Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, tylko nadal nie wiem jaki monitor kupic.

Oferta 16:10 nie jest zbytnio rozbudowana, a w przypadku 16:9 mam strasznie duzy wybor - i w tym mojego faworyta:

 

ACER GD245HQ 23,6'' 120Hz za 1500 zl. 120hz do gier to podobno cud miod i orzeszki, a proporcje 16:9 nie sa jakims wielkim minusem.

 

@Edit: Fajne porownanie 16:9 vs 16:10

http://qtv.freechal.com/movie/QTVMovieView.asp?docid=2710961

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos mozesz polecic z 16:10 24" ? 120 hz nie jest najwazniejszym parametrem.

Po prostu chce miec fajny, funkcjonalny monitor, na ktorym bede mogl pograc, poogladac filmy i posurfowac w internecie :P

 

@Edit: Co myslicie o tym monitorku:

 

HP ZR24W , 24", 16:10, matryca s-ips. Cena: 1500zl.

Jak to sie bedzie sprawdzalo w grach? I czy warto? A moze cos lepszego w tej cenie? :P

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tej chwili z cenami, możliwe że faktycznie 2475 nie zmieści się w założonym budżecie. A co do serwisu, to akurat hp ma dobry, przywożą Ci panel migusiem do domciu i po sprawie. Awaryjność, taka sama jak innych, nic poza normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze nowe monitory maja taka duza awaryjnosc?

Ja mam swojego Benq FP91GP od 3-4 lat i nie wyglada, zeby mial sie zepsuc :P

 

A co do monitora, to chyba jednak wezme Acera gd245hq - ma prawie 24" , 16:9 mi odpowiada, ma 120hz co w grach jest duza zaleta, a filmy na nim tez poogladam. Nie potrzebuje matrycy ips, bo nie jestem jakims grafikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TN Ci wystarcza, to jak najbardziej można brać. IPS ma po prostu najlepsze z możliwych kątów ( ale ideału też nie ma ) i ogólnie jest lepszą matrycą i dlatego jest często polecany dla wymagających użytkowników. A awaryjność, to tak jak pisałem, nie widziałem jakichś większych odstępstw od tego co kiedyś. Prawdopodobnie bierze się to stąd, że akurat lp2475w to pierwszy model na IPS za małe pieniądze, czyli coś, na co duża rzesza ludzi czekała od dawna. 2 lata temu nie było budżetowej wersji 24" na IPS, więc jak tylko się ten HP pojawił, to masa sztuk została sprzedana. Dlatego też "więcej" się słyszy o usterkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. toms83 a słyszałeś może o mającym się pojawić niebawem BenQ XL2410T. Będzie pracował z częstotliwością 120Hz, 24". Tworzony i promowany ponoć przez najlepszych graczy Csa, specjalnie dla wytrawnych graczy FPSow.

Miałem już zamawiać Hp zr24w ale w ostatniej chwili zobaczyłem newsa na temat tego Benq.

Wiem że hp zr24w jest świetny w tym przedziale cenowym, tylko martwi mnie właśnie dość dużo negatywnych opinii co do jego możliwości w grach..smużenie niestety go nie ominęło :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie słyszałem bo już się tak mocno nie interesuję "mniejszymi" modelami. ;) Mam upatrzone swoje modele w 24" i 30" i dobrane pod swoje wymagania i jakbym tylko potrzebował kupować nowy monitor to wiem jakie.

 

A co do Benq, to dużym + jest 120Hz. W ogóle jeśli granie jest priorytetem, to 120Hz sporo poprawia. Sam bym chętnie kupił takie szybko hz, ale musiałoby być na IPS. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś tanio juz widac w sklepach VW2420H ceny mniej niz 1000 zł(wkrótce dostępny) ktoś już widział testy tego BenQ i cos za tanio jak by była inna matryca niz TN :)a niby jest :P czekamy na testy i jakiś może filmik z prezentacji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś tanio juz widac w sklepach VW2420H ceny mniej niz 1000 zł(wkrótce dostępny) ktoś już widział testy tego BenQ i cos za tanio jak by była inna matryca niz TN :)a niby jest :P czekamy na testy i jakiś może filmik z prezentacji ;]

 

Maslo maslane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Dell G2410? Ktoś miał okazję przyjrzeć mu się bliżej?

 

Rozglądam się za monitorem LED 23-24" FullHD i ten Dell wydaje mi się najbardziej sensowną opcją. Acer S243HLbmi swoim wyglądem cieszy oko, ale nie mam zielonego pojęcia jakiej jakości monitory robi ta firma. LG i Samsung wyglądają IMHO strasznie odpustowo a Benq... W firmie gdzie pracuję monitory Benq padają jak muchy a zależy mi na sprzęcie bezawaryjnym.

