Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

A można prosić o wyjaśnienie czym się różni 6-bitowa matryca od 8-bitowe - tak dla laika :)

Rozumiem, że te wszystkie monitory IPS-y do 1000 zł posiadają 6-bitowe matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o wyjaśnienie czym się różni 6-bitowa matryca od 8-bitowe - tak dla laika :)

 

8 bitów matryca = 8 bitów na każdą składową R G B = 24 bit kolor = 16 777 216 kolorów

 

6 bitów matryca = 6 bitów na każdą składową R G B = 18 bit kolor = 262 144 kolorów ... pozostałe kolory do 16,7 mln. są uzyskiwane przez FRC+dithering

 

Prymitywnie mówiąc FRC+dithering to wyświetlanie na przemian dwóch najbardziej zbliżonych kolorów do docelowego+wyświetlanie najbardziej zbliżonych kolorów do docelowego obok siebie.

 

Np. chcesz uzyskać kolor R126 (zakres 8 bit = 1-256) to mając matrycę 6 bit, wyświetlasz kolory na przemian 31 i 32 (6 bit = 1-64). Problem się pojawia jak widzisz, kiedy chcemy wyświetlić z 64 kolorowej palety kolor wyższy od 31 ale niższy od 32 i tu stosuje się ten FRC+dither.

 

Negatywne skutki stosowania FRC+dither to pewne "mrowienie" niektórych kolorów (coś jak migająca na przemian szachownica pikseli jak patrzysz z bliska - FRC), czy widoczna "kaszka" - dithering (nie jest tak gładki kolor jak przy monitorach z prawdziwym 24 bitowym kolorem {8 bit / kanał})

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem, że chodzi o ilość kolorów, ale nie sądziłem, że różnica jest tak spora. Ale czy przypadkiem 262 tys. kolorów nie jest wystarczającą ilością za przeciętnego zjadacza chleba? Czy jeśli nie zajmuję się fotografią, to zobaczę w ogóle różnicę? 90% przy komputerze spędzam przeglądając internet. A w filmach chyba tak wiele odcieni kolorów się nie używa - czy może się mylę?

Zatem te wszystkie tanie IPS-y z tego co rozumiem mają 6-bitowe matryce. Czyli równie dobrze można wybrać TN-kę... Kąty widzenia nie są dla mnie aż tak istotne. Obawiam się nieco matrycy IPS ze względu na smużenie, które ponoć się zdarza.

Jakie więc korzyści niosą tanie IPS-y w porównaniu do TN poza kątami widzenia?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem, że chodzi o ilość kolorów, ale nie sądziłem, że różnica jest tak spora. Ale czy przypadkiem 262 tys. kolorów nie jest wystarczającą ilością za przeciętnego zjadacza chleba? Czy jeśli nie zajmuję się fotografią, to zobaczę w ogóle różnicę? 90% przy komputerze spędzam przeglądając internet. A w filmach chyba tak wiele odcieni kolorów się nie używa - czy może się mylę?

Jak się nie będziesz za bardzo przyglądał to nie powinieneś tego widzieć ;)

 

Zatem te wszystkie tanie IPS-y z tego co rozumiem mają 6-bitowe matryce. Czyli równie dobrze można wybrać TN-kę... Kąty widzenia nie są dla mnie aż tak istotne. Obawiam się nieco matrycy IPS ze względu na smużenie, które ponoć się zdarza.

Jakie więc korzyści niosą tanie IPS-y w porównaniu do TN poza kątami widzenia?

 

Jeśli chodzi o szybkość reakcji dzisiejszych IPS to jest już bardzo dobrze (widziałem przypadki wolniejszych TN).

