Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Eizo na pewno będzie lepszy. To bardzo szybka matryca i z dobrą jakością obrazu, a jakość obudowy również jest bardzo wysoka. Poczytaj jego recenzję u nas, lub na TFTCentral. Do do Della, to typowa 24-ka pod zastosowania półprofesjonalne, więc bardziej skupia się na dokładności barw, niż na multimediach/grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ograniczony budżet wybrałem Della U2412M (24 cale, 1920x1200) - zamiast planowanego Eizo EV2436W. Jako, że pracuję głównie ze statycznymi obrazami muszę przyznać, że ten U2412M nie jest zły. Do pracy administracyjnej (kilka sesji RDP), Outlooka, Worda, Acrobata i Internetu pasuje w sam raz - choć w Wordzie 2007 przy wyświetlonych jednocześnie obok siebie dwóch stronach (format A4), trzeba przesunąć suwak do 86% aby zobaczyć całość strony. Przy zminimalizowanej wstążce obie strony są widoczne w 100%. Nie miałem okazji sprawdzić poziomu smużenia np. w grach czy filmach ani wierności odwzorowania kolorów na konkretnej, złożonej grafice (przy 6bitach + FRC cudów nie spodziewam się ;) ). Po wyłączeniu dynamicznego kontrastu i ustawieniu go na 75%, jasności na poziomie 30% oraz temperatury bieli na 6500K nie męczy za bradzo wzroku. Przyzwycaiłem się do ideału w postaci automatycznej regulacji jasności względem natężenia oświetlenia zewnętrznego, zastosowanego w Eizo, więc od razu zwracam uwagę na to czy monitor męczy oczy.

Natomiast muszę pochwalić zadziwiająco dobrą jakość obrazu po podlączeniu sygnału przez zlącze analogowe. Spodziewałem się braku ostrości czy "pasów" na ekranie - a tu nic z tych rzeczy.

A teraz koniec słodzenia ;) Spasowanie obudowy wokół matrycy jest niedokładne, na dodatek w tych miejscach obudowa wyraźnie ugina się. Z ciekawości porównałem z moim obecnym Eizo - w którym wszystkie elementy są precyzyjnie i solidnie spasowane. Regulacja na wysokość jest dość skromna - tak na około 10 centymetrów, ale do obrócenia ekranu wystarcza (pivot).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, u2412 to monitor sprzed 2-3 lat i za ok 1000zł. Cudów się po nim nie należy spodziewać, choć też i nie zawodzi. Do pracy czy niedzielnych gier/multimediów nadaje się w sam raz, ale jak ktoś szuka bardziej wyrafinowanej jakości obrazu, to jednak trzeba szukać trochę wyżej pod względem ceny.

 

Ja kupiłem za ok. 1700zł HP LP2475w (wzięty na firmę, więc bez vat :D) w 2009r. i stwierdzam, że nie zmienię go do czasu wejścia oledów, czy innej "rewolucyjnej" technologii, gdy już będzie w dobrej cenie i jakości (no chyba, że mi mój hp-ek padnie ^^). Po kalibracji jest rewelacja, jeżeli chodzi o kolory, jakość obudowy też bardzo dobra, dużo wejść, pełna regulacja pozycji, nie dostrzegam smużenia nawet przy dynamicznych grach (jakieś tam może jest, ale zupełnie nie przeszkadza), to samo z input lagiem. Tak więc dobry monitor to zakup na długie lata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się nad EV2436W, ale doszedłem do wniosku, że rozdzielczość 1920x1200 jeszcze jest jak na moje potrzeby odrobinę za mała. Ideałem byłoby 2560x1440, ale tu już w grę wchodzi EV2736W w cenie około 3300 zł - sporo jak na monitor do domu. Na razie wystarczy mi ten Dell, a za 2-3 lata jak ceny spadną odpowiednio to skuszę się Eizo. Możliwe, że zaczną się już bardziej uposzechniać rozdzielczości "4K" i tak jak piszesz OLEDy.

