Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Tom01, jaki monitor poleciłbyś do 1000zł maksymalnie? Byłem zdecydowany na ten: Sklep internetowy NET-S Gdynia U2412M Monitor 24'' Dell U2412M 16:10 IPS 4xUSB PIVOT DVI/DP (w magazynie, natychmiastowa wysyłka)

 

...ale widzę, że niezbyt pochlebnie się o nim wypowiadasz, a mam wrażenie, że wiesz o czym mówisz ;)

 

 

Zastosowanie wszechstronne, od filmów i gier do internetu i worda. Minimum 23" i 1920x1080, ale mile widziane wyższe przekątne i rozdzielczości (jak u della).

 

Dell U2311HM będzie lepszy? Czy warto płacić prawie 2x więcej za HP zR24w ?

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie proponuję dorzucić niecałe 400 do FS2331. To całkiem inna półka jakościowa. W okolicach 1 tys, podałem wcześniej, ale nie powiedziałbym, że polecam. Polecam, to mam czyste sumienie że poradziłem dobrze, a w tych wypadkach to wybór między dżumą a cholerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w tym Eizo FS2331 nie wychodzą ułomności 6bit frc ?? Jak wygląda sprawa przejść tonalnych, stopni szarości ?? Osobiście nie potrzebuję w domu idealnej kalibracji i odwzorowania, ale szlag mnie trafia jak patrzę na "schodkowaną" rzeczywistość z wyraźnymi przeskokami "na tęczy" i w szarościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w tym Eizo FS2331 nie wychodzą ułomności 6bit frc ?? Jak wygląda sprawa przejść tonalnych, stopni szarości ?? Osobiście nie potrzebuję w domu idealnej kalibracji i odwzorowania, ale szlag mnie trafia jak patrzę na "schodkowaną" rzeczywistość z wyraźnymi przeskokami "na tęczy" i w szarościach.

 

To jest na tyle nietypowa matryca, że pomimo 6-bitowego sterowania ma poszerzony LUT i wysoką częstotliwość pracy FRC i invertera. Dzięki temu nie widać typowych skutków ekonomicznego sterowania. Liniowość jest o klasę lepsza niż w e-IPSowym U2412.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź utknęła gdzieś w Waszej dyskusji,

czy moglibyście pomóc mi wybrać monitor tak do 600 zł, 22-24 cale.

Na razie waham się między Asus VE228H i BenQ G2222HDL. Czy warto dokładać do tego Asusa, czy na dobrą sprawę oprócz dodatkowych wyjść różni się czymś od BenQ?

Czy któraś z tych firm uwzględnia reklamacje martwych pikseli po odpaleniu (ew. w pierwszych dniach użytkowania)? i jak jest z tymi reklamacjami w praktyce, jak często się zdarzają, jak są rozpatrywane? zakupy chcę zrobić w morele.net

Edytowane przez sylwester.siminski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg i iyama daja 30 dni na piksele, Dell chyba przez cale 3 lata, Eizo z tego co pamietam chyba tez daje gwarancje, ze na wejsciu masz zero zlych pikseli (a przynajmniej tak mi tlumaczyli w pewnym sklepie na pytanie czemu na wystawie maja same Eizo i Iyamy :) )

 

Z takich super tanich moze tego: Dell U2212HM Review

 

zawsze to lepiej niż tn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg i iyama daja 30 dni na piksele, Dell chyba przez cale 3 lata, Eizo z tego co pamietam chyba tez daje gwarancje, ze na wejsciu masz zero zlych pikseli (a przynajmniej tak mi tlumaczyli w pewnym sklepie na pytanie czemu na wystawie maja same Eizo i Iyamy :) )

 

Pamiętaj tylko że Delle mają gwarancje na ciągle świecące piksele, nieświecących może być kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik cena/jakość Pan wspomniał. Owszem, istnieje, ale ile taki tani DELL jest tańszy od najtanszego rozsądnej jakości? W procentach pewnie dużo, ale w tej kategorii cenowej to z reguły kilkaset zł.