 

co do kątów:

Na TN jest tak że obraz na górze ma trochę inny kolor niż na dole z powodu kątów matrycy (głowa jest na wprost monitora w środku ekranu i patrzysz kierując same oczy na górę i dół) - doskonale to widać kiedy na całym ekranie wyświetlisz pomarańczowy kolor (paint, narzędzie wiadro i ctrl+F jeśli dobrze pamiętam by wyświetlić na cały ekran). Nie jest więc tak że kupujesz IPS by móc patrzyć z boku ... Kupujesz IPS/PVA by na wprost było bez tych zmian.

 

co do innych zalet IPS:

IPS fizycznie mają bardziej liniową gammę od TN ... czyli bardziej zbalansowany stosunek świateł do cieni (bardzo prymitywnie to tłumaczę ... w razie czego wpisz w google: gamma LCD , charakterystyka gamma 2.2 , ew. kliknij: MVA.PL • Zobacz wątek - Podstawy wiedzy o kalibracji - Część 2 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie będziesz za bardzo przyglądał to nie powinieneś tego widzieć ;)

No tak, ale rozumiem, że to dotyczy matryc 8-bitowych, tak? Czy może 6-bitowe IPS-y w jakiś sposób lepiej "skalują" kolory niż TN?

 

co do kątów:

Na TN jest tak że obraz na górze ma trochę inny kolor niż na dole z powodu kątów matrycy (głowa jest na wprost monitora w środku ekranu i patrzysz kierując same oczy na górę i dół) - doskonale to widać kiedy na całym ekranie wyświetlisz pomarańczowy kolor (paint, narzędzie wiadro i ctrl+F jeśli dobrze pamiętam by wyświetlić na cały ekran). Nie jest więc tak że kupujesz IPS by móc patrzyć z boku ... Kupujesz IPS/PVA by na wprost było bez tych zmian.

 

Tak, wiedziałem o tym i to właśnie miałem na myśli mówiąc, że nie jest dla mnie aż tak istotne :) Jeśli czas reakcji nie jest przeszkodą, to pozostaje jeszcze ta uciążliwa wada

Przy oglądaniu filmów z czarnymi paskami może to być nieco uciążliwe... Tak przypuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale rozumiem, że to dotyczy matryc 8-bitowych, tak? Czy może 6-bitowe IPS-y w jakiś sposób lepiej "skalują" kolory niż TN?

 

Cały problem z FRC+ditheringiem dotyczy matryc generalnie 6 bit (czyli tańszych IPS i chyba wszystkich TN ... tańszych xVA chyba też - obecnie oszczędzają na wszystkim).

 

Przy matrycach 8 bit ditheringu/frc nie ma (są pewne specyficzne wyjątki, na które się raczej nie natkniesz)

 

pozostaje jeszcze ta uciążliwa wada

Przy oglądaniu filmów z czarnymi paskami może to być nieco uciążliwe... Tak przypuszczam.

 

Świecąca czerń pod kątem/kontrast ... pod tym wzgl. (kontrast/poziom czerni) najlepsze są praktycznie monitory PVA ... ale tak ... kupisz jakiś tani model na cPVA to znowu będziesz niezadowolony ze smużenia (choć był taki jeden na tym forum co nie narzekał) ... z kolei S-PVA są droższe ... a i tak by mieć świetny czas reakcji, bez przebicia overdrive na tym PVA to najbezpieczniej byłoby kupić... EIZO S2233W/S2243W lub wyższy (cena, cena, cena). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD to syf. :wink: Osobiście mnie już drażnią kompromisy po prawie 10 latach pracy na ciekłośmietnikowych panelach.

 

Wybory mniejszego zła. Zrób listę priorytetów od najważniejszego dla Ciebie. Na podstawie tego, wybierze się najlepszy do tych zastosować rodzaj matrycy a potem model.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecąca czerń pod kątem/kontrast ... pod tym wzgl. (kontrast/poziom czerni) najlepsze są praktycznie monitory PVA ... ale tak ... kupisz jakiś tani model na cPVA to znowu będziesz niezadowolony ze smużenia (choć był taki jeden na tym forum co nie narzekał) ... z kolei S-PVA są droższe ... a i tak by mieć świetny czas reakcji, bez przebicia overdrive na tym PVA to najbezpieczniej byłoby kupić... EIZO S2233W/S2243W lub wyższy (cena, cena, cena).

