Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżając troszkę temat, czy taki Eizo S2243W-BK będzie lepszy od Neca?

Zastosowanie czysto domowe, internet, filmy, gry raczej przeglądarkowe

Edytowane przez Seba52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gry nie wchodzą w grę, bardziej proponuję EV2336W lub trochę grosza więcej i normalna 24-ka EV2436W. EV od FS ma o niebo lepszą podstawę, regulacje, ładniejsza, delikatniesza stylistyka.

A jest jakas roznica miedzy tym EV2336W, a EV2336WFS. Czy ta koncowka oznacza tylko Flex Scan. Pytam bo WFS jest w media za 1399zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania z poprzedniej strony odnośnie FS2331:

1. Przed zakupem FS2331 nie widziałem na żywo ani tego, ani FS2333 - w marketach stoją masówki na TN i IPS.

2. Odpaliłem Quake3 i podczas gry żadnego przeszkadzającego smużenia nie widziałem.

3. Kwestii zależności buczenia zasilacza od jasności ekranu jeszcze nie sprawdzałem, bo zwykle zapomnę, a jak już pamiętam, to nie mam czasu/możliwości. Obiecuję sprawdzić jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przed chwilą przeprowadziłem test i byłem w szoku.

 

1. Miałem 30% jasności i było mocne buczenie. Wraz ze wzrostem jasności, buczenie zmienia barwę, a w okolicach 95-96% staje się niesłyszalne. Wtedy już słychać tylko gdy się człowiek nachyli do monitora z uchem.

 

2. Jeśli chodzi o smużenie, to typowego smużenia znanego z bardzo starych LCD nie ma, ale np podczas szybkich akcji w Q3A na planszy DM17 rzeczywiście widać, że gdy obracam się szybko, to elementy planszy przez ułamek sekundy "zostają", Nie jest to jednak uciążliwe na tyle, by przeszkadzało w rozgrywce.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę z faktu, że gdyby tło było jasne (bardziej kontrastowe - ta sama plansza zawieszona w chmurach) w stosunku do elementów po których się biega/skacze, to ciemne ślady na jasnym tle mogą być denerwujące w zależności od stopnia pedantyczności w skrajnie kontrastowych lokacjach prowadzą do frustracji i wyłączenia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Game wygląda niezbyt ciekawie, może by się nadawał do gry z drugiego końca pokoju, ale na pewno nie do grania bezpośrednio przed monitorem... Na FS2331 przepracowałem ponad 3000 godzin i dobrze znam jego wady oraz zalety ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć mocno jaskrawość i pracować. Jeśli ma służyć do czegokolwiek gdzie jest potrzebny profil i tak nic się na oko nie ustawi, więc nie ma sensu. Jeśli do innych zadań, tak jak jest fabrycznie jest dobrze.

 

Dla uparciuchów, profile fabryczne są tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=170

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym monitorze nie ma możliwości zmiany "intensywności" koloru, czyli jak rozumiem nasycenia (saturacji). Oprogramowanie do kalibracji obcięło jasność kanałów, czyli dokłanie do samo co można zrobić w menu monitora i to z mniejszymi skutkami ubocznymi niż rżnięcie palety na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy na tym forum. To jest mój pierwszy post Dołączona grafika. Jest przede mną zakup nowego monitora do komputera. Za bardzo się na monitorach nie znam (przeczytałem jakiś artykuł i co nieco jednak wiem :D). Monitor będzie mi służył do przeglądania internetu/gier/filmów. Chętnie przyjmę wbudowany tuner TV ;). Mój budżet to około 700zł, jeśli jest coś naprawdę wartego dopłacenia, to mogę dopłacić :D. Proszę was o doradzenie mi Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie LG W2252TQ, czyli stary, przeciętny LG na zwykłej TN Dołączona grafika

Chciałbym sobie kupić coś nowego max 1000zł w rozmiarze 24".

Czego wymagam - lepszych kątów widzenia, ładniejszych, żywych kolorów (ale nie sztucznych).

Nie gram w gry, filmów nie oglądam pełnometrażowych (tylko youtube itp.), więc czas reakcji nie jest jakiś bardzo ważny, ale niech też monitor nie smuży jak szalony przy każdej okazji.

Głównie Internet, zdjęcia, "praca biurowa".

