Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Planuję zakup monitora za niską cenę 23-24 cale. Waham się w sumie pomiędzy dwoma:

AOC i2353Fh

AOC i2353Fh 23" - Monitory LCD - AOC i2353Fh 23" od 656.87zł

oraz

BenQ G2420HD

BenQ G2420HD 24" - Monitory LCD - BenQ G2420HD 24" od 590.74zł

 

AOC ma matryce IPS, Benq za to znalazłem dużo pozytywnych opinii.

Jeżeli Benq to nie wiem czy wziąć taki sam model tylko że 23' i trochę tańszy oraz czy brać HD, HDB, czy HDBL.

Znalazłem jeszcze Benq 2450. lepszy?

Z góry dzięki za pomoc.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce sobie zrobic własny zmodowany stojak wiec mnie nóżka nie interesuje a wszedzie podaja z podstawą. I dlatego te 53 na 51cm to mi sie zdaje ze to TV 40" albo co.

 

ze str Della:

SIZE AND WEIGHT

Dimensions with stand (H x W x D):

20.22 inches (513.5 mm) x 21.89 inches (556.0 mm) x 7.10 inches (180.3 mm)

Dimension without stand: (H x W x D)

14.24 inches (361.6 mm) x 21.89 inches (556.0 mm ) x 2.56 inches (64.9 mm)

Preset Display Area (H x V)

20.3 inches (518.4 mm) x 12.7 inches (324.0 mm)

Weight (panel only - for VESA mount)

3.97 kg (8.73 lbs)

Weight (with packaging)

7.49kg (16.48 lbs)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie wybierałem monitora więc wypadłem trochę z obiegu. Obecnie mam LG W1952TQ. Pomyślałem że czas sprawić sobie coś większego. Budżet to 800 zł

 

Zastosowanie:

w 70% www, word, excel, visual studio, statistica, ogólnie tekstowo

pozostałe 30% filmy i gry

 

Fajnie byłoby żeby nie było zbyt dużego smużenia żeby dało się czasem w jakimś FPS coś trafić ;)

Regulowana wysokość oraz pivot mile widziane (choć niekonieczne jeśli jakiś monitor tego nie ma a jest dobry)

 

Pytanie czy w tej cenie znajdę coś lepszego niż DELL U2312HM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DELL U2412M ostatnio nabyłem i jestem w miarę z niego zadowolony. Można spokojnie grać w Counter Strike nie przeszkadza smużenie. Ma natomiast lekko wyczuwalny input lag. Bardzo, bardzo lekko ale jest, ale ja jestem na tym punkcie przewrażliwiony. Kolory lepsze od LG 1982u , który ma bardzo ładne kolory jak na TN.

No i to 16:10 robi swoje.

 

 

Mam pytanie do właścicieli. Jakie ustawienia jasności , kolorów najlepiej mu zaaplikować ? Po lekturze w necie ustawiłem standardowy profil icc i mam takie ustawienia:

 

podłączony przez DVI a w sterownikach wszystkie ustawienia na default

jasność: 43

kontrast: 75

custom color

R: 98

G: 94

B: 92

 

czy posiada ktoś sprawdzone ustawienia ?

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRZUTA - 2012-03-18-466

 

ustawiają barwy dla różnych programów i pulpitu

 

 

Odnośnie monitora jeszcze.

troche boli fakt braku tego cholernego HDMI. Jest displayport ale co z tego nie każda karta graficzna ma to wyjście.

 

Czy jest coś takiego jak konwerter DVI->displayport lub HDMI->displayport ?

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro twierdzi, ze istnieje cos takiego:

Kabel HDMI / DVI 5m Jakość 24K 99,99% SKLEPY W-WA (2188607364) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie wiem, nie mialem, nie probowalem, tez sie przygladam temu modelowi della i boli brak hdmi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie taki prawie doskonały to ten monitor nie jest. Choć faktycznie jedyna poważna wada dla mnie to brak tego HDMI i brak trybu Aspect Ratio 1:1 dla 1920x1080. Bo chciałbym go używać jako TV z zewnętrznym tunerem i o ile brak hdmi można przeboleć to brak tej opcji skalowania juz nie bo będzie rozciągał obraz. Potrzebny zewnętrzny tuner DVB-T ze skalowaniem 1920x1200 a jedyny taki który znam to tuner Manty. I w sumie ten tuner to całkiem niezły sprzęt jednak cena ~600zł... skoro zwykły zewn. tuner za 150 można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma znaczenia przesyłanie dźwięku to raczej różnicy nie robi.

Chociaż można by pomieżyć jaka jest zależność między input lagiem a DVI i DP.

Może podłączenie przez DP generuje mniejszy IL albo większy lub taki sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pochwale sie.

 

MAM GO !

 

Najpierw sie wnerwilem bo bez sterow z CD DELL U2412M nie dycha, a ze moj DVD padl wiec musialem biegac po domu z plytka.

 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne.

 

+ nóżka pozwala przyglebic monitor na 25mm od blatu wiec jest nieźle jeśli ktos ma monitor wysoko.

+ czarna obudowa, nie zauwaza sie ze tam jest, widac tylko matryce.

+ dobre umiejscowienie OSD dla praworecznych, choc co do menu to mogło by być wiecej opcji do regulacji koloru. Musze nad tym popracowac jeszcze.

