Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden sklep jak nie musi to ci nie wymieni monitora z bad pixelami.

A czy ci wymienią zależy tylko i wyłącznie od norm określających ilość poszczególnych bad-pixeli na danym obszarze. Oczywiście można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

@Sprawdzenie monitora przed zakupem: nie ma mowy, chyba, że powystawowy. Raz włączony monitor (oprócz testów fabrycznych) jest już używany i nie może być sprzedany jako nowy.

 

kompletna bzdura do tego nie zgodna z polskim prawem ....

 

kazdy przedmiot jaki sie kupuje klient ma prawo wyprubowac, np. tv sprawdzic jak swieci, na kanapie jak sie siedzi ... to samo dotyczy minitorów ....

 

jesli sie cos kupuje w sklepie bez mozliwosci obejrzenia sobie tego, czyli modelowym przykladem jest tu sklep internetowy to ma sie to prawo obejrzec w domu i jak sie nie spodoba to odeslac w wymaganym przez ustawodawstwo terminie bez podawania powodu odeslania towaru ....

 

 

takie jest prawo kazdego konsumenta ...

 

kazdy sprzedawca ma obowiazak (w sklepie stacjonarnym), wlaczyc klientowi sprzet zeby ten sprawdzil czy dziala i jak dziala a jesli nie chce tego zrobic to lamie prawo i jest to doskonale pole do popisu dla PIH :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Twojej opinii SX2461W ma stosunkowo wysoki punkt czerni?

 

Kontrast w okolicach 1000:1, co akurat by się pokrywało, bo czerń gorsza niż na 2231 ( 1400:1 ) ale lepsza od hp lp2475 ( 800:1 ). Monitor wypas, tak równego jeszcze nie widziałem, ale zobaczymy co PA pokaże. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zebrałem żeby uporać z pewną dręczącą mnie rzeczą, ale potrzebuje Waszej pomocy.

 

Mam w tym swoim Dellu PIVOT. Tylko pytanie, czy jest jakiś sposób (może czegoś nie zainstalowałem) na to aby obraz automatycznie obracał się o 90*? Bo zabawa panelem NV przy każdej potrzebie jest na tyle męcząca że przestałem go w ogóle używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój Asus VW266H dotarł do mnie z subpikselem na środku ekranu, więc zmuszony byłem go oddać :(

W zamian kupię coś mniejszego (te 26" to trochę za dużo jak na moje biurko).

I tu pytanie o LCD LED, warto ?

IIyama Prolite E2472HD 24" Widescreen LED Monitor

Iiyama ProLite B2409HDS

 

Z mojego punktu widzenia praktycznie to te same monitory (vesa mnie nie interesuje). Mają b.podobne parametry.

Na plus LED'a to niższe zużycie energii i kontrast. Tylko skoro LED leszy to dlaczego tańszy od "starej" technologii ?

Czy może z tymi LED'ami coś jeszcze nie tak i lepiej się w to nie pchać ?

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma jakies konkretne informacje o HP LA2505wg ?

Rozwazam 24 TNke 1920x1200 na srodkowy monitor (gry+praca z tekstem) i oprocz tego modelu wyszukalem jeszcze Philips 240S1SB , tanszy o jakies 200zl ale brzydszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyświetlacz oczywiście jest innowacyjny jak na stęchły rynek monitorów, ale cena 1400 USD zabija. System audio nie potrzebny. S-video niepotrzebne. Połączenie optyczne (pewnie do systemu audio) tym samym też zbędne. D-Sub ... może będę trochę kontrowersyjny, ale ... czas najwyższy zakopać już to złącze do gleby - czyli też zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W przeciągu najbliższych kilku dni zamierzam kupić panoramę, która będzie służyła głównie do przeglądania sieci, odtwarzania filmów SD (sprzęt nie pociągnie FullHD) oraz jako wyświetlacz dla X360. Byłem już zdecydowany na Samsunga XL2370, jednak miałbym kłopoty z jego podłączeniem (nie posiada gniazda D-Sub). W związku z tym skierowałem oczy na trochę droższy model BX2450. Wiem, że można lepiej, ale jestem ograniczony do asortymentu sklepowego. Pytanie więc jedynie, czy kupno tego monitora nie będzie strzałem w kolano? Nie jestem profesjonalistą, często też nie gram, ale nie chcę kupić złomu w ładnej obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś powiedzieć o Samsungu 2333T? Ciężko o nim znaleźć jakąś recenzję w sieci. Jestem ciekaw jak się ma to takiego Della 2209, cena znacznie niższa.

 

Zapewne na tym PVA będzie wyraźnie lepszy kontrast w porównaniu do IPS. Ciekawi jedynie jak w praktyce wygląda kwestia czasu reakcji pomiędzy tymi modelami i zakres regulacji lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji kontrast dynamiczny wynosi 4000:1 - czy to nie jest pic na wodę jak w przypadku kontrastu dynamicznego?

Mnie najbardziej zastanawiają barwy (chcę się przesiąść z TN-ki) i czy występuje jakieś smużenie przy szybkich ruchach kamery w filmach czy też grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji kontrast dynamiczny wynosi 4000:1 - czy to nie jest pic na wodę jak w przypadku kontrastu dynamicznego?

Nie jest to pic na wodę. Te monitory + reszta na cPVA mają czerń smołę i żaden inny monitor nie ma do nich startu. Nawet S2231 który miałem i byłem zachwycony czernią przegrywa na starcie. Oczywiście, to wszystko widać przy całkowitym braku oświetlenia w pomieszczeniu, już przy małej lampce różnice te się znacząco zmniejszają. Oczywiście zawsze jest jakieś ale ...

 

Mnie najbardziej zastanawiają barwy (chcę się przesiąść z TN-ki) i czy występuje jakieś smużenie przy szybkich ruchach kamery w filmach czy też grach.

 

... i także tutaj tego nie zabrakło. cPVA nie nadają się do grania w szybsze gry. Fpp/fps itp. odpadają, monitor smuży bardzo mocno, nawet najmocniejszy tryb dopalacza nie uratuje sytuacji. Lepsze pod tym względem Eizo Ev2333 nadal lipnie wypada. Dodatkowo od czasu do czasu obraz lubi sobie szarpnąć. Do filmów się nadaje lepiej, ale jak się trafi na określone przejścia kolorów, to pociągnie ładną smugą. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cPVA nie nadają się do grania w szybsze gry. Fpp/fps itp. odpadają, monitor smuży bardzo mocno, nawet najmocniejszy tryb dopalacza nie uratuje sytuacji.

 

Podłączę się pod ten temat.

Planuję zmianę mojego wysłużonego FS P19-2 i zastanawiam się właśnie nad tym Samsungiem, czy smużenie w grach jest podobne to tego FSa, czy większe?

Bo teraz czasem to widzę, ale zupełnie mi nie przeszkadza i jeśli ten Samsung ma podobnie, to bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...