 

Upieram się przy Eizo z prostego powodu - praca z monitorami tej firmy to balsam dla oczu. Od jakichś sześciu lat przekonuję się o tym po powrocie z pracy :)

 

HPeki LP 17, 19, 22 i 24 calowe dobrze wspominam z poprzedniej pracy - był to solidny sprzęt (dobre materiały i spasowanie obudowy) i co najważniejsze, bezawaryjny. Mieliśmy też jednego ZR24 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ZR24w to właśnie następca mojego LP2475w. Jednak ciężko powiedzieć, że dobrze wypadł. Wywalili sporo wejść (w tym HDMI), po kalibracji wcale nie dawał lepszego obrazu niż poprzednik (zdarzało się, że nawet gorszy), miał tylko dodany kontrast dynamiczny (ciekawe, kto tego używa).

 

A potem przyszedł ZR2440, w którym dali 6bit+FRC. WTF?

 

Tutaj akurat należy pochwalić Della za to, że niemal każdy nowy model był lepszy od poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron

 

z tego co kiedyś czytałem, w moim monitorze jest ta sama matryca, co w Twoim  HP LP2475w.

Więc napisz mi jaka tam jest matryca :D.

Jak masz go skalibrowanego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ograniczony budżet wybrałem Della U2412M (24 cale, 1920x1200) - zamiast planowanego Eizo EV2436W. Jako, że pracuję głównie ze statycznymi obrazami muszę przyznać, że ten U2412M nie jest zły. Do pracy administracyjnej (kilka sesji RDP), Outlooka, Worda, Acrobata i Internetu pasuje w sam raz - choć w Wordzie 2007 przy wyświetlonych jednocześnie obok siebie dwóch stronach (format A4), trzeba przesunąć suwak do 86% aby zobaczyć całość strony. Przy zminimalizowanej wstążce obie strony są widoczne w 100%. Nie miałem okazji sprawdzić poziomu smużenia np. w grach czy filmach ani wierności odwzorowania kolorów na konkretnej, złożonej grafice (przy 6bitach + FRC cudów nie spodziewam się ;) ). Po wyłączeniu dynamicznego kontrastu i ustawieniu go na 75%, jasności na poziomie 30% oraz temperatury bieli na 6500K nie męczy za bradzo wzroku. Przyzwycaiłem się do ideału w postaci automatycznej regulacji jasności względem natężenia oświetlenia zewnętrznego, zastosowanego w Eizo, więc od razu zwracam uwagę na to czy monitor męczy oczy.

doszedłem do identycznych ustawień jak Twoje - najwyraźniej takie są idealne dla tego monitora. mam jeszcze f.lux, na noc zmniejsza do 3400K temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock

W grach jakich grałem w tym CS 1.6 i CS GO  nie zaobserwowałem smużenia ani input laga.


Zobaczę jeszcze na Alien Marines jak się ściągnie. Oryginał steam żeby nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ograniczony budżet wybrałem Della U2412M (24 cale, 1920x1200) - zamiast planowanego Eizo EV2436W. Jako, że pracuję głównie ze statycznymi obrazami muszę przyznać, że ten U2412M nie jest zły. Do pracy administracyjnej (kilka sesji RDP), Outlooka, Worda, Acrobata i Internetu pasuje w sam raz - choć w Wordzie 2007 przy wyświetlonych jednocześnie obok siebie dwóch stronach (format A4), trzeba przesunąć suwak do 86% aby zobaczyć całość strony. Przy zminimalizowanej wstążce obie strony są widoczne w 100%. Nie miałem okazji sprawdzić poziomu smużenia np. w grach czy filmach ani wierności odwzorowania kolorów na konkretnej, złożonej grafice (przy 6bitach + FRC cudów nie spodziewam się ;) ). Po wyłączeniu dynamicznego kontrastu i ustawieniu go na 75%, jasności na poziomie 30% oraz temperatury bieli na 6500K nie męczy za bradzo wzroku. Przyzwycaiłem się do ideału w postaci automatycznej regulacji jasności względem natężenia oświetlenia zewnętrznego, zastosowanego w Eizo, więc od razu zwracam uwagę na to czy monitor męczy oczy.

Natomiast muszę pochwalić zadziwiająco dobrą jakość obrazu po podlączeniu sygnału przez zlącze analogowe. Spodziewałem się braku ostrości czy "pasów" na ekranie - a tu nic z tych rzeczy.