 

Ja kupując nowy monitor miałem takie wymagania:

 

- koniecznie format 16:10 (1920x1200),

- minimum 24 cale,

- w miarę dobre kąty (głównie pionowy patrząc z dołu)

- mały input lag

- szybkość na tyle duża by dało sie grać w CS 1.6 (grywam w CS 1.6 czasami)

 

Za 2412 zapłaciłem 1000zł. Z rozważań wyszło mi że muszę dołożyć drugie 1000zł żeby kupić coś lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Za 2412 zapłaciłem 1000zł. Z rozważań wyszło mi że muszę dołożyć drugie 1000zł żeby kupić coś lepszego...

 

A i nie koniecznie ta lepszość jest do wykorzystania w różnych zadaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem generalnie zdziwiony ta cala dyskusja...

Przez XX stron był tylko Dell U2412 albo wczesniej jeszcze byly achy i ochy na ZR24 i jak ktos sie glupio pytal "co polecacie" to odpowiedz byla przewaznie jedna DELL. A jak kupilem Della, to nagle sie okazuje ze to chłam, syf i klasa TN. No nie robcie sobie jaj.

 

Mam Della i generalnie nie moge sie do niczego przyczepic. Zarabiscie duzy, ma wszystko co potrzeba i zarabiscie tani. 2100zl za mojego poprzedniego NECa 20WGX2 bolało i jeszcze musialem znosic cholerna matryce glare. Jasne, jak sobie postawie kolo Della jakis wypasiony EIZO za 5000 to spewnoscia mi sie go odechce, ale tak to mozna wszystko nazwac chlamem. Kolo Eizo postawie monitor za 10 000zl i wtedy ktory bedzie lepszy ? A tak jak napisal TOMS83, kto wykorzysta super wypas LCD za kilka tysiakow ?

7 lat temu zanim kupilem NECa 20" IPS gapilem sie w 17" bankę i co, wtedy tez jakos zylem i monitor byl dobry. A porownujac tamten prymityw do Della to nie ma nawet o czym pisac. Wiec naprawde zrobta sobie temat monitory dla eXpertów i tam sobie snujcie rozwazania ktory monitor jest cacy bo ma jedno gniazdko wiecej.

 

Sorry ale sie wkurzylem bo zaczynacie fanzolic od rzeczy (niektorzy).

 

PS. I zeby nie bylo, stac mnie na monitor za 2-3k ale pytanie po co mi ? Do gier, a moze do filmow ? A juz wiem, do zaawansowanej grafiki, czyli obrabiania fotek do aukcji na allegro. Phi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak sobie postawie kolo Della jakis wypasiony EIZO za 5000 to spewnoscia mi sie go odechce

 

W zupełności wystarczy obok takiego za niecałe 1400 zł.

 

7 lat temu zanim kupilem NECa 20" IPS gapilem sie w 17" bankę i co, wtedy tez jakos zylem i monitor byl dobry. A porownujac tamten prymityw do Della to nie ma nawet o czym pisac.

Racja, nie ma o czym pisać. Poza wielkością, oba były conajmniej o klasę lepsze od U2412. Tyle, że z pewnością mniej efektowne, co wielu często myli z jakością.

 

 

PS. I zeby nie bylo, stac mnie na monitor za 2-3k ale pytanie po co mi ? Do gier, a moze do filmow ? A juz wiem, do zaawansowanej grafiki, czyli obrabiania fotek do aukcji na allegro. Phi.

 

Nie. Monitory za około 2-3 tys zł to dobre uniwersalne amatorsko-domowe. Nie mylić tej klasy z chińszczyzną.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ PolandMET

 

W robocie siedzę przy dużych monitorach klasy pro. Jak wracałem do domu i siadałem przed swoim kompem po prostu obraz bolał.

Odkąd mam Eizo 1931 mogę bez większego dyskomfortu siedzieć przy nim.

Właśnie dlatego następny monitor nie może spaść z jakością obrazu w dół. Od razu to odczuje.

 

Stąd właśnie pytania o półkę wyżej niż ten Dell czy inne na eIPS. Nawet boję się trochę ryzykować z Eizo FS2331. To mnie gryzie - różnica w cenie pomiędzy nim a następnym w kolejce to jakieś 900zł. Warto byłoby zaoszczędzić (lub wydać np na radka 7850), bo dom to nie praca i tutaj nie ma takich wymagań, ale boję się tego dyskomfortu przy codziennej przesiadce z pro na coś sporo gorszego.