+ nareszcie mam biała biel. Wlasnie z tym walczylem od jakiegos czasu w NECu. Być moze moj NEC sie juz wypalil.

+ nareszcie w lecie nie bede sobie patrzył w gębę siedząc przed monitorem! Za matryce Glare powinni wieszac za jaja.

+ narazie matryca jest idealna. Ciekawe czy wytrzyma tyle co NEC 20WGX2 Pro czyli od 09.2007 :) po 14h/dobe

 

- mam nieodparte wrazenie ze lag w DELLu jest o wiele wiekszy niz w NECu :(((( bo jakos mi sie tak obraz rozmywa dziwnie.

- ostatnie pare milimetrow na dole matrycy jest delikatnie ciemniejsze, co powoduje ze pasek Start Windowsa wyglada jakby był lekko cieniowany. Szczerze powiem ze mi sie to nawet podoba bo daje ciekawy efekt.

- na matrycy Glare NECa kolory sa chyba jednak bardziej soczyste. Ale kogo to obchodzi. Jutro juz nie bede pamietał o tym.

- jesy wielki, zajmuje mi całą półkę i nie mam teraz gdzie kłaść rzeczy :D

post-7690-0-95935300-1333576770_thumb.jpg

post-7690-0-41816400-1333576776_thumb.jpg

post-7690-0-65899800-1333576781_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mają wszystkie IPS sprzed kilku lat (h-ips, e-ips i inne cuda ). Czerń pod kątem i masz efekt jak wyżej. Stare ips nie miały tego efektu, bardziej było fioletowienie, mniej rzucające się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ZR24w tez tak ma ? Bo sie zastanawialem czy na niego nie wymienic jakby co.

W koncu pisze ze HPek ma 5ms a Dell 8mm. Tylko czy to faktycznie bedzie widac w grach.

I mam pytanie czym sie roznia ich matryce S-IPS od IPS ? Czy to nie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZR24w też tak będzie miał. IPS to technologia wykonania, ale można ją podzielić na takie, jak S-IPS, H-IPS czy e-IPS, które różnią się między sobą niewiele w kwestii parametrów. Tak więc można powiedzieć, że to jedno i to samo.

 

Różnicy między ZR24 a u2412w nie ma, jeżeli chodzi o szybkość. Ten pierwszy ma więcej wejść, ale jest podświetlony za pomocą CCFL, a nie diód (może być mniej równomierny, poza tym grubsza obudowa). Jeśli już brać HP, to następce ZR24, czyli ZR2440 (matryca, wejścia, itd. te same, różnią się tylko tym, że 2440 ma już LEDy), ale tylko wtedy, gdy masz obecnie jakieś badziewie. Wymiana z Della jest zupełnie nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mam nieodparte wrazenie ze lag w DELLu jest o wiele wiekszy niz w NECu :(((( bo jakos mi sie tak obraz rozmywa dziwnie.

 

Mógłbyś zmieżyć różnicę input laga pomiędzy tymi monitorami ?

 

Oba monitory w trybie klonowania i uruchomic to :

inputlag

lub

:: Online Monitor test - Your free online TV and monitor test tool - By vanity.dk and flatpanels.dk

i zrobić kilka zdjęć.

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron

DELLa jeszcze moge oddac, ale widze ze to nie ma sensu. Dell jest bardzo dobry w zasadzie poza tym lagiem.

 

@successfully

Jak zrobic tryb klonowania ? Bo mam XP i tam tylko mam dwa niezalezne pulpity a raczej jeden rozciagniety na dwa monitory.

Czy puscic te zegary w 2 oknach po jednym na kazdy monitor i wtedy zrobic foty obydwu czy kazdego z osobna ? Napisz jak to zrobic bo nigdy tego nie robilem.

 

No dobra nie wazne. Tylko ze swiatlo mialem kiepskie wiec i aparat pewnie mial zwieche.

post-7690-0-68951900-1333747489_thumb.jpg

post-7690-0-07027700-1333747492_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy między ZR24 a u2412w nie ma, jeżeli chodzi o szybkość. Ten pierwszy ma więcej wejść, ale jest podświetlony za pomocą CCFL, a nie diód (może być mniej równomierny, poza tym grubsza obudowa).

A czy przypadkiem ten ze świetlówkami nie ma pełnych 8-bit koloru, a ten z diodami -> e-IPS 6-bit + frc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten ze świetlówkami nie ma pełnych 8-bit koloru, a ten z diodami -> e-IPS 6-bit + frc ??

 

Zgadza się. Ale w jakości obrazu nie odstawał, przynajmniej na tftcentral nie dopatrzyli się pogorszenia ZR2440 w stosunku do starszego brata. A ZR2440 ma o wiele lepszy kontrast, działa też w jakimś tam stopniu kontrast dynamiczny (zwiększa się z ok. 1000:1 do 2000), co przydaje się przy oglądaniu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ZR24w tez tak ma ? Bo sie zastanawialem czy na niego nie wymienic jakby co.

W koncu pisze ze HPek ma 5ms a Dell 8mm. Tylko czy to faktycznie bedzie widac w grach.

I mam pytanie czym sie roznia ich matryce S-IPS od IPS ? Czy to nie to samo ?

 

Będzie tak samo. Rozmiar jak i sam panel jest praktycznie identyczny w obu modelach.

Wybierając między HP a DELL nie mając jeszcze żadnego, wziąłbym HP. Jak już masz DELLa, to zmiana w sumie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...