Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie inwestowanie w technologię 120Hz tylko po to aby mieć możliwość uruchomienia 3Dvision od nvidii jest mało opłacalne.

Chodzi mi konkretnie o to że za max kilka miesięcy będzie już dostępny 1 monitor 3D nie wymagający dodatkowych okularów (http://www.eizo.pl/eizo-obraz-3d-bez-okular-lw-i-w-full-hd), oczywiście cena będzie bardzo wysoka- w końcu to EIZO :wink:

Obecnie są już telewizory wykorzystujące technologię polaryzacyjną- czyli teoretycznie tą samą która jest stosowana w kinach (http://www.in4.pl/news_Toshiba_VL863_z_technologią_polaryzacyjną_3D,22842.htm).

Stawiam że max 2 lata a technologia "okularowa" odejdzie do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie inwestowanie w technologię 120Hz tylko po to aby mieć możliwość uruchomienia 3Dvision od nvidii jest mało opłacalne.

 

Nikt nic nie mówi nt. 3D ... tylko nt. rozmycia zwykłego 2D (renderowane 3D do zwykłego 2D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję monitora do zastosowań internet/filmy/gry ot takie moje typy:

LG IPS236V-PN

Dell U2311H

Samsung 2333T

BenQ EW2420

Wszystkie są na matrycach innych niż NT, i wszystkie mają zbliżone parametry, tak że sam już nie wiem :/.

Skłaniam się najbardziej w stronę Della, lub LG, za samsungiem przemawia cena, ale pobiera najwięcej prądu.

Jeśli znacie wady i zalety któregoś z monitorów proszę piszcie, chętnie wysłucham każdej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podtrzymuję tezę że 120 Hz IPS/S-PVA > 120 Hz TN :)

 

Jak zaczną wychodzić w ludzkich cenach monitory 120 Hz IPS/S-PVA to zweryfikujesz swoją tezę i będzie płacz :) EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak uważacie, warto iść w 3D czy lepiej zainwestować w lepszy monitor bez tej nowinki. Komentarze o grach w 3d Nvidi są bardzo pozytywne i muszę przyznać, że mnie to kręci dość mocno. Zastanawiam się nad: Acer GN245HQ

Wygląda na całkiem spoko monitor, natywne wsparcie dla 3d i niezłe parametry. Oczywiście na matrycy TN. Biorąc pod uwagę, że obecnie mam Samsunga SyncMaster 711MP, to różnicę odczuję na pewno. Co o nim uważacie? W każdym razie, jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycję w podobnej lub niższej cenie to jestem otwarty na propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak uważacie, warto iść w 3D czy lepiej zainwestować w lepszy monitor bez tej nowinki. Komentarze o grach w 3d Nvidi są bardzo pozytywne i muszę przyznać, że mnie to kręci dość mocno. Zastanawiam się nad: Acer GN245HQ

Wygląda na całkiem spoko monitor, natywne wsparcie dla 3d i niezłe parametry. Oczywiście na matrycy TN. Biorąc pod uwagę, że obecnie mam Samsunga SyncMaster 711MP, to różnicę odczuję na pewno. Co o nim uważacie? W każdym razie, jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycję w podobnej lub niższej cenie to jestem otwarty na propozycję.

 

Nie warto iść w 3D, ale warto iść w monitor 120 Hz jak ma być do gier, więc ten ACER jest ciekawy (a to że ma 3D to skutek uboczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam proste pytanie co wybrać lepiej z 22 cali do 500zł pod względem jakości obrazu:

 

Samsung BX2231

 

Czy

 

BenQ G2222HDL

 

Oba mogę mieć za równe 500zł.

 

Wiem że Samsung ma 2xHDMI (nie jest mi potrzebne) i że ma 2ms zamiast 5ms (zapewne wogóle nie zauważalne)

 

 

Powtarzam chodzi mi tylko o jakość obrazu - kolory, kontrast itd.

 

Używać go będę do obrabiania zdjęć z lustrzanki...wiem że zaraz mnie zjedziecie że TN do tego się nie nadaje, ale nie ważne:)

 

Więc co da lepszy obrazek??

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies chłopie. Jak za 500 złotych możesz mieć tego Samsunga to go bierz, przy BenQ to żadna okazja.

Tak swoją drogą to oba można mieć poniżej 500 złotych.

 

To czy HDMI nie jest Ci potrzebne zweryfikuje przyszłość.

