Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie mam 4kafli, na razie jest 1k. I nie wiem ile mi zajmie dozbieranie do LP2475. Zaczynam cofać się i myśleć o tym osławionym dellu 2209...czy do zadań amatorskich (znając życie mój wzrok nie zauważy gigantycznej różnicy pomiędzy oboma) warto za 2" więcej płacić 600zł? ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to warto wywalić kupę kasy na wypasiony monitor. W sumie to zamierzam, ale nie uprzedzajmy faktów. ;)

A co do dopłaty 600 zł za 2", to w sumie masz większą rozdzielczość, mniejszy pikselek ( gładszy, ostrzejszy obraz ). Dla mnie na chwilę obecną, to 24" są małe, no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4k na zbyciu, to jest tylko jeden słuszny wybór, Nec 241PA. Sprzęt masakruje wszystko co jest na rynku w tej samej cenie, a nawet większej ( SX2462 ).

 

 

Na poprzedniej stronie:

No nie wiem czy taki dobry. Na plus ( dla niektórych osób ) to fakt że jest sRGB, znika problem przesycenia kolorów i bardzo mały Input Lag.

Reszta raczej już średnio wypada, czerń to ma tragiczną, ledwo wyciąga 460:1, krok wstecz niestety. Przebitka po włączeniu dopalacza, brak opcji skalowania 1:1 ( inne są, ale tej brak ), mniej wejść niż 2475.

Coś sie zmieniło w międzyczasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie:

 

Coś sie zmieniło w międzyczasie ?

 

 

No nie wiem czy taki dobry. Na plus ( dla niektórych osób ) to fakt że jest sRGB, znika problem przesycenia kolorów i bardzo mały Input Lag.Reszta raczej już średnio wypada, czerń to ma tragiczną, ledwo wyciąga 460:1, krok wstecz niestety. Przebitka po włączeniu dopalacza, brak opcji skalowania 1:1 ( inne są, ale tej brak ), mniej wejść niż 2475.

To dotyczyło HP ZR24W nie Neca 241PA. Cytuj uważniej po wprowadzasz zamęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ostatnio pisałem, Eizo S2433WH-GY był u mnie na biurku, po czym bardzo szybko się zmył. Sprzęt za 3 500PLN nierówny jak najtańsze TN, widoczny różowy zafarb w prawej dolnej części. Dodatkowo budowa piksela w nowych matrycach S-PVA jest dla mnie całkowicie nie do zaakceptowania. Więcej informacji opisałem w tym poście.

 

Kilka fotek S2433W.

 

 

Dzisiaj z kolei przyszedł dziabnięty o 1 cal, "słabszy" brat, model EV2333WH. Słabszy w cudzysłowie, bo niby to tylko biurowy cherlak, ale łoi skórę S2433 niemiłosiernie. Regulacja jasności kosmicznie szeroka, możliwość zejścia do około 40 nitów, wtedy obraz faktycznie jest dosyć ciemny. Równość niesamowita, całkowity brak zafarbu. Nic a nic. W sumie dawno nie widziałem "czystego" monitora, mój obecny HP oczywiście ma zafarbik i z czasem jakość przestałem aż tak zwracać na to uwagę. Co nie zmienia faktu, że jest on widoczny. Eizo pod tym względem czysty. Minimalnie na bokach ekran jest ciemniejszy na jasnym tle, ale przy normalnej pracy nie da się tego zauważyć, dopiero na planszach testowych. Czerń jeszcze do zbadania, bo na razie jest zbyt jasno, ale już wiadomo, że czerń jest smolista jak w żadnym z obecnie dostępnych na rynku monitorów.

 

Zakres sRGB daje o sobie znać w postaci "słabszych" kolorów. Po prawie 2 latach pracy na szeroko gamutowym lp2475w widać różnicę, zwłaszcza, że nie wszystkie aplikacje umożliwiają zarządzanie kolorem. Dla mnie nie jest to problemem, bo mocne kolorki mi się podobają ( nie ma to wiele wspólnego z poprawnością kolorów, ale jak nie potrzebuję precyzji, to olewam ).

 

Trafił się jeden piksel, ale dostał palcem po głowie i zniknął. Na razie czysto, zobaczymy. Kąty widzenia standardowe dla PVA, zmiana gammy w funkcji kąta, rozjaśnianie cieni. Na S-PVA ( przynajmniej 24" ) wypada to minimalnie lepiej.

