Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie juz wole o niebo Eizo FS2331 wprawdzie droższy od tego Benka ale to inna klasa, gdyby nie 16:9 już by u mnie stal na biurku. Cos sie nie moge przełamać do 16:9, ale miałoby to tez zaletę bym sobie zklonowal obraz razem z TV Dołączona grafika bez żadnych pasków jak przy Dellu 16:10.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem naturalnie, ale DVI zajęte przez podpięty komputer, a teraz jak podpiąć konsole, player sieciowy, tuner sat czy cokolwiek innego z wyjściem sygnału HDMI nie mając wejścia HDMI w monitorze które powinno być standardem uważam tym bardziej jakby nie patrzeć w drogim monitorze, na dodatek mającym tylko jedno wejście DVI.

Jedynie ratuje zakup b.drogiej przejściówki aktywnej HDMI > Displayport koszt 200-300zł i na dodatek kolejny zasilacz i kabel idący od tego Dołączona grafika.

 

Wiesz może czy przyjmuje ten model audio po DVI jesli mówimy o przejściówce DVI - HDMI ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś problem w podłączeniu karty i monitora DP? To juz nie egzotyka.

 

Podobno, choć nie próbowałem, mozna w ustawieniu karty graficznej wpuścić dźwięk w DVI i monitor będzie grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta graficzna ma wyjścia tylko DVI to jak chcesz podpiąć w łatwy sposób pod DP w monitorze nie stosując aktywnej drogiej przejściówki tego typu ?

http://www.misco.co....ctive-Converter (tylko ponad 60 funtów)

 

Z tym dźwiękiem z komputera po DVI to fakt można, nie problem ale to z komputera, z takiego tunera sat, czy z innych urządzeń zazwyczaj jest to nie możliwe, ale wtedy w sumie to juz nie zależne od monitora Dołączona grafika

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już przetestował Eizo FS2333 ??

Filmik z gier wygląda pozytywnie, ale oprócz gier są jeszcze inne potrzeby ....

Aczkolwiek Diablo mnie wessało jak żadna inna gra od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dotyczące głównie monitora Eizo s2233w, ponieważ jest szeroko-gamutowy i nie ma efektywnego trybu sRGB. Jak uciążliwe jest używanie na takim monitorze aplikacji nie posiadających profili Color Management? W kilku zakątkach internetu natrafiłem na pokrywające się opinie że bez CM monitor może łapać czerwony zafarb a takie coś było by dla mnie nie do zaakceptowania. Czy dysponuje ktoś przykładami pokazującymi jak dany obraz sRGB zostanie przekoloryzowany na szerokogamutowym monitorze? Zastanawiam się czy w tym wypadku nie lepszym wyborem będzie wąsko-gamutowy monitor IPS, np. HP ZR2440W lub jego poprzednik ZR24. Tylko ta czerń... ale rzadko pracuję na czarnym tle, więc może świecące narożniki nie będą problemem. Od 6 lat używam Eizo S1931 i S2233w wydaje się naturalnym następcą, tylko ten szeroki gamut...

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co się nim posługiwać skoro w monitorach serii S w praktyce tryb sRGB zupełnie nic nie daje i dobrze Pan o tym wie.

Po przeczytaniu tego tematu jestem już dość mocno zniechęcony do Eizo bo o ile większość czasu spędzam w programach graficznych, to chciałbym aby monitor wyświetlił poprawnie też gry i filmy (poprawnie tzn. bez męczących dla oczu, przejaskrawionych kolorów).

Najgorsze jest tylko to że o ile nie chcemy wydać 3000zł na 22-calowy monitor, to musimy się godzić albo na przejaskrawione kolory w grach i filmach, albo na świecącą czerń w matrycach IPS. I to po 6 czy 7 latach od wyjścia monitora który nie miał żadnej z tych wad (s1931).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim kontekście "nic nie daje"? Nie jest to symulacja gamutu, to oczywiste, ale mówimy o monitorach amatorskich-uniwersalnych, które nie powstały z myślą o kontroli koloru. W zastosowaniach do jakich ów sprzęt jest przeznaczony, przycięcie wysterowania kanałów załatwia problem przejaskrawionego koloru w grach i filmach. Ewentualnie do filmów można użyć odtwarzacza z CMS. Drugie wyjście to monitor uniwersalny na sterydach, czyli EIZO SX2262W, CG223W, CG241W z kalibracją gamutu.

 

Rodzaj matrycy, wspomniany IPS, nie ma żadnego związku z gamutem. Wręcz przeciwnie, wszystkie obecnie produkowane IPS-y są szerokogamutowe, przy czym montowane w monitorach z 3DLUT umożliwiającym przycięcie gamutu. To sprzet graficzny i nie ma kompletnie nic wspólnego z tym co Pan zapewne ma na myśli, czyli agresywnie reklamowanymi eIPS-ami z elektroniką z masówki.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "nic nie daje" odnosiłem się do poniższego cytatu oraz do powtarzających się opinii osób które po włączeniu trybu sRGB nie zauważają żadnej poprawy w aplikacjach nie posiadających Color Management:

"Monitor S2233 ma przestrzeń kolorów Adobe RGB ale nie potrafi sprzętowo robić konwersji do sRGB.