 

P.S.

Literówki z rana

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej potraktować to na luzie. W typowych domowych zastosowaniach: system, word, inernet, poczta, gry itd. DELL U2412 spisuje się dobrze i do takich zastosowań jest kierowany. To nie jest monitor do zastosowań pro. obórki grafiki itp. Kwestja gustu czy komuś pasuje czy nie, lepiej samemu sprawdzić.

Błagam was!! niech mi ktoś poda cenę i markę lepszego monitora który ma 24 cale przy 1920x1200, z przyzwoitymi kątami małym, input lagiem i szybkością matrycy do gier FPS.

Czekam... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczy obok takiego za niecałe 1400 zł.

 

Jeśli też będzie 1900x1200 24" to proszę...podaj mi model a pozbędę się szybko U2410. No chyba że znów zobaczę propozycje 19" eizo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej potraktować to na luzie. W typowych domowych zastosowaniach: system, word, inernet, poczta, gry itd. DELL U2412 spisuje się dobrze i do takich zastosowań jest kierowany.

Bzdura. To monitor dla korporacji do celów biurowych. W warunkach domowych, przy słabym świetle wykazuje duże defekty obrazu, co jest normalne z uwagi na zastosowany panel. Monitory domowe robi się w oparciu o PVA i tego się póki co nie da obejść, niezależnie ile kłamstw nawypisują szuje nazywani specjalistami od marketingu. Zresztą DELL żyje głównie z korporacji i większość oferty jest kierowana do takich klientów. Jeśli chodzi o działkę monitorową, DELL nie ma ani jednego monitora kierowanego faktycznie do domu.

 

Rozumiem zachwyty i zadowolenie z nabytku w stylu U2412 kiedy wcześniejsze doświadczenia opierały się prawdopodobnie o hipermarketową masówkę. Jednak doradzając innym należy być obiektywnym i opierać się o fakty a nie swoje wyobrażenia i domysły.

 

Jeśli też będzie 1900x1200 24" to proszę...podaj mi model a pozbędę się szybko U2410. No chyba że znów zobaczę propozycje 19" eizo..

Może Pan wskazać gdzie padła propozycja 19" EIZO? Bo jakoś nie zauważyłem. Pomijając drobny fakt, że ten rozmiar nie jest już od dość dawna produkowany.

 

Poza tym, wielkość to nie wszystko. Osobiście uważam, że jeśli będzie taki dylemat, lepszym wyborem jest mniejszy ale wyższej klasy. Pisząc o 1400 zł miałem na myśli faktycznie EIZO, model FS2331. 1920x1080, 23". Nie ma rozsądnej jakości monitorów 1920x1200 poniżej 2,5-3,5 tys zł, aczkolwiek od U2410 wyraźnie lepsze są HP LP2465w i LP2475w. Przynajmniej regulacja jaskrawości jest bardziej ludzka i nie wypalają oczu żywcem.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Oj tam oj tam.

 

To monitor dla korporacji do celów biurowych. W warunkach domowych, przy słabym świetle wykazuje duże defekty obrazu, co jest normalne z uwagi na zastosowany panel. Monitory domowe robi się w oparciu o PVA i tego się póki co nie da obejść, niezależnie ile kłamstw nawypisują szuje nazywani specjalistami od marketingu. Zresztą DELL żyje głównie z korporacji i większość oferty jest kierowana do takich klientów. Jeśli chodzi o działkę monitorową, DELL nie ma ani jednego monitora kierowanego faktycznie do domu.

 

DELL żyje z korporacji. Tylko że w korporacjach to ja widziałem same TNki najczęściej 22 cale i mniejsze. Więc obstawiam właśnie monitory z matrycami TN jako biurowo korporacyjne bo tam to nie ma znaczenia.

A ile tych PVA jest w domach praktycznie większość to TN dla graczy. Indywidualna kwestja czy monitor nadaje się do domu czy nie. Tu można podać przykad audiofilów dla nich też gra elektronika, kable, interconnety itd. i po zmianie takiego kabla mówią że sprzęt gra "o klasę lepiej" albo "niebo a ziemia", itd.

