oczy jeszcze podczas instalacji to jakość wykonania, naprawdę monitor jest świetnie wykonany. Do tego mnogość złącz: d-sub, 2x dvi, hdmi, display port, component, composite, 4x usb, gniazdo na karty pamięci. W zestawie dostajemy kabel vga, dvi i display port. I tutaj mały zgrzyt monitor ma fabrycznie przykręcony kabel d-sub! Pierwszą rzecz, którą zrobiłem to zmieniłem oczywiście ten kabel na dvi.

Kiedy włączyłem monitor od razu zwraca uwagę dotykowe sterowanie monitorem. Może to i gadżet ale bardzo wygodny gadżet. OSD jest dość łatwe w obsłudze i intuicyjne. Fabrycznie ustawiony profil jest typowy dla monitorów wide gamut, kolory są przesycone. Sprawę rozwiązuje ustawienie profilu sRGB. Kolory po wybraniu tego trybu są naturalne, takie jakie powinny być. Jakość obrazu według mojej subiektywnej oceny jest nienaganna. Nie wyczuwam żadnego smużenia no i te kąty! Praktycznie jak w starym dobrym CRT. W grach monitor również sprawuje się wyśmienicie, jest nawet specjalny tryb game, który zmniejsza input lag, na razie go nie próbowałem bo nie grałem w żadną strzelankę a do takich gier przydaje się ten tryb. Prawidłowo działa również skalowanie. Trochę się tego obawiałem bo kiedyś u mojego kolegi sprawdzałem na jego TN-ce (iiyama 24") i skalowanie w ogóle nie działało, ani wymuszone przez sterowniki ani przez monitor. Tutaj wszystko działa jak należy. Gdy chodzi o jasność minimalną to dla mnie jest ona na akcpetowalnym poziomie w nocy nawet bez włączonego światła. Dla jednego może być za jasno dla innego nie. Reasumując jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu a o to w tym wszystkim chodzi.

 

Plusy:

+ jakość wykonania

+ jakość obrazu, odwzorowanie barw

+ mnogość złącz

+ kable dołączone w zestawie

+ dotykowe sterowanie

 

Minusy:

- fabrycznie przykręcony kabel vga

- minimalna jasność może być za wysoka dla niektórych (subiektywna kwestia)

 

A jeśli chodzi o wielkość (przesiadłem się z 17" a właściwie 16" monitora) to monitor wcale nie jest taki duży. Duże to są dopiero 30 calowe monitory.

 

Niestety zdjęć żadnych nie mogę pokazać bo jedyny aparat cyfrowy w domu jest aktualnie za granicą i wróci dopiero za tydzień.

 

Mam jeszcze pytanie natury technicznej, czy warto instalować sterowniki do monitora dostarczane z nim na płycie?

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat między HP LP2475W i Dellem U2410. Czytam i czytam i nadal pewien nie jestem co lepiej brać :/

Lepiej HP, lepsza regulacja jasności ( Dell wypali oczy przy braku/małym oświetleniu ). Poza tym, różnic prawie brak, dumnie rozdmuchiwane 12-bitowe przetwarzanie, z którego nie zrobili żadnego użytku, do tego nie najlepsza liniowość.

 

----------

 

Orientujecie się, czy LG w dalszym ciągu daje 30 dni gwary na piksele/subpiksele, dalej to honorują?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...