Ustawianie w monitorze trybu sRGB koryguje do tego standardu tylko punkt bieli i gammę." źródło

 

Przy okazji odkryłem że odtwarzacz którego używam (MPC) ma obsługę profili koloru więc problem jaskrawych kolorów nieco zbladł ;)

 

A co z aplikacjami flash? Czy CM w Firefoksie obejmuje też wideo (youtube, live streamy, gry flash i inne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "nic nie daje" odnosiłem się do poniższego cytatu oraz do powtarzających się opinii osób które po włączeniu trybu sRGB nie zauważają żadnej poprawy w aplikacjach nie posiadających Color Management:

"Monitor S2233 ma przestrzeń kolorów Adobe RGB ale nie potrafi sprzętowo robić konwersji do sRGB.

Ustawianie w monitorze trybu sRGB koryguje do tego standardu tylko punkt bieli i gammę."

"Nie zauważają żadnej poprawy" i "nie potrafi robić sprzętowo konwersji do sRGB" to zupełnie inne wypowiedzi.

 

 

A co z aplikacjami flash? Czy CM w Firefoksie obejmuje też wideo (youtube, live streamy, gry flash i inne)?

 

FF z przestawionym CM w tryb 1 wszystkie elementy graficzne traktuje jako sRGB. Czyli problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym monitorze: Eizo EV2335 http://www.morele.net/monitor-led-eizo-flexscan-ev2335w-gb-gwarancja-5lat-475867/ ?

 

Nie rozważam innych marek. Od 6 lat korzystam z Eizo S1901 domu i S1931/32 w pracy. Zależy mi na tym aby monitor był lekki (będzie stał na obudowie Lian Li PC-C37) i miał niskie zużycie energii. Te warunki EV2335 spełnia, ale jak ma się sprawa z jakością obrazu (IPS vs. PVA) i szybkością wyświetlania oraz "efektem wypalania oczu" po 10h pracy? Nie zajmuję się grafiką i fotografią - za to głównie "pracą biurową z wieloma oknami", od czasu do czasu jakiś film czy gra. Z praktycznych obserwacji widzę wyraźną różnicę w prędkości między S1901 (TN) i S1931 (PVA), a jak to będzie wyglądało z EV2335 (IPS)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym monitorze: Eizo EV2335 (...) 6 lat korzystam z Eizo S1901 domu i S1931/32 w pracy.

 

Następcą S1931/32 jest S2233W i S2243W. EV 2335 nie ma matrycy IPS tylko eIPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Jaki monitor 16:10 na IPS do 1600zł?

 

chyba Dell U2410 albo HP ZR440W

 

He, he... pytanie i odpowiedź w stylu:

 

- Panowie, szybkie pytanie. Jaki pojazd z dieslem do x kwoty.

- Chyba koparka albo działo samobieżne.

 

Aby cokolwiek doradzić, lepiej dopytać po to co, do czego ma służyć, w jakich warunkach ma pracować?

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowanie, gry, internet, filmy, wszystko :P. Nie ma ograniczonej specjalizacji dotyczącej monitora, obecnie używam starego HP p1130 i już sprzęt dogorywa. W sumie pasował mi do większości zastosowań, troche denerwowało programowanie jak musiałem zmieniać co chwile okienka, ale nie było tak źle. Właśnie z powodu mojego wiekowego monitora wypadłem z obiegu i to po drukarkach jest moja najbardziej kulejąca dziedzina wiedzy w informatyce :D. Pytanie w rzeczy samej proste, najlepszy monitor 16:10 na IPS do 1600zł, to tak samo jakby zapytać jaką kupić kartę graficzną do 1000zł ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako sprzęt uniwersalny, IPS to nie jest dobre wyjście. Chyba że lubi Pan nierówne podświetlenie, plamy, świecące narożniki i wszystko co ciemne. O niebo bardziej uniwersalne są monitory z PVA. Do ok 1600 zł ma Pan do wyboru EIZO FS2331 (tyle że 16x9) i NEC P221W (16x10).

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO może i byłby dobry, ale brakuje mu rozdzielczości w pionie. Potrzebuje monitora, który chociaż dorówna mojemu staremu CRT pod tym względem, dlatego wybrałem 16:10 (dokładniej chodzi mi o rozdzielczość 1920x1200). Moja obecna rozdzielczość to 1800x1440 i szczerze mówiąc bardzo się przyzwyczaiłem do tak dużego pionu. Ewentualnie moge wydać te 2000zł jeśli w tej cenie znalazłbym coś lepszego.

 

IPS dlatego, że siedząc kilkanaście lat na CRT jestem przyzwyczajony do szerokich kątów i monitory LCD, na których przyszło mi pracować niesamowicie mnie irytują pod tym względem. Ewentualnie może być coś na PVA jeśli kąty nie będą takie tragiczne.

