Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, dzięki :) Mam go już rok więc myślę że ten "jakiś czas" dawno minął. A panel wciąż wali po oczach :D W każdym razie odpuszczam kalibrację skoro jest zbędna w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję monitora do zastosowań internet/filmy/gry ot takie moje typy:

LG IPS236V-PN

Dell U2311H

Samsung 2333T

BenQ EW2420

Wszystkie są na matrycach innych niż NT, i wszystkie mają zbliżone parametry, tak że sam już nie wiem :/.

Skłaniam się najbardziej w stronę Della, lub LG, za samsungiem przemawia cena, ale pobiera najwięcej prądu.

Jeśli znacie wady i zalety któregoś z monitorów proszę piszcie, chętnie wysłucham każdej opinii.

 

Też chciałbym się dowiedzieć, który z nich byłby najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, mam nadzieję, że wybrałem dobry dział. Otóż mam monitor Acer GN245 i GTXa 580. Wszystko działa pięknie, gdy idzie przez kabel HDMI, ale na DVI nie wyświetla mi obrazu(sytuacja ma miejsce dopiero po instalacji sterowników Nvidia, wcześniej DVI działał). Jednak gdy uruchamiam komputer, mam czarny ekran tam, gdzie powinienem wpisywać hasło(Windows 7 64) i muszę przechodzić z DVI na HDMI by coś widzieć. Jednak gdy z powrotem przejdę na DVI gdy system już działa, to wyświetla mi sam pulpit bez ikonek i paska startu. Wie ktoś czym to jest spowodowane? Zależy mi na tym DVI, bo tylko tam mogę ustawić 120hz. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś wie jak to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam duala. W opcjach mogę ustawić 120 hz, problem polega na tym, że gdy każę monitorowi odtwarzać przed DVI to nie ma obrazu. A na HDMI wszystko ładnie. Jak pisałem, przed instalacją sterowników obraz był przed DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, mam nadzieję, że wybrałem dobry dział. Otóż mam monitor Acer GN245 i GTXa 580. Wszystko działa pięknie, gdy idzie przez kabel HDMI, ale na DVI nie wyświetla mi obrazu(sytuacja ma miejsce dopiero po instalacji sterowników Nvidia, wcześniej DVI działał). Jednak gdy uruchamiam komputer, mam czarny ekran tam, gdzie powinienem wpisywać hasło(Windows 7 64) i muszę przechodzić z DVI na HDMI by coś widzieć. Jednak gdy z powrotem przejdę na DVI gdy system już działa, to wyświetla mi sam pulpit bez ikonek i paska startu.

 

Tak, wiem. Masz ustawiony w sterownikach "rozszerzony pulpit" i Acer jakimś cudem sam się ustawił na drugi ekran pomocniczy. Skoro możesz poruszać myszką na Acerze (nawet jak nie ma ikon i paska startu) to wciśnij prawy przycisk myszy i udaj się do nvidia control panel. Tam ustawiasz POJEDYNCZY wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy znajdę na rynku monitor z matrycą tn 24" 1920x1200 (16:10) z wbudowanymi głośnikami? Głośniki nie muszą być dla audiofila, byleby były ciut głośniejsze od głośników w iiyama e2008hds (2x2W). Przeznaczenie: internet, filmy, amatorska obróbka zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy znajdę na rynku monitor z matrycą tn 24" 1920x1200 (16:10) z wbudowanymi głośnikami? Głośniki nie muszą być dla audiofila, byleby były ciut głośniejsze od głośników w iiyama e2008hds (2x2W). Przeznaczenie: internet, filmy, amatorska obróbka zdjęć.

 

obróbka zdjęć, oglądanie zdjęć na TN ?? kup BenQ BL2400PT - Ceneo.pl do tego kup sobie jakieś głośniki 2.1i nie daj sobie wmówić że do lcd mozna wstawić jakieś fajne nagłośnienie bo do tak ciękiej obudowy żadnych sensownych głośników nie wsadzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać działa, ale to tak bardziej na oko się ustawia. Czegoś bardziej precyzyjnego nie ma, może jakiś myk w mpc-hc?