 

Czytałem już o matrycach PVA, ale nie wchodzą w grę właśnie z powodu smużenia. Przy szybkich ruchach kamery w filmie smużenie byłoby widoczne, a oprócz tego gram na sieci w szybkiego FPS-a więc tym bardziej nie mogę sobie pozwolić na coś takiego.

 

LCD to syf. :wink: Osobiście mnie już drażnią kompromisy po prawie 10 latach pracy na ciekłośmietnikowych panelach.

 

Wybory mniejszego zła. Zrób listę priorytetów od najważniejszego dla Ciebie. Na podstawie tego, wybierze się najlepszy do tych zastosować rodzaj matrycy a potem model.

 

Tak sobie właśnie przypomniałem, że jak dwa lata temu przesiadałem się z kineskopu na LCD, to pierwsze co mnie uderzyło to kolory. Aktualnie już się przyzwyczaiłem, ale nie miałbym nic przeciwko żeby znów mieć lepszą paletę barw na monitorze ;) Ale widzę, że jest to niemożliwe bo za ~1000 zł. jak rozumiem nie dostanę monitora z 8-bitową matrycą IPS?

Czyli podsumowując najważniejszy dla mnie jest czas reakcji oraz kolory - czyli to, co każdy zawsze wymienia. Zmieniam monitor tylko ze względu na filmy, więc chciałbym żeby jak najbardziej komfortowo się je oglądało. Takie rzeczy jak pivot czy możliwość zawieszenia monitora na ścianie są mi niepotrzebne.

Czy w "pełnowartościowych" matrycach IPS również występuje zjawisko srebrzenia?

 

P.S. Pobór energii jest dla mnie istotny. Nie musi być bardzo niski (rzędu 20W), ale monitory pobierające 100W czy więcej nie wchodzą w grę. No chyba że obniżenie jasności (do przeglądania neta na przykład) w takim monitorze znacznie obniża pobór energii.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PVA i smużenia ... Siedzę przed Eizo s1931 -> matryca VA i overdrive.

W filmach smużenia nie widzę. W grach czasami delikatne rozmycie przy szybkim ruchu "kamerą", co mi nie przeszkadza.

Wskaźnik myszy na czarnym tle ma "duszka".

Ale to są rzeczy które widzę sporadycznie, natomiast jakość czerni, jakość wyświetlanych kolorów, kontr4ast oraz jakość podświetlenia i regulacja podświetlenia jest to coś na co patrzy się non stop / odczuwa się non stop / siedząc przed monitorem.

 

Nie namawiam na PVA, bo dobre są drogie.

Trzeba wybrać kompromis i tyle.

 

@Kyle

Foris -> właśnie na MVA pl napisali, że ten starszy, czyli na PVA ma 6-bit z 10 bit lut.