 

Jakby trafił się jeszcze monitor z funkcją PIVOT to byłbym zadowolony, przydaje się w niektórych przypadkach Dołączona grafika.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty kątom nie równe. Jeśli na warsztatach stawiam kilku ludzi przez dwoma identycznymi monitorami PVA i IPS wszyscy pokazują na PVA jako ten z lepszymi kątami. Dlatego że nie maleje tak bardzo kontrast pod kątem. NA IPS pod kątem nie zmienia się tylko gamma, a to nieistotne w zastosowaniach uniwersalnych. Ogólnie LCD to nie kineskop ani plazma, i zawsze pod kątem jest różnica. Kwestia aby nie przeszkadzały.

 

1920x1200 w cenie nieco przekraczającej 2 tys zł to EIZO S2243W. Nic lepszego nie ma.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he... pytanie i odpowiedź w stylu:

 

- Panowie, szybkie pytanie. Jaki pojazd z dieslem do x kwoty.

- Chyba koparka albo działo samobieżne.

 

Aby cokolwiek doradzić, lepiej dopytać po to co, do czego ma służyć, w jakich warunkach ma pracować?

 

Jako sprzęt uniwersalny, IPS to nie jest dobre wyjście. Chyba że lubi Pan nierówne podświetlenie, plamy, świecące narożniki i wszystko co ciemne. O niebo bardziej uniwersalne są monitory z PVA. Do ok 1600 zł ma Pan do wyboru EIZO FS2331 (tyle że 16x9) i NEC P221W (16x10).

 

Szybkie pytanie szybka odpowiedz, pytanie dotyczyło konkretnych sprecyzowanych już wymogów cena do 1600zł, 16:10, IPS.

Oba modele które wymieniłem spełniają wszystkie kryteria.

Nie istnieje tylko Eizo nie przesadzajmy choć jest top class wiadomo jesli chodzi o jakość obrazu, ale poza tym 22'' w NEC P221W i 1920x1200 to dla mnie zbyt mały ekran do takiej rozdzielczości i cena ponad 2300 za Eizo S2243W na dodatek brak HDMI w obu modelach. (NEC P221W jedno wejście cyfrowe sygnałowe DVI - kpina, przepraszam jest jeszcze analogowy d-sub Dołączona grafika)

Znowu 16:9 tez niezbyt mi sie widzi jak na monitor, choć nie ukrywam gdyby nie te 16:9 to FS2331 juz by stał u mnie na biurku.

 

Btw. ktoś mi powie czy to Eizo nie przesadza, mają fajny model w atrakcyjnej cenie ok 1350zł za tego wlasnie FS2331 na SPVA tyle ze te nieszczęsne 16:9, z kolei model FX2431 z tej samej serii Foris tyle ze juz 24'' 16:10 i trochę bogatszy w ilość wejść (podobnie jak w Dell'ach, HDMI, DP, Component itp) to juz koszt ponad 4500zł, pytam się za co ? i skąd taka ogromna różnica w cenie, nie powie mi ktoś ze koszt wyprodukowania matrycy 23'' a 24'' to takie różnice, po za tym siedzą tam matryce Samsunga te same co w takim np.Dell'u 2408WFP.

 

Z kolei mój faworyt jak do tej pory Eizo S2433W wszystko pięknie ale z powodu braku HDMI skreśliłem go z listy zakupów definitywnie, nie mam zamiaru bawić sie w aktywne przejściówki HDMI > DisplayPort kosztujące ponad 300zł jesli bym chciał podpiąć np. konsole, tunersat itp. urządzenia, samym kompem sie nie żyje mając taki monitor tym bardziej ze jest to monitor stricte uniwersalny nie czysto dla grafików.

 

Niech sie Eizo opamięta i wyda nowszą rewizje tego modelu z przynajmniej jednym wejściem HDMI, albo juz jak nie chcą płacić za licencje to niech dadzą tam 2x DVI, muszę do nich napisać Dołączona grafika

 

Zmiana karty graficznej tez nie wchodzi w gre, obecnie GTX570 i nawet jakbym zmieniał na nowszą nvidie coś pokroju GTX'a 670 które tez nie posiadają DP, Radeonów nie chce.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japońska recka myślę wyczekiwanego przez wielu gejmingowego monitora EIZO FS2333

 

http://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fbbs.kakaku.com%2Fbbs%2FK0000391085%2FSortID%3D14800817%2F

 

Coś tam da się wyczytać po przepuszczeniu przez tłumacza :)

 

Cena podana w przeliczeniu to nieco ponad 1,5K przy czym nie wiem jak to wygląda u nich z podatkami na taki sprzęt. Pewnie u nas będzie w granicach 2k co powinno być do przełknięcia dla kogoś poszukującego dobrego monitora...pod warunkiem, że ten Eizo takim w praktyce się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac drogą dedukcji doszedłeś do pewnej prawdy, która mówi że nie ma uniwersalnego monitora który by zadowolił wszystkich. Nawet te za ponad 4000 i tak nie zadowolą wszystkich bo coś tam nie będzie grało :)

Druga sprawa to że nowego DELL u2410 raczej nie kupisz poniżej 1900zł . A jeśli kupisz to podaj proszę link i adres sklepu. No chyba że sprowadzony zza granicy ale wtedy nie masz gwarancji w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...