Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie czy czy oprócz tego dell wyjdą jakieś monitory wide-gammut z poprawnie działającym sRGB jak w najnowszym dellu ?.Bo kurcze nie mogę przeżyć barwy zielonej i czerwonej wtych monitorach.Po prostu po przesiadce z LG 900P gdzie kolory są raczej mroczne,przytłumione na philipsie 240PW9ES miałem świecący neon.Zastanawia mnie tez to po co w philips jest tryb s RGB skoro wogóle on nie działa.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegos czasu probuje wybrac monitor LCD. Interesuja mnie 23 lub 24''. Monitor bedzie mial wszechstronne uzycie poniewaz bedzie sluzyl zarowno do najnowszych gier, filmow oraz obrobki zdjec w Photoshop CS3. Dlatego zalezy mi na szybkiej matrycy i dobrym odzwierciedleniu kolorów. Wiem ze to spore wymagania poniewaz cena powinna sie zmiescic w przedziale 1500-2000 zl. Matryca TN chyba nie wchodzi w gre ze wzgledu na prace ze zdjeciami.... Chcialbym tez zeby monitor posiadal zlacze HDMI lub Display Port. Przejrzalem w internecie sporo LCD, zainteresowaly mnie nastepujace:

 

Nec MultiSync EA231WMi

 

Eizo FlexScan EV2333

 

Philips 24'' 240PW9ES

 

 

Dell U2410

 

 

Niestety Nec'a chyba nie ma jeszcze w sprzedaży a o Eizo nie moge znalesc zadnych testow. Najbardziej chcialbym Eizo poniewaz jak na ta firme jest tani, nie wiem tylko czy jego czas reakcji bedzie odpowiedni do gier????? Ktory monitor byscie mi doradzili? a moze macie inne propozycje? Zalezy mi jeszcze na w miare niskim poborze pradu oraz zeby byl bezpieczny dla wzroku.... Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego Eizo EV 2333 w danych technicznych podane jest: Czas reakcji: 25ms, szary do szarego: 7ms.

Co oznacza 25ms? Ktora wartosc bierze sie pod uwage oceniajac szybkosc reakcji pod katem gier? Czy na tym monitorze napewno da sie komfortowo grac w szybkie gry? A ogolnie co myslicie o tym LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy czy oprócz tego dell wyjdą jakieś monitory wide-gammut z poprawnie działającym sRGB jak w najnowszym dellu ?.Bo kurcze nie mogę przeżyć barwy zielonej i czerwonej wtych monitorach.Po prostu po przesiadce z LG 900P gdzie kolory są raczej mroczne,przytłumione na philipsie 240PW9ES miałem świecący neon.Zastanawia mnie tez to po co w philips jest tryb s RGB skoro wogóle on nie działa.

Tryby są, ale jak sam zauważyłem działają tak źle, że aż głowa boli. Szczerze mówiąc, to będzie problem ze znalezieniem monitora o normalnym gamucie. Trzeba poczekać, aż zarządzanie kolorem będzie na porządku dziennym w większości aplikacji. Trochę sobie poczekamy. :lol2:

 

cena nowego della robi sie coraz smacniejsza to juz jest ponizej 1900zł 3376570[/snapback]

A jak z ta nadmierna jasnoscia della? Myslisz ze czas reakcji Eizo EV 2333 sprawdzilby sie w grach?

No Dell trochę mocno daje po oczkach. Jeśli jesteś bardzo wyczulony na tym punkcie, to ten sprzęt raczej odpada. Eizo powinien się sprawdzić w grach, choć o tym modelu to zbyt wiele nie wiem. Nowa matryca, nowy produkt powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jak wyglada sprawa gwarancji na martwe piksele u Eizo? Wymienia mi monitor gdy bedzie chociaz jeden martwy piksel? I jakim terminem objeta jest gwarancja?

Tak samo, jak u innych, tzn. normalne normy ISO. Co do gwarancji Eizo, to 5 lat lub 30 000h pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego Eizo EV 2333 w danych technicznych podane jest: Czas reakcji: 25ms, szary do szarego: 7ms.