Ogólnie nie mam wygórowanych wymagań w stylu idealne odwzorowanie kolorów (tylko też bez przesady w drugą stronę). Chcę po prostu ładniejszy obraz.

Co moglibyście polecić? Czy kogoś takiego jak ja zadowoli byle monitor na IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN-ki od LG mają katastrofalny obraz, więc wszystko będzie lepsze. Tanie i dobre 24" to NEC EA244WMi. Później EIZO EV2436W. Jeśli ma być mniej, trzeba okroić monitor do 23" ale i tak okolice 1 tys są trudne. Propozycja: EIZO FS2331.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Dellu U2412M? Tańszy od powyższych, dodatkowo 16:10, skutkiem czego większa rozdzielczość.

 

edit: Zamówiłem FS2331, miałem kiedyś CRT tej firmy, coś pięknego :) Zobaczymy, co to mi doradziłeś :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam go od wczoraj. EIZO FS2331. Specjalnie nic nie robiłem, ustawiłem tylko pod siebie kontrast/jaskrawość, wyłączyłem ulepszacze, 6500* wybrałem.

Co mogę powiedzieć.

1. Biel jest biała, na LG była żółtawa i w żaden sposób nie dało się tego poprawić.

2. Znacznie lepsze przejścia między kolorami. Na LG dwa podobne kolory wyglądały tak samo, tutaj można z łatwością odróżnić odcień. Zapewne sprawa elektroniki?

3. Ogólnie ładniejszy obraz.

4. Nie wiem jak to opisać, ale są zdjęcia, gdzie najciemniejsze szczegóły - nie widziałem ich po prostu, na tym monitorze okazuje się, że widać tam detale. Tak jakby monitor lepiej sobie radził z rozpiętością od najciemniejszych elementów do najjaśniejszych.

 

Ogólnie jestem zadowolony, warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam go od wczoraj. EIZO FS2331. Specjalnie nic nie robiłem, ustawiłem tylko pod siebie kontrast/jaskrawość,

 

Kontrast zostaw na natywnym, bo jak dasz mniej niż natywny, to będziesz miał niepotrzebnie gorszy kontrast, a jak dasz za dużo, to będą zlane najjaśniejsze odcienie. Jedynie jasnością tak wyreguluj by było wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No źle napisałem. Zostawiłem oczywiście na ustawieniu fabrycznym kontrast.

 

Tak czy siak wszystkim polecam zakup porządnego monitora, muszę z ciekawości porównać kiedyś do jakiegoś LG na IPS, ale myślę, że mój następny monitor, to również będzie EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vaderio

No źle napisałem. Zostawiłem oczywiście na ustawieniu fabrycznym kontrast.

 

Tak czy siak wszystkim polecam zakup porządnego monitora, muszę z ciekawości porównać kiedyś do jakiegoś LG na IPS, ale myślę, że mój następny monitor, to również będzie EIZO.

 

przetestuj koniecznie a się zakochasz moim zdaniem LG robi najlepsze monitoro do grania w szczególności jak ktoś gra dużo i długo, miałem w swoich ręchac róże monitory ( EIZO też )  i przy LG jestem w stanie wysiedzieć najdłużej , mają płyne wyświetlanie tego co się dzieje na ekranie i bardo realistyczne barwy nie walą tęczą po oczach tak że się patrzeć nie da .. kolory są żywe i ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję dobrego moniora 24 cale do 700 zł. W temacie jestem zielony, co polecicie? 

z góry dzięki

 

Ja, dla siebie, kupiłbym coś na IPS. Do 700 zł da się kupić max 23" na tej matrycy. 24" to już ~1000zł. Raz mi ktoś zarzucił, że nie napisałem że IPS nie jest doskonała - więc piszę: IPS nie jest doskonała, ale moim zdaniem znacznie lepsza od TN. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, dla siebie, kupiłbym coś na IPS. Do 700 zł da się kupić max 23" na tej matrycy. 24" to już ~1000zł. Raz mi ktoś zarzucił, że nie napisałem że IPS nie jest doskonała - więc piszę: IPS nie jest doskonała, ale moim zdaniem znacznie lepsza od TN. Dołączona grafika

wielkie dzieki Dołączona grafika

http://allegro.pl/lg-ips234v-pn-serii-ips4-gwarancja-do-2018r-i3491372013.html

co sądzicie o tym?

Edytowane przez phatee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...