Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

@spawn, kup polecany Dell U2412M a nie kombinuj :)

70zl drozszy a wiekszy i w calach i w pixelach.

 

Asus jak widze nie dosc ze sie blyszczy w nim wszystko co tylko moze od obudowy po panel, nie ma regulacji wysokosci, tylko 16:9, brzydki przód jak nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi moze wytlumaczyc czy w U2412 da sie przyporzadkowac do poszczegolnych trybow jak Game itp. rózne wartosci Jasnosc/Kontrast ? Bo jakos na to wpasc nie moge a bez tego to te tryby sa bez sensu, bo w zasadzie nic nie zmieniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi moze wytlumaczyc czy w U2412 da sie przyporzadkowac do poszczegolnych trybow jak Game itp. rózne wartosci Jasnosc/Kontrast ? Bo jakos na to wpasc nie moge a bez tego to te tryby sa bez sensu, bo w zasadzie nic nie zmieniaja

 

Hmmm, w menu serwisowym nie dało by się tego ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie cos i działa

 

1) Press and HOLD the top TWO buttons simultaneously (ie. one and two at the same time) with the monitor OFF

2) Turn the monitor on and wait for the power LED to go blue and for the screen to show an image then release the buttons

3) Press the top button once and a blue service menu will show up in the top left

 

Jutro obadam

 

Dołączona grafika

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Planuję zakup monitora.

Full HD 1920x1080.

24 cale to max.

Mam 1500zł max...

Co polecacie? myslę nad 23'' Eizo Foris FS2331-BK dobry to wybór?

Może coś innego? Monitor bedzie wykorzystywany do wszystiego. Windows, Gry, Linux, Filmy itd...

Audio w monitorze zbędne. HDMI sie przyda ale DVI też musi być.

Proszę o rady.

Szukam dobrego sprzętu teraz mam EIZO FlexScan S1931 i takiej samej lub lepszej jakości obrazu sie spodziewam :)

Matryce TN odrazu dziekuję. Patrzeć się na to nie da.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to polecasz:

Dell U2312HM – znowu problemy? | Techfanatyk.net - opinie, recenzje, komentarze, słuchawki, głośniki, audio, sprzęt, PC, technologia

Załamka jest z tym monitorem aż tak źle ?

Poza tym właśnie rozmawiałem na GG z kolegą co ma ten monitor i podobno w prawym dolnym rogu jest niebieskozielona poświata.

Pisałem że oczekuje lepszej lub takiej samej jakości obrazu co mój Eizo S1931. A nie kiczu i tandety.

:/

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys przeczytal temato to bys wiedzial ze Dell U24

DELL-i z początkiem U24 jest conajmniej dwa. U2410 i U2412. Opisywany w wątku U2412 jest gorszy z tych dwóch i ma się nijak do EIZO S1931 o którym pisze Tal-Rash.

 

Gwoli uzupełnienia informacji: U2412 należy do klasy korporacyjnej - takie trochę lepsze biurowe. Wśród najbliższych podobnych, jakościowo jest najgorszy. Jako tako sprawdza się w jasno oświetlonych biurach z aplikacjami typu Word i poczta. Zdecydowanie nie zalecam kupowania takich do domu. Problemem jest panel IPS i jego wysoki punkt czerni, szczególnie pod kątem oraz srebrzenie się. Ponadto w tym modelu zastosowano okrojoną, "ekonomiczną" wersję IPS o oznaczeniu e-IPS, która nie ma wiele wspólnego z "dorosłymi" wyświetlaczami tego typu. Istotne dalsze wady to duża nierównomierność podświetlenia, zarówno w jasności i chrominancji oraz fatalna liniowość.

 

Pisałem że oczekuje lepszej lub takiej samej jakości obrazu co mój Eizo S1931.