IMHO to jest właśnie monitor kierowany do domu dla zwykłych użytkowników (nie grafików czy maniaków monitorów - monitorofilów).

PVA domowe cóż może i tak do statycznych obrazów i oglądania zdjęć super. Tylko że input lag w tej matrycy i jej powolność utrudniają granie. Przypuszczam że nawet monitor za 6000zł który daje super obraz mógłby gorzko zawieść gracza grającego w internecie w szybkie gry :D Więc nie ma tu złotego środka tylko trzeba wybierać wg. zastosowań i kwoty jaką się ma.

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELL żyje z korporacji. Tylko że w korporacjach to ja widziałem same TNki najczęściej 22 cale i mniejsze. Więc obstawiam właśnie monitory z matrycami TN jako biurowo korporacyjne bo tam to nie ma znaczenia.

A ile tych PVA jest w domach praktycznie większość to TN dla graczy. Indywidualna kwestja czy monitor nadaje się do domu czy nie. Tu można podać przykad audiofilów dla nich też gra elektronika, kable, interconnety itd. i po zmianie takiego kabla mówią że sprzęt gra "o klasę lepiej" albo "niebo a ziemia", itd.

IMHO to jest właśnie monitor kierowany do domu. PVA domowe cóż może i tak do statycznych obrazów i oglądania zdjęć super. Tylko że input lag w tej matrycy i jej powolność utrudniają granie. Więc nie ma tu złotego środka tylko trzeba wybierać wg. zastosowań.

 

Ale co to ma za znaczenie co Pan widuje w korporacjach? Faktem są globalne dane dotyczące sprzedaży i sama dedykacja sprzętu. Monitor domowy, podobnie jak graficzny, medyczny, cadowy ma mieć pewien zestaw cech, które predysponują konkretne rozwiązanie konkretnie do domu. W każdej grupie zastosowań mogą być one inne. W przypadku domu, najważniejszymi parametrami są np punkt czerni, charakterystyka kątowa kontrastu, małe smużenie. Są bez problemu dostępne monitory ukierunkowane tak, aby uzyskiwać ww parametry na poziomie odpowiednim do warunków panujacych w domach, ale nie tak łatwo je skonstruować wiec i siłą rzeczy są droższe niż takie, w których nie ma żadnej optymalizacji tego co wyrabia matryca. Najlepszym materiałem wyjściowym do monitora domowego jest PVA, bowiem daje bezkonkurencyjną czerń i kąty, ale jak pisałem jakiś czas temu, sama matryca to 15-20% tego co widzimy. Reszta zależy od sterowania. Proszę sobie wyobrazić, że są monitory, kierowane do wysokiej jakości domowej rozrywki kosztujące kilka tys zł za 24". Czy zatem cena wyznacza zastosowanie? Oczywiście nie. Cena wyznacza jakość. Zastosowanie wyznaczają parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Pan wskazać gdzie padła propozycja 19" EIZO? Bo jakoś nie zauważyłem. Pomijając drobny fakt, że ten rozmiar nie jest już od dość dawna produkowany.

 

Poza tym, wielkość to nie wszystko. Osobiście uważam, że jeśli będzie taki dylemat, lepszym wyborem jest mniejszy ale wyższej klasy. Pisząc o 1400 zł miałem na myśli faktycznie EIZO, model FS2331. 1920x1080, 23". Nie ma rozsądnej jakości monitorów 1920x1200 poniżej 2,5-3,5 tys zł, aczkolwiek od U2410 wyraźnie lepsze są HP LP2465w i LP2475w. Przynajmniej regulacja jaskrawości jest bardziej ludzka i nie wypalają oczu żywcem.

 

To nie mva.pl. Bez per Pan proszę ;-) Znam Twoją opinię "wielkość to nie wszystko" i to miałem na myśli. Przyznam że masz tu rację, też bym postawił jakość względem wielkości w zastosowaniach pro.

Ale w domu zdecydowanie częściej wolę duży ekran. A jakby nie było nie rozmawiamy tu o innych zastosowaniach. Większość z nas jak to wcześniej kolega napisał, obrabia fotki do allegro lub dla siebie. Dużo fotografuję, a zdjęcia oglądam ja sam i znajomi, oraz czasami facet z Labu. Grafiki nie wysyłam do konkursów czy pracowni reklamowych tak więc myślę że dywagacje o monitorach za 3 czy 30tys. można odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie wyobrazić, że są monitory, kierowane do wysokiej jakości domowej rozrywki kosztujące kilka tys zł za 24".

