Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ta aukcja trochę podejrzana. Tym bardziej że ten sprzedający wystawia również to:

 

HP LP2475W 24'' NOWY! SUPEROKAZJA! (1024825449) - Aukcje internetowe Allegro

 

Monitor ten sam a cena 150zł niższa. Dlaczego taka rozbieżność? Tym bardziej że rynkowa dużo wyższa? Ja myślę że po prostu pogwarancyjny i tyle. Nie wiadomo czy znów nie padnie i czy nasz "gwarant" w postaci sprzedającego nie zniknie nagle. A stracić 1500zł to ból mocny. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temat aukcji m zna pominać - chodzi mi o sam monitor czy można wejsć w jego posiadanie i cieszyć sie parę latek że nie jest do tyłu za bardzo z technologią? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co niby ma być do tyłu z technologią, ten 2475W? Przecież to ma najnowszą matrycę IPS i nie różni się niczym na minus w stosunku do np. Dell 2410u czy ZR24W, ba, nawet jest od nich lepszy, gdzieniegdzie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zwróciłem uwagę, w tym podanym przeze mnie jest gwarancja 3m-ce a w tym za 1440zł 3-letnia. Mam nadzieję że w tym drugim to nie literówka :D Maila napisałem, ciekawe czy dostanę odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie może leżeć problem różnych odcieni kolorystycznych względem samego systemu, przeglądarek graficznych i np. photoshopa?

Przykład:

 

ustawienia kolorów dobierałem w panelu monitora + sterowniki grafiki. W systemie jest wszystko ok tzn. biały to biały itd. Przeglądarką www tak samo wyświetla barwy jak system, to samo można powiedzieć o Picassa. Natomiast przy otwarciu Photoshopa zamiast białego pola mam lekko zielone, taka sama sytuacja jak otwieram zdjęcie przeglądarką plików graficznych Microsoftu. Można jakiegoś ujednolicić wyświetlanie tych barw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensownym będzie pytanie/problem - zamiast omawianego HP 24" wybrać jakiś 22" ale o lepszych właściwościach matrycy - czy coś takiego istnieje na rynku? Full hd żeby było itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie może leżeć problem różnych odcieni kolorystycznych względem samego systemu, przeglądarek graficznych i np. photoshopa?

Przykład:

 

ustawienia kolorów dobierałem w panelu monitora + sterowniki grafiki. W systemie jest wszystko ok tzn. biały to biały itd. Przeglądarką www tak samo wyświetla barwy jak system, to samo można powiedzieć o Picassa. Natomiast przy otwarciu Photoshopa zamiast białego pola mam lekko zielone, taka sama sytuacja jak otwieram zdjęcie przeglądarką plików graficznych Microsoftu. Można jakiegoś ujednolicić wyświetlanie tych barw?

 

Masz niewskazany profil monitora w przeglądarce (np. Firefox 3 obsługuje profilowanie) i/lub w Photoshop. Dodatkowo sprawdź czy w systemie masz wgrany profil monitora (np. przeglądarka plików graficznych z Visty potrafi korzystać z profili)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje drugi monitor do gier i neta i filmow. Mam juz swoj 20" na S-IPS i jako drugi LCD kusi mnie cos taniego typu Benq 24" G2420HDBL LED.

Ewentualnie cokolwiek 24" do 700zl wartego kupna. Chce podlaczyc oba monitory do jednego kompa i 20" miec na normalna prace a te 24" TN do rozrywki w wygodnym fotelu (filmy).

Choc troche tez mnie kusi aby kupic jakis lepszy IPS 24", tylko co wtedy z 20". Na fotel nie pojde skoro na biurku bedzie 24" no i wydatek +1000zl ekstra.

 

Czy jest sens brac te monitory z podswietleniem LED ? Chodzi o jakosc podswietlenie a nie o oszczednosc energii.

 

Ach, i zauwazylem ze model BENQ G2420HDBL ma matowa matryce. Dla mnie to duzy +

 

.... no chyba ze HP ZR24w za 1500zl :|

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przesiadką z mojego LG W2361V na coś lepszego. Na obecny monitorek przesiadłem się wprawdzie dość niedawno z CRT 19", ale strasznie wkurzają mnie kąty (szczególnie dolny - jak się walnę na łóżko i chcę film pooglądać to wszystko co ciut ciemniejsze zlewa się w jedna papkę).

Do wydania mam około 1.5k zł, monitorek 23" lub 24". Zastosowanie: 50% text, 40% filmy, 10% gry (RPG głównie więc nie wymagam super szybkiej matrycy).

