Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę monitor prywatnie właśnie do domu ze tak ujmę, i chodziło mi też o serwis.

Czyli rozumiem gdybyś miał, tak bardziej dla siebie brać skłaniał byś się bardziej ku Dellowi ??

A co do stabilności jeszcze inaczej, to do stabilności samych podstawek się zapytam, nie są na pewno takie ze jak lekko dotknę biurka to żeby monitor mi nie zrobił fal i jak by się miał odrazu obalić ??

To może dość  dziwne pytanie, i zrozumiem jak na nie odpowiedzi nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super dzięki za odpowiedzi, człowiek uczy się całe życie.

Skusiłeś mnie jednak bardziej na tego Dell, przede wszystkim tym serwisem, ale zobaczę jaka będzie ostateczna decyzja.

Jeżeli to te same matryce, i jakoś obrazu żadna to tym bardziej, serdeczne dzięki za odpowiedź, i rozwianie moich wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to te same matryce, i jakoś obrazu żadna (...)

 

Specjalnie napisałem, że to tylko moja konkluzja. :) Ale przy tej klasie cenowej, różnice między matrycami IPS raczej nie są wielkie, a matrycę do P2414 robi LG,  stąd też moje założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisałem, że to tylko moja konkluzja. :) Ale przy tej klasie cenowej, różnice między matrycami IPS raczej nie są wielkie, a matrycę do P2414 robi LG,  stąd też moje założenie.

 

Oczywiście ze to twoja konkluzja, i jak najbardziej to rozumie, ale jak wspomniałeś LG robi dla Dell matryce wiec może być że to te same, ale to już mniejsza z tym.

Jeżeli różnic nie ma, to tym bardziej, jakoś bardziej mi przykułeś uwagę do Dell, już przede wszystkim serwisowaniem, i przyznam sie że myślę czy jest sens dołożyć do 24 cali.

Co ty akurat o tym sądzisz ? To akurat takie czyste rozważania, i pytanie bardziej z ciekawości (w końcu ciekawość to pierwszy stopień do piekła) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tak tez się zdarza.

Różnicy w matrycy, i wykonaniu nie ma żadnej po za chyba 0,8 cala ??

I zastanawiam się czy aż taki sens ma to bym dopłacił kasę do tych 0,8 cala więcej.

P2314H idzie wyrwać do 700zł a P2414H już około 760zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję przed wyborem nowego monitora który będzie połączony z PS4 stąd moje pytanie czy możecie mi coś polecić do kwoty 700zl zależy mi na małym input lag ponieważ Lubie grać w fps z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawe. Wg tej recenzji, Eizo FS2434 ma matrycę LG o głębi 6bit+FRC, podejrzewają, że identyczną, jak w Dellu u2414H. Czy jest ktoś w stanie to potwierdzić, lub temu zaprzeczyć?

No to ładnie. Zdecydowałem się go zamówić a tu wychodzi taki kwiatek. Na szczęście jeszcze klamka nie zapadła. To się zakup odwlecze, dobrze że 1931 hula.

 

wyslane z tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach pracy przed Dellem U2412M (ok. 1000 zł) i Lenovo LT2452p (ok. 1200 zł) mogę spokojnie stwierdzić, że wśród monitorów 1920x1200 24 cali ten drugi jest znacznie lepszą propozycją. Lepsze, przyjemniejsze dla oka odwzorowanie kolorów. Kolory są bardziej nasycone niż Dellu, a podświetlenie matrycy nie wymaga uciekania z jasnością do poziomu 20%. Przy tak niskim ustawieniu uwidacznia się różnica na niekorzyść Della. Kolejna rzecz, która mnie bardzo zaskoczyła na plus w LT2452p to jakość obudowy, spasowanie poszczególnych elementów, gładkość krawędzi. W U2412M można dwoma palcami odciągać ramkę od matrycy, która ma mała sztywność. Stabilność panelu i mocowanie do kolumny podstawy - Dell jest chybotliwy i na oko o 1-2 stopnie pochylony na prawą stronę. Lenovo trzyma się sztywno. W obu przypadkach Della jak i Lenovo - zakres regulacji na wysokość jest zbyt mały np. w porównaniu do Eizo Flexscan S1901.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że pod względem jakości obudowy: materiałów i spasowania - niewiele ustępuje Eizo FlexScan. Nie jest oczywiście to tak wyśrubowany poziom jak w Eizo, ale naprawdę nienaganny. Dell U2412M sprawia wrażenie chińskiego rupiecia - a oba monitory są produkowane w Chinach.