A teraz koniec słodzenia ;) Spasowanie obudowy wokół matrycy jest niedokładne, na dodatek w tych miejscach obudowa wyraźnie ugina się. Z ciekawości porównałem z moim obecnym Eizo - w którym wszystkie elementy są precyzyjnie i solidnie spasowane. Regulacja na wysokość jest dość skromna - tak na około 10 centymetrów, ale do obrócenia ekranu wystarcza (pivot).

Jak jest ze srebrzeniem podczas oglądania np. filmów w ciemmnym pokoju?

 

Tak czytam sobie wątki o LCD i dochodzę do wniosku, że mój stary potwór CRT Mitsubishi Diamond Plus 230SB nie ma co się obawiać o zamianę na nowszy model :P

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock

W grach jakich grałem w tym CS 1.6 i CS GO  nie zaobserwowałem smużenia ani input laga.

Zobaczę jeszcze na Alien Marines jak się ściągnie. Oryginał steam żeby nie było :)

 

Też nie zauważysz. IL na poziomie 25ms to nic, czym należałoby się przejmować, a smużenie zobaczysz tylko, gdy będziesz się naprawdę starał to dojrzeć. Resztę nakręcili producenci i pseudo-pro-gracze. Pierwsi chcą Ci za większą cenę wcisnąć w tyłek sprzęt "dla graczy", mówiąc, że nie da się inaczej, a Ci drudzy zwalają winę za swój brak skilla na sprzęt, wydają więc kupę kasy, a efektów albo nie widać, albo wydaje im się, że widać.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze srebrzeniem podczas oglądania np. filmów w ciemmnym pokoju?

 

Tak czytam sobie wątki o LCD i dochodzę do wniosku, że mój stary potwór CRT Mitsubishi Diamond Plus 230SB nie ma co się obawiać o zamianę na nowszy model :P

 

Owszem, srebrzenie występuje w przypadku Della U2412M, ale jest widoczne gdy na całej powierzchni matrycy wyświetlany jest kolor czarny - patrząc pod kątem (w kompletnie ciemnym pokoju). Podczas oglądania filmów z dużą iością ciemnych scen, ten efekt nie jest zauważalny, nie rzuca się w oczy. Zawsze mam włączone w pobliżu źródło światła: górne albo lampkę - szkoda oczu :)

 

Tak dla pewności - mam myśli taki efekt:

 

http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/srebrzenie-czerni-w-matrycach-ips/

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły efekt z tą czernią :smoke:. Myślicie ,że przy 7,7 msek gtg nadaje się do grania??

 

 

EDIT: 12 msek biały do czarnego, czyli raczej odpada.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie? Mój FS2331 faktycznie, ma tą przypadłość i bywa to czasami irytujące (choć ogólnie zaje... monitor, polecam :)), ale FS2333? Nie sądzę, tu trzeba być już naprawdę przeczulonym. Może trochę od czapy, ale nie dalej jak 3h temu pykałem na uczelni podczas ćwiczeń w War Thundera na Dellu U2410/2412 i smużenia nie uświadczyłem, gdzie na FS2331 przy ciemnych tłach 'ciężko jest go nie zauważyć'. Większość IPSów ma za to inne wady ;).

Nieco OT, ale po części też w temacie, pzdr.

 

@Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zmiany na coś większego (z EIZO S1931) i miałem już dwa wytypowane modele (NEC EA244WMi oraz EIZO FlexScan EV2436WFS3-BK) ale EIZO FORIS FS2434 namieszał mi w planach i teraz czekam na pierwsze recenzje oraz na premierę u nas bo monitor bardzo mi się podoba i mógłbym przełknąć te 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PaVLo

 

zdecydowanie poczekałbym na tego nowego EIZO FS 2434. Jeśli dorównałby jakością FS 2333, to nie trzeba się będzie długo zastanawiać (EIZO 2333 miał najlepsze oceny na Prad.de).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Dlaczego mam wybrać EiZO 2434? który jakoś najbardziej mnie się ostatnio podoba.

