Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś go wyregulować (jasność, kontrast, ustawienia koloru itp.) czy mówisz o obrazie fabrycznym?

I fabtyczny, i jakieś niby dedykowane ustawienia, np. do zdjęc itp. Kolory się zmieniają, jasność, kontrast ale i tak wszstko jakby za mgłą. I mam tak na 2 monitorach w tej samej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich uzytkowników forum jako nowy członek (hehe) społeczności. Mam pytanie do Was. Kupiłem monitor jak z tematu i pojawił sie problem. Może za dużo oczekiwałem ale- zastąpiłem nim stary LG 2042s. I okazało się że nowy lg z jakością hd ma dużo gorsze kolory- rozmyte, jakby za mgłą. I nie jest to problem ostrości. monitor podłączony do karty GTX 760 kablem HDMI-DVI-D. Czy jest to problem jakości monitora czy może połączeń. Kabel średniej jakości- 50pln. Czy można to jakoś rozwiązać? Prosze o odpowiedź, bo chyba jeszcze przez 2 dni mogę go oddać do sklepu i wymienić na mniejszy LG 22EA63V-P. Czy takie zamieszanie warte jest zachodu?

Winne są sterowniki od nvidii , przełącz kolory na YcbCr444 w control panelu i problem zniknie. Niestety w nv pracują idioci i nie potrafią poprawić tak prostego problemu , przy rgb ograniczony jest dynamic range do 16-235 co powoduje , że obraz wygląda jak za mgłą ze względu na ograniczenie w dużym stopniu konstrastu i mocne pogorszenie czerni. Owy problem występuje tylko z monitorami podpiętymi przez hdmi. Jak zmienisz na kabel dvi-dvi to problem też zniknie.

 

Dlatego używam swoich sterów bez tego błędu :biggrin:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni BENQ GL2460hm Flicker free od GW2460hm ? Na oko nie widze roznicy chyba, ze cos przeoczylem. 

Waham sie tez czy wybrac BENQ czy moze Asusa VX239h, AOC 2369vm. Ktory z nich najlepszy pod wzgledem kolorow, srebrzenia i input laga ?

 

EDIT:

Juz widze ze GL od GW rozni sie kontrastem dynamicznym. Czyms jeszcze ? Bo roznica w cenie to ponad 100zl. ohh TN tak wiec odpada :/

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory - AOC,

 

Srebrzenie - ciężko powiedzieć - nie widziałem żadnego sensowengo testu benq, ale chyba wszystkie te tanie IPS srebrzą podobnie. (czyli mocno)

asus - 150zł droższy :) nie ma DP

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadl mi w oko jeszcze DELL U2414H / P2414H

Wedlug TFT Central oba wypadaja podobnie, z lekka przewaga pierwszego w fabrycznych nastawach. Z tym, ze troche drogo bo ponad 950pln za to zeby miec 2xHDMI. Ten drugi nie ma HDMI, a w przyszlosci myslalem zeby BD Playera podlaczyc do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównać te sztuki obu monitorów, które recenzowano na tftcentral, to u2414 wypada znacznie lepiej. Więcej przyłączy, cieńsza ramka (dobre do pracy na kilku monitorach), znacznie lepsze spasowanie obudowy (brak backlight leakingu) i znacznie niżej schodzi z jasnością (poniżej 40cd/m2, podczas gdy p2414 ma >50cd, a to już dużo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezki wybor ;) Mialem brac cos do max. 700 zl, a tu ten DELL sie pojawil. Znowu jak juz tyle dokladam to moze warto dolozyc do EIZO foris 2333 ? :D Tak w kolko mozna :)

 

Podejrzewam, ze DELL jednak i tak bedzie lepszy os Asusa VX239H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno asus gorszy. A do Eizo warto o tyle dołożyć, że będziesz miał 8bit-ową matrycę (w skrócie - wyświetli każdy kolor generowany przez Twoją grafikę bez jakichkolwiek oszustw).

 

Swoją drogą zastanawia mnie degradacja kolejnych modeli danej serii - u2412 miał 16:10, u2414 (na dodatek z dopiskiem H, zarezerwowanym z reguły dla lepszych modeli) ma już tylko 16:9. Podobnie było w hp-ku, gdzie ZR24W miał 8bit, a jego następca ZR2440W już tylko 6bit+FRC. Logika nakazywałaby doskonalenie względem starszych modeli, ale jak widać rynek rządzi się własnymi prawami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dzieki za rady. Chyba jednak zdecyduje sie na DELLa bo do EIZO nie dam rady dolozyc. Aktualnie mam HP LP 1965 i nie narzekam wiec mysle, ze gorzej nie bedzie ;)

 

Dopoki sie ktos nie wychyli to nadal beda "doskonalic" produkty nie w tym kierunku co trzeba. Mozna to zauwazyc w kazdej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u 2412m i raczej nie zmieniłbym na nic innego... co prawda myślałem, ze po przejściu ze starego samsunga przestana boleć mnie oczy, niestety tak się nie stało, ale to chyba nie jest kwestia monitora a moich oczu po prostu..chyba że ktoś ma jakiś pomysł :) chętnie poczytam.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze znawców mógłby porównać 2 niżej wymienione monitory pod względem jakości obrazu, kolorów, input laga, smużenia itd. "do wszystkiego" ( gry, filmy, praca biurowa)??

 

1. Phillips 240 PW9ES

2. EIZO Foris FS 2333

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam dwóch ekranów, 16:10, po ok 1k pln/szt(preferowałbym mniej wiadomo). dvi lub hdmi/dp, cienka ramka. Zastosowanie do pracy z tekstem ale wieczorami gry. i na litość boską żeby to miało jakieś kolory... Mógłby mi ktoś coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest potrzebny jakiś specjalny program, czy wystarczy najzwyklejszy plik z odcieniami szarości ??

Mam jeszcze jedno pytanie: jakie są obecnie monitory 24" z matrycą 8 bitową lub lepszą??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać, czy znajdę coś lepszego od mojego obecnego monitora ( dość przyzwoitej jakości) wielkości 24".

Czytałem o technologii OLED i najprawdopodobniej nie trafi ona pod strzechy w ciągu najbliższych dwóch lat, więc lipa.

Z tych trzech podanych przez Ciebie Dammeron w grę wchodziłyby Eizo i Dell, tyle, że nie mają one dobrych ocen na prad.de (Kaufberatung).

Twoim zdaniem te dwa w/w oferowałyby lepszą jakość obrazu niż mój Philips??Np. Eizo jest na matrycy VA + ma duży input lag.

 

 

Bratu doradziłem zakup EIZO Foris FS 2333 i jest bardzo zadowolony. Sam bym go sobie kupił, ale jest niestety tylko 23".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...