Następcami nie produkowanego już S1931 są dwa modele:

22" [16x10] PVA AdobeRGB 1680x1050 EIZO S2233W

22" [16x10] PVA AdobeRGB 1920x1200 EIZO S2243W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tal-Rash

W tym jest problem, też nie chciałbym zejść z jakością w dół i wygląda na to, że trzeba wysupłać na FlexScan S2233W lub FlexScan S2243W. Ale to jest 1680 × 1050 / 1920 × 1200.

 

Jest jeszcze FlexScan EV2335W - full HD z matrycą klasy IPS i LED-owym podświetleniem, tylko czy nie jest on przypadkiem 6bit+frc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze FlexScan EV2335W

Monitor korporacyjny - biurowy. Absolutnie nie do domu.

 

full HD

Nie ma czegoś takiego jak monitor komputerowy FullHD. Z wyjątkiem monitorów przystosowanych do video, stanowiących krzyżówkę monitora komputerowego i telewizyjnego.

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Chciałbym aby nowy monitor był koniecznie FullHD!

 

z matrycą klasy IPS

Ściślel e-IPS, co nie jest powodem do zachwytu.

 

LED-owym podświetleniem

A to tym bardziej. ;)

 

tylko czy nie jest on przypadkiem 6bit+frc ??

 

Matryca 6-bitowa, LUT 10-bitowy.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, fajnie że wyjaśniasz, ale to nie do końca moja wypowiedź o tym fullHD i klasa IPS, tylko producenta:

FlexScan EV2335W | Eizo Polska

Model o rozdzielczości full HD z matrycą klasy IPS i LED-owym podświetleniem, które zwiększają komfort pracy i redukcję poboru energii.

dodatkowo:

Tablica kolorów LUT 8-bitów na kolor

Paleta barw 16.77 mln

Czyli monitor nie dla mnie, thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, fajnie że wyjaśniasz, ale to nie do końca moja wypowiedź o tym fullHD i klasa IPS, tylko producenta:

Co wcale nie oznacza, że należy brać wszystko za prawdy objawione. Słowo - klucz: marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego pytałem się o to IPS led bo pachnie to 6bit+frc i tyle.

Dla mnie, z pewnych względów amatorskich monitor skreślony.

 

Diody to najprawdopodobniej naturalna droga rozwoju monitorów LCD, ale póki co, obecnie promowane rozwiązania mają być przede wszystkim na zasadzie nowości. Nowe oznaczenie, nowe literki czyli w świadomości przeciętnego Kowalskiego - lepiej. Tymczasem wcale tak nie musi być. W większości monitory podświetlane LED są gorsze niż podświetlane CCFL. Podświetlenie LED ma duży potencjał, ale jest problematyczne. Proszę rzucić okiem w działkę monitorów profesjonalnych graficznych. Czy jakikolwiek jest diodowy? Jeden był, ale tak drogi, że nie było sensu go produkować.

 

Wracając do meritum, jako sprzet uniwersalny, najlepiej sprawują się monitory z panelami PVA. Oczywiście nie można decydować o jakości obrazu po samej tylko matrycy. Ona zapewnia powiedzmy 15-20% tego co zobaczymy na ekranie. Znacznie ważniejsza jest tzw "elektronika". PVA jednakowoż daje pewne pożądane w domu cechy, czyli niski poziom czerni i nie świeci tak narożnikami jak IPS. IPS z pewnych względów stosuje się w monitorach graficznych, ale z zupełnie innych powodów niż ostatnio silnie lansowane tanie e-IPS w monitorach marketowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tal-Rash

W tym jest problem, też nie chciałbym zejść z jakością w dół i wygląda na to, że trzeba wysupłać na FlexScan S2233W lub FlexScan S2243W. Ale to jest 1680 × 1050 / 1920 × 1200.

 

Jest jeszcze FlexScan EV2335W - full HD z matrycą klasy IPS i LED-owym podświetleniem, tylko czy nie jest on przypadkiem 6bit+frc ??

