Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla odmiany - monitor z jasną ramką:

 

http://www.prad.de/en/monitore/review/2011/review-fujitsu-p27t-6-ips.html

 

No akurat w tej cenie chyba lepszej opcji nie ma? Nie, w tej cenie nie ma lepszej opcji. :)

 

Nawet Niemcy są podobnego zdania :+)

 

PRAD | Review Monitors | Review LCD Dell U2412M

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pro grafikiem, używam kompa do pracy, czasem coś rysuje, czasem coś robię związanego z kolorami, czasem gram, czasem oglądam film i prawie zawsze kupuje rzeczy price/performance... dlatego Benq BL2400PT jest dla mnie obecnie liderem.. tj. był bo teraz jest za 837 zł, więc do Della, który jest za 967 zł, już nie tak daleko, zwłaszcza licząc netto.

 

Kusi mnie też IIyama 27" na VA, o która pytałem w innym wątku, ale dalej nie wiem -tani IPS czy VA - dam rade na tym pograć w ścigałki czy shootery czy SC2? I czy oglądne film z dużą ilością wybuchów? Bo mi ten monitor ma też robić za TV, i czy tak naprawdę w moim przypadku dobry TN nie jest rozwiązaniem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora, a na tym DELLu grałeś w coś dynamicznego? Jest smużenie?

 

Duzo mniejsze smuzenie i input lag niz na juz bylym LG2252TQ ktory byl kiedys tak chwalony.

Do 2005roku gralem na pro scenie w CS'a jesli chodzi o referencje. Jest DUZO lepiej.

Jestem super zadowolony.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z ponizszej listy byscie wybrali?

Dell U2312HM

LG 2370v-bf

IIYAMA X2377HDS

Na pclab pisza ze z tej 3 do gier najgorszy jest dell. Z drugiej strony sporo osob ma problemy z lg. Sporo osob teraz poleca ta iiyame ale malo cos informacji o niej.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie, który notabene nie ma pojęcia o testowaniu monitorów testowany był Dell U2311H.

Model U2311HM ma niemal zerowy input lag.

 

Nie wiem co oni tam testowali bo ich testow nie sprawdzam ;p Czytalem tylko forum gdzie polecaja ta IIyame - testow nie moge nigdzie znalezc tak samo jak w przypadku LG. Ale pisze ze dell ma maly kontrast i ciemne sceny sie zlewaja mocno (maly kontrast potwierdza nawet test tftcentral) i akurat z tego powodu tez chce kupic monitor z IPS, bo na moim poprzednim monitorze z TN to w ciemnosci byla jedna wielka papka i trzeba bylo rozjasniac obraz :/ Cena w sumie tutaj nie gra roli bo jest podobna w przypadku tych 3 modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak zdecydowalem sie na LG E2370V-BF. Jak go odbiorę to się okaże czy był to dobry wybór.

 

Nareszcie dotarl do mnie. W porownaniu z moim poprzednim monitorem (LG W1952TQ) jest sporo wiekszy - lepiej bedzie ogladac filmy z wiekszej odleglosci. Kolorki o wiele lepsze, no i ta czern... :lol2: Nie wspominajac juz o katach ekranu. Na szczescie trafil mi sie egzemplarz bez zadnych bad pikseli czy tez przebijania zoltawej poswiaty od dolu - sporo o tym mozna poczytac na forum pclab. Jeszcze w grach go nie testowalem, ale zaraz pewnei to zrobie :rolleyes:

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Naskrob coś od siebie na temat tego monitora bo planuje do przytulić w przeciągu 2 tygodni

 

Porownac go moge tylko z moja poprzednia TN - LG W1952TQ i jakims starym NEC o proporcjach 4:3 jeszcze z rozdzialka 1280x1024.

 

Do monitora dorzucaja okablowanie (przewod zasilajacy, DVI-D, D-Sub), plytke z instrukcja obslugi i sterownikami, pilot o wymiarach 11x2,5cm:

 

Od gory:

wl/wyl monitora, zmiana zrodla obrazu wyswietlanego (hdmi1,hdmi2, d-sub,dvi)

przelaczanie miedzy trybami zapisanymi przez uzytkownika, zmiana proporcji wyswietlanego obrazu (1:1, oryginal i rozciaganie na caly ekran)

PiP(wyswietlanie obrazu z innego zrodla w jednym z rogow ekranu), zmiana ustawien Super Resolution

jasniej/ciemniej

glosniej/ciszej(dziala tylko z hdmi)

mute

 

Ogolnie pilocik jest fajnym bajerem, ale w sumie do niczego niepotrzebnym.

 

Co do samego monitora to ma ladne kolory i ogromne katy widzenia wgledem TN (nareszcie nie musze przez 10min filmu ustawiac monitora pod dobrym katem, aby moc komfortowo ogladac go z lozka). Mozna sie przyczepic do tego, ze sterowniki LG sprawiaja, ze jak wyswietlamy czarne tlo to ekran po ok. 2s wylacza podswietlenie. Denerwujace to jest np. podczas ogladania filmow, gdzie sa dluzsze czarne przejscia (np. poczatek anime Hellsing - ciemne tlo przed pojawieniem sie tytulu odcinka). Podczas odpalania aplikacji pelnoekranowych (np. gry) monitor (chyba) zmienia tryb pracy na tryb gracza (chwilowe, 1s. zgaszenie ekranu). Kolory sa ladne, czern o wiele lepsza niz na TN.