Na milisekundy bym nie patrzył w tym przypadku (u mnie przy shooterach nic w każdym razie nie smuży, a mój Benek też ma 5ms).

Pozostaje design, a to kwestia czysto subiektywna.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 500 złotych możesz mieć tego Samsunga to go bierz, przy BenQ to żadna okazja.

 

 

Ale piszesz tak ponieważ masz na myśli że Samsung jest bardziej przyszłościowy (2xHDMI) i ogólnie w sklepach jest droższy czy widziałeś jak święcą oba i lepiej wypadł Samsung??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Samsung,ale Benqa sobie odpuść jak chcesz używać do obróbki zdjęć. Jak dla mnie te monitory nie nadają się do takich prac.

 

Obawiam się, że niestety nic na matrycy TN się do tego nie nadaje, a już w szczególności sprzęt za 500zł :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli przymierzam się do kupna drugiego monitora 24". Daję sobie czas do końca roku. :) Chciałbym, żeby parametry miał znacznie lepsze od obecnie posiadanego Della U2410.

Co byście polecili na S-IPS (chyba, że wyszła jakaś lepsza matryca) do 2000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy pewnie "uciułam" do 3000zł. A co sądzisz o Nec 24" 2490WUXi2. Zdaje się, że ma podobne parametry do Della. Może lepszy kontrast?

 

Czuję wewnętrzne "FUJ" do NEC 2490WUXI2 .

 

Do 3 tys. ... a może jakieś 22" np. S2243W? SX2262W jest lepszy (wyrównywacz), ale to już ponad 3 kawałki kosztuje. Z drugiej strony masz 24", więc możesz mieć poważne zahamowania przed takim krokiem (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dobrze mi się pracuje na 24", nie chcę schodzić niżej. ;) Możesz rozwinąć swą myśl odnośnie "FUJ"? :)

 

Wąski gamut i jeśli dobrze pamiętam wąski zakres regulacji jasności, kiepski kontrast (po obniżeniu jasności - wynika to z wąskiego zakresu regulacji lamp), ... i jeszcze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NEC 2490WUXI2 dawniej był raczej dobrze ceniony. teraz, czasy mamy inne, puścili lepszą serie PA stąd jest już 'słabszy' wsród NECów ;)

2. znane wewnętrzne_FUJ_@Kyla : "wąski gamut" nie dla każdego jest minusem.

dla mnie w/w NEC to ostatnie niedobitki "czegoś dobrego"=normalnego gamutu. może po trochu z lenistwa, nie muszę bawić się w profile_wszędzie_wszędzie. a ewentualne korzysci "niuansow" w tonach nie są mi kompletnie potrzebne.

jak widać wiec moje wewnętrzne_fuj jest do szeroko_gamutowych. lecz teraz już pewnie wszystko co dobre "z szerokim" będzie, wiec trudno się mówi, nie zmienię mojego aż padnie;)

 

ale jest i taniej ten NEC:

NEC MultiSync 2490WUXI2 24" IPS - Monitory i projektory / Profesjonalne monitory LCD / Monitory 24' WideScreen - Sklep komputerowy BIT computer - nieprzerwanie od 1991 roku

Monitor LCD Nec 2490WUXi2 - Ceneo.pl

 

ps.1. : "znacznie lepsze" jest strasznie względne.

 

--

ps2.jezu ale dawno tu nie pisalem. wypadłem całkiem z obiegu informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie sprecyzowałem, po części bo nie jestem wyjadaczem technologicznym. Chodziło o to by monitorek był na S-IPS, czas reakcji najlepiej poniżej 8ms (GTG), kontrast i nasycenie barw lepsze od Della U2410. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2490 WUXI2 akurat był od zawsze średnio ceniony, taki nieudany następca wuxi ( bez dwójki ) ;) który to z kolei był bardzo przyzwoitym modelem. To chyba był pierwszy konkretny sprzęt 24" na ips z bajerami. Potem zaczął się wysyp monitorków na ips ( hpki, delle itd. ) no i w końcu eizo wzięło się za to. Aktualna seria PA to jeszcze parę półek wyżej jeśli chodzi o zawodowe wykorzystanie monitora. Niestety Nec ma dziwne pomysły regulacji jasności w swoich monitorach graficznych. Tak samo w poprzedniej serii ( wuxi ), tak samo i w PA jest punkt ( dość wysoki ) do którego następuje regulacja świetlówkami. Poniżej tego punktu, zaczyna ciąć matrycą, co odbija się na kontraście/czerni. Mało kto stosuje takie rozwiązanie. Szkoda, bo monitor przez to traci uniwersalność. Eizo ma normalną regulację, łatwiej taki monitor użyć do rozrywki wieczorem przy lampce.

