Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję monitora do pracy , rozmiar ok 24", 1920x1200, cena w granicach 1K PLN

Czy Dell U2412M ewentualnie U2414H to max co można dostać? A co sądzicie o HP EliteDisplay E241i?

Czy poczekać może chwilkę, aż pojawi się w PL  U2415?

 

Monitor potrzebny tylko do pracy biurowej, zero grania czy filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie aktualnie pracuje na http://benq.com.pl/product/monitor/g2200w/specifications niestety mam problem z oczami.

Pracuje po 12-14 godzin dziennie przy komputerze i zastanawiam się czy nowy monitor znacznie poprawi komfort pracy?

 

Dell U2415 prezentuje się świetnie, ale zastanawiam się czy różnica będzie aż tak duża żeby płacić ponad tysiąc złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na nowego Dell'a U2415.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

No i pojawiły się już w Polsce:

http://www.x-kom.pl/p/214276-monitor-lcd-led-24-dell-u2415h.html#

 

Cena całkiem znośna, wczoraj jeszcze były w emarket.pl dostępne 20 szt.

Ale jak dzisiaj rano chciałem zamówić zostałem poinformowany, że cała partia się rozeszła wczoraj... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przyjemność pracować z tym monitorem? http://www.benq.com/product/monitor/EW2440L/

Jak wrażenia?

 

Dla mnie wielkim minusem tego monitora, jest stosunkowo niska rozdzielczość (jak w 21,5"). Osobiście poczekałbym na monitor na matrycy http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-US&c=33&n=328

 

... 24" 2560x1440, odmiana IPS .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także zastanawiam się nad  http://www.benq.com/product/monitor/EW2440L/

Dla mnie rozdzielczość jaką posiada będzie wystarczająca. Wiecie może jak wygląda w tym monitorze podświetlenie ? tzn. czy jest ono równomiernie rozmieszczone, nie widać jakiś przejaśnień na jednolitym tle, etc. Jak z jego wykonaniem, w miarę solidne ? Jak z odwzorowaniem kolorów ?
Zamierzam monitora używać przede wszystkim do oglądania filmów, trochę mniej do grania, a także do pracy na różnych narzędziach typu office, cad.

Jak wypada w stosunku np. do monitorów ips Lg 24 mp55hq-p lub lg 23 mp65hq-p  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens przesiadać się z tego co mam na Eizo FS2434-BK?

Domyślam się, że potrzebujesz go do grania, bo nie napisałeś.  Wydaje mi się, że to zbyt mały przeskok sprzętowy, chyba że możesz go dostać bardzo tanio. Aczkolwiek na pewno, tym bardziej jak jesteś wrażliwy na szczegóły to czułbyś różnicę w porównaniu do swojego lg, choćby ze względu(z tego co wyczytałem w recenzjach) na to, że ma równomierne podświetlenie co np. w modelu lg, który używasz jest wielkim problemem, a także ze względu na bardzo żywe kolory i wysoki kontrast. p.s. bardzo spodobał mi się ten model EIZO. sam z chęcią bym go nabył :) szkoda tylko, że nie ma rozdzielczości większej typu 2560x1600..

Także zastanawiam się nad  http://www.benq.com/product/monitor/EW2440L/

Dla mnie rozdzielczość jaką posiada będzie wystarczająca. Wiecie może jak wygląda w tym monitorze podświetlenie ? tzn. czy jest ono równomiernie rozmieszczone, nie widać jakiś przejaśnień na jednolitym tle, etc. Jak z jego wykonaniem, w miarę solidne ? Jak z odwzorowaniem kolorów ?

Zamierzam monitora używać przede wszystkim do oglądania filmów, trochę mniej do grania, a także do pracy na różnych narzędziach typu office, cad.

 

Jak wypada w stosunku np. do monitorów ips Lg 24 mp55hq-p lub lg 23 mp65hq-p  ?

Słyszałem, że powyższe monitory LG często trafiają się z  bardzo nierównomiernym podświetleniem i to mnie przeraża. Na pewno byłoby to denerwujace. To prawda ?

Pomożecie ? :)

 

Oczywiśćie bardzo pomocne będą dokładne informacje na temat tego "benka"

Edytowane przez Gregorious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens przesiadać się z tego co mam na Eizo FS2434-BK?

 

Moim zdaniem nie warto, chyba że Twój LG ma jakieś wyraźnie widoczne wady. W innym wypadku zamienisz 23" IPS 6bit na 24" IPS 6bit, co wg mnie nie jest warte wyłożonej kasy. Co innego, gdybyś np. potrzebował większej przestrzeni roboczej (wtedy brać u2415), albo monitora o kilka klas lepszego (np. FG2421, u2713HM), tylko w tym drugim wypadku musiałbyś wyłożyć ~2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest równolegly EIZO EV2455 16:10.

