Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę, czy Dell U2410 sprawdzi się w grach typu FPS ?

 

Poszukuję monitora 24" z przeznaczeniem all-around .

 

Z testów jakie wyczytałem Dell U2410 ma opóźnienie na poziomie 14ms (w trybie 'gra') . Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z użytkowania tego monitora w 'rozrywce' ???

 

Sporadycznie gram na wysłużonym (ale nada świetnym Dołączona grafika ) Dell 2209WA i powiem szczerze , że w grach ten monitorek niczym mnie nie razi... Nie wiem jak on ma się do tego U2410 ? Czy ten U2410 jest 'szybszy' od 2209WA i będzie lepszy w grach niż 2209WA ? :)

 

Dzięki za sugestie

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie gram na wysłużonym (ale nada świetnym Dołączona grafika ) Dell 2209WA i powiem szczerze , że w grach ten monitorek niczym mnie nie razi... Nie wiem jak on ma się do tego U2410 ?

Pomijając fakt, że ani 2209WA ani U2410 nie jest świetny, uniwersalny i w ogóle nie nadaje się do przedmiotowych celów to tak, są to bardzo podobne monitory. Jeśli podobał się Panu 2209WA to tym bardziej będzie się podobał U2410. Większy i ciut wolniej gotuje gałki na twardo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów jakie wyczytałem Dell U2410 ma opóźnienie na poziomie 14ms (w trybie 'gra') .

To ze monitor smurzy to widze choc po prostu staram sie tego nie zauwazac :)))

Ale tu pytanie, czy w tym trybie GRA o ktorym kolega wspomnial monitor dostaje jakiegos kopa czy nie ?

Bo to zdanie zabrzmialo tak jakby w trybie Gra mialo byc mniejsze opoznienie niz w innych, bo inaczej poco go wymieniac ?

Ja caly czas jadę na Standard mode. Teraz jak przelaczylem na Gra czy cos sie zmienia ? Bo nie widze zadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że ani 2209WA ani U2410 nie jest świetny, uniwersalny i w ogóle nie nadaje się do przedmiotowych celów to tak, są to bardzo podobne monitory. Jeśli podobał się Panu 2209WA to tym bardziej będzie się podobał U2410. Większy i ciut wolniej gotuje gałki na twardo. Dołączona grafika

 

Prosze więc zaproponować monitor w tej rozdzielczości i w przedziale cenowym, który według Pana będzie lepszą inwestycją Dołączona grafika

 

 

To ze monitor smurzy to widze choc po prostu staram sie tego nie zauwazac Dołączona grafika))

Ale tu pytanie, czy w tym trybie GRA o ktorym kolega wspomnial monitor dostaje jakiegos kopa czy nie ?

Bo to zdanie zabrzmialo tak jakby w trybie Gra mialo byc mniejsze opoznienie niz w innych, bo inaczej poco go wymieniac ?

Ja caly czas jadę na Standard mode. Teraz jak przelaczylem na Gra czy cos sie zmienia ? Bo nie widze zadnej roznicy.

 

Nie grałem więc nie wiem, ale testy przykładowowo na prad.de pokazują że w trybie 'GAME' zmniejsza się input lag z ~40ms do 15ms : LINK

 

PS. to się czyty U2410

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to odpowiedź na moje pytanie to rozumiem, że jest to monitor godny polecenia. Nie posiadam jednak takich funduszy :D Zadowolę się czymś z bardzo średniej półki. Obecnie używam matrycy laptopowej na Lenovo Y530 i jak dla mnie wszystko jest okej. Nie wiem jak ma się ona do matryc obecnych LCD i z jakimi można ją porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-ips235v-bn-gwarancja-agito-2492-507602.html

Zadowolę się czymś z bardzo średniej półki. Obecnie używam matrycy laptopowej na Lenovo Y530 i jak dla mnie wszystko jest okej.

 

http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-ips235v-bn-gwarancja-agito-2492-507602.html

W porównaniu do tego co masz w tym lenovo ten LG to będzie niesamowity skok do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladam sobie pare stron do tylu.

 

 

Nie tylko Ty szukałeś Dołączona grafika jedyny słuszny wybór na PVA 24'' 16:10 to Eizo S2433W, tylko jak dla mnie ma dwa poważne wady, pierwsze cena mogłaby być trochę mniejsza powiedzmy przedział 2500-2700zł, dwa brak wejścia HDMI.

