Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dammeron

 

Bo te uważam, za interesujące. A ta IIyama to niby na czym? Dellek 415 200zł droższy od 412, ale dorzuciłem niżej.

 

Dla mnie między IPSem, a VA nie ma bardzo różnicy, o ile w ogóle jest w monitorach budżetowych.

To nie plazmy Kuro  :smoke:

 

Poza tym, to Moja propozycja. Zawsze możesz też coś od siebie dorzucić.

 

 

Bo nostradamuskek najpierw pisze, a potem myśli. Byle więcej naspamować na forum.

Najczęściej rzuca linka mi bez uzasadnienia. Zaczyna to być męczące.

 

To napisz do Kasi.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u2412 to już przeżytek - ziarnista powłoka, sterowanie podświetleniem PWM, brak 100% pokrycia sRGB... Ten model ma już z 4 lata, jego następca jest lepszy niemal we wszystkim. Jeszcze 2 lata temu móglbym go polecić komuś, kto szuka 24" 16:10, ale teraz już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie między IPSem, a VA nie ma bardzo różnicy, o ile w ogóle jest w monitorach budżetowych.

Poważnie? Bo słyszałem, że na IPSach czerń wygląda wyjątkowo słabo, a że na monitorze oglądam sporo filmów i seriali, to strasznie irytuje mnie gdy w ciemnych scenach prawie nic nie widać, bo czarny bardziej przypomina szary, w grach zresztą jest tak samo. Wiem, że w monitorach za 1000zł ta czerń nie będzie idealna, ale słyszałem, że w VA wygląda ona całkiem dobrze, dlatego zależy mi na takiej właśnie matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. IPS to tylko taki który potrafi mocno zejść z podświetleniem matrycy, dodatkowo trzeba mieć zewnętrzne źródło światła. Oczywiście zależy od akceptacji ze strony użytkownika, ale cudów nie należy się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Della u2415. Do pracy w CAD format 16:10 to błogosławieństwo, do gier też się świetnie nadaje, zwłaszcza do starszych, które nie mają zaimplementowanych rozdziałek szerokoformatowych (w skrócie - mniej rozciąga obraz na boki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

aktualnie jestem posiadaczką monitora Samsung Syncmaster PX2370 i powoli przymierzam się do jego wymiany. Pomimo tego, że Acer i Asus ostatnio pokazały świetne monitory z 144Hz i IPS, to obydwa mają 27 cali - mam wąskie biurko i nie widziałabym całego ekranu, więc wolałabym coś 24 calowego. Póki co moja karta graficzna to 760 GTX od Asusa, ale za jakieś pół roku wymienię na 980 Ti. Zastanawiam się nad tymi modelami monitorów (ogólnie jestem w stanie wydać i więcej na monitor - 2-3k, bo to inwestycja na długo):

http://www.eizo.pl/monitor/eizo-foris-fs2434/#specyfikacja

http://www.morele.net/monitor-nec-ea234wmi-60003588-601767/

https://www.asus.com/pl/Monitors/VG248QE/ (ten akurat nie jest monitorem IPS)

http://www.morele.net/monitor-asus-pb238q-506429/

http://www.iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-gb2488hsu/(to też niestety nie IPS)

I zastanawiam się, czy wybrać któryś z tych monitorów, może polecacie mimo wszystko jakiś inny? Czy jednak  wziąć 27 cali Asusa albo Acera? No i czy przesiadając się z mojego Samsunga, odczuję aż tak dużą różnicę, zmieniając go na przykład na tego Eizo?

 

Generalnie monitor musi być uniwersalny - oglądam dużo filmów i seriali, ale również gram - głównie w RPG-i, gry akcji, od czasu do czasu Battlefield, ale CS i LOL zdecydowanie nie są dla mnie :P

Edytowane przez radosiewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie mogłabyś już się pokusić o model z rozdziałką 4K, np. HP Z24s. Lub może, skoro 27" jest za duży, to 25" 1440p, taki jak Dell U2515H?

 

Ten Dell prezentuje się ciekawie i jako kompromis między 23/24 a 27 calami jest jak najbardziej ok. Co prawda aktualna grafa może nie pociągnąc 1440p, ale planowany 980Ti już tak. Pytanie tylko, jak ten model sprawdza się w grach? Monitor będzie wykorzystywany do grania na PC i PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma niski imput lag, a odświeżanie i smużenie takie, jak w zwykłych IPS-ach (smużenie jakieś tam jest, ale podczas gry nie będziesz na to zwracać uwagi). Musisz tylko ten monitor podłączyć przez HDMI, lub DP (zalecane to drugie), ponieważ nie posiada on wejścia DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o monitorze Samsung S24E510CS? Mam do wydania ok. 800 zł i zastanawiam się nad tym dość nowym monitorem oraz Iiyamą XB2483HSU-B1. Ciekawi mnie to zakrzywienie - tylko z drugiej strony jestem ciekaw różnic w jakości obrazu. Co wybralibyście na moim miejscu? Monitor do różnych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde do zmiany monitora przymierzam się już ze 2 lata, ale może w końcu na gwiazdkę tego roku coś kupie.

 

W skrócie:

- do 1000pln

- TN, IPS i pochodne odpadają. Czarne to ma być czarne, żadnego srebrzenia itp.

- do gier, filmów i od czasu do czasu amatorska obróbka zdjęć.