 

Po ponad roku użytkowania Eizo S2243W (model wybrany też dzięki opiniom Pana Tom01 na forum mva.pl) mogę jedynie gorąco polecić ten monitor. Użytkowane w pracy monitory z klasy korporacyjnej (Dell'e U22/U24 i HP ZR22) są po prostu zdecydowanie słabsze i znacznie mniej uniwersalne (co szczególnie ważne w domu). Od dnia zakupu nie przydarzył mi się ból głowy od długotrwałego siedzenia przed LCD (tak, obniżałem jaskrawość na minimum u konkurencji i nie pomagało, z Eizo nie ma tego problemu).

Szkoda tylko że sam monitor w międzyczasie zdrożał ponad 200zł, w zeszłym roku udało mi się przy zakupie dostać jeszcze rabat kilku procentowy od ówczesnej ceny katalogowej. Z perspektywy czasu sprzęt wart każdej wydanej złotówki (służy do projektowania CAD, sporządzania dokumentacji technicznej, net, gry, itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję monitora 22"-24" w cenie do 600 zł koniecznie z rozdzielczością 1920x1080. Monitor będzie używany w domu, głównie do przeglądania internetu, czasami jakiś film, może jakaś prosta gra. Lepszy byłby mniejszy, przy czym nie jest to priorytet. Priorytetem jest cena - wiadomo im mniej, tym lepiej. Będzie pracował z komputerem stacjonarnym z zintegrowaną grafiką ew. jakąś niedrogą niezależną.

Rozważałem BenQ G2420HD i Asusa MT LCD 21,5" VE228H

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody to najprawdopodobniej naturalna droga rozwoju monitorów LCD, ale póki co, obecnie promowane rozwiązania mają być przede wszystkim na zasadzie nowości. Nowe oznaczenie, nowe literki czyli w świadomości przeciętnego Kowalskiego - lepiej. Tymczasem wcale tak nie musi być. W większości monitory podświetlane LED są gorsze niż podświetlane CCFL. Podświetlenie LED ma duży potencjał, ale jest problematyczne. Proszę rzucić okiem w działkę monitorów profesjonalnych graficznych. Czy jakikolwiek jest diodowy? Jeden był, ale tak drogi, że nie było sensu go produkować.

 

Wracając do meritum, jako sprzet uniwersalny, najlepiej sprawują się monitory z panelami PVA. Oczywiście nie można decydować o jakości obrazu po samej tylko matrycy. Ona zapewnia powiedzmy 15-20% tego co zobaczymy na ekranie. Znacznie ważniejsza jest tzw "elektronika". PVA jednakowoż daje pewne pożądane w domu cechy, czyli niski poziom czerni i nie świeci tak narożnikami jak IPS. IPS z pewnych względów stosuje się w monitorach graficznych, ale z zupełnie innych powodów niż ostatnio silnie lansowane tanie e-IPS w monitorach marketowych.

 

A teraz ktoś jeszcze robi high-endowe matryce PVA/MVA ?

 

Z tego co się orientuję to od czau gdy A-MVA i jego odpowiednik w PVA rządziły high endowymi monitorami PC ok 2007 roku to technogia ta cofnęła się w rozwoju do poziomu niskobudżetowych zamienników IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ktoś jeszcze robi high-endowe matryce PVA/MVA ?

Największym producentem matryc PVA i ich odmian jest Samsung. Oczywiście nie należy tej firmy mylić z produkcją monitorów. To całkiem inne podmioty, często nawet konkurujące ze sobą, mające tylko wspólnego właściciela. Matryce tego typu, choć głównie znajdują zastosowanie w sprzęcie uniwersalnym, można spotkać nawet w profesjonalnych monitorach graficznych.

 

Z tego co się orientuję to od czau gdy A-MVA i jego odpowiednik w PVA rządziły high endowymi monitorami PC ok 2007 roku to technogia ta cofnęła się w rozwoju do poziomu niskobudżetowych zamienników IPS.