MVA.PL • Zobacz wątek - EIZO Foris FS2331

Ale skąd oni to wzięli to nie wiem. Z drugiej strony różnica w cenie wyraźnie wskazuje, że coś jest nie tak z Forisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 monitory na pva i jakos na smuzenie nie narzekałem (fakt była to zawsze wyższa pólka 19" of fujitsu, 22" od lenovo i ostantni benq fp241w jak pamietam nowy około 3k kosztował)j nalepsza czerń miał o dziwo pierwszy fujitsu (notabene model z przed kilku laty), jesli chodzi o ips ktorego teraz posiadam, podswietlanie mimo ledów odrobinę gorsze od wyzej wspomianych monitorów (tu stary fuji znowu wymiata było tam po prostu idealne) czerń gorsza od pva a do tego fioletowa patrzac pod katem, input laga nie odczuwam w ogóle, czas reakcji matrycy bardzo dobry (smuzenia w normalnym uzytkowaniu nie ma) zuzycie pradu około 25-30w mniejsze jak na benq (ale tam podswietlanie było tradycyjne katodami), jak szukasz monitora do gier filmów to smiało bierze lg z mojego siga , ale generalnie jak ktos wspomnial to kazda matryca ma ograniczenia i najlepszym rozwiazanie byłoby wprowadzenie na rynek tanich i trawłych ekranow oled (jakby sie cos takiego pojawiło na rynku w granicach 3k i 24" to biore od reki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już o matrycach PVA, ale nie wchodzą w grę właśnie z powodu smużenia. Przy szybkich ruchach kamery w filmie smużenie byłoby widoczne, a oprócz tego gram na sieci w szybkiego FPS-a więc tym bardziej nie mogę sobie pozwolić na coś takiego.

 

PVA typu S-PVA są dosyć szybkie ... mułami są cPVA.

 

Czy w "pełnowartościowych" matrycach IPS również występuje zjawisko srebrzenia?

 

Z tego co mi wiadomo to tak. IPS z polaryzatorem A+TW już się nie produkuje (tam tego nie widziałem). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitor z wyższej półki szkoda mi kasy... Na S-PVA znalazłem na allegro NEC P221W, który mieści się jeszcze w budżecie, który chcę przeznaczyć na monitor, ale niestety występuje smużenie w tym modelu. A na takie drobiazgi jak cień wskaźnika niestety jestem uczulony :) A poza tym ten monitor to 16:10, a szukam Full HD.

Czy do 1500 zł znajdę coś z szybką i 8-bitową matrycą IPS 1920:1080? Bo jeśli nie, to raczej skończę na zastanawianiu się pomiędzy Dellem U2311H a LG E2370V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne wątpliwości

a spośród tanich IPS to chyba trzeba wybierać z najlepszą regulacją podświetlenia, chyba że Eizo Foris. Zmieścisz się w 1500 i masz 23" z 1920x1080. I prawdopodobnie jakościowo pobije wszystkie z podobnej półki ......

 

 

P.S.

EIZO FORIS FS2332 Home Entertainment Monitor Flash Introduction

http://www.tweaktown.com/pressrelease/5744/eizo_makes_home_entertainment_more_fun_with_foris_fs2332_full_hd_monitor/index.html

Flickr: wackey5500's Photostream

 

Co ciekawe na stronie Eizo napisali:

10-Bit Gamma Correction

 

This technology ensures smooth, accurate color tones by converting the 8-bit PC data to 10-bit, assigning the ideal gamma values, then returning the data to 8-bit format for display.

Albo jednak ma 8 bitów na wyświetlaczu, albo marketingowo nie piszą 6bit z frc ....

 

i jeszcze to:

Display Colors 16.77 million from a palette of 1.06 billion

Chociaż z drugiej strony ... Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti z drugiej strony lg e2370v ma za 850zł z wysyłką, regulacja poswietlania bardzo dobra nic nie trzeba ryć przy kontraście (wiadomo ze jak to sie ruszy to paleta barw idzie sie kochac) aby mozna było spokojnie grac czy przegladać internet w całkowitych ciemnosciach, jeden z mniej oczojebnych monitorów jakie widziałem dodatkowo masz gware na pixele a w eizo nie jestem pewien matryca i tak ta sama bo z tego co sie orientuje to lg robi ips a szajsung pva (i jego odmiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do LG nic nie mam, crt dłuuuugo używałem i był świetny.

Ale bolączką tańszych monitorów jest m.in. zakres regulacji podświetlenia. Jeśli jest szeroki to ok .... Ogólnie ten lg e2370v jest na forach, z tego co widzę, dość polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Eizo wygląda ciekawie, ale z tego co udało mi się wyczytać również występuje w nim smużenie, no a matrycę ma 6-bit.