 

Tak więc dla osób wahających się z wydaniem ok. 1700 zł np. Eizo EV2436 mogę polecić Lenovo LT2452p. W porównaniu do U2412M warto dopłacić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
rozglądam się za nowym monitorem w cenie od 700zł  do 1000zł do pracy , na filmy i gry nie mam za bardzo czasu

aktualnie pracuję na kilkuletniej iiYama ProLite E2207WS 22" (główny) - razem  z antycznym samsungiem 920n 19"(pomocniczy)
Samsung nie nadaje się już do pracy,

więcej pracuje z tekstem/kodem niż z grafiką i choć nie jestem grafikiem to chcę widzieć co grafik narysował :D  no i pracuję przed monitorem z 12 godzin


Jakość musi być wyższa lub równa do tej iiYamy co pewnie łatwo osiągnąć (specyfikacja), i tak z tego co się zorientowałem polecany jest tutaj w cenie 900zł DELL U2414H i że ponoć ma tą samą matrycę co Eizo za 1300zł.
i drugi dell P2414H za 770zł  cena oczywiście cieszy, pozwala zostawić trochę grosza na inne wydatki, ale oczy są ważne więc pytanie czy jest różnica.

Jakim jeszcze monitorem powinienem się zainteresować w podanym przedziale cenowym (700 do 1000zł) ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym celował w 16:10. Tak się przyzwyczałem że ciężko mi będzie się przestawić na 16:9. A czas najwyższy bo mam wysłużonego Della 2209WA, który jest po prostu za mały. A 24' to dla mnie żaden przeskok. Dlatego celuje w 27' raczej, ale to jeszcze sie zobaczy. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym celował w 16:10. Tak się przyzwyczałem że ciężko mi będzie się przestawić na 16:9. A czas najwyższy bo mam wysłużonego Della 2209WA, który jest po prostu za mały. A 24' to dla mnie żaden przeskok. Dlatego celuje w 27' raczej, ale to jeszcze sie zobaczy. 

 

Korzystam z 2209WA i U2412 i te 2 cale to spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmieniłem z 22" na 24" i jest spora różnica. Co prawda 16:10 miałem, a teraz 16:9 i nie nie miałem problemu z przejściem, właściwie to nie zauważyłem że to się nawet zmieniło. Tylko, że wcześniej byłem na 1680x1050 więc to może też rzutuje na pokaźną różnicę w wielkości. Miałem 27" przez tydzień i jak siedzę 60-70cm od monitora to jednak nieco za duży mi się wydawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmieniłem z 22" na 24" i jest spora różnica. Co prawda 16:10 miałem, a teraz 16:9 i nie nie miałem problemu z przejściem, właściwie to nie zauważyłem że to się nawet zmieniło. Tylko, że wcześniej byłem na 1680x1050 więc to może też rzutuje na pokaźną różnicę w wielkości. Miałem 27" przez tydzień i jak siedzę 60-70cm od monitora to jednak nieco za duży mi się wydawał.

 

Jak tylko nieco za duży, to przypuszczam że po około miesiącu pracy wpasowałby Ci się idealnie. 27" w formacie 16:9 jest zaledwie o 1 cm wyższy, a to właśnie ten parametr rzutuje na postrzeganie wielkości monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/porownaj/579267,446670,427794,625875,548561 witam szukam monitora do 600 zł głównie do grania na konsoli który z tych modeli będzie najlepszym wyborem a może macie jakieś własne propozycje chętnie poczytam :-)

Edit: wpadł mi jeszcze jeden monitor benq rl2355h

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tomek Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w poniedziałek(8 września) kupiłem Della p2414h (stwierdziłem że aż tak drogiego jak dell u2414h nie potrzebuję), jestem trochę rozczarowany,
jeżeli chodzi o równość podświetlenia to jest gorszy niż 5 letnia iiyama E2207WS .

W dellu tonacja barwna wpada w niebieski, regulacja rgb na monitorze i później w komputerze trochę poprawia ale i tak wydaje się być bardziej niebieski niż inne moje monitory.

