Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

50% to pewnie sporo więcej niż 100 cd/m2 w pomieszczeniu bez jakiegokolwiek światła daje mierne efekty. Takiej jasności chyba nie używasz do pracy/zabawy w całkowitych ciemnościach?

 

Odesłałem to coś do agito z powrotem i jak oddadzą mi kasę to zobaczę co samsung S24A850DW: na matrycy pls prezentuje sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Planuję zmianę obecnego monitora na coś bardziej na czasie. Ciężko mi tutaj sypać jakimiś propozycjami którymi byłbym zainteresowany bo po prostu nie jest to moją mocną stroną :P Interesuje mnie monitor głównie pod gry(wszelakie + x360 też), filmy, net. Mile widzianymi dodatkami były by głośniki, hdmi, gniazdo słuchawkowe. Przedział cenowy to max 1000zł choć mniej też będzie dobrze :D I tak na końcu zapytam czy 3D jest do dostania w tej cenie. Dziękuję z góry za ewentualną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie U2412M:

 

sRGB colour support - Being W-LED based the U2412M is a 'native' standard gamut screen and so its use with sRGB content is simpler than the U2410. It doesn't quite cover the full sRGB space though. The U2410 does have a decent sRGB emulation mode so this was close and I've marked them as even.

 

Dobrze rozumuje, nie pokrywa w pełni sRGB? Patrząc na wykresy w teście, te trójkąty ( :-) wiem, lamer jestem ) to wygląda okey. Czuję że aż mi wzrok popsuło siedzenie w ciemnym pokoju przed U2410. Muszę go wywalić koniecznie. Mało ostatnio przy foto pracuję, ale zdarza się, chciałbym móc sprofilować PSa i wyjść z punktu foto zadowolony ze zdjęciami w takich kolorach jakich widziałem. Proste amatorskie zastosowanie. Wystarczy on czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem to coś do agito z powrotem i jak oddadzą mi kasę to zobaczę co samsung S24A850DW: na matrycy pls prezentuje sobą

 

Trzymaj się z dala od samsungowego pls. Krwawi światłem jak szalony.Trzeba mieć dużo szczęścia, aby trafić na dobrą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało który monitor dokładnie pokrywa sRGB. Może być ciutkę za mało w czerwieniach a za dużo w niebieskich itp. lub kombinacje tego typu. Absolutnie żadnego wpływu przy tej półce i przeznaczeniu sprzętu. Z drugiej strony, wszelkie pseudo emulacje do srgb monitorów argb ( bez 3d lut jak w SX/CG i PA/SV ) to też nie trafiony pomysł.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam monitora do filmow i czasem netu.

 

22-24"

głosniki

hdmi (bo mam w karcie to chce go uzyc)

matowa matryca

3 lata gwary

do 600-700zl

 

Mozecie cos polecic fajnego ? Chodzi mi przede wszystkim do milego ogladania filmow wieczorami wiec wystarczy mi w miare zwyczajny monitor za male pieniadze.

Inna sprawa, czy takie glosniczki z monitora dadza rade ? Bo teraz przy kompie mam Altusy 200 i wznacniacz, a nie chce sie zdziwic po zakupie. Z drugiej strony mialbym problem z umieszczeniem osobnych glosnikow, a poza tym to dodatkowy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, czy takie glosniczki z monitora dadza rade ? Bo teraz przy kompie mam Altusy 200 i wznacniacz, a nie chce sie zdziwic po zakupie.

ŻARTUJESZ ??

Nie no weź.

Jaja sobie robisz ??

Może przy tak zwanym systemowym "piiip" różnicy większej nie zauważysz, ale poza tym to tak jakbyś pytał się czy maluch da radę w starciu z porsche, bo w sumie oba mają silniki z tyłu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, ale chodzilo mi o to czy da sie normalnie film obejrzec. Nie oczekuje kina domowego, ale nigdy nie mialem (bo po co) monitora z glosnikami.

W moim 47" LG TV tez ktos kto ma kino domowe za 10k moglby napisac ze chyba zartuje :)

 

Po prostu chce sobie monitor zamontowac nad "wyrem" na ramieniu i przed snem sobie puszczac filmy. Dlatego nie mam jak zamontowac glosnikow czy chocby klawiatury. No moze tylko mysza radiowa przejdzie :) Ot takie male zboczenie za 600zl.