Jeszcze drobniutka wada ale to już tak na upartego to kratki wentylacyjne na górze, wpadać będzie tam tylko kurz, ale można to tłumaczyć ze takie ich umiejscowienie jest najbardziej odpowiednie bo ciepło idzie najszybciej do góry i jest najlepsze najszybsze jego odprowadzenie.

 

Litosci...

 

(...)

Btw. ktoś mi powie czy to Eizo nie przesadza, mają fajny model w atrakcyjnej cenie ok 1350zł za tego wlasnie FS2331 na SPVA tyle ze te nieszczęsne 16:9, z kolei model FX2431 z tej samej serii Foris tyle ze juz 24'' 16:10 i trochę bogatszy w ilość wejść (podobnie jak w Dell'ach, HDMI, DP, Component itp) to juz koszt ponad 4500zł, [1] pytam się za co ? i skąd taka ogromna różnica w cenie, nie powie mi ktoś ze koszt wyprodukowania matrycy 23'' a 24'' to takie różnice, [2]po za tym siedzą tam matryce Samsunga te same co w takim np.Dell'u 2408WFP.

 

Z kolei mój faworyt jak do tej pory Eizo S2433W wszystko pięknie ale z powodu braku HDMI skreśliłem go z listy zakupów definitywnie, nie mam zamiaru bawić sie w aktywne przejściówki HDMI > DisplayPort kosztujące ponad 300zł jesli bym chciał podpiąć np. konsole, tunersat itp. urządzenia, [3] samym kompem sie nie żyje mając taki monitor tym bardziej ze jest to monitor stricte uniwersalny nie czysto dla grafików.

(...)

 

ad[1]: wobec zewnetrznej konkurencji: np miejsce produkcji, jakosc komponentow, kursy walut.

wobec wewnetrznej konkurencji : pozycjonowanie produktu. czasem typ matrycy/konstrukcji pozyczony z serii CG (tu @Tom01 moze sie wypowiedziec).

ad[2] : odpisze podobnie merytorycznie: czemu to Audi jest takie drogie, przeciez tam siedza te same TDI co w Skodzie.

ad[3] : nie przesadzalbym z tym entuzjazmem w wymiarze ceny/marki. eizo nie sa nie wiadomo 'jakie'/'takie'. zlo nad dobrem nie zatryumfuje od takiego zakupu. podlaczasz - dobrze swieci - dziekujemy, zaliczone.

 

ps. Jesli nic sie nie zmienilo na przestrzeni czasu : 16:9 jest tansze w produkcji od 16:10.

 

// generalnie rynku teraz wnikliwie nie sledze. moj sie ma nadal calkiem ok. a nabil juz ponad 11kh.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym tygodniu chce sobie sprawić jakiś sensowny monitorek, 22 - 23 cale, 1920x1080, 16:9, ale do gier pewnie i tak zjade z rozdzielczoscia i ustawie 4:3 (powiedzmy nawet 1024x768), Przeznaczenie : praca, filmy, ale ma nadawać się do fps'ów po multi (głównie call of duty cała seria call of duty),cena 650 max.

Myślałem nad ips234v, ktoś ma , mógłby się wypowiedzieć ? albo coś innego sensownego w tej cenie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Znajomy poszukuje monitora coś koło 23'-24' czyli rozdziałka 1920x1080.Monitor będzie służył neta i do obróbki zdjęć.Mówił coś o jakimś automatycznym regulowaniu jasności przez monitor czy coś takiego,ale nie wiem o co chodzi.

Doradźcie coś Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem do tej pory użytkownikiem 13-letniego monitora CRT.

Jestem zaawansowanym graczem, który chce dokonać wyboru na kilkanaście lat jeśli to możliwe.

Dlatego zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w wyborze monitora.

Budżet ustawiam na 1600-1800 zł, ponieważ nie mam co do niego pewności.

Monitor oczywiście nie będzie przeznaczony do samego grania, ale również do przeglądania internetu, pisania, a sporadycznie do obejrzenia filmu.

O samych wymaganiach raczej nie muszę mówić, bo chcę tego co większość wymagających graczy (brak smużenia, niski czas reakcji i input lag itp.).

Jeszcze wspomnę, że do tej pory jedynie zainteresowały mnie BenQ XL2420T (nie wiem tylko jak by się u mnie sprawdziło 120 Hz i słabe kąty w TN) oraz EIZO FORIS FS2333.

Czekam na propozycje.

 

Pozdrawiam,

expresso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...