 

@Sorest, do CAD to ips nie użyjesz. ;) Na pewno nic powyżej 24", zaczynają wychodzić mankamenty kątów ips w czerni bez polaryzatora atw ( którego już nikt nie stosuje ). A seria PA ma świetną emulację do srgb, jak odpaliłem u siebie to w szoku byłem jak ładnie oddaje kolorki. Prawie identycznie jak w ev2333. Malina i orzeszki. :D

 

@Corso, wszystko w przedziale do 3k zł świeci mniej więcej podobnie, a i możliwości regulacji są ograniczone. Kontrast podobny, nowe monitory mają trochę lepszy, ale mowa tutaj o 23" w formacie 16:9, czyli krok w tył. Jak potrzebne wierniejsze oddanie kolorów, to sugerowane wyżej modele. Jeśli nie potrzebne, to w sumie bez większego znaczenia. Nasycenie barw to co masz na myśli? Oczojebność czy poprawność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie pracuję w Cadzie, w 3D oraz czasami w Photoshopie i Illustratorze. W tych ostatnich przydałoby się dobre wyświetlanie RGB oraz odwzorowanie Pantonów.

Z drugiej strony oglądam często wieczorami filmy oraz pogram w gierki. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie pracuję w Cadzie, w 3D oraz czasami w Photoshopie i Illustratorze. W tych ostatnich przydałoby się dobre wyświetlanie RGB oraz odwzorowanie Pantonów.

 

Widzę że barwy z Pantone wystają dosyć mocno poza sRGB (na fotce nazwany "monitor"). Jak chcesz je dobrze wyświetlić, to lepszy byłby model monitora z przestrzenią ~aRGB.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad kupnem albo HP'ka LP2475w albo Dell'a U2410. Od grania i pracy na TN'ce bolą mnie już gały.

 

Monitor, oprócz nałogowego grania, będę wykorzystywał do pracy (ilustracje / animacja).

Nie potrzebuję super precyzyjnego koloru, poruszam się tylko w RGB-ie. Z większości postów wynika, że po skalibrowaniu różnica między Dellem a HP'kiem jest minimalna.

 

Przed sekundą znalazłem test Asus PA246Q. Czy to dobra alternatywa?

 

[edit] Chyba zdecyduję się na U2410. W redcoonie stoi za 1800.

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiedziałem. No nic, dwie stówki różnicy ogromnej nie robią.

 

Głowa mi już pęka od śledzenia testów. W zasadzie albo Dell i HP są na równi albo HP wyprzedza o głowę.

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było pisane, oba sprzęty są mniej więcej równe. Diametralnych różnic nie uświadczysz. Mi HP sprawdza się wyśmienicie. Zanim kupiłem tv do filmów, to namiętnie oglądałem na 2475w i było świetnie. Gierki też super, mimo przebicia dopalacza. IMO, 24" najbardziej optymalny rozmiar. Nie za wielki, ale też nie kurdupel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms83, wiem że bumerang ze mnie i trochę truję pewnie. Narzekam ale jakoś żyję ze swoim Dellem, dogadujemy się w miarę.Ale powiedz, masz może jakąś poradę co zrobić z U2410 jeżeli mam dosyć jego jarzenia na minimalnej jasności? Oślepia mnie wieczorami dosłownie. Kalibracja może tu pomóc (jak wiele może to kosztować?), czy też po prostu go zmienić lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak regulator jasność dotarł do 0 ( a pewnie tak jest ), to zostaje ratowanie się regulatorem kontrast. Normalnie nie powinno się tego ruszać, bo ucina paletę barw, ale to jedyna czasem metoda na poradzenie sobie ze zbyt dużą jasnością. Sam tak na początku robiłem w HP 2475, bo na 0 był dla mnie jeszcze za jasny. Za jakiś czas, wraz z upływem godzin, świetlówki będą świecić coraz słabiej, to wtedy możesz kontrast przywrócić do wartości fabrycznych.

 

Kalibracja nic nie pomoże na jasność, zrobi to samo, czyli utnie paletę barw, kontrast. Tyle że zrobi to z mniejszą ilością ofiar śmiertelnych ( kolorków ). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...