 

LG e2370v jest lepszy od wyżej wymienionego Della? Czy to nie przypadkiem taka sama matryca? Czy ten LG piszczy jak się zjeżdża z jasnością w dół? W moim obecnym LG tak jest i jest to nieco irytujące w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dellem nie miałem do czynienia, ale nic nie piszczy (bo w sumie nie ma co, najczęściej piszczał zasilacz od świetlówek) sam jade w nocy na najniższym podświetlaniu i jest bardzo ok, polecam z czystym sumieniem ale najlepiej jakbyś zobaczył sam na żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w "pełnowartościowych" matrycach IPS również występuje zjawisko srebrzenia?

 

Tak, jest to "wrodzona" wada matryc H-IPS, P-IPS, e-IPS. Stare IPSy fioletowiały pod kątem, co było mniej widoczne niż srebrzenie.

 

Na monitor z wyższej półki szkoda mi kasy... Na S-PVA znalazłem na allegro NEC P221W, który mieści się jeszcze w budżecie, który chcę przeznaczyć na monitor, ale niestety występuje smużenie w tym modelu. A na takie drobiazgi jak cień wskaźnika niestety jestem uczulony :) A poza tym ten monitor to 16:10, a szukam Full HD.

 

W ogóle te badziewia nie kupuj. Na początku produkcji były bardzo kulawe, nierówności spore. Później było trochę lepiej, ale teraz jest tragicznie jak nigdy. Szkoda czasu i pieniędzy na ewentualne odsyłanie.

 

16:10 to też "full hd". W ogóle nie wiem, po co ciachany 16:9 wolą ludzie. Przy 90% filmach i tak będziesz miał czarne paski, bo rzadko który ma faktycznie format 16:9. Do netu, gier, to mniej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te badziewia nie kupuj. Na początku produkcji były bardzo kulawe, nierówności spore. Później było trochę lepiej, ale teraz jest tragicznie jak nigdy. Szkoda czasu i pieniędzy na ewentualne odsyłanie.

 

... a już myślałem, że po tej poprawie, już tak w miarę dobrze zostało ... a tu piszesz że nastąpił regres ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, od kilku miesięcy znowu pojawiły się lamenty na forum canona/nikona. Model niezły, z potencjałem ale zmarnowany. :(

 

Jakby popatrzeć, to brakuje dobrych monitorów na PVA. cPVA jest fajne, ale sporo za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym modelu z cPVA czy nowym na IPS ?

 

Mea culpa, rzeczywiście czytałem o FS2331, nie zauważyłem, że są wersje z różnymi matrycami :) O FS2332 niestety zbyt wiele opinii nie ma, bo dopiero co się pojawił w sprzedaży.

A czy podświetlenie LED go nie przekreśla? Nie raz spotkałem się (m.in. na tym forum) z opiniami, że LED daje gorsze odwzorowanie barw. No i czy te 250cd jest na pewno wystarczające? Mój obecny monitor ma 300cd i cały czas mam jasność na maksa a jakoś nie bije po oczach, mało tego w ciągu dnia to ledwo co na nim widać przy nie zasłoniętym oknie...

 

A co do Della U2311H vs LG E2370V, to bardziej bym się skłaniał ku Dellowi, bo LG ma tragiczną podstawkę. Ktoś niezbyt rozgarnięty projektował ten monitor - matowa obudowa + błyszcząca stopka...

 

16:10 to też "full hd". W ogóle nie wiem, po co ciachany 16:9 wolą ludzie. Przy 90% filmach i tak będziesz miał czarne paski, bo rzadko który ma faktycznie format 16:9. Do netu, gier, to mniej powierzchni.