 

Kosztujący prawie 2k. Jeżeli też ma matrycę 6bit+FRC, to słaba propozycja. Ogólnie zawiodłem się na tej serii EVxx50/55 - już 2736 posiadał pełną 8-bitową matrycę, więc spodziewałem się, że w nowych modelach też tak będzie, a tu [gluteus maximus]... Dopłacanie prawie 500zł względem della u2414 tylko dla złącza DVI i systemu zmniejszania podświetlenia do 0, to mała przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo bardzo mocno poszło w linię biurowo/komercyjną w ostatnich latach. Tak wychwalany rytuał nie zmieniania modeli na przestrzeni lat runął już dawno. W tej klasie monitorów robią to samo co inni producenci, czyli ćpają modelami na lewo i prawo, cyferki w nazewnictwie zmieniają się jak cyfry na dystrybutorze w czasie tankowania paliwa, a realnie monitory dostają głupotki jak @Dammeron wspomniał wyżej. A faktyczne zmiany w monitorze prawie żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 cyferki w nazewnictwie zmieniają się jak cyfry na dystrybutorze w czasie tankowania paliwa, a realnie monitory dostają głupotki jak @Dammeron wspomniał wyżej. A faktyczne zmiany w monitorze prawie żadne.

 

... tak mieszają, a nadal nie mają jakiegoś nie bardzo drogiego 22" ew. 23 lub 24" o rozdzielczości większej niż 1920x1200.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Kosztujący [EV2455]prawie 2k.

2.Jeżeli też ma matrycę 6bit+FRC, to słaba propozycja. Ogólnie zawiodłem się na tej serii EVxx50/55 -

3.już 2736 posiadał pełną 8-bitową matrycę, więc spodziewałem się, że w nowych modelach też tak będzie, (...)

ad1. podciągasz;)   precyzyjnie mowiac 1890pln w np morele,net

zresztą chodzilo tam o sam fakt istnienia.

ad2. a czemuż.  piękne, smukłe, i ma cienkie krawędzie.  do zestawów 3x idealne.  ale wiadomo, zawsze chcialo by się lepiej, a nie drożej.  heh.

ad3. EV2736 to chyba minimalnie inna historia jednak wobec tych 24"ek.  choćby przez PLS wobec wszechogarniających IPSow.

 

/swoją drogą jakie wykończenie maja EV24_50/55 ?   to są satynki czy mocne matówki ?

 

// a tu akurat takie 'szpeszjal prajsy' na ten tydzien.  może ktoś...  ;]  : 

http://www.pcbuyit.co.uk/monitors-and-displays/computer-monitors.html?cat=432

EIZO EV2455 : Ł276

EIZO EV2450 : Ł216

EIZO EV2436 : Ł252

 

EIZO EV2336 : Ł174

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mam krótkie pytanie jako laik. Chcę kupić monitor do gier NEC EA234WMi, czy w tym przedziale cenowym warto rozejrzeć się za czymś innym czy kupować i się nie przejmować ? ;)

BenQ BL2411PT.

 

http://www.extrahardware.com/article/benq-bl2411pt-ips-bomb-thatll-finally-destroy-flickering-dell-u2412m

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze planuje zakup nowego sprzetu stacjonarnego (aktualnie mam sluzbowego lenovo T440 i prywatnego samsunga R560), zaczalem rozgladac sie za monitorem, ktory potrzebuje kupic na juz. Monitor bedzie uzywany i do pracy (web client i klasyczny klient vSphere, konsole powershella i putty, outlook, word+excel, notes i multum aplikacji webowych, sporo dokumentacji w pdf/html) i do rozrywki (glownie gry blizzarda, WoT i pewnie jak bedzie porzadna karta graficzna to cos z FPS, bardzo sporadycznie jakis film). Na ta chwile ciagle nie jestem pewien czy potrzebuje 16:9 czy 16:10. Z technologii to chyba jedynie IPS bo nie przeszkadza mi "swiecaca" czern ale nie lubie nierownego kontrastu i rozjechanych kolorow. Przegladalem i ogladalem i sam nie wiem co wybrac bo jest tego tak duzo ze nie ogarniam. Bardzo podobaja mi sie nowe monitory Della i wstepnie wskazalem na (ceny wg x-kom bo ich mam pod domem):

 

16:9 - Dell S2415H / 23,8" / 1920x1080 / IPS - 799 zl

16:10 - Dell U2415 / 24,1" / 1920x1200 / IPS - 1199 zl

 

Pomijajac fakt ze jeden aspect ratio jest lepszy od drugiego to czy w kazdej z tych kategorii znajde cos lepszego w tej cenie?

 

PS. Planuje ten monitor podpiac do czegos pokroju i5-4690K + 32GB RAM + GF 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy monitory 21,5" o rozdziałce 1920x1080 (IPS :) ) ... wygląda to nieźle, ale wolałbym coś z jeszcze wyższą rzdzielczością, by czcionki były jeszcze gładsze i ostrzejsze (oczywiście systemowe dpi zwiększone na tych 21,5" FHD do 125%). Ja sugeruję się zainteresować monitorami ~24" o rozdzielczości 2560x1440 , na matrycy IPS/xVA. Fakt, że proporcje 16:10 byłyby lepsze ... ale wyższa rozdzielczość "rekompensuje" te gorsze proporcje, przy czytaniu.

 

http://www.skapiec.pl/cat/12/4.13,7.12.3.17.18.15.1.16.14.2.11.10/sort/price


... widzę, że kolega chce DELL ... w takim razie moze DELL U2515H byłby ciekawym kąskiem ( 25", niestety 16:9, ale za to 2560x1440, IPS ).


Porównanie wielkości 25" 16:9 do 24" 16:10 :

http://www.displaywars.com/25-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...