 

Wiem mają super obraz, ale znacznie gorzej z szybością matrycy, więc też nie są uniwersalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mva.pl. Bez per Pan proszę ;-)

Per Ty, i per Pan to zasady językowe a nie formumowe. :)

Wybitnie nie lubię amerykanizowania języka i posługuję się poprawnymi w języku polskim formułami zwracania się. A te mają wyższy priorytet niż "zasady" internetowe. Nie jest moją winą, że angielski ma węższy zasób słów w tym zakresie przy szerszym kontekście znaczeniowym. Uważam prywanie, że kalka językowa "Ty" przeniesiona żywcem z angielskiego jest zubożeniem sposobów wyrażania się, o ile nie błędem.

 

Ale w domu zdecydowanie częściej wolę duży ekran.

Nie odmawiam nikomu tego prawa, ale zdecydowanie uważam, że nie należy takiego poglądu narzucać innym. Z racji swojej pracy mam styczność z praktycznie dowolnymi monitorami i bardzo szerokim przekrojem wymagań użytkowników. I wcale nie jest tak, że są rozwązania dobre dla wszystkich. Jeden rzuci hasło: "U2412 dla wszystkich!" i tłum za nim leci. To straszna bzdura i spłycanie problemu. To tak jakby każdemu wciskać ten sam numer buta. Użytkownik "PolandMET" na zdjęciach po zakupie U2412 pokazał fatalne defekty obrazu w porównaniu do wiele lat starszego NEC-a, skądinąd też nie domowego, ale i tak jest przekonany, że DELL jest lepszy. Niestety, są ludzie, jak wcześniej pisałem, stawiający oczojebność ponad jakość lub nie widzący różnicy między obrazem z monitorów różniących się ceną x10(!), a i tacy którzy każde zwiększenie klasy cenowej o 500-1000 zł widzą bardzo dokładnie. I wcale nie jest ich tak mało. Mogę śmiało zaryzykować, że zdecydowana wiekszość te różnice widzi. Trzeba tylko je pokazać.

 

Wiem mają super obraz, ale znacznie gorzej z szybością matrycy, więc też nie są uniwersalne.

 

Oksymoron. Jeśli są skonstruowane z myślą o rozrywce, to mają tak dobrane matryce i dostrojone dopalacze, że problem niewystarczającej szybkości nie istnieje. Poza tym, to grupa monitorów spokrewniona z monitorami TV, które są używane w broadcastingu i postprocessingu video. A w tej dziedzienie, z definicji, nie może być jakiegokolwiek problemu z prędkością tworzenia obrazu.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat e-IPS ma jeden z lepszych pkt. czerni, większy kontrast niż dotychczasowe IPS. Więc z tym przeznaczeniem do domu nie jest tak źle. Fakt, że powyżej 24" łatwo uwidacznia się w IPS jest denerwujący problem świecenia rogów, ale 24" da się tak ustawić, że praktycznie tego nie ma. Tak mam w lp2475 który mi służy praktycznie tylko do rozrywki. Z kolei Nec i jego 30" to już problem. Nie ma ustawienia które by niwelowało tą kwestię.

 

LCD to w ogóle są specjalizowane jednostki, dla upierdliwców takich jak ja, to praktycznie jeden monit do jednego zastosowania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zapewne "jak se postawie" kolo Della Eizo to zobacze roznice, ale se NIE POSTAWIE bo nie mam, w zwiazku z tym roznicy nie zobacze. To ze Eiso bedzie lepszy nie znaczy ze na Della nie da sie patrzec i z nim pracowac po 14h na dobe. Jak mialem moj NEC 20" obok DELLa to roznica byla ogromna ale to jak porownywac marchewke z cytryna, kazda inna. Ja jestem zachwycony 24" i matryca matowa i tym ze mam nareszcie odpowiednia jasnosc ktora mi odpowiada i nie musze jej zmieniac jak przychodzi noc. Imput laga tez juz nie widze choc wydawalo mi sie ze jest wiekszy niz w NECu. Ja wiem ze jakims Ferrarikiem sie lepiej jezdzi niz moim Grande Punto ale ja tam lubie moje grande i jak cos trzeba w nim naprawic to nie podcinam sobie zyl z tego powodu.