 

Gdzieś tam kiedyś czytałem o profilowaniu przy pomocy shaderów ... ale nie robiłem tego i nie wiem czy w tym hc się da.

 

Przycinanie nasycenia suwakiem to oczywiście półśrodek (mój sposób na ten półśrodek: osobiście wyświetlam w jednym oknie klatkę z filmu w oprofilowanej przeglądarce {sRGB dla klatki} a w drugim oknie na stop klatce dobieram w sterownikach nasycenie dla video - dzięki temu można to zrobić w miarę dokładnie, patrząc na "referencję" i obraz korygowany na raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po głowie chodził mi Dell G2410. Dobrze, że na tym się skończyło, bo po ostatnich oględzinach stwierdziłem, że TN jednak jest dla mnie nie do przyjęcia. Nadal szukam monitora.

 

Wymagania:

- 23" lub więcej

- 1920x1080 lub 1920x1200

- Nie TN

- Jak najlepiej za jak najmniej B-)

 

Moje typy po przejrzeniu tematu:

- Dell U2311H Rev. A02

- Samsung 2333T

 

Dodatkowe informacje:

- Nie potrzebuję super odwzorowania kolorów

- Przeznaczenie monitora to gry, żadnej poważnej pracy z grafiką

- Do tej pory używałem Hyundai 241D, który jak na nie-TN miał kiepskie kąty widzenia (178/178 tylko na papierze IMO), jednak pozostałe jego parametry mi odpowiadały, więc nie wiem czy przejmować się problemem smużenia

 

Pytania:

- Czy są jakieś inne, niedrogie, godne polecenia monitory spełniające moje wymagania?

- Mając na uwadze, że nie doskwierał mi problem smużenia na 241D jak w porównaniu z nim wypada taki 2333T? Niby smuży, ale...

Edytowane przez kickass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO FORIS FS2331 za 1350 zł w Proline.

 

niby promocja tylko do konca miesiaca, ale monitor warty rozwazenia. Sam mam i sobie bardzo chwale..

 

chcialem brac albo della2311 albo benq2400pt ale sie skusilem na eizo i nie zaluje

 

super kolorki, 0 smuzenia, przynajmniej ja nie widze..

 

lekki minus za slaba regulacje bo stoi solidnie na stopce, ale dla mnie az tak to wazne nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem z samsungiem 2333T, i jestem jak na razie 100% usatysfakcjonowany. Naczytałem się o tym smużeniu itp..., a osobiście ja nic takiego nie widzę :) a za na prawdę niską cenę mam super kolorki, i czerń prawdziwa a nie jak w iPS. Naprawdę mogę polecić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do 2333T wyczytałem, że w OSD Menu jest ustawienie odpowiedzialne za czas reakcji. Dostępne są trzy opcje: Normal, Fast, Fastest. Jest też zapis "Jeśli nie jest oglądany żaden film, zalecamy wybranie trybu Normal lub Faster" - zastanawiam się dlaczego?

Edytowane przez kickass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu ustawiłem na fastest, na necie jest dużo filmików gier z tym monitorem w akcji, i większość się nie skarży na smużenie. Może ja jestem na to nie wrażliwy :D ale to dobrze dla mnie, mam super monitorek za grosze :]. W porównaniu do della U2311h na pewno mam lepszą czerń :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO wypuszcza nowy model na 23" matrycy IPS ... EIZO Foris FS2332 . Tradycyjnie dostajemy 10 bit korekcję gamma, więc dokładniej będzie widać co się dzieje głównie w cieniach. Kontrast deklarują 1000:1 (oczywiście statyczny) ... jednak jest jakaś opcja "contrast enhancer" 1500:1 - nie wiem czy to zwykły dynamiczny czy inne cudo.

 

EIZO FORIS FS2332 Home Entertainment Monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...