 

Ostatnio malo gralem w dynamiczne gierki, ale co nieco moge w tym temacie powiedziec - w sumie to monitor dla graczy :wink: W WoT podczas szybkiego poruszania myszka w prawo lub lewo obraz staje sie tak jakby rozmazany. Dokladniej chodzi o to ze po obiekcie zostaje kontur w starym miejscu. Podobna sytuacja wystepuje w BF3. Co dziwne jak poruszam myszka gora/dol to jakos tego niedostrzegam. Z poczatku mocno wrzucalo sie to w oczy, jednak teraz nie zwracam na to wiekszej uwagi. Po za tym kolory w porownaniu z TN wg. mnie rekonpensuja te male wady.

 

 

Jak pisalem, trafil mi sie egzemplarz z idealnym podswietleniem - troche moze przesadzilem, bo w nocy przy max. podswietleniu i mocnym wyterzeniu wzroku widac w prawym dolnym rogu minimalna zolta poswiate, ale jest to bardzo trudno dostrzegalne - max z odleglosc 15cm. Ta jasna plama na zdjeciu powyzej to wynik jednej z wad IPS, jakim jest srebrzenie czarnego koloru pod wiekszymi katami, na innych kolorach jest to o wiele mniej widoczne - tak wiec ogromny plus wzgledem TN :D

 

A tutaj "srebrzenie" po wiekszym katem:

 

 

Aby zrobic zdjecia monitorowi z aktywnym podswietleniem musialem wykazac sie szybkoscia, ale udalo sie :wink: Jakby ktos mial jakies pytania to odpowiem na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio malo gralem w dynamiczne gierki, ale co nieco moge w tym temacie powiedziec - w sumie to monitor dla graczy :wink: W WoT podczas szybkiego poruszania myszka w prawo lub lewo obraz staje sie tak jakby rozmazany. Dokladniej chodzi o to ze po obiekcie zostaje kontur w starym miejscu. Podobna sytuacja wystepuje w BF3. Co dziwne jak poruszam myszka gora/dol to jakos tego niedostrzegam. Z poczatku mocno wrzucalo sie to w oczy, jednak teraz nie zwracam na to wiekszej uwagi. Po za tym kolory w porownaniu z TN wg. mnie rekonpensuja te male wady.

 

Podobno w panelu sterowania jest możliwość sterowania czasem reakcji monitora, mógłbyś sprawdzić jak to działa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mój błąd to f2380 ma możliwość regulacji czasu reakcji z poziomu menu. Co do ghostingu ja go jakoś nie widzę w tym filmiku poza pierwszymi sec gdzie widać laga ale to może być spowodowane doczytem dysku.

 

P.S.

Rozpakowany monitor można zwrócić w przeciągu 10 dni od daty kupna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj LG W2252TQ wrocil z naprawy.

 

Matryca nie podswietlala sie na zimno, trzeba bylo rozgrac monitor przez wlaczanie/wylaczanie kilka-kilkaset razy aby zaskoczyl na dobre.

 

Opis naprawy: 8,0 Naprawa Plyty PWBczesci IK

Moze ktos ma wiedze i pomoze mi to rozszyfrowac?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś reflektuje na kontrast statyczny 5000:1 ? I na dodatek w niskiej cenie ?

A może jeszcze jasna ramka ? Bardzo proszę:

 

Philips 241P4QPYES

PRAD | News Monitors | Philips 241P4QPYES/00: New monitor with A-MVA Panel

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave

Wczoraj kurier dostarczył mi lg 2370V-BF i muszę powiedzieć jedno. Jestem zawiedziony i to bardzoooooooooooo, zresztą wszystko widać na fotce która przedstawia wyświetlany czarny kolor w nocy

Dołączona grafika

Fotka robiona na wprost monitora z odległości ~40cm

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jasność jaka ustawiona?

 

Standardowo jak dobrze pamietam jest 70%. Do 40% w ciemnym pomieszczeniu niezle daje po oczach :P

 

@Quave

Wczoraj kurier dostarczył mi lg 2370V-BF i muszę powiedzieć jedno. Jestem zawiedziony i to bardzoooooooooooo, zresztą wszystko widać na fotce która przedstawia wyświetlany czarny kolor w nocy

 

Pisalem wczesniej ze duzo osob z innych for narzeka na ten model z powodu zlego podswietlenia. Mi akurat trafila sie dobra sztuka, wiec narzekac nie moge, ale i wiem ze mialem spore szczescie z tym. A problemy z podswietleniem podobno tez wystepuja w dellach 23" ips.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś reflektuje na kontrast statyczny 5000:1 ? I na dodatek w niskiej cenie ?

A może jeszcze jasna ramka ? Bardzo proszę:

 

Philips 241P4QPYES

PRAD | News Monitors | Philips 241P4QPYES/00: New monitor with A-MVA Panel

 

Kontrast super ... ale jestem ciekaw jak z czasem reakcji i kątami (bo coś na nowych VA żyłują kontrast w kosmos, ale kąty jakby coraz bardziej ... "restrykcyjne").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...