 

Takze takie dyskusje uwazam za jalowe ze Dell jest fuj, a cokolwiek 2-3x drozsze jest super. Monitor lepszy, ale za 1500zl to tylko 500zl wiecej ale to tez 50% wieksza cena. Cos za cos.

 

Wszystko zalezy jaki kto ma budzet i do czego potrzebuje monitora i jak bardzo jest wrazliwy. Mnie oczy po 14h neta i gier nie bola, innego moga bolec i powie ze to przez tani monitor. Wiec se kupi monitor za 5000zl i od razu mu nawet wada wzroku sie cofnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat e-IPS ma jeden z lepszych pkt. czerni, większy kontrast niż dotychczasowe IPS.

Nieprawda. Proszę zmierzyć punkt czerni w NEC-u PA271W. Siedzi w nim pełnowartościowy IPS, nie obrzynek eIPS. Poza tym nie sam punkt czerni jest najważniejszy, a jego zmiana pod kątem. Na monitorze 24" i większym, jak Pan słusznie wspomniał, wynika z tego rozświetlenie i srebrzenie narożników, że praca z czarnym pulpitem przestaje być przyjemna. Potrafi to wyglądać na przykład tak:

 

Dołączona grafika

 

Na dobrym monitorze PVA, dla porównania takie coś wygląda tak jak powinno, czyli jednolita czarna płaszczyzna. Pomijam przy tym "drobny" fakt, że punkt czerni na PVA może byc nawet 7x(!) niższy.

 

To ze Eiso bedzie lepszy nie znaczy ze na Della nie da sie patrzec

No, ja osobiście naprawdę nie mogę na takie "coś" patrzeć. I jeszcze kilkanaście godzin na dobę? Za jakie grzechy!? Żeby nie być gołosłownym, miałem te monitory do badania na swoim biurku. Mam obecnie przed oczami U2711 z najnowszej rewizji czyli model znacznie lepszy. Odbywa w moim warsztacie długodystansowy test i nie mogę się doczekać kiedy go odeślę w diabły. ;)

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik "PolandMET" na zdjęciach po zakupie U2412 pokazał fatalne defekty obrazu w porównaniu do wiele lat starszego NEC-a, skądinąd też nie domowego, ale i tak jest przekonany, że DELL jest lepszy. Niestety, są ludzie, jak wcześniej pisałem, stawiający oczojebność ponad jakość lub nie widzący różnicy między obrazem z monitorów różniących się ceną x10(!),

Dla mnie NEC byl fatalny z powodu matrycy glare ktora 7 lat temu byla ladowana gdzie sie tylko dalo bo miala ponoc swietne odwzorowanie kolorow i byla trendy. Co z tego ze sie na to patrzec nie dalo w jasny dzien... Jak postawilem DELLa kolo NECa to fakt Dell wyszedl w kolorach bladziej, ale jak nie ma NECa nie ma problemu. To ze ma srebrzenie ? No na zdjeciach ma, na codzien nic nie widze.

 

Problem jest w tym ze ktos ma do czynienia z roznymi monitorami od 600zl do 6000zl i widzi roznice, ale czlowiek sie przyzwyczaja i jak nie masz obok lepszego monitora, a aktualny nie jest totalnym złomem typu 22" TN za 500zl to sorry, ale nie widzisz roznicy. Normalny ludź nie widzi, nie mylic z koneserami :P

 

To tak jak z TV 120Hz i kolesiem w sklepie dziwiacym sie ze jak to, Pan nie widzi roznicy ? No przeciez ten ma 120 a ten 60Hz i roznica jest KOLOSALNA... a oczywiscie roznica zadna. Autentyczna moja przygoda.

 

A wracajac do monitorow to za 2 lata sobie moge zminic na nowy niz sie szczypac ze kurde wydalem 3k to przeciez nie bede wymianial na nowy...