 

Na początku zastanawiałem się nad NEC EA231WMi - czytałem trochę recenzji, ale ostatnio ktoś na forum pisał, że zdarza się sporo egzemplarzy z subpixelami.

Z 24" polecacie monitorki, które znacznie wykraczają poza przewidziany przeze mnie budżet - jak HP LP2475W - HP LP2475W 24'' NOWY! GWARANCJA, SUPEROKAZJA! (1036041424) - Aukcje internetowe Allegro - może ktoś pisał do kolesia jak z tą gwarą jest i dostał odpowiedź? Bo ja nie otrzymałem do na razie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos słabo szukasz

Techplanet.pl - HP 24'' ZR24w - sklep internetowy, najniższa cena!!!

nie mowiac o Allegro.

 

No chyba ze mowisz o HP LP2475W

ale ten jest na allegrto za 1600zl

 

Czy te oba monitory roznia sie tylko tym ze jeden ma HDMI i 6ms a drugi 7ms bez HDMI ? Matryce maja takie same ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem :)

Dlatego rozwazam tego Benq 24" bo nie wiem czy bedzie jakas szalona roznica miedzy TN a S-IPS poza kątami ktore raczej nie sa do szczescia potrzebne. A nawet jesli jest roznica to tylko jak sie ma oba kolo siebie, bo jak sie ma tylko jeden to chyba po godzinie sie juz czlowiek przyzyczaja. Choc ja ze swojego S-IPS jestem zadowolony szalenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos słabo szukasz

Techplanet.pl - HP 24'' ZR24w - sklep internetowy, najniższa cena!!!

nie mowiac o Allegro.

 

No chyba ze mowisz o HP LP2475W

ale ten jest na allegrto za 1600zl

 

Czy te oba monitory roznia sie tylko tym ze jeden ma HDMI i 6ms a drugi 7ms bez HDMI ? Matryce maja takie same ?

 

Słaba to jest informacja na temat gwarancji tych monitorów z allegro B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje monitor do neta gier filmów, mam tylko kilka warunków.

 

1) Najlepiej full HD ale nie musi być koniecznie.

2) Ma mieć kolory oraz dosyć głęboka czerń (oczywiście w miarę możliwości LCD).

3) Panorama na głośnikach i innych bajerach mi nie zależy.

4) Czas reakcji matrycy brak smużenia.

 

Nie musi być TN, nie narzekał bym na podświetlenie diodowe.

 

Monitor ma służyć kilka lat..

 

Cena to 1000zł-1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna Benq 24" g2420HDGL Led Monitor LED BENQ 24" LED G2420HDBL - Monitory - Agito.pl . Czytałem o nim dużo, właściwie zbierał same dobre komentarze, ale moje pytanie trochę z innej beczki. Niestety jestem w posiadaniu karty 8600gt 256mb Gigabyta i moje pytanie jest takie. Czy po zakupie tego monitorka ta karta da sobie jakoś radę, nie chodzi mi o granie w FullHD, ale też nie chciał bym sytuacji, że będzie działać tylko w 800x600 bo to by trochę dziwnie wyglądało. Muszę wymienić monitor bo w starym CRT zasilacz zaczął piszczeć i mnie to *. Kartę graficzną wymienię na coś mocniejszego, ale dopiero jak nazbieram i chodzi o to czy na tej obecnej karcie przemęczę się te góra 2 miechy.

Edytowane przez Rothard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastawiam się nad wyborem monitora do gier (FPS) neta filmów grafiki pewnie też. Myślę nad HP ZR24W, HP LP2475w, Dell UltraSharp U2410. HP sa podobno lepsze od dela, ale który z nich wybrać? HP LP2575W jest lepszy ale droższy, tylko czy jest sens dopłacać czy brać ZR24W?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale nie na temat imho ;P Ja tam chce 24" do amatorskiej grafiki, i do filmów, plus pivot. A przy takim 21:9 to sobie z tabletu podstawkę pod piwo mogę zrobić co najwyżej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Havoc

 

Jak masz 4k na zbyciu, to jest tylko jeden słuszny wybór, Nec 241PA. Sprzęt masakruje wszystko co jest na rynku w tej samej cenie, a nawet większej ( SX2462 ).

 

EIZO powinno coś z tym zrobić ... albo zjechać z ceną, albo odblokować sprzętową kalibrację w SX.

 

ps. ja dla siebie najchętniej to bym kupił 22", 1920x1200, szeroki gamut, IPS, model klasy NEC PA - EIZO SX/CG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...