Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

ogladam i ogladam te monitorki i juz sam nie wiem co wybrac. szukam monitorka 24 cale na pva. miło jak by mial przyszłościowo hdmi i hdcp gdyz chce go uzywac jak najdluzej. oczywiscie glownie liczy sie jakosc obrazu. monitorek do filmow, tv, gierek i ogolnie do wszystkiego. grafikiem nie jestem wiec moje wymagania jakosciowe sa ludzkie - by fajnie świecilo i abym sie nie wku.... jak bede uzywal.

 

wersja economo daewoo 24 cale

http://www.pixmania.com/pl/pl/599309/art/d...;CodePromo=oui#

 

wersja mniej economo hyundai 241d

http://www.pixmania.com/pl/pl/599309/art/d...;CodePromo=oui#

 

hp lp3465 fajny ale bez hdcp

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/HP/...pelny,id,41323/

 

BENQ 24" LCD FP241W wybór wedlug mnie optymalny tylko szkoda mi kaski troche bo juz bym go bral

http://www.agito.pl/powyzej_19/benq_24_lcd....352.39204.html

 

a moze dolozyc i 26 calowy acer al2623w

http://www.softon.pl/product_info.php?info=p6510

czy warto? czy fajny? i czy napewno pva (czy tak jak 24 acera niby to pva a tu tn). 26 cali kusi mnie.

 

co myslicie? moze poleciec economicznie i targnac hyundaia albo nawet daewoo. moze nie zauwaze roznicy do hp czy benka? czy moze benek mma jakies znaczace atuty. czy moze acer ma jakosc benq i dodatkowo 2 cale wiecej? co byscie brali? moze cos innego wogole?

POZDRO I HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego acera, niema smuzenia, katy bardzo dobre, pionowe i poziome. Tylko w czasie gier niewiem czy wszystkich obraz jak sie boku patrzy robi sie taki ciemniejszy i mniej wyrazny, ale tylko podczas grania. Moze cos mam zle poustawiane ,bo nic nie zmienialem z fabrycznego oprocz obnizenia jasnosci i kontrastu odpowiednio 25 i 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego acera, niema smuzenia, katy bardzo dobre, pionowe i poziome. Tylko w czasie gier niewiem czy wszystkich obraz jak sie boku patrzy robi sie taki ciemniejszy i mniej wyrazny, ale tylko podczas grania. Moze cos mam zle poustawiane ,bo nic nie zmienialem z fabrycznego oprocz obnizenia jasnosci i kontrastu odpowiednio 25 i 50

rozumiem, że masz tego 26 calowego... w wątku o 26 i 27 pisano, że wydaje jakieś dzwięki (szumy, piski) jak to jest u Ciebie? Edytowane przez misiaczekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na rozpoznaniu w realu jak wyglada Iiyama 2403 i wyniki zaskoczyly mnie pozytywnie ;)

 

Katy jak na TNke dobre na boki , niezly z gory i standardowo tragiczny z dolu w kazdym razie nie widzialem jakichs odbarwien stojac przed monitorem w miejscu z ktorego bym go uzywal ;)

 

Podswietlenie dobre i rownomierne, Swiatla lamp na czarnym tle nie bylo widac, ale nie bylo tez warunkow do obserwacji (trudno w sklepie prosic by zgasili swiatlo ;) )

 

Kolory imho dobre, napisalbym nawet ze bardzo dobre gdyby obok niej nie stal w sklepie eizo 2431 ;) Filmik z nowego UT nagrany w 720p wygladal dobrze (poki kolega nie probowal go obejrzec z poziomu ponizej ekranu ;) ). Uwaga podobno mimo posiadania HDMI nie ma HDCP (wedlug goscia w sklepie) wiec o PS3 i blue-rayowych filmach mozna zapomniec.

