Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Powierzchnia ekranu im większa tym niedoskonałości (artefakty) bardziej uwydatnione.

Im dalej się siedzi tym niedoskonałości sa mniej uwydatnione.

Wielkość ekranu nie ma znaczenia, znacznie ma kąt widzenia (kąt jaki występuje miedzy płaszczyzną lewy bok ekranu - oko, a prawy bok ekranu - oko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej się siedzi tym niedoskonałości sa mniej uwydatnione.

Wielkość ekranu nie ma znaczenia, znacznie ma kąt widzenia (kąt jaki występuje miedzy płaszczyzną lewy bok ekranu - oko, a prawy bok ekranu - oko)

Ale i tak odległość od ekranu w niczym za bardzo nie pomoże jeżeli oglądany film będzie marnej jakości ( divx DVD-RIP 1-2cd ) wyglądają po prostu słabo, i kolory jak i widoczność "klatek" bardzo przeszkadzają. Minimum dla mnie, jako posiadacza ekranu FullHD to film DVD i to po progres scanie na 1080p lub jakiś materiał HD-720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej się siedzi tym niedoskonałości sa mniej uwydatnione.

To się rozumie samo przez sie - założyłem standardowy dystans do ekranu ~70 cm

Wielkość ekranu nie ma znaczenia, znacznie ma kąt widzenia (kąt jaki występuje miedzy płaszczyzną lewy bok ekranu - oko, a prawy bok ekranu - oko)

To że rozchodzi się głównie o kąt nie zmienia faktu że na ekran 2" sobie wygodnie nie popatrzysz :lol: .... więc pisanie że wielkość ekranu nie ma znaczenia jest nadużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak odległość od ekranu w niczym za bardzo nie pomoże jeżeli oglądany film będzie marnej jakości ( divx DVD-RIP 1-2cd ) wyglądają po prostu słabo, i kolory jak i widoczność "klatek" bardzo przeszkadzają. Minimum dla mnie, jako posiadacza ekranu FullHD to film DVD i to po progres scanie na 1080p lub jakiś materiał HD-720p.

tak samo słabo będzie wyglądać na 10" 20" 30" 40"........, a chyba piszemy tutaj o różnicy miedzy 24" a większymi a nie o tym że DIVX wygląda słabo

 

To że rozchodzi się głównie o kąt nie zmienia faktu że na ekran 2" sobie wygodnie nie popatrzysz :lol:

Oczywiscie są pewne granice :) takie jak rozstaw oczy (ekran powinien być szerszy) i zdolność, wygoda ostrzenia na bliski przedmiot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy o marnej jakosc wliczajac w to rowniez slabe DVD w 24" ogladane z fotela przy biurku wygladaja syfnie.

 

Potrzeba okolo 1.5-2 metrow zeby dalo sie to komfortowa ogladac.

 

720 sa sliczne ale zajmuja jakies 3/4 ekranu (chociaz skaluja sie tez calkiem niezle)

 

1080p wgniata w fotel :D

 

Telewizor HD ready jako monitor zapomnij - wyobraz sobie ze przez najblizsze 3 lata bedziesz pisal maile , teksty do worda czy przegladal www na czyms co ma obszar roboczy rozciagnietej na boki 15" z pikselami gigantami.

 

 

 

Filmy o marnej jakosc wliczajac w to rowniez slabe DVD w 24" ogladane z fotela przy biurku wygladaja syfnie.

 

Potrzeba okolo 1.5-2 metrow zeby dalo sie to komfortowa ogladac.

 

720 sa sliczne ale zajmuja jakies 3/4 ekranu (chociaz skaluja sie tez calkiem niezle)

 

1080p wgniata w fotel :D

 