Gdybym mial pomysl na dzwiek (doczepic jakies male glosniki) to bym tam walnal mojego Nec'a 20" a na biurku postawil DELL'a U2412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ogólnie to nędza straszliwa, poniżej poziomu dźwięku laptopowego i to tego najtańszego. Porównywalne chyba z najtańszymi pierdziawkami komputerowymi.

Są pojedyncze wyjątki, kiedyś był jakiś Asus z wbudowanym subwooferem, ale wyjątki tylko potwierdzają regułę. Nie znam monitora który ma przyzwoity dźwięk.

Mam monitor Eizo z wbudowanymi głośniczkami, raz słyszalem jak pipkają, następnego dnia idąc do domu zakupiłem głośniki .....

 

TV to zupełnie inna bajka, mimo wszystko tam są jakieś głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko teraz jak o tym myslalem to tak :

 

Musze pociagnac DVI do monitora (moj Nec nie ma HDMI),

dwa kable ze wzmacniacza do glosnika

kupic jakies glosniki do monitora --> DELL AX510PA Soundbar Speaker do monitora

 

versus

 

Monitor z gownianymi glosnikami podpiety HDMI :D

 

ach te zyciowe wybory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś dobrej 23 calówki, będzie podpięta przez hdmi i do kompa i do dekodera, z chęcią widziałbym picture-in-picture, oczywiście LED i FullHD. Myślałem nad LG DM2350D-PZ, co o tym sądzicie? będę przeważnie grał, jak i pracował w photoshopie. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś dobrej 23 calówki, będzie podpięta przez hdmi i do kompa i do dekodera, z chęcią widziałbym picture-in-picture, oczywiście LED i FullHD. Myślałem nad LG DM2350D-PZ, co o tym sądzicie? będę przeważnie grał, jak i pracował w photoshopie. Proszę o pomoc.

 

To monitor na TN (zmiany barw przy patrzeniu na wprost, dołu wzgl. góry na skutek kiepskiej char. kątowej tego typu matryc). ... czyt.: do photoshop delikatnie mówiąc nie bardzo.

 

Jeśli chcesz pracować w photoshop, to może potrzebujesz monitora profesjonalnego? (kilka tys. to będzie kosztować, nie ma to podświetlenia LED, z resztą i tak nie wiesz po co potrzebujesz LED, bo zostałeś urobiony przez kampanie marketingowe).

 

Tak czy inaczej monitor nie TN to podstawa. Ogranicz wybór przynajmniej do modeli na IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu nowego monitora. Przeznaczenie: domowe do ogólnego użytku włącznie z jakimś RPG-m od czasu do czasu.

 

- Zacznijmy od HP ZR2440w Jest do dostania za 1389 zł.

Proporcja 16:10 ; IPS

 

Tu dane: http://www.prad.de/guide/screen7339.html

 

Tu test na prade: http://www.prad.de/new/monitore/test/2012/test-hp-zr2440w.html

 

 

- Kusi mnie też ten Philips o którym pisałem w poprzednim komentarzu, a to ze względu na rekordowo duży kontrast. Zdarza się, iż "siedzę" przed monitorem i 10 h, więc może warto go wsiąść ze względu na dbałość o oczy ?

 

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszy jest zakres jasności.

Dla pracy wieczorem / w nocy ważne jest jak bardzo można ściemnić obraz (wygasić podświetlenie). Przy jasno świecącej żarówie oczka cierpią.

 

Dla HP 36 cd/m² - 313 cd/m² czyli bdb, ale nie wiem jak jest realizowany -> jeśli podświetleniem to świetnie, jeśli podświetleniem + matrycą to już mniej ok. Patrząc na tabelkę oraz wykres z kontrastem, to spadek kontrastu z 1092 na 912 nie jest jakiś dramatyczny. Ale wygląda na to, że w zakresie 100 cd/m2 - 36 cd/m2 regulacja jest częściowo realizowana przez matrycę (ostatnie 20% regulacji).

Dołączona grafika

 

Dla Philips Brilliance 241P4 -> ??????