 

Też wolałbym 16:10, ale tak jak pisałem zmieniam monitor ze względu na filmy. Na 16:9 paski zawsze będą mniejsze niż na 16:10. Ja i tak zawsze kadruję obraz w odtwarzaczu, żeby zrobić paski jeszcze mniejsze, ale wiadomo że odbywa się to kosztem obrazu, który "obcina" po bokach. Na monitorze 16:10 więcej trzeba obciąć niż na 16:9.

Poza tym 16:9 jest lepsze żeby umieścić dwa okna na ekranie obok siebie.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podświetlenie LED go nie przekreśla? Nie raz spotkałem się (m.in. na tym forum) z opiniami, że LED daje gorsze odwzorowanie barw.

 

Jak monitor jest skopany to każde podświetlenie będzie dawało kiepski obraz ;) (LED jako takie nie jest powodem dawania gorszego obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym 16:10, ale tak jak pisałem zmieniam monitor ze względu na filmy. Na 16:9 paski zawsze będą mniejsze niż na 16:10. Ja i tak zawsze kadruję obraz w odtwarzaczu, żeby zrobić paski jeszcze mniejsze, ale wiadomo że odbywa się to kosztem obrazu, który "obcina" po bokach. Na monitorze 16:10 więcej trzeba obciąć niż na 16:9.

Poza tym 16:9 jest lepsze żeby umieścić dwa okna na ekranie obok siebie.

 

Ok, kwestię skalowania video żeby pozbyć się pasków rozumiem i faktycznie wtedy 16:9 lepiej, bo mniejsze straty na bokach obrazu. Ale jak 16:9 sprawdza się lepiej przy 2 oknach obok siebie, to nie wiem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kwestię skalowania video żeby pozbyć się pasków rozumiem i faktycznie wtedy 16:9 lepiej, bo mniejsze straty na bokach obrazu. Ale jak 16:9 sprawdza się lepiej przy 2 oknach obok siebie, to nie wiem. :wink:

 

Szery ekran = szersze okna :) Na moim obecnym monitorze zdarza mi się czasem robić dwa okna obok siebie (przeglądarka + film) i obydwa okna są wtedy zbyt wąskie. Myślę, że na 23" 16:9 będzie to wyglądać znacznie lepiej.

 

Czy wiadomo kiedy ten Eizo będzie dostępny w sprzedaży? I czy Eizo tak jak Dell wymienia monitor w przypadku jednego martwego pixela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:9 i 16:10 mają 1920 na szerokości ( mowa o 23", 24" ) więc nie ma szerzej. Złudzenie wynikające z mniejszej wysokości. Żeby być jeszcze bardziej upierdliwym, to 23" ( 16:9 ) ma piksel 0.265mm a 24" ( 16:10 ) ma piksel 0.270mm co daje około 1 cm mniejszą fizyczną szerokość ekranu 23". :D

 

Eizo nie wymienia przy 1 pikselu bo ma normalną gwarancję, ale ponoć można się dogadać. Na ile to jest możliwe, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:9 i 16:10 mają 1920 na szerokości ( mowa o 23", 24" ) więc nie ma szerzej. Złudzenie wynikające z mniejszej wysokości. Żeby być jeszcze bardziej upierdliwym, to 23" ( 16:9 ) ma piksel 0.265mm a 24" ( 16:10 ) ma piksel 0.270mm co daje około 1 cm mniejszą fizyczną szerokość ekranu 23". :D

 

Eizo nie wymienia przy 1 pikselu bo ma normalną gwarancję, ale ponoć można się dogadać. Na ile to jest możliwe, to nie wiem.

 

Miałem na myśli 22" 1650x1050 vs 23" 1920:1080 :) 24" nawet nie brałem pod uwagę... Już 23" to dla mnie duży, ale mniejszego (tj 21,5") w proporcjach 16:9 raczej nie ma sensu brać.

Chyba zostanę przy Dellu, bo Eizo nie wiadomo kiedy będzie, a chciałbym jak najszybciej zrobić zakup. Przynajmniej trochę kasy oszczędzę :) Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...