 

Bardzo proszę o jakieś rady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ Global | Products - LCD MonitorsTechnology - LED - VW2420H

 

Rewolucja? Benq 24" matryca VA LED za 1000zl w Polsce? :)

 

Ktoś ma już tego BENQ? jest już dostępny w Polskich sklepach. Mam dość starszego Benq na s-pva topowy model oczywiście 24" ale chciałbym zmienić na coś co ładniej wygląda bo obecna srebrna ramka i prosta podstawka wygląda co najmniej średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora. Monitor ma być do gier i do filmów. Założenia są trzy: rozdzielczość 1920x1200, jak większa oszczędność oczu i jak najlepsza jakość generowanego obrazu. Na forum dość często przewija się Dell U2410. To dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny monitor 24 cale, 1920x1080 (16:9) lub 1920x1200 (16:10) za max. 1000 pln, do pracy z tekstem, arkuszem kalkulacyjnym itp., czasem do gier ... Musi mieć pivota, pownien mieć regulacje w pionie i regulacje nachylenia ... cienka ramka byla y atutem dodatkowym ... takze HDMI (poza DVI) by sie przydalo ...

 

matryca TN mi wystarczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora. Monitor ma być do gier i do filmów. Założenia są trzy: rozdzielczość 1920x1200, jak większa oszczędność oczu i jak najlepsza jakość generowanego obrazu. Na forum dość często przewija się Dell U2410. To dobry wybór?

 

 

Witam!

Mam od 3 dni tego Della. Narazie jestem zadowolony ale widoczne jest lekkie srebrzenie, mam okazję pracować też na Dell 2209 i jest ok to i tu się przyzwyczaję. Udało mi się go zamówić tydzień temu za 1613pln z przesyłką w net-s.pl. Dostałem Rev02 produkcja OCT2010. Dzisiaj widzę już zdrożał. Puki co mogę polecić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem czy postawić na 120 hz czy na matrycę czy na proporcje 16:9 (16:10). Czemu nie można mieć wszystkiego =/

Chciałbym mieć 120 hz bo podobno jest kolosalna różnica w grach.

Co do matrycy to nie wiem jak wygląda TN bo od przejścia z CRT posiadam Benq na matrycy MVA. Czy jest aż tak duża różnica pomiędzy TN a MVA?

16:9 vs 16:10 - chyba jednak wole 16:10. Widziałem u kolegi na 24" i wyglądało b. dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam upatrzone swoje modele w 24" i 30" i dobrane pod swoje wymagania i jakbym tylko potrzebował kupować nowy monitor to wiem jakie.

 

toms83 czy podzielisz się informacją o swoim upatrzonym modelu 24"?

 

Ja poszukuję monitora 23"-24" (1920x1080 lub 1920x1200).

 

Przeznaczenie monitora:

1. Internet (www) 40%

2. Praca z tekstem (poczta, dokumentacja PDF, pakiet biurowy, programowanie) 40%

3. film 10%

4. fotografia (rozumiana głównie jako oglądanie zdjęć niż ich obróbka ;) 5%

5. inne

 

Monitor nie będzie wykorzystywany do grania (może czasem włącze sapera czy mahjonga;)

 

Wymagania:

1. Jak najlepsza jakość obrazu, raczej chciałbym matrycję PVA/MVA niż TN

2. Nie męczący dla oczu przy długotrwałej pracy z tekstem

3. Długa gwarancja

4. Da się oglądnąć od czasu do czasu jakiś film

5. Cena - nie chciałbym przekroczyć 2tys

 

Przyznam się, że upatrzyłem sobie model EIZO EV2333W i dodatkowo wzmocniła mnie opinia toms83, że jest wyjątkowo dobry do pracy z tekstem. Ale oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, chętnie posłucham rady bardziej doświadczonych użytkowników. Koledzy, możecie coś doradzić? ;)

 

I drugie pytanko, czy znacie w Wawie sklep z dużym wyborem monitorów (w tym EIZO) gdzie można dodatkowo sprawdzić monitor przed zakupem lub wymienić np w ciągu kilku dni po stwierdzeniu martwych pixeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden sklep jak nie musi to ci nie wymieni monitora z bad pixelami.

A czy ci wymienią zależy tylko i wyłącznie od norm określających ilość poszczególnych bad-pixeli na danym obszarze. Oczywiście można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

@Sprawdzenie monitora przed zakupem: nie ma mowy, chyba, że powystawowy. Raz włączony monitor (oprócz testów fabrycznych) jest już używany i nie może być sprzedany jako nowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 czy podzielisz się informacją o swoim upatrzonym modelu 24"?

