Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

NIE istnieje taki monitor w tej cenie na nie-TN

I ten va nie nadaje się do grania...

Znaczy...nadaje sie, podobnie jak mój dell 2412m...

A zresztą... to tylko monitor, kupujący z tego co widzę smużenia nie widzą, więc pewnie go nie ma...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE istnieje taki monitor w tej cenie na nie-TN

I ten va nie nadaje się do grania...

Znaczy...nadaje sie, podobnie jak mój dell 2412m...

A zresztą... to tylko monitor, kupujący z tego co widzę smużenia nie widzą, więc pewnie go nie ma...

NIE istnieje taki monitor w tej cenie na nie-TN

I ten va nie nadaje się do grania...

Znaczy...nadaje sie, podobnie jak mój dell 2412m...

A zresztą... to tylko monitor, kupujący z tego co widzę smużenia nie widzą, więc pewnie go nie ma...

 

 

no właśnie wiem, że to matryca VA a ona nie nadaje się do grania, ale przymierzam się do zakupu tego monitora od jakiegoś czasu. Szukam opinii, nie tylko na ceneo, pytam posiadaczy na forach i wszyscy sobie chwalą i nikt nie miał problemów ze smużeniem Dołączona grafika inną opcją jest chyba tylko Eizo na ips 120hz za ponad 1200zł.. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest, jak kupiłem della, wydając na niego kafla, to też smużenia nie widziałem...bo kto widzi smużenie w swym nowym nabytku, kolorki były piękne, te srebrzenie też za bardzo sie nie rzucało w oczy( w koncu ile sie gra w nocy w gre gdzie akcja dzieje się w nocy!...do czasu...).

Jak z powiedzeniem o sraniu we własne gniazdo, powinno być podobne o kupnie czegoś i próbie nie chwalenia swego wyboru...

Z perspektywy czasu, to największy ból jaki mnie trapi to - porysowanie nowego, 5 dniowego 19" crt firmy nec na ekranie w dolnej/srodkowej cześci jego własnym wtykiem prądowym(czyli po prostu bolcem...), potem starcie mu warstwy odblaskowej zbyt twardym papierem(kichneło się to cza było umyć)  a na końcu pozbycie się go w 2007r dla najszybszego LCD dostępnego wtedy na rynku, dla iiyamy 22 cale z rozdziałką 1680x1050, który też cholera nie smużył, ale grając na nim magicznie skill spadł mi o połowe w każdym FPS jakiego miałem przyjemność/nieprzyjemność "używać".

2ms reakcji gtg, 0 input lag. Marzenie...

[gluteus maximus] nie marzenie

Nawet głupi single player w dowolnej produkcji to juz nie było to, ciężej było dostrzec przeciwnika(i nie, nie chodzi o kontrast i kolory...)....

I tak jak wtedy nie widziałem smużenia, monitor bajka, tak i dell jest bajka...

Tyle że della to może zostawie do oglądania filmów/tv, do kompa żony, a sobie jednak sprawie tego Eizo, co z tego że ma problemy z kolorem, że będzie mniej pikseli o oczko, ale...bedzie jak CRT/plazma.

A kupie bo już mi żona powiedziała bym kupił to bedzie miała spokój, bo ciągle strony o monitorach przeglądam, testy itp Dołączona grafika

 

Mała edytka, z zakupem sie wstrzymam do czasu premiery/przetestowania nowego Benq z wbudowanym strobem jak w eizo 2412. Do świąt powinnien być przemielony na większości portali wtedy się zobaczy. Czy 27" i (prawdopodobnie) TN, czy 24 i w miarę dobra VA.(z kontrastem 4000-5000!!!)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że rozmawiamy o tym samym EIZO FS2333? on ma 120hz? nie mogę znaleźć info w żadnym sklepie.. dużo też czytam o monitorach i przekonują mnie te opinie o monitorach 120hz.. tylko głupio kupować coś za 1300zł bez sprawdzenia w "realu" takiego monitora :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mogę się przekonać do matrycy TN z powodu większej płynności ale najbardziej przystępnym monitorem 120Hz jest chyab BenQ XL2411T, zgadza się? tylko to wciąż ponad 1100 zł :/ 

 

edit. czy ten monitor:http://proline.pl/?p=IIY+PLE2482HSD-GB1

 

mając

 

 

Synchronizacja pozioma 80 KHz Synchronizacja pionowa 75 Hz

jest w stanie wyświetlić grę w granicach 75fps'ów?

 

podobno benQ gw2460hm też ma taką częstotliwość ale znów nie mogę tego potwierdzić nawet na stronie producenta.. 

Edytowane przez doominiqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem BenQ gw2460hm, dokładnie ten:

http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-gw2460hm-flicker-free-kabel-hdmi-2492-887874.html

 

spotkałem same pozytywne opinie na jego temat. Co więcej ma technologię Flicker-free i kabel w zestawie :D planuje odebrać go w środę i sam się przekonać czy to co o nim mówią to prawda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradźcie proszę czy monitor HP 23xi http://hp.strefamarek.allegro.pl/monitor-hp-23-led-23xi.html Jest warty zakupu? Z wyglądu bardzo ładny monitor ale czas reakcji rzędu 7ms na tle konkurencji trochę słabo wypada.