Do tego wieczorem jest widoczne wyraźnie jaśniejsze pole w prawym górnym rogu, jak chwycę w tym miejscu (lub kawałek) dalej obudowę to się robi jeszcze jaśniejszy, tak jakby ta najbliższa mnie część matrycy powinna być w tym miejscu o 0.5 mm bliżej mnie , a jest bardziej w środku obudowy i podświetlenie przebija.

Czy to się nadaje do reklamacji, czy one tak mają ?

Druga rzecz to nie sposób dobrać tak barwy obu monitorów stojących obok siebie - iiyama oraz Dell aby kolory były wystarczająco podobne. Domyślam się ze to jest spowodowane różnicą technologiczną (TN i IPS), i inne profile kolorystyczne nie wiele tu pomogą.

Tak więc proszę o polecenie monitorów innych w cenie do 550zł ponieważ zakładam że iiyamę sprzedam za około 250 - 300zł (jeżeli jestem w błędzie i jest dużo mniej/więcej warta to proszę o komentarz).
Kupię wtedy 2 takie same i nie będzie problemów z różnicami między nimi. A głownie taką różnicę jestem wstanie zauważyć na co dzień.

ps. widzę na forum jeden nowy temat w którym kolega szuka podobnego cenowo monitora i proponuje on: BenQ GL2450H  jest to TN i porównując obecnie 2 obok siebie IPS i TN nie widzę znacznej różnicy  między nimi (poza odcieniem) więc jak nie widać różnicy to po co przepłacać - i płacić za IPS ?

edit: BenQ GW2450HM matryca VN (za: wyższy kontrast ) vs  AOC i2369Vm  matryca IPS (za ? ips  oraz cena)
wiadmo coś o równomierności podświetlenia w obu powyższych monitorach ?

edit: 2 kupiłem 2szt. AOC i2369Vm  uwaga na karty nvidi, na hdmi strasznie zmieniają kolory !!! link youtube jak to poprawić https://www.youtube.com/watch?v=NPIbtgngquk , w weekend zrobię porównanie wszystkich monitorów które w tej chwili mam :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niebieski, bo ma podświetlenie W-Led, czyli na białych ledach które mają parszywy pik niebieski w widmie podświetlenia. Nie idzie tego zniwelować, jedynie grzebiąc nastawami rgb można minimalnie poprawić ale i tak będzie to przeszkadzać.

 

To co opisujesz w prawym górnym rogu to cieknięcie światła, bardzo często powstałe na skutek kiepskiego zmontowania matrycy z obudową monitora. Przy naprężeniach zmienia się wielkość świecenia. Nie podchodzi pod reklamację, chyba że jest bardzo wielka nierówność. Normy są baaaaardzo szerokie na tego typu defekty.

 

Dwa różne modele, z różnych lat, inne firmy, matryce, nie ustawisz tego równo. Co więcej, kupno drugiego takiego samego della też może nie być rozwiązaniem. Rozrzut jakościowy jest dosyć spory.

 

 

jeżeli chodzi o równość podświetlenia to jest gorszy niż 5 letnia iiyama E2207WS .

 

Witaj na rynku dzisiejszych lcd. Obecna półka ekonomiczna jest nieporównywalnie gorsza jakościowo niż to co było kiedyś. Kilka moich monitorów, które kupowałem dla znajomych + dla klientów i na które mam oko od czasu do czasu to przepaść do dzisiejszych tanich modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad tymi dwoma monitorkami:

Iiyama XB2483HSU-B1 oraz Dell U2414H

 

Który byście polecali?

 

Osobiście trochę obawiam się Della - część osób mówi, że IPS bardziej męczy oczy oraz, że podświetlenie jest nierównomierne. Wcześniej siedziałem na iMacu z końca 2011 roku (IPS). Monitor tylko do pracy (programista), będzie podłączony do MacBooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trochę obawiam się Della - część osób mówi, że IPS bardziej męczy oczy oraz, że podświetlenie jest nierównomierne.

 

To właśnie ta część osób, która nie potrafi sobie dobrze wyregulować podstawowych ustawień monitora, nie mówiąc już o jego kalibracji.

 

A Dell u2414 to dobra jednostka - chyba obecnie najbardziej opłacalny monitor w cenie do 1000zł (no chyba, że komuś zależy na formacie 16:10, to wtedy bierze u2412). Na TFTC go zrecenzowali - wyniki ma całkiem niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...