Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Acer AL2423W podobno jest bliski ideałowi, brak laga, ghostingu, piękna czerń i kolory. Jedyna wada: brak HDCP

na pclabie czytałem wręcz odwrotną opinię, ktos kupił 2423 i skarzył się na beznadziejną jakosc filmow - ziarnistosc

 

co do ghostingu na 2623 to patrząc na wersję 2616 i fotki porownawcze - smuzenie jest znikome i mniejsze niz na matrycach TN

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1303&ph=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pclabie czytałem wręcz odwrotną opinię, ktos kupił 2423 i skarzył się na beznadziejną jakosc filmow - ziarnistosc

 

co do ghostingu na 2623 to patrząc na wersję 2616 i fotki porownawcze - smuzenie jest znikome i mniejsze niz na matrycach TN

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1303&ph=1

Dziwne bo od dwoch dni czytam wszystkie opinie jakie moge znalezc o Acer AL2423W na zachodnich forach i wszędzie piszą, że to najszybsza i najlepsza 24-ka. Niezauważalny ghosting, szybszy niż Dell, kolor pełne 8bit, po prostu same pozytywne opinie. Jedyny minus - brak HDCP.

Ale ja potrzebuję do grania, a nawet Acer AL2423W ma laga. Są jakieś LCD 24" o czasie poniżej 5ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sraty pierdaty... ja już blisko 3 miesiąc używam AL2423W, coprawda gram tylko w BF2, ale laga przeszkadzalnego nie ma...

Ja tylko BF2 i BF2142 - pewny jesteś z tym lagiem? bo tego nie widać jako spowolnienia itp, tylko opóźnienie, strzelasz w kogoś ale tak naprawdę już go tam nie ma i nie trafiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna jest tylko śmierć i podatki. Od czasu gdy gram w BF2, miałem już kilka monitorów i nigdzie nie spotkałem się z problemem IL.

 

Chyba że IL byłby > od pingu do serwera - wtedy nie sposób byłoby go nie zauważyć, ale nawet po sieci lokalnej (aster) nie widzę nic niedobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy porównania na tej stronie są wiarygodne :

są raczej wiarygodne, czasami mozna tylko zauwazyć niejednakowo pstrykane fotki kątów widzenia

 

Ale ja potrzebuję do grania, a nawet Acer AL2423W ma laga. Są jakieś LCD 24" o czasie poniżej 5ms?

kazdy monitor ma LAGA, jesli acer 2423 jest na MVA to na pewno będzie tylko pomijalny lag 10-20ms,

lag ktory bardzo przeszkadza zaczyna się od 50ms i to w grze ONLINE bo jak masz ping 50ms + 50ms lag = 100ms a to juz sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są raczej wiarygodne, czasami mozna tylko zauwazyć niejednakowo pstrykane fotki kątów widzenia

kazdy monitor ma LAGA, jesli acer 2423 jest na MVA to na pewno będzie tylko pomijalny lag 10-20ms,

lag ktory bardzo przeszkadza zaczyna się od 50ms i to w grze ONLINE bo jak masz ping 50ms + 50ms lag = 100ms a to juz sporo

Acer 2423 jest chyba S-PVA i lag średnio większy, do 40ms. A jak w grze mam 60ms to razem już 100ms i się ciągle zastanawiam.

Znalazłem nawet CRT 24" na Allegro za grosze.

 

Jest też jakiś NEC MultiSync 2690WUXi H-IPS, ciekawe jaki on ma lag i ghosting.

EDIT: NEC lipa, nie do grania, to do edycji.

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 2423 jest chyba S-PVA i lag średnio większy, do 40ms. A jak w grze mam 60ms to razem już 100ms i się ciągle zastanawiam.

Znalazłem nawet CRT 24" na Allegro za grosze. Jest też jakiś NEC MultiSync 2690WUXi H-IPS, ciekawe jaki on ma lag i ghosting.

Niech PMP potwierdzi na czym jest ten acer 2423, mile widziane jakies fotki pod kątem :)

tak wygląda 24" MVA http://img96.imageshack.us/img96/5646/mvafn4.jpg

 

nec 26" ma duzy inputlag: 22ms 49ms bo to nie jest monitor dla graczy

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...=1303&ph=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech PMP potwierdzi na czym jest ten acer 2423, mile widziane jakies fotki pod kątem :)

tak wygląda 24" MVA http://img96.imageshack.us/img96/5646/mvafn4.jpg

Acer 2423 W - 8-bit P-MVA (http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1096025&highlight=acer+2423)

kolory pod kątem są super: http://img465.imageshack.us/img465/5858/flashnn7.jpg, http://img334.imageshack.us/img334/1811/angles2gw2.jpg, http://img334.imageshack.us/img334/9986/angles1ki6.jpg

 

Acer 26 LCD AL2623W - to identyczne z 2423 tylko większe?

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem monitora DELL

 

2550995[/snapback]

jaka byscie kupili 24 do 4000zł. Do grania miedzy innymi.

