Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o HP ZR2440w? Szczerze mówiąc perspektywa monitora w rozdzielczości 1920x1200 o przekątnej jedynie 22" słabo mi się podoba. Ideał to 24" i 1920x1200. Szukałem jakiegoś PVA o takich parametrach i trudno coś znaleźć.

 

Przy okazji dziękuje za poprzednie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty szukałeś Dołączona grafika jedyny słuszny wybór na PVA 24'' 16:10 to Eizo S2433W, tylko jak dla mnie ma dwa poważne wady, pierwsze cena mogłaby być trochę mniejsza powiedzmy przedział 2500-2700zł, dwa brak wejścia HDMI.

Jeszcze drobniutka wada ale to już tak na upartego to kratki wentylacyjne na górze, wpadać będzie tam tylko kurz, ale można to tłumaczyć ze takie ich umiejscowienie jest najbardziej odpowiednie bo ciepło idzie najszybciej do góry i jest najlepsze najszybsze jego odprowadzenie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobniutka wada ale to już tak na upartego to kratki wentylacyjne na górze, wpadać będzie tam tylko kurz

Jeśli otworzyłby Pan obudowę EIZO, zobaczyłby Pan, że w środku jest blaszana puszka i wszystko zamknięte. Wpadanie kurzu nie ma żadnego istotnego znaczenia. Otwierałem monitory 7 letnie i starsze i owszem trochę kurzu w środku było, ale bez przesadyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ta puszka pewnie i tak ma otwory w miejscach gdzie jest kratka na górze, pewnie jest podobnie jak tu.

 

Nie ma otworów. Metalowa puszka przwodzi ciepło ale ma znacznie mniejszą powierzchnię do osiadania kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz poprzez dobry wybór Dołączona grafika ? to jest najtańsze świecące plastikowe barachło na TN, sorry ze tak dobitnie ale taka prawda. Ja bym tego za darmo nie chciał, lepiej dołożyć i kupić juz Della U2412 albo BenQa na MVA, chociaż nie najtańsze TN'y.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna "gęstość" struktury ciekłokrystalicznej, przekładająca się na skuteczność blokowania światła, inny sposób skręcania molekuł ciekłych kryształów, rzutująca na dokładność sterowania a ta na liniowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor o matrycy TN i jakoś nie narzekam, mógłby ktoś jaśniej mi wytlumaczyć tą różnice? Bo o kątach widzenia już wiem.

 

Nie narzekasz bo nie miałeś widocznie nic lepszego Dołączona grafika przyzwyczaiłeś się po prostu. Robić przesiadkę z TN na TN to nieporozumienie delikatnie mówiąc. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że PVA. Kwestia tego, że dobrego monitora na tej matrycy o parametrach 16:10 przy 24" nie znajdziesz w niskiej cenie. Dorwać możesz wiele modeli 16:9 w dobrej cenie. Na taki monitor warto wydać coś w okolicach 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dział monitorów na naszym portalu przeżywał ostatnimi czasy zastój, a poniższa recenzja będzie pierwszym tekstem o tej tematyce od kilkunastu miesięcy. Jest to również pierwszy artykuł mojej skromnej osoby, jako redaktora odpowiedzialnego za sekcję wyświetlaczy na PurePC. Od tego momentu rzetelne testy monitorów będą się pojawiały możliwie jak najczęściej. Blisko dwa lata w świecie IT może wydawać się bardzo długim okresem, jednak przez ten czas nie nastąpiła żadna rewolucja na rynku wyświetlaczy komputerowych. Dalej królują monitory oparte na technologii LCD, zaś urządzeń opartych na następcy tego rozwiązania, próżno w sklepach wypatrywać... Szumnie reklamowane LED-y, które ostatnimi czasy praktycznie wyparły LCD-eki, to tylko marketingowy wymysł i nic innego jak stare rozwiązanie, ze zmienionym podświetleniem z katodowego na diodowe. Pozytywnym trendem, który panuje na rynku jest natomiast popularyzacja matryc opartych na technologiach IPS i VA w monitorach z segmentu cenowego poniżej 1000 zł. Dlatego na pierwszy ogień poszła 24 calowa IIyama XB2472HD z AMVA na pokładzie.

Test monitora IIyama ProLite XB2472HD - Matryca AMVA w akcji

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^zły link

Przekierowanie działa - sam sprawdzałem na niezalogowanym, więc może jakieś chwilowe problemy były.

 

Po przeczytaniu testu XB2472HD cieszę się że kupiłem u2412m. W recenzji pisze Imput Lag. Poprawcie to.

Dzięki, poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz działa Dołączona grafika przedtem nie działał.

 

Co do monitora to lipa, podobnie jak Benek GW2450HM smużną mocno te AMVA to samo piszą na forum Harda, co za głupi trend ostatnio ze robi sie albo te srebrzące IPS'y albo smużące AMVA, gdzie sie podziały do jasnej ciasnej SPVA Dołączona grafika

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrzenie i kiepska czerń wieczorem, dla mnie to dyskwalifikuje każdy monitor, zadna frajda na czymś takim odpalić ciemną grę czy film np z pasami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń nie jest wcale kiepska bez przesady nie ma jakiejś specjalnej różnicy pomiędzy tv na matrycy s-IPS np Samsung LE32A551 który posiadam. Właściwie to jest mała różnica jeśli w ogóle a to przecież tv do oglądania filmów. Nie wiem jak długo użytkowałeś jakiś monitor na matrycy IPS i w jakich warunkach oświetleniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele zależy od użytkownika. U mnie np., tolerancja dla IPS znacznie zmieniła się na przestrzeni ostatnich 3 lat. Tak jak zagrywałem się we wszystkie gry na HP LP2475, tak teraz irytuje mnie brak klimatu w grach gdzie przeważają ciemne scenerie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń nie jest wcale kiepska bez przesady

No właśnie, nie jest kiepska tylko jej nie ma. Jak coś czego nie ma, może być kiepskie? Dołączona grafika

 

nie ma jakiejś specjalnej różnicy pomiędzy tv na matrycy s-IPS

LCD TV nigdy nie miały czerni. Niedowiarkom radzę porównać w nocy z kineskopem albo plazmą. Nikt, kogo znam a takie porównanie widział, nie kupił LCD TV.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć że żaden produkt LCD nie ma prawdziwej czerni. Nawet wspaniałe EIZO i NEC mają tylko jakiś odcień który tak naprawdę czernią nie jest.

 

No i po co ta zgryźliwość?

 

Jest oczywiste, z zasady działania LCD wynika że nie może mieć czerni. Z pomocą przychodzi jednakże ludzka percepcja a konkretnie kontrast, jaki ludzkie oko jest w stanie zaobserwować. Są panele LCD które w różnych warunkach oświetleniowych dają duży margines bezpieczeństwa, i po prostu nie-czerni nie widać. A jak nie widać to widać czerń. Są i takie, które w zasadzie poza oświetleniem dzienym, łatwo pokazują wady w tym zakresie. Chodzi oczywiście o sam panel, firma produkująca monitor wiele w tym zakresie nie zmieni. Co najwyżej może punkt czerni podnieść, bo obniżyć się nie da.

 

Różnica pomiędzy panelami z niskim i wysokim punktem czerni spokojnie wynosi 5-7x. To dużo a a nawet przy małej zmianie kąta robi sie dramat - różnica kilkadziesiąt razy. Stąd się biorą słynne "świecące" narożniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...