 

Budowa piksela całkowicie lita, zupełnie inaczej niż w S-PVA ( tutaj zastosowano nową matrycę C-PVA, charakteryzująca się super czernią, inną budową piksela i słabym czasem reakcji ). Dzięki temu, tekst jest super ostry, nie ma problemu ze złapaniem ostrości, zwłaszcza na szarym tle. Praca z tekstem nie stanowi żadnego problemu ( w zamieszczonym wyżej linku opisałem moje i nie tylko, problemy z tekstem na ips/pva ). Dodatkowego komfortu dodaje bardzo delikatna powłoka antyrefleksowa, nie ma typowego efektu śniegu, czy srebrzenia jak to ma miejsce w IPS.

 

Monitor jest mega chudziutki jak na świetlówkowca. Na końcu postu będą fotki, to możecie sobie sami obejrzeć i porównać. Przez te małe gabaryty, waga jest stosunkowo niska. Nowy panel charakteryzuje się bardzo małym poborem prądu. Na nastawie 20% jasności, prawie nie czuć żadnego ciepła. Monit jest tak chłodny, że w lecie może robić za klimatyzator. ;) Praca jest cicha, nic nie brzęczy, syczy itp. Pełna kulturka.

 

Dopalacz jest fabrycznie włączony na poziom standardowy. Przy całkowicie wyłączonym monitor smuży niemiłosiernie. W ogóle nie ma sensu wyłączanie. Na standardzie jest lepiej, ale bez cudów. Dopiero tryb Enchanced minimalizuje smugi na tyle, że nie przeszkadza to w normalnej pracy. Ale, o graniu w coś szybszego niż strategie można zapomnieć, chyba że ktoś lubi sprzętowy blur. :wink:

 

Kilka fotek EV2333WH-BK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu.. ;]

 

Zmień ten swój monitor i sprzedaj mi 2475 ;) Chyba już ostatnia sztuka na allegro, koniec serii czy co? :(

 

Mam jedną prośbę do Was. Nie wiele rozumiem z opisów na tych zagranicznych portalach jak prad.de. A przeglądając temat wstecz zauważyłem że istnieje mniejszy brat, tj. LP2275W. Czy matryca, plusy i minusy są takie same jak dla LP2475W czy też różnią sięte monitory? Oba "wide gammut" tak? Robię foty w Rawie, chciałbym móc je porządnie obrobić i wywołać w Labie bez okrzyku przerażenia po odebraniu odbitek. Ten 2275w jeszcze cenowo idzie przełknąć, inna rozdzielczość niestety, ale cóż...gdyby chociaż nadawał się do amatorskiej grafiki tak samo jak większy i droższy brat to myślę że warto byłoby go przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2275W ma PVA, 2475W IPS. Można powiedzieć, że oba prezentują ten sam poziom, do poważniejszej pracy raczej nie za bardzo się nadają. Niestety zbyt szerokiej gamy produktów w zakresie cenowym do 2K po prostu nie ma. A i dołożenie większej kwoty ( patrz wyżej s2433w ) też nie gwarantuje że sprzęt będzie "igła". :wink:

 

Ogólnie to tak, jak trafisz na model dosyć równy ( co nie jest takie łatwe ) + kalibracja programowa, to wyniki będą całkiem przyzwoite i do jako takiej pracy się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzili z tą ceną naprawdę :/ z 100-1600 do 2100 za LP2475w ! :/ Wylicytowałem U2410. Wysoka jasność mnie nie zabije a przynajmniej po starej cenie HP no i ładniejsze logo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kalibracji, to w takim U2410 (jeszcze nie przyszedł :/ ) wystarczy zrobić to raz i dostanie się jakiś tam profil pod niego, czy po każdej reinstalacji systemu czy zmianie kompa znów trzeba kalibrować? 

 

 

 

 

::EDIT::

Więc to mial Toms83 na myśli mówiąc że Dell jest zbyt jasny...kurde :/ Rzeczywiście jest... :( Do tego martwy pixel prawie na środku ekranu, ale mi się kurnia trafiło do du*y ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kalibracji, to w takim U2410 (jeszcze nie przyszedł :/ ) wystarczy zrobić to raz i dostanie się jakiś tam profil pod niego, czy po każdej reinstalacji systemu czy zmianie kompa znów trzeba kalibrować? 

 

::EDIT::

Więc to mial Toms83 na myśli mówiąc że Dell jest zbyt jasny...kurde :/ Rzeczywiście jest... :( Do tego martwy pixel prawie na środku ekranu, ale mi się kurnia trafiło do du*y ;]

 

Kalibracja robi się raz ale można powtórzyć raz na roczek jeśli potrzebujesz ciągłej precyzji. Z czasem parametry świetlówek się zmieniają i trzeba to skorygować. Dostajesz profil i pliczek z korektą lut karty graficznej i loaderem ładuje się to wraz z systemem.

