Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedz. Przed zakupem rozwaze jeszcze modele z serii SX. Nie ta polka cenowa ale jakosciowo napewno lepsze od serii S. Mysle tu o modelu SX2262

 

SX ma przede wszystkim elektroniczną stabilizację podświetlenia, zarówno w dziedzinie jasności jak i chrominancji, sprzętową kalibrację 3DLUT umożliwiającą m.in. kalibrację gamutu. Jest to, krótko mówiąc, monitor klasy zawodowej pełną gębą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A samsung i ich nowe matryce PLS?

 

To odpowiedź na eIPS LG Display. Konkurencja na poziomie sprzętu masowego. Z puktu widzenia ludzi rozbestwionych jakością moniotorów lepszej klasy, nie jest to nic godnego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś, zdaje się, mówiłem o sile marketingu? ;)

 

Ujmijmy to inaczej: Obecnie, w zalewie tanich, przeznaczonych dla niewybrednych klientów monitorów z e-IPS, da się znaleźć szybsze, z bardziej agresywnie dostrojonym dopalaczem, niż na PVA.

 

Taka ciekawostka ze specyfikacji technicznych matryc LM220WE4(eIPS z Della 2209WA) i LTM230HP01(PVA z Eizo FS2331)

 

Czas reakcji pomiędzy 10% a 90% (on/Off)

LM220WE4 = 5.5/6.5 ms

LTM230HP01 = 17/8 ms

:wink:

Edytowane przez Feldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ze specyfikacji technicznych matryc LM220WE4(eIPS z Della 2209WA) i LTM230HP01(PVA z Eizo FS2331)

 

Czas reakcji pomiędzy 10% a 90% (on/Off)

LM220WE4 = 5.5/6.5 ms

LTM230HP01 = 17/8 ms

:wink:

 

Czas reakcji rozważa się jako charakterystykę czasów przejść tonalnych przy różnych odcieniach i jasnościach. Jest to funkcja dwóch zmiennych, czyli wykres trójwymiarowy. Te charakteryswyki znacznie się różnią w przypadku IPS i PVA i powaznym błędem jest porównywanie jednego czy dwóch czasów przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do Tom01:

Mam okazję kupić monitor Dell 2408WFP rev A02 za grosze. Czy jest to monitor warty uwagi jeśli 90% czasu spędzonego przy nim to będzie programowanie i internet, pozostałe 10% czasu to filmy i czasami starsze gry pokroju Unreal III. Bardzo przydatna byłaby informacja jak ten model prezentuje się w porównaniu do polecanego wszędzie U2412M.

Edytowane przez Leoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to będzie używany, ale cena sporo niższa niż nowy U2412M i dlatego mam dylemat. Ogólnie uparłem się na 24 cale i rozdzielczość 1920*1200 i mam dylemat czy do moich potrzeb lepsza będzie matryca PVA w 2408 czy eIPS w U2412M. Chyba, że ktoś ma propozycję jeszcze innego monitora w cenie zbliżonej do U2412M.

Edytowane przez Leoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo się wahasz to najlepszym rozwioązaniem było by osobiste przetetowanie któregoś z tych monitorów w warunkach podobnych do tych jakie masz.

Od siebie dodam że do programowania U2412M nadaje się dobrze. Jestem dość wrażliwy na wysoką jasność a tu mam ustawioną na 28 na 100 i jest dobrze.

W pracy mam NEC EA261WM na TN 26 cali 1920x1200 i ten U2412M jest o dwie klasy lepszy.

Więc najlepiej sprawdzić samemu czy monitor pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gość nowy na forum więc proszę o pomoc. Ze dwa dni siedzę i czytam różne fora tematyczne bo: jestem na kupnie monitora 23-24 cale. Moje preferencje:

 

Cena: mam 1000 na zbyciu - mogę dorzucić max. ze 200-300 PLN,

Rozmiar: 23-24 cale

Proporcje: 16:10 raczej

Zastosowanie: głównie Internet oraz praca w Excelu oraz Wordzie, poza tym dodatkowo oglądanie filmów (sporo oglądam) oraz TV przez sieć. W gry nie gram więc ten temat mnie nie interesuje.

Okres użytkowania: zdecydowanie wieczorem oraz nocą, w dzień pracuję zatem korzystam za dnia tylko w weekendy i wolne dni od pracy

Matryca: z tego co wyczytałem to dla moich preferencji TN oraz IPS chyba odpada, zatem MVA albo PVA. Chciałbym również, żeby była matowa - nie lubię lusterek.

 

To tylo co mi do głowy przychodzi. Do wczoraj miałem faworyta - Dell U2412M ale niektórzy użytkownicy piszą o nim rzekomo jako "spawarce" czyli mega jarzącym panelu plus jakiejś kaszce - zresztą on jest IPS. Mam mieszane uczucia ale nic innego wartego uwagi nie znalazłem póki co...

 

Jestem deko zdezorientowany ale skoro mam inwestować sporo kasy chciałbym być zadowolony przez kilka lat.

 

Proszę o porady i sugestie.

Edytowane przez ponczula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero linia wyższa S, np S2233W jest dostrojona perfekcyjnie czyli nie ma ani smużenia ani obwódek na szybkozmiennych obiektach.

 

Przejrzałem specyfikację tego modelu i nie ma tam żadnych informacji na temat funkcji 1:1 pixel mapping. Faktycznie jej nie ma?

 

P.S.

 

Szkoda, że na PRAD.de nie ma testu tego monitora.