 

Coś z tego się nadaje ?

 

Mój faworyt w sumie to iiyama. Myślałem tez o Eizo Foris FG2421, ale to już inna polka cenowa.

 

http://www.morele.net/monitor-iiyama-xb2483hsu-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-593922/

http://www.morele.net/monitor-benq-bl2410pt-538145/

http://www.morele.net/monitor-philips-241p4qryes-00-645417/

http://www.morele.net/monitor-samsung-ls24e500cs-790995/

 

Ewentualnie inne propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam monitora do 700zł, który z nich będzie najlepszy w tej cenie? 

 

Asus    VX239H

AOC     I2369VM

LG       23MP67VQ-P

BenQ   EW2440L

Philips  234E5QDAB

 

Jestem prawie zdecydowany na aoc - jest najtańszy i ma komplet złącz. Jednak benq i lg mają technologie flicker free - czy rzeczywiście widać różnicę i lepszy komfort oczu warty dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC w agito po 529, więc w sumie najtańszy, ew. możesz poszukać Samsunga S24E390HL też poniżej 600zł

flicker free jak jesteś wrażliwy na te sprawy to pewnie zauważysz różnicę szczególnie jak oglądasz monitor przez kamerkę w telefonie czy przez wentylator (jak w testach) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- TN, IPS i pochodne odpadają. Czarne to ma być czarne, żadnego srebrzenia itp.

- do gier, filmów i od czasu do czasu amatorska obróbka zdjęć.

 

Niektóre IPS potrafią mieć całkiem niezłą czerń. Nie ukrywam, że sam czekam na IPS z kontrastem 1500:1, takim jak ma np. EIZO S2133 albo NEC MultiSync P212 (gdyby był szeroko-gamutową panoramą o wysokiej rozdzielczości to bym kupił)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, IPS z wysokim kontrastem (1500:1 w górę) już praktycznie są (poza tymi co wymieniłem, są jeszcze niektóre modele EIZO do zastosowań medycznych). Tylko kurcze żeby dali ten szerszy gamut, panoramę i mniejszy piksel, w monitorach dla zwykłych konsumentów. OLED są raczej odleglejsze, a i mam pewne obawy w kwestii wypalania (na monitorze wyświetla się czasem godzinami jakiś pasek narzędziowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Dell zaprezentował tego OLED 30", w którym umieścił kilka systemów zmniejszających ryzyko wypalania, jak pixel shifting, czy czujnik ruchu, który wykrywa, czy siedzisz przy kompie. Ciekawe, na ile to pomaga. Ja pamiętam, jak po 3-ech godzinach wyświetlania tapety na plazmie (przedostatnia seria panasonica ST50, więc i nie stara technologia) miałem potem przez dobre kilka godzin biały wzorek na matrycy, ale na szczęście zniknął całkowicie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, a poza tym chyba tutaj najbardziej wypada zadać pytanie. Planuje w najbliższym czasie kupić monitor ~24". Przeznaczenie ogólne, ale z wyłączeniem gier. W sensie jest to najmniej istotne. Priorytet to praca przy totalnie amatorskiej edycji zdjęć i filmów, siedzenie w necie i pakiety biurowe. Filmy pewnie tez, ale to też raczej dodatek a nie wymóg. Zrobiłem jakiś tam przegląd w sieci i na chwilę obecną mój wybór to Dell P2414, który jest do wyrwania za jakieś 800 zeta. I to jest mniej więcej max jaki chce wydać. Podłączenie będzie przez HDMI więc raczej bez problemu, bo jest DVI na pokładzie. Ewentualnie mogę się tylko upewnić czy przy takiej przejsciowce da radę podpiąć PS4 w razie potrzeby? Oczywiście bez dzwieku, sam obraz. I to tyle. Prosiłbym o jakiś komentarz odnośnie wyboru i/lub propozycje w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę przy kupnie. Monitor do gier (fps) i internetu + ps4. Nie wiem w jaką matryce się pchać. Mam kilka typów, ale nie wiem, co jest na topie w tej chwili. Cena umowna do 2000 ale nie gra większej roli. Ma być na lata. W tej chwili mam poczciwego samsung 193 p.

moje typy: EIZO Foris FS2434 (IPS) Foris FG2421 (VA), Dell P2415, LG24GM77 (TN), ASUS PA248Q, ASUS VG248QE

 

najbardziej mnie kusi w stronę tego lg i 144 hz. Zastanawiam się, co czytam testy to każdy z nich to konstrukcje z 2013 roku. Nie ma już nowych technologii? Nie mówię o OLED. TV mamy co roku nowe modele, a tu stagnacja.

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 24", to ja bym brał FG2421. A jak może być większy, to zastanów się nad dellem u2715.

Max 24. Z FG2421 jest problem z dostępnością w sklepach... na niego byłem najbardziej na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może 25" w Dellu u2515H? Asusy PA parametrami nie są złe (10bit paleta barw, poszerzony gamut), ale to zabawki próbujące aspirować do półki semi-pro, co nie za bardzo im jednak wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może 25" w Dellu u2515H? Asusy PA parametrami nie są złe (10bit paleta barw, poszerzony gamut), ale to zabawki próbujące aspirować do półki semi-pro, co nie za bardzo im jednak wychodzi.

Dzięki za pomoc, jednak kupiłem Foris FS2434. Ten na VA praktycznie zniknął z rynku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...