Zastosowanie: Internet, BF4, amatorska obróbka video z naciskiem na słowo amatorska ;)

Wymagania: FullHD (16:9), HDMI mile widziane, oczywiście jakość obrazu jak i sam wygląd też nie są bez znaczenia.

Obecnie zmuszony jestem do działania na TV LED Samsunga 32" i o ile do gier jest ok to do pracy/internetu gdy raczej siedzę w odległości ~70cm wypala mi oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was! Potrzebuję pomocy w wyborze nowego monitora. Obecny (LG Flatron W1942S, proporcje 16:10) już jest trochę mało wygodny, ze względu na małe rozmiary i chciałbym coś większego. Celuję w rozmiar 23 bądź 24 cale. Do czego będzie używany? W 90% do grania w Battlefield 4 i inne gry fps jeśli się trafią. Od czasu do czasu jakiś film i przeglądanie internetu.

 

Oto modele, które wybrałem:

 

http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2312hm-23-ips-fhd-4xusb-90-rot-displayport-dvi-d-3yppg-414946/

 

http://www.morele.net/monitor-led-benq-gw2460hm-9h-l9glb-qbe-531637/

 

http://www.morele.net/monitor-led-lg-24ea53vq-24ea53vq-p-23-8-led-fhd-5ms-5mln-1-dvi-hdmi-ah-ips-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-557352/

 

Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi monitorami to prosiłbym o opinie. Znalazłem test tego Dell'a na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=UbSpyb0rjXE

 

Ogólnie chciałbym wydać na monitor maks. 800 zł. Najlepiej w morele.net bo tam mam odbiór osobisty. Jeśli to ma jakieś znaczenie przy wyborze monitora, to przy komputerze zawsze siedzę przy zapalonym świetle (lampka na biurku albo światło pod sufitem). Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mój brat zastanawia się nad monitorem do gier, z tego co polecacie 2 byłyby warte uwagi:

 

1. EIZO Foris FS 2333

2. iiyama ProLite X2485WS-B1

 

EDIT, widzę jeszcze 3-ci:

 

3. BenQ BL2411PT

 

85% granie w gry , 15% oglądanie filmów

Chodzi mi przede wszystkim o brak smużenia, niezłe odwzorowanie kolorów.

Który wybrać ?? Ewentualnie jaka alternatywa ??

 

I pytanie jeszcze jak jakość tych monitorów ma się do jakości mojego Philipsa 240PW9ES ?? Są lepsze ,czy gorsze w aspekcie smużenia , odwzorowania kolorów i kątów widzenia ??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanie odnośnie dwóch monitorów Benq. W polecanych zestawach na styczeń zaproponowaliście w pozycji 24" Benq BL2411PT. Dlaczego zamiast niego nie podaliście modelu XL2411T? Pytam bo jestem laikiem w tym temacie, a czytałem, że do grania (szczególnie w FPS) lepsza w tej cenie będzie matryca TN + 16:9 (XL2411T), w przeciwieństwie do IPS + 16:10 (BL2411PT). Jeśli jestem w błędzie to proszę wytłumaczcie mi dlaczego, bo chciałbym kupić jakiś monitor 24" do grania w FPS. Który dla mnie będzie lepszy z tych dwóch które wymieniłem?
Wyczytałem również, że monitory te mają funkcję 3D - co to oznacza w praktyce? Jeśli kupię jakiś film w 3D to mogę go oglądać bez dodatkowych okularów czy innych urządzeń?

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:10 jest lepszy, ponieważ masz większą przestrzeń roboczą (choćby do przeglądania www), w dodatku starsze gry lepiej się skalują z 4:3 na 16:10, niż na 9. No i płacić 1100zł za 24" TN to chyba trzeba być masochistą.

 

Co do funkcji 3D, to oznacza, że są w stanie wyświetlić obraz pod okulary 3D. Tak więc i tak będziesz potrzebował założyć coś na nos.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:10 jest lepszy, ponieważ masz większą przestrzeń roboczą (choćby do przeglądania www), w dodatku starsze gry lepiej się skalują z 4:3 na 16:10, niż na 9. No i płacić 1100zł za 24" TN to chyba trzeba być masochistą.

 

Co do funkcji 3D, to oznacza, że są w stanie wyświetlić obraz pod okulary 3D. Tak więc i tak będziesz potrzebował założyć coś na nos.

 

Dzięki za odpowiedź. Z tym masochizmem chodzi Ci o słabsze kolory w TN i mniejsze kąty widzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich uzytkowników forum jako nowy członek (hehe) społeczności. Mam pytanie do Was. Kupiłem monitor jak z tematu i pojawił sie problem. Może za dużo oczekiwałem ale- zastąpiłem nim stary LG 2042s. I okazało się że nowy lg z jakością hd ma dużo gorsze kolory- rozmyte, jakby za mgłą. I nie jest to problem ostrości. monitor podłączony do karty GTX 760 kablem HDMI-DVI-D. Czy jest to problem jakości monitora czy może połączeń. Kabel średniej jakości- 50pln. Czy można to jakoś rozwiązać? Prosze o odpowiedź, bo chyba jeszcze przez 2 dni mogę go oddać do sklepu i wymienić na mniejszy LG 22EA63V-P. Czy takie zamieszanie warte jest zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...