 

osobiście nie przepadam za sterowaniem i menu HP, ale to szczegół ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problem nadmiernej jasności nocą, to wydaje się mi, że obydwa monitory są O.K.

 

 

Philips ma regulowany przez użytkownika overdrive, więc jeśli nie gram, to można to skręcić, co powinno zlikwidować potencjalny problem. A gry z reguły są ciemne :+)

 

Pomówmy o całej reszcie.

 

P.S. Tak na marginesie spytam, czy lepiej połączyć monitor z kartą poprzez HDMI czy DisplayPort ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała reszta ....

HP jest na eIPS, czyli najprawdopodobniej 6-cio bitowy kolor z frc. Niezły zakres regulacji podświetlenia. Wg testu nadaje się do okazjonalnego grania, nie za bardzo dla zapalonych graczy.

 

Philips -> w zasadzie nic nie wiadomo. Ten w/w test jest dość skromny, na zasadzie "fajny monitor, działa"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianą sprzętu postanowiłem wymienić również monitor. Rozglądam się za 24 calami (preferuje 1920x1200) . Przeznaczenie - głównie do grania, nie chciałbym monitora na TN. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się nad:

 

Dell 2410

Dell 2412

Eizo Foris 23

 

Cena pierwszego dela jest podobna do modelu 2711 który jest większy (27 cali 2560 x 1440 ). Wiecie może jaka matryca jest w tym 2711 ??? Pewnie musiałbym dokupić drugiego GTX 570 żeby jakoś rozsądnie się w tej rozdzielczości grało.

 

Czytałem trochę testów tych monitorów ale mało kto zwracał w nich uwagę na podstawową funkcjonalność, do której będę ich używał tj. granie. Znacie może jakąś stronę gdzie testuje się monitory pod kątem graczy ?

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2711 jest IPS bo tylko takie są z rozdziałką 2560x1440.

2410 e-IPS, szeroki gamut;

2412 H-IPS wąski gamut, podświetlenie led.

 

Stronka z nastawieniem testowania monitorów pod graczy raczej ciężko do znalezienia. Bardziej jakieś fora zapaleńców i szukać co polecają. Czego trzeba szukać to niski input lag, czas reakcji matrycy ewentualnie 120hz, ale tutaj zawężamy wybór do TN i 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jakieś fora zapaleńców i szukać co polecają. Czego trzeba szukać to niski input lag, czas reakcji matrycy ewentualnie 120hz, ale tutaj zawężamy wybór do TN i 1920x1080.

 

Dlatego pisze na purepc :D

 

Nie chciałbym monitora TN, nie gram w strzelnianki (okazjonalnie) więc myślę, że nie potrzeba mi aż 120 hz . Może jakieś LG czy Samsung mają coś podobnego w ofercie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora zapaleńców dla graczy. ;)

 

Prad.de się ostatnio zepsuł pod kątem recenzji, tftcentral to zawsze miał "mały" przerób.

 

Na dzisiaj, jakbym miał brać coś pod granie to praktycznie Dell 2412 lub HP LP2475W ( 2410 to odpowiednik na tej samej matrycy ). Też nie lubię 16:9, a niestety jest tego teraz 95% na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że wybieram pomiędzy trzema monitorami:

 

Dell 2410

HP LP2475

Samsung S24A850

 

Della można dostać za 1700 na aledrogo (nówka), Samsung jest za jakieś 1750 w redcoonie (nówka). HP nie zlazłem jeszcze poniżej 2k.

 

Ktoś wie coś więcej na temat tego samsunga ? Czytałem jeden test ale to w zasadzie wszystko.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za testy, ten pierwszy artykuł jest bardzo fajny bo znajduje się w nim kilka słów o grach a ponadto jest tabelka porównująca imput laga we wszystkich monitorach, które mnie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moglby mi ktos podac wysokosc U2412M bez podstawy ? I ile ma z podstawą maxymalnie obnizony ? Bo to co podaja 51cm to mi jakos nie pasuje wizualnie. Mialbym ten monitor strasznie w gorze. U mnie musi stac na wzmacniaczu ktory ma 19cm wysokości wiec sami rozumiecie. Probuje sobie to zwizualizowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...