 

szukam 24" IPS max 5ms do 1200-1300zl, głównie gry (najmniej FPS), filmy/seriale

 

 

http://www.morele.net/monitor-led-samsung-lt24d390ew-en-24-ips-fullhd-5ms-1000-1-646792/

http://www.morele.net/monitor-led-asus-mx239h-ips-full-hd-5ms-80-mln-1-dvi-hdmi-539875/

 

http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp75-23mp75hm-p-23-ips-fullhd-5ms-5mln-1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639974/

http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp65-23mp65hq-p-23-fhd-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

 

normalnie posiadam LG W2252TQ-PF matryca TN więc każdy IPS da ładniejszy obraz. A od ponad tygodnia mam w testach lg 27MT93S-PZQ i obraz mnie się podoba, jednak nieco za duży tu gdzie go używam, dlatego szukam coś w 24"

 

Moje pytanie jest generalnie takie czy warto dopłacać do tego Eizo 2434? skoro przy tym LG 27" parametry mi odpowiadają, co pewnie pow. wymienione monitory maja praktycznie takie same. Oczywiście przekonuje mnie gwarancja w Eizo bo 5lat. a reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powodu dla Eizo? Ma matrycę o 8bit głębi, a to oznacza, że może wyświetlić pełną paletę barw generowaną przez Twoją grafikę bez konieczności używania takich trików, jak przeplot.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę się podpytać, i poradzić, bardziej w tej dziedzinie obeznanych ludzi, amoze bardziej potwierdzenia poszukać :)

 

Oto moje propozycje co mam na oku:

http://www.ceneo.pl/26315334

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/10084377

 

Który jednak bardziej byście proponowali ??
Do wydania ma, chciał bym się zamknąć w 700zł jak będzie 730 przymknę na to oko.

Do czego będzie użytkowany, cóż przeglądam internet, jak i gram przeważnie w FPS, ale i też obejrzę filmy, miał bym w planach by podłączyć do niego Tuner DVB-T i zrobić z niego taki telewizorek.

Ale przede wszystkim, gdzieś to granie jest, jeżeli siedzę przed kompem.

 

Czekam może na jakieś inne sugestie w tej cenie ?

Był bym odwieczny gdyby to było albo na x-kom lub w komputroniku.

 

Z góry dzięki i raz jeszcze czekam na propozycje i odpowiedzi.

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba monitory mają matryce AH-IPS produkowaną przez LG, ośmielę się nawet stwierdzić (to tylko moja opinia!), że to nawet ten sam model. Tak więc pod względem jakości obrazu różnicy nie powinno być żadnej, lub też będzie pomijalnie niewielka.

 

Dell jednak ma tę przewagę, że z cyfrowych złącz ma DVI i DP, a ten LG tylko HDMI. Wg testów na TFTC w P2414 jest też całkiem nieźle z kalibracją kolorów, równomiernością podświetlenia, a input lag jest niski. Gorzej może być u niego z minimalną jasnością, ale to przeszkadzałoby tylko przy przeglądaniu neta czy pracy (dużo jasnego tła) w ciemniejszym pomieszczeniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie przeszkadzala by ci matryca bez filtra antyrefleksyjnego zobacz Della S2340L (IPS 23") i Della S2440L (VA 24").

Z matowych: http://forum.purepc.pl/topic/361631-drugi-monitor/?p=3902766 - ten sam budzet.

Generalnie jesli chodzi o gry / filmy osobiscie celowalbym w VA.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron

Czyli jednym słowem to i to jest to samo, lecz z przewaga na konto Dell, pod względem złączy.

A może zadam trochę dziwne pytanie, jak jest ze stabilnością tych monitorów, coś wiadomo na ten temat ??

Co do podświetlenia, przeważnie siedzę po ciemku w pokoju, co jest też złe, ale to już da człowiek radę zdzierżyć.

 

kelcior

Fajnie by było, i wolał bym by był ten filterek, monitory całkiem fajne, przyznam brakuje mi w nich chociażby 2 HDMI :)

Ale czemu nie pomyśle rozważę je też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zadam trochę dziwne pytanie, jak jest ze stabilnością tych monitorów, coś wiadomo na ten temat ??

 

Co masz na myśli pisząc "stabilność"? Jeżeli chodzi Ci o to, czy nie będzie z nimi potem problemów, to bardziej zaufałbym serwisowi Della. Jak bierzesz monitor prywanie (nie na firmę), to warunki gwarancyjne Della są całkiem niezłe, tak jak i serwis.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...