Z perspektywy posiadania (obecnie i historycznie) kilku modeli 24" - jeżeli mówisz o modelach na matrycach S-PVA lub P-MVA to większość modeli i tak opartych jest na tych samych matrycach (względnie kilku rewizjach), owszem diametralnie różnie wygląda kwestia 1:1 PM, obsługi HDMI/HDCP itp.

 

W takim budżecie - ja bym przycelował w BenQ 241W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sraty pierdaty... ja już blisko 3 miesiąc używam AL2423W, coprawda gram tylko w BF2, ale laga przeszkadzalnego nie ma...

ok, pomijając akceptowalnego laga, jak oceniasz ghosting? (chyba gdzieś prosiłem o filmik ale już nie pamietam, zbyt wiele forów i topików jednocześnie :lol: )

Jak machasz myszką na boki to rozmazuje?

A jak robisz "strafe" w lewo lub w prawo, chodzenie bokiem, to jak wygląda w porównaniu z CRT?

I ostatnie: jak przewijasz okno Internet Explorera z tekstem czarne na białym, np. scrollem myszki, to jak wtedy? (moze fotka? :D ) - da się czytać podczas scrolowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, skoro będę nagrywać Ci filmik 26" to nagram Ci 24" - nic mi nie przeszkadza w graniu w BF2 (to jedyne co gram nie licząc brydża i innych gier stołowych).

 

Przy scrolowaniu - a da sie na jakimkolwiek monitorze ? :blink: jak nadążysz okiem za ruchomym obrazem to da ;-)

 

A o porównanie do CRT mnie nie pytaj - od 2003 roku siedze na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, skoro będę nagrywać Ci filmik 26" to nagram Ci 24" - nic mi nie przeszkadza w graniu w BF2 (to jedyne co gram nie licząc brydża i innych gier stołowych).

Hej, i jak tam filmiki? :D Bo już mam tylko jeden dylemat: Acer AL2423W czy raczej wiekszy Acer AL2623W - to do gier ma być (w tym gry online) i do filmów w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przesiadlem sie z belki 102035W na benka FP241WZ. praktycznie wszystkie wejscia, pivot, PIP :) , "wspomagacz" filmow/gier. ladne kolory, lepsze podswietlenie. no co tu duzo pisac - C&C3 w 1920x1200 wyglada zacnie :D

No i pewnie nie ma już tego srebrzenia czerni z Belki, i ogólnie kąty są znacznie szersze ... RIGHT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a co sadzicie o tym monitorku bo tak na oko za ta cene mu nic nie brakuje może ktoś gdzieś widział jakieś testy porównawcze ?

SAMSUNG 245BW Black high glossy 24" 5ms DVI Widescreen LCD Monitor 400 cd/m2 1000:1 (DC 3000:1)tu jeden z najtańszych

http://www.newegg.com/Product/ProductList....&name=24%22

bo chyba tylko w tym przedziale cenowym Acer AL2423Wdr Silver/Black 24" 6ms GTG DVI Widescreen LCD jest tańszy co o tym samsungu myślicie warto kupić więcej nie chce przepłacać bo i tak myślałem nad 22 samsunga 226BW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek odbieram Della 24WFP rev. 04 to podzielę się uwagami a jak starczy czasu to porównam w grach z CRT 19 cali.

 

W sumie myślałem o czymś innym ale przekonała mnie cena - 2657PLN :D

 

Update:

 

Dziś monitorek stoi juz na biurku...

Wrażenia - moja 19" CRT jest jednak niewielka :)

Mówiąc szczerze nie mam się do czego przyczepic.

Narazie mam podpięty tylko komputer przez DVI ale jak kupię sobie cyfrę lub Polsat cyfrowy to zobacze jak sie sprawdza skalowanie.

W każdym razie warto - tym bardziej za cene za jaką ja kupiłem :)

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos posiada taki monitor - HP LP2465 albo cokolwiek o tym wynalazku wie ? i jak takie cos ma sie do tego benq i czy ten benq sie czyms rozni bo wystepuje w 3 wersjach z czego wiadomo ze jedna z tych wersji ma bardzo ladna obudowe a jakies inne roznice istnieja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos posiada taki monitor - HP LP2465 albo cokolwiek o tym wynalazku wie ? i jak takie cos ma sie do tego benq i czy ten benq sie czyms rozni bo wystepuje w 3 wersjach z czego wiadomo ze jedna z tych wersji ma bardzo ladna obudowe a jakies inne roznice istnieja ?

Testowałem go kilka dni temu tak z grubsza - bardzo przyzwoity monitor ( lepszego 24" na S-PVA nie ma ).

 

- lekki efekt śniegu występuje ( więc pewnie musi być we wszystkich S-PVA 24" )

- kąty bardzo przyzwoite - nie ma srebrzenia jak w A-MVA / P-MVA

- odcienie czerni faktycznie nieco "zbite" pod kątem prostym - ale pod większym kątem są "rozciągane" ale też następuje utrata kontrastu

- zadziwiająco szybki ( testowane na UT - jedna z najszybszych gier FPP/FPS )

- jest input LAG ( po prostu nie ma tej dynamiki co na CRT )

- porządne wykonanie

- porządne menu

 

Generalnie lepszego monitora 24" do 3500 PLN nie kupisz ... a on jest po 2600 !!!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...