No Dell jak to Dell, zazwyczaj bardzo jasny, choć model 2711 ma kosmicznie nie spotykaną regulację, zaczyna się w okolicach 50 nitów! Zmniejsz jasność kontrastem.

 

 

Witam , szukam dobrego monitora widescreen do gier z Full HD .Mozecie mi cos polecic tak do 1500zł - 1700zł

 

HP2475 ewentualnie zr24w ale to raczej taki średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedna kwestia odnośnie kalibracji. Mam akurat znajomych w fotograficznym. Prawdopodobnie uda mi się dorwać kalibrator, jednak jest to "stary spider, nie wersja 3", więc zakładam że to jakaś dwójka i sam kolorymetr. A zdaje mi się że natknąłem się na info w tym temacie że do kalibracji przedstrzeni adobe potrzebny jest spektrokolorymetr...? Nada się taki starszy spider czy jednak nie? Może trochę uprzedzam fakty, postaram się popołudniu zajrzeć do zakładu i spojrzeć co to dokładnie za model. Ale chciałbym już wiedzieć czy łapać czy darować sobie bo nic mi nie da ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokogamutowca nie ma co kalibrować zwykłym kalibratorem ( kolorymetrem ) bo walnie się przy regulacji nawet o 500K, więc sens regulacji jest żaden. Albo dorwiesz spektro, albo zapnij profil fabryczny i ustaw tylko jasność na ludzkim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli kiepsko. Może gdzieś jeszcze wyrwę takie cacko na jeden dzień. A jak nie to zostają faktycznie te profile same. A profil icc a LUT to dwa inne pliki tak? I tego drugiego już się bez kalibratora nie użyje?

 

@Michaelius, wiem :) Monitor już wymieniony na sprawną sztukę i przy okazji w rev. A01

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie szukam czegos do 1000 - 1100 pln (£200) - 24" - co mozecie polecic.Glownie granie, ale czasem jaki BR sie obejrzy.

Teraz mam Samsunga 223B i zadowolony nie jestem, do tego cos na niego spadlo i sie porysowal :P

 

Wiem ,ze IPS'a nei kupie pewnie w tej ceni, ale moze cos by sie znalazlo.

Rozwazam rowniez uzywke, takze polecajcie co dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie szukam czegos do 1000 - 1100 pln (£200) - 24" - co mozecie polecic.Glownie granie, ale czasem jaki BR sie obejrzy.

Teraz mam Samsunga 223B i zadowolony nie jestem, do tego cos na niego spadlo i sie porysowal :P

 

Wiem ,ze IPS'a nei kupie pewnie w tej ceni, ale moze cos by sie znalazlo.

Rozwazam rowniez uzywke, takze polecajcie co dobre.

 

DELL U2311H - IPS , 23" , 1920x1080 , ~1100 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpienię się mocno chyba. Wczoraj w nocy podczas wyłączania kompa zauważyłem 2 bady na czarnym tle. Zapomniałem sprawdzić rano, bo może pewne płyny mi zaburzyły wczoraj osąd ale jeżeli one tam naprawdę są to Dell poleci chyba do działu sprzedam zaraz po kolejnej wymianie gwar., więc zainteresowani niech sobie rączki zacierają.

 

Swoją drogą teraz przynajmniej wiem co mi potrzebne, co przeszkadza.

 

Z kalibracją nie lada problem, cieżko go idzie programowo ustawić a spyder II nie da rady więc nawet nie pożyczałem ;-/  Chyba zakupię choćby 23" bez adobergb bo bez kalibracji to tylko wali jaskrawą czerwienią po oczach a korzyści zero :(

 

Z pivotu też nie korzystam tak jak myślałem że będę, ale tego to już chyba we wszystkim z wyższej półki dają, więc mało istotne.

 

Za to wkurza mnie niemiłosiernie mocne podświetlenie po rogach ekranu. IPS nie taki cudowny jak się wydaje, słaba czerń też daje po oczach.

 

 

 

 

 

Zostało na rynku jeszcze coś w 16:10 czy tylko te malutkie 16:9? 

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście sa. Na szczęście tylko na czarnym tle i jako subpixele, jeden na niebiesko drugi na czerwono, po lewej i prawej stronie monitora. Centrum tym razem mam czyste. Na razie zostawię, gwarancja do marca 2013. Może Dell zmieni jeszcze rewizję i trochę je poprawi w fabryce jeszcze, marzenia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...