 

Oczywiście. Z wielkości 24" na dzień dzisiejszy wybrałbym te modele, właśnie w takiej kolejności:

1. Nec PA241W.

2. Eizo SX2462W.

 

Z tym, że Nec to jednak półka wyżej niż Eizo, jeśli chodzi o zakres możliwości. Do tego dołączając niższa cenę, to wybór jest bardzo prosty. Ponoć nawet nie ma już takich problemów z jakością, tzn. bez przebierania da się trafić ładny egzemplarz. Ale kupując taki sprzęt, to już lepiej zadbać o selekcję i mamy klejnot w koronie. ;)

 

 

Wymagania:

1. Jak najlepsza jakość obrazu, raczej chciałbym matrycję PVA/MVA niż TN

2. Nie męczący dla oczu przy długotrwałej pracy z tekstem

3. Długa gwarancja

4. Da się oglądnąć od czasu do czasu jakiś film

5. Cena - nie chciałbym przekroczyć 2tys

W te wymagania idealnie wpasowuje się Eizo EV2333W:

Ad.1 Matryca C-PVA ( odmiana S-PVA o innej budowie piksela ), o wyśmienitej zdolności do blokowania światła. Kontrast powyżej 2000:1 nie jest żadnym problemem.

Ad.2 To był element kluczowy, który zdecydował o kupnie EV2333. Jak już pisałem, jestem podatny na rodzaj powłoki stosowanej w matrycach IPS, gdzie praca z czymkolwiek na jasnych tłach nie jest dla mnie komfortowa. 99% nie ma z tym problemu, ale reszta ( w tym ja ) niestety tak, więc do tekstu trzeba szukać innych zabawek. EV jest wyśmienita, obiektywnie stwierdzając, jest to jeden z najlepszych monitorów do tekstu jakie miałem, a miałem kilka. ;) Do tego olbrzymi zakres regulacji jasności, nawet w jaskini w przy zaćmieniu słońca nic nie jest w stanie razić. :-P

Ad.3 EV2333 - 5 lat gwarancji.

Ad.4 Da się bez problemów, sam czasem coś oglądam i nie narzekam. Świetna czerń też daje dużo jeśli chodzi o odbiór obrazu.

Ad.5 Ja kupiłem za 18xx zł także powinieneś się zmieścić. Skompidron.

 

Do grania to on się jednak nie nadaje, ale pisałeś że z tym nie ma problemu. Do wolnych gierek ok, ale tam gdzie dużo ruchomego obrazu to jest średnio.

 

I drugie pytanko, czy znacie w Wawie sklep z dużym wyborem monitorów (w tym EIZO) gdzie można dodatkowo sprawdzić monitor przed zakupem lub wymienić np w ciągu kilku dni po stwierdzeniu martwych pixeli?

W Wawie to przecież masz salon Alstora, pełno modeli Eizo można obejrzeć, pomacać. A jak się dogadasz z chłopakami, to sobie nawet możesz po testować w oddzielnym pokoiku. Podobno. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za pomoc, w takim razie wiem już czego szukać, pozostaje tylko znaleźć dobry egzemplarz ;)

 

Wiem, że formalnie monitor kwalifikuje się do wymiany tylko gdy nie spełnia jakiejś tam normy, ale myślałem, że może są jakieś sklepy gdzie można się dogadać. Wydając 2tys na monitor chciałbym jednak otrzymać sprzęt przewyższający standardy tej normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modelami sRGB jest lepiej jeśli chodzi o równomierność ekranu. W monitorach pokrywających szersze przestrzenie niż srgb są stosowane inne świetlówki jako podświetlenie, co skutkuje gorszą równomiernością ( biały kolor na ekranie nie jest całkowicie biały, są leciutkie zafarby zielonego, różowego itp. ). Dlatego modele wcg ( szeroki gamut ) najlepiej przebierać lub kupować takie z kompensacją nierównomierności.

 

Modele SX w górę od Eizo mają DUE ( Digital Uniformity Equalizer ) czyli mapa nierówności wgrywana do pamięci monitora przez co rozkład kolorów jest bardzo dobry. Nie ma możliwości regulacji "siły" działania tego systemu. Z kolei Nec PA, WUXi ma Colorcomp ( regulacja siły działania 5-stopniowa ) działający na podobnej zasadzie. Oczywiście najlepiej selekcja, wtedy można wybrać takiego Neca, gdzie bez Colorcompa będzie idealnie . :)

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorach pokrywających szersze przestrzenie niż srgb są stosowane inne świetlówki jako podświetlenie, co skutkuje gorszą równomiernością ( biały kolor na ekranie nie jest całkowicie biały, są leciutkie zafarby zielonego, różowego itp. ).

 

Widziałem takie zafarby na wąskogamutowcu, a u siebie na szerokogamutowcu nie mam. Może takie moje szczęście (albo Twój pech). Po prostu nie zauważyłem zależności by szerszy gamut powodował statystycznie większe nierównomierności (może trzeba więcej sztuk zobaczyć x-P). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...