 

No i na koniec cos smiesznego na stonowisku do porownywania staly dwie iiyamy patrzymy z kumplem ta druga jakas malutka pytamy sie co to za model okazalo sie ze 2202 :D

 

Acha no i monitor generalnie wyglada ok na zdjeciach wypada o wiele gorzej.

 

Wniosek ostateczny z wizyty iiyama jest ok jak ktos sie nie spodziewa Bog jeden wie czego, wniosek drugi nastepny monitor po tym jaki biore to bedzie Eizo :D

 

Acha pivot w monitorze z TN to niezly dowcip :D Ekran robi sie caly ciemny mozna tylko ogladac go tylko z boku z tej strony w ktora zwrocona byla gora monitora :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha no i monitor generalnie wyglada ok na zdjeciach wypada o wiele gorzej.

pamiętam ze miałem podobne wrażenia z oglądania iiyamy E2200, wtedy zakupiłem a po 2 miesiącach nie mogłem na to paskudztwo :)

 

Wniosek ostateczny z wizyty iiyama jest ok jak ktos sie nie spodziewa Bog jeden wie czego, wniosek drugi nastepny monitor po tym jaki biore to bedzie Eizo :D

Acha pivot w monitorze z TN to niezly dowcip :D Ekran robi sie caly ciemny mozna tylko ogladac go tylko z boku z tej strony w ktora zwrocona byla gora monitora :D

w sklepie tak naprawdę niewiele mozna zobaczyć :| co do eizo to ostatnio tak sobie kalkulowałem na przykładzie 22" monitorów:

 

800zł najtanszy 22" monitor TN

1200zł dobry 22" monitor TN

2200zł bardzo dobry 22" monitor TN EIZO

3200zł super dobry 22" monitor VA EIZO

 

rozpiętość cenowa ogromna, wielkość monitora dokładnie ta sama - pytanie czy warto ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że masz tego 26 calowego... w wątku o 26 i 27 pisano, że wydaje jakieś dzwięki (szumy, piski) jak to jest u Ciebie?

jest lekkie syczenie, mam cichego jak na swoja konfiguracje kompa, ale ja te syczenia jak siedze 0,5-1m od monitora nie slysze, i nikt kto w pokoju u mnie byl czegos podobnego tez nie slyszal :wink:

slychac go tylko jesli sie chce uslyszec i jak ucho sie nastawic z gory do monitora na 20-30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam ze miałem podobne wrażenia z oglądania iiyamy E2200, wtedy zakupiłem a po 2 miesiącach nie mogłem na to paskudztwo :)

w sklepie tak naprawdę niewiele mozna zobaczyć :| co do eizo to ostatnio tak sobie kalkulowałem na przykładzie 22" monitorów:

 

800zł najtanszy 22" monitor TN

1200zł dobry 22" monitor TN

2200zł bardzo dobry 22" monitor TN EIZO

3200zł super dobry 22" monitor VA EIZO

 

rozpiętość cenowa ogromna, wielkość monitora dokładnie ta sama - pytanie czy warto ...?

No za duzo sie nie zobaczy, ale wiecej niz na fotkach w necie ;)

 

Ale kalkulacja co do 24" juz troche lepsza jest:

24" najtansze 1300

24" na dobrym TN kolo 1800

24" na *VA 2200-3200

24" EIZO na TN 3500

24" EIZO na lepszej matrycy 4600+

 

PS. Tez bym wolal srebrny monitor z aluminiowym przodem obudowy jak moj 4 letni acer no ale po prostu nie ma nic takiego w osiagalnym dla mnie pulapie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba jeszcze wstrzymam - ma wyjść nowy DELL - 3008 (ma masę złącz (w tym display port)) więc może zrobią też następcę 2407 czyli 2408 ^^ (może jakaś nowa matryca... :rolleyes: )

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba jeszcze wstrzymam - ma wyjść nowy DELL - 3008 (ma masę złącz (w tym display port)) więc może zrobią też następcę 2407 czyli 2408 ^^ (może jakaś nowa matryca... :rolleyes: )

Może wreszcie dadzą elektronikę 10 bit i monitor będzie się nadawał do czegoś więcej niż oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie dadzą elektronikę 10 bit i monitor będzie się nadawał do czegoś więcej niż oglądania filmów.

nie sądzę, elektronika w dellach to najsłabsza strona tych monitorów - imo wręcz tragedia, najgorsze acery mają rozdzielone regulacje jasności lamp i matrycą a np dell 2407 2007 reguluje wspólnie oba parametry na raz - dla mnie porażka.