----------------------

Przejrzałem instukcję obsługi, żadnej wzmianki.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem specyfikację tego modelu i nie ma tam żadnych informacji na temat funkcji 1:1 pixel mapping. Faktycznie jej nie ma?

Ma. "1:1 pixel mapping" i wielu innych "terminów" określających defekty wyświetlania, nie znajdzie Pan w papierach dobrych monitorów bo jest oczywiste że one działają poprawnie. Nie trzeba pisać o tym, że wyświetla obraz tak jak powinien. ;)

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mzzk

Czy monitor:

Eizo FlexScan EV2335W nadaje się do zastosowań domowo-biurowych (praca z edytorami tekstu, gry i filmy) ?

 

Zależy mi na łagodnym dla wzroku ekranu i równomiernym podświetlaniu.

Edytowane przez mzzk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie modernizacji sprzętu. Obecnie używam Eizo S1931, ale jego natywna rozdzielczość już nie nie wystarcza, więc szukam czegoś dobrego do zastosowań:

 

55% net

25% gry

10% TV z karty TV (tutaj najbardziej widać smużenie obecnego eizo)

10% filmy

 

Jak już gram lub oglądam wieczorem film to wymagam dobrej jakości obrazu.

 

Na tą chwilę rozważam zakup Dell U2412M, ale ten wyżej wymieniony Eizo również jest ciekawy tylko trochę nie pasuje mi to 16:9. Czy przy +24" i formacie 16:10 można znaleźć coś innego ciekawego i nie kosztującego majątek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO S1931 nowy kosztował sporo. Na pewno więcej niż DELLe. Nowy w większym formacie też nie będzie tani. Porównanie jakości EIZO do DELLa, khm... nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO S1931 nowy kosztował sporo. Na pewno więcej niż DELLe. Nowy w większym formacie też nie będzie tani. Porównanie jakości EIZO do DELLa, khm... nie istnieje.

 

Jak go brałem chyba cztery lata temu to kosztował ładne pieniądze, ale nie miałem wyjścia bo zależało mi na jak najlepszym odwzorowaniu kolorów oraz na jakości matrycy bo wtedy plagą były monitory którym chwilę po kupnie pojawiały się sub lub bad pixele.

Monitor chce kupić na najbliższe 4-5 lat, więc nie może to być byle co, ten Dell mnie zaciekawił matrycą i formatem jaki mnie interesuje, ale jestem otwarty na konkretne propozycję, najwyżej zakup odłożę o kilka miesięcy,dozbieram i wezmę coś co godnie zastąpi obecnego Eizo a nie będzie jego cieniem mającym tylko większy format.

Zastosowanie jakie podałem jest dość dynamiczne, jak nie ma nic ciekawego na rynku gier to głównie wykorzystywany jest do neta i filmów, jednak przyjdzie okres ciekawych gier i proporcje odwracają sie :)

24" i 16:10 to wymierające gatunki

Osoby z takim zdaniem również B-)

Z drugiej strony do takich zastosowań nie potrzeba tej klasy sprzętów.

 

bez komentarza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi. Chyba zauważyłeś tendencję do wprowadzania wszędzie 16:9?

 

55% net

25% gry

10% TV z karty TV (tutaj najbardziej widać smużenie obecnego eizo)

10% filmy

 

No faktycznie bez Nec czy Eizo sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dalej w poście wyżej napisałem:

Zastosowanie jakie podałem jest dość dynamiczne, jak nie ma nic ciekawego na rynku gier to głównie wykorzystywany jest do neta i filmów, jednak przyjdzie okres ciekawych gier i proporcje odwracają sie :)

 

Ja wiem, że do neta wystarczy nawet smartfon, ale to ma być dobry monitor co obecny Eizo, więc nie chce brać coś gorszego i jak podacie godnego następce, to jestem przyszykowany na to, że dozbieram i kupię droższy. Jak gram to chcę mieć dobre odwzorowanie kolorów a jak oglądam film to w miarę komfortową szybkość matrycy. Monitor ma mieć co najmniej 23" z naciskiem na 24".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ustawic wyswietlanie zeby moj Nec 20" wyswietlal to samo co Dell 24"

Jak daje Klona to na Necu wyswietlany jest obraz w rozdzielczosci z Della czyli za duzy 1920 vs 1680. Nie da sie tego jakos skalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klonowanie obrazu klonuje również rozdzielczość czyi w tą stronę się nie da. Ew mniejszą rozdzielczość na większym się da, ale chyba nie o to chodzi. Wyjściem jest tylko dodatkowy pulpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysl. Skrót do przelaczania sie miedzy monitorami działa i jest nawet w moim przypadku lepszy bo oba monitory sa w różnych pokojach. Dzieki.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie obecnie posiadam Dell'a 2408WFP na matrycy S-PVA, muszę powoli zacząć myśleć nad przesiadką ze względu na to ze w Dell'u coś ostatnio zaczyna sie dziać z nim niedobrego, mianowicie pojawił sie pionowy pasek z prawej strony ekranu zaraz po włączeniu zimnego monitora, z czasem jak monitor chwile pochodzi znika, ale mnie to trochę martwi i myślę powoli nad jego zmianą, niestety jest już po gwarancji.

 

Co byście doradzili jako godnego następce, zależy mi głównie na jakości obrazu nie może być gorsza od obecnego, dobrej możliwie najlepszej czerni, odwzorowaniu, naturalności kolorów, raczej nie planuje sprzętowej kalibracji.

Przede wszystkim musi być to ekran min. 24'', 16:10, cena nie gra tak bardzo roli oczywiści w miarę rozsądku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...