Nic się nie cofnęło. Nastąpiła duża ekspansja IPS-ów a ostatnio szczególnie ich tanich odmian eIPS, Za nimi stoi ogromny marketing, bo głównym producentem IPS jest LG Display, więc konkurent Samsunga, któremu bardzo zależy na deprecjonowaniu walorów PVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVA chyba się zatrzymały w rozwoju albo Samsung klepie te stare matryce które robił. To już większy ruch jest w AUO i ich matrycami A-MVA. Samsung jeszcze coś próbował zrobić i wyszło coś takiego jak c-PVA, ale widząc ekspansję IPS od LG sam poszedł w PLS.

 

Na dzisiaj praktycznie nie ma nic nowego w segmencie 24" 16:10 na PVA. Jest mniej niż to co było do kupienia 3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dzisiejsze MVA/PVA są lepsze od tych z 2007

Oczywiście, że są lepsze. Proszę np popatrzeć na EIZO SX2262W, CG223W, CG241W. To monitory zawodowe pełną gębą na których można pracować z kolorem o znaczeniu krytycznym. A i w uniwersalnych jest sporo znakomitych z PVA.

 

pokroju Benqua FP241 czy swego czasu legendarnego Benqua FP91GP ?

Legendarnego? Legendą jaką niby będący? ;)

 

Bo patrząc na testy to mam spore wątpliwości.

 

To zależy na co Pan patrzy. Masówka to zawsze masówka, niezależnie jaką matrycą tam wsadzą. Proszę popatrzeć na DELL serii U, HP serii ZR. Niby achy i ochy, dobre panele a monitory ledwo odbijające się od dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się , że nie mówimy o kosmosie cenowym , ale o high endzie dla domowego usera czyli 2-3k maks.

Jest parę: EIZO FS2331, S2233W, S2243W, NEC P221W.

 

A benq 91 to kiedyś chyba z 1/3 forum miała :) Najlepsze tanie xVA dla graczy w popularnym wtedy rozmiarze 19".

No tak, ale to nie wyznacza kryteriów jakościowych, prawda? To trochę tak jak z tłumem. Jeden rzuci hasło, inni idą. W tej chwili tak się dzieje na forum z DELL-em U2412. Trudno jednak ludzi winić, wszak brak porównania do czegokolwiek normalnego, skutkuje że często buduje się fałszywe, choć niezawinione, stereotypy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowych w sensie absolutnym nie, ale cena jakość miał trudną do pobicia.

 

Tego FS2331 ma kumpel - faktycznie dobry, ale imho moja Belinea 2485 z 2008 mu nie ustepuje w jakis zauwazalny sposob jesli chodzi o granie.

 

Ehh ja chce OLEDa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Dell 2412 to spełnienie marzeń 95% użytkowników tego forum. Cenowo prawie jak TN, jakościowo jednak dużo lepiej.

 

Ja tam bym nie ryzykował odpowiadać za 95% innych. Praktyka, czyli taka sytuacja, że stoimy przed monitorem i obok drugim normalnym, obnaża strasznie ułomności tegoż DELLa. Faktycznie, zdarzają się ludzie, którzy patrząc na monitor za 1 500 zł i obok na monitor za 13 000 zł, stwierdzają, że różnica jest subtelna, ale to promile. Większość raczej widzi bez wysiłku różnicę w monitorach za 1 i za 2 tys zł i nie określają jej jako subtelnej. Od U2412, faktycznie tylko TN-ki bywają gorsze, ale i to nie wszystkie. Z DELLi jeśli sie ktoś upiera, lepszy jest U2311. To bodajże najlepszy z dziadowskich monitorów, jak mawia mój znajomy. Dalszy lepszy wybór to HP LP2465w, LP2475w, seria ZR. Później wspomniany, bardzo prymitywny jak na markę EIZO, FS2331 który miażdży U2412 w każdej możliwej kategorii jakości obrazu.

 

Współczynnik cena/jakość Pan wspomniał. Owszem, istnieje, ale ile taki tani DELL jest tańszy od najtanszego rozsądnej jakości? W procentach pewnie dużo, ale w tej kategorii cenowej to z reguły kilkaset zł. Warto zauważyć, że przekłada się ta kwota na następnych kilka lat pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...