Do tego gdzie nie szukam to ciągle czytam o jakiś problemach z bandingiem, smużeniem, miganiem które mimo kolejnych rewizji nie są rozwiązywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie dadzą elektronikę 10 bit i monitor będzie się nadawał do czegoś więcej niż oglądania filmów.

W Dellu ktory jest producentem sprzetu masowego? To ze u nas jest o polowe drozszy od konkurencji nie znaczy , ze w Stanach tez ;)

 

ja sie chyba jeszcze wstrzymam - ma wyjść nowy DELL - 3008 (ma masę złącz (w tym display port)) więc może zrobią też następcę 2407 czyli 2408 ^^ (może jakaś nowa matryca... :rolleyes: )

 

A wstrzymywac to sie mozna az do smierci i ciagle za rogiem bedzie cos nowego.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym był przekonany do któregoś z monitorów to bym nie musiał się wstrzymywać. Jak rynek monitorów 24" trochę podrośnie, to i ceny spadną i wybór się poprawi (już teraz jest duży wybór (ilość) ale jakościowo to nie jestem przekonany do tych wszystkich monitorów (tych w rozsądnych cenach)).

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp i sorry jak pytanie bylo z przedszkola, zainteresowal mnie mocno temat szyby poniewaz sam mam della matowego a widzialem kilka lcd/szkło w sklepach i obraz wypada lepiej, zywiej, intensywniej niz w matowych. Zaczyna mi przeszkadzac matowosc mojego della...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do kupna 24" i powiem tak dosyć mam wszelkich porównań recenzji i wątków na różno języcznych forach, nie mogę na to patrzeć :) , ale trzeba :D

Jestem nawet bardzo przekonany do monitora o którym tu było mało NEC 2470WNX, naprawde wyglada obiecująco chociaż ubolewam że na żywo nie widziałem, ma HDCP i inne bajery tylko hdmi brak, a cena już w okolicach 2400.

Odnośnie kilku postów wyżej widziałem w MM tego hp 2408 i naprawde w porównaniu na półce z innymi monitorami wypada bardzo pozytywnie i sam design monitora jest bardzo fajny. rzeczywiście ma matryce połysk.

Jeszcze benq stoi w kolejce ale tez na żywo nie widziałem, ale z recenzji wypada całkiem niekulawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas kosztuje około 1600 zł. A co do wyglądu to ma znaczenie jeśli masz zamiar patrzeć na niego jak jest wyłączony. Matryca TN (słabe kąty) oraz szyba, która jest nie do zniesienia gdy odbija się od niej wszystko (chyba, że ktoś ma ciemnię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos jest zainteresowany Iiyama 2403 to podobno w Belinei 24 o 4 jest uzyta ta sama matryca i jednakowa kalibracja roznia sie tylko kolorem obudowy - Belka biala , Iiyama grafitowo - czarna.

A obu tym modelem jest poswiecony 25 stronnicowy watek na forum behardware (w wersji francuskiej) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis spadla oficjalna cena Iiyamy do 1799 u autoryzowanych dealerow (czyli uzalezniajacy wiedzmin i 30 dni na zero pikseli gratis).

 

Hmm kupic czy nie kupic oto jest pytanie.

Witam,

Jak już ten monitorek "kupisz" to zdaj relacje jak się sprawuje. Ja na dniach będę zmieniał swój LCD na coś większego więc wszystkie opinie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...