 

PS. ale fajnie temat rozruszalem bo wszyscy pospali :D

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z TV 120Hz i kolesiem w sklepie dziwiacym sie ze jak to, Pan nie widzi roznicy ? No przeciez ten ma 120 a ten 60Hz i roznica jest KOLOSALNA... a oczywiscie roznica zadna. Autentyczna moja przygoda.

 

He, he... To prawda. Pic na wodę, fotomontaż.

 

A wracajac do monitorow to za 2 lata sobie moge zminic na nowy niz sie szczypac ze kurde wydalem 3k to przeciez nie bede wymianial na nowy...

 

No, takiego za 3 tys prawdopodobnie w ogóle nie musiałby Pan wymieniać. Biorąc pod uwagę dotychczasową historię, DOKŁADNIE te same monitory EIZO robi od nie pamiętam ilu lat. Zmieniły się tylko formaty paneli z klasycznych na panoramy, ale obraz jest ten sam. Tymczasem producenci masowi już kilkukrotnie w tym czasie ogłaszali rewolucyjne nowe technologie i stale "polepszają" parametry na papierze z sezonu na sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Proszę zmierzyć punkt czerni w NEC-u PA271W. Siedzi w nim pełnowartościowy IPS, nie obrzynek eIPS. Poza tym nie sam punkt czerni jest najważniejszy, a jego zmiana pod kątem. Na monitorze 24" i większym, jak Pan słusznie wspomniał, wynika z tego rozświetlenie i srebrzenie narożników, że praca z czarnym pulpitem przestaje być przyjemna. Potrafi to wyglądać na przykład tak:

 

Nie zgadzam się że nie prawda, ale częściowo. Nie dopisałem, że z wykluczeniem paneli 27" 2560x1440 które to są stosunkowo nowe i faktycznie mają bdb kontrast.

 

 

Na dobrym monitorze PVA, dla porównania takie coś wygląda tak jak powinno, czyli jednolita czarna płaszczyzna. Pomijam przy tym "drobny" fakt, że punkt czerni na PVA może byc nawet 7x(!) niższy.

Przyjmując mega skrajne warunki dałoby się tyle uzyskać.

 

No, ja osobiście naprawdę nie mogę na takie "coś" patrzeć. I jeszcze kilkanaście godzin na dobę? Za jakie grzechy!? Żeby nie być gołosłownym, miałem te monitory do badania na swoim biurku. Mam obecnie przed oczami U2711 z najnowszej rewizji czyli model znacznie lepszy. Odbywa w moim warsztacie długodystansowy test i nie mogę się doczekać kiedy go odeślę w diabły. ;)

 

A bo patrzysz "złym" okiem i nie wpasowuje się do takich zastosowań, jakimi się zajmujesz. ;)

 

-- Edit --

 

A co się stało, że Eizo w znacznym stopniu odeszło od PVA? 30" na PVA nie ma, dostępność starego modelu była kiepska już od paru lat. Nawet cg303w chyba miało zostać zakończone. Samsung przeszedł na PLS co też dobrze nie wróży.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem, że z wykluczeniem paneli 27" 2560x1440 które to są stosunkowo nowe i faktycznie mają bdb kontrast.

No to PA241W.

 

Przyjmując mega skrajne warunki dałoby się tyle uzyskać.

Jak to "dałoby się uzyskać"? Matryca ma swój konstrukcyjny punkt czerni i tyle. A bardzo niski przydaje się wtedy, kiedy w domku, wieczorkiem pracujemy przy jednej lampce.

 

 

A bo patrzysz "złym" okiem i nie wpasowuje się do takich zastosowań, jakimi się zajmujesz. ;)

Naprawdę szukałem dobrych stron tych monitorów, wszak są niedrogie, mają dobre wyposażenie. Niestety niczego się się nie dopatrzyłem. A wad a i owszem, bez liku. W zwykłych zastosowaniach uniwersalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , z pewnoscia cos w tym jest.

Ale nie zawsze to co drozsze jest niezbedne i/lub zauwazalnie lepsze i/lub dajace sie wykorzystac na codzien.

Nie widzialem takiego dobrego Eizo i nie mam zdania w czym mialby byc lepszy. W koncu DELL to moj zaledwie drugi LCD. Ale ja jestem w 100% zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...