Co oznacza 25ms? Ktora wartosc bierze sie pod uwage oceniajac szybkosc reakcji pod katem gier? Czy na tym monitorze napewno da sie komfortowo grac w szybkie gry? A ogolnie co myslicie o tym LCD?

- Odpowiedź: czarny biały czarny 25ms ( tego parametru marne firmy nie podają )

- Czas reakcji: średnio tonowe 7ms

 

Ten monitor ma najlepszy kontrast statyczny jaki znam - monitory do 3000 zł.

Jeśli proporcje 16:9 Ci nie przeszkadzają, to jest godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem z profilami. Ustawiłem już dla osobny dla zdjęć, osobny do pulpitu i filmów. Niestety przy odpaleniu gry sterowniki nvidi przechodzą na profil Ustawia aplikacja. Po wyjściu z gry muszę ręcznie przestawić na ustawienia użytkownika. Gdzie można zmienić ustawienia obrazu dotyczące programów?

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!! Przemyslalem sprawe i chyba nie warto inwestowac tyle w monitor(Eizo EV2333). Co prawda lubie sie bawic w photoshopie ale jednak wezme jakis na matrycy TN 24'' tylko najlepiej o proporcjach 16:10. Jaki polecacie? Tylko zeby dalo sie go pochylic w dol poniewaz filmy ogladam lezac na lozku. Przyda sie lacze HDMI lub display port. Chcialbym tez zeby duzo pradu nie pobieral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na PVA (HP 2275 ? )

??? przecież on nawet formatu 16:9 nie ma

 

samsung f2380, albo jak będzie cię irytować dioda to poczekaj na nowego nec'a (dokładna nazwa jest w temacie alternatywa dla f2380) pierwszy jest na pochodnej PVA a drugi będzie na ips ale jakiej nie wiem oba będą kosztować około 1100zł 23 cale fullhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? przecież on nawet formatu 16:9 nie ma

 

samsung f2380, albo jak będzie cię irytować dioda to poczekaj na nowego nec'a (dokładna nazwa jest w temacie alternatywa dla f2380) pierwszy jest na pochodnej PVA a drugi będzie na ips ale jakiej nie wiem oba będą kosztować około 1100zł 23 cale fullhd

Ten nec chyba jednak będzie sporo droższy. Myślę że koło 1700zł, bo znalazłem w przedsprzedaży za 1794zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

 

Kupował ktoś ostatniego czasu w jakimś dużym sklepie (media , rtv euro , avans) 24calaka i jest w stanie mi go polecić ? W sklepach same lg lub samsungi i to w dodatku nic konkretnego dlatego jestem troche zamieszany co do wyboru.

 

 

Znalazłem coś takiego.

 

klik

 

albo

 

to

 

Co sądzicie ?

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

 

Kupował ktoś ostatniego czasu w jakimś dużym sklepie (media , rtv euro , avans) 24calaka i jest w stanie mi go polecić ? W sklepach same lg lub samsungi i to w dodatku nic konkretnego dlatego jestem troche zamieszany co do wyboru.

 

 

Znalazłem coś takiego.

 

klik

 

albo

 

to

 

Co sądzicie ?

Wolałbym monitor NIE na matrycy TN ... może inaczej ... TN'ki bym nawet nie brał pod uwagę. W tej cenie masz DELL 2209WA na IPS Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że jestem skazany na duże sklepu bo moge kupić monitor na raty ale dzięki za linki. W media w gda widziałem fajnego eizo na matrycy mva z tego co pamiętam , ładnie sie prezentował , fajne katy no ale ms`y troche bolą. To może jednak coś z tych samsungów lub lg`ków przypominających bardziej tv niż monitorek polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że jestem skazany na duże sklepu bo moge kupić monitor na raty ale dzięki za linki. W media w gda widziałem fajnego eizo na matrycy mva z tego co pamiętam , ładnie sie prezentował , fajne katy no ale ms`y troche bolą. To może jednak coś z tych samsungów lub lg`ków przypominających bardziej tv niż monitorek polecicie ?

Błagam ... tylko nie wspominaj o ms'ach ... :lol: :lol: Najlepiej zupełnie nie patrz na ten parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...