Telewizor HD ready jako monitor zapomnij - wyobraz sobie ze przez najblizsze 3 lata bedziesz pisal maile , teksty do worda czy przegladal www na czyms co ma obszar roboczy rozciagnietej na boki 15" z pikselami gigantami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tą karte:

http://www.kuptu.com/index.php?products=pr...mp;prod_id=5153

da rade podłączyć do tego monitora:

http://www.allegro.pl/item306753550_nowosc...4usb.html#photo

żeby dzialalo z Full hd?? Tam pisze jakiś "3szt Cinch" podejzewam ze to jakis adapter ale czy natym niestraci sie jakiści obrazu?? Troszki sie na tym nieznam :oops: Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tą karte:

http://www.kuptu.com/index.php?products=pr...mp;prod_id=5153

da rade podłączyć do tego monitora:

http://www.allegro.pl/item306753550_nowosc...4usb.html#photo

żeby dzialalo z Full hd?? Tam pisze jakiś "3szt Cinch" podejzewam ze to jakis adapter ale czy natym niestraci sie jakiści obrazu?? Troszki sie na tym nieznam :oops: Dzięki za pomoc

da radę, cyfrowo za pomocą:

http://www.allegro.pl/item307023749.html

 

i analogowo przez złącze dsub za pomocą kabla dostarczonego z monitorem

 

(tylko po co bulić tyle za 8800GTS skoro są bardzo zbliżone GTSy po 860zł, różnice warto dodać do lepszego monitora :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tylko po co bulić tyle za 8800GTS skoro są bardzo zbliżone GTSy po 860zł, różnice warto dodać do lepszego monitora :) )

To co mówisz ze lepiej np. tą:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=11934

ik

Czy może do Full HD coś z 1024mb pamięci ??

 

I jeszcze jedno do full hd lepszy e8400 czy q6600 ??

Edytowane przez 7xfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee to staruszek G80, ale nie będę dalej brnął bo nie jestem specem od grafik, wydaje mi się tylko że najtanszy 8800GTS 512 to zysk 300zł i starczy do rozdzielczości 1920x1200 a uzyskaną kwotę + kolejne 200zł można zakupić 24" na lepszej matrycy niż TN jak ten HP.

Monitor masz na kilka lat a grafikę zmienia się częściej dlatego warto zainwestować w lepszy LCD kosztem gorszej grafy a nie odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius, nie będę używał TV jako monitora chce porostu kopić cos do ogladania filmów do cyfry+ i PS2. Ten Del wpadł mi w oko bo ma dożo złącz i mógłbym to wszystko podpiąc jednoczesnie.

Zastanawiam sie teraz który wybrac 24" czy 27". Cięzko znalesc jakiekolwiek informacje na temat tego drugiego:/ czy miał jakies rewersy i wogole... wiem ze ten mniejszy jest po 4 rew. i ma skalowanie 1:1. Wie ktos moze czy ten 27" miał jakies rewersy????? i jakie aktualizaje wprowadzono?? w ogóle moze mi ktos cokolwiek powiedzieć o tym monitorze?? no i ostatnie pytanie jak rozpoznac rewers?? czytałem cos ze z tyłu na tabliczce, ale jakby ktos mógłby zapodac fotke byłbym bardzo wdzieczny!! z góry dzieki!!!!!

 

 

Własnie zauwazyłem na stronie Dell ze jest nowa wersja 24" 2408WFP-HC, ma wejscie HD pisza ze lepszy kontrast i takie tam, on jest na innej matrycy? czy jak??

Edytowane przez adideca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanąłem teraz przed dylematem co wybrać i krąg zawęził się do dwóch a mianowicie do:

 

BenQ G2400W - http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0220185

 

i

 

ProLite B2403WS-1 - http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/category/2/product/27

 

monitor ma służyć do X360 i PC

 

i rebus...

 

czy jak podepnę iiyamę pod VGA, a pod benq DVI to czy różnica w jakości będzie duża czy może niezauważalna?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

właśnie kupiłem monitor LG L246WP-BN

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...awa_GRATIS.html

 

Zależało mi głównie do dobrym obrazie podczas gry,

i powiem wam straszna lipa

Po drugie, monitor brzęczy ( tak jak czasami potrafi jarzeniówka)

Nie mam pojęcia czy to wina tego egzemplarza czy tak mają wszystkie

 

Przesiadłem się z 21 CTR i chyba do niego wrócę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem monitor LG L246WP-BN

Zależało mi głównie do dobrym obrazie podczas gry,

matryca TN cudów się sie można spodziewać, co konkretnie jest nie tak? pobaw się z ustawieniami gammy (zmniejszenie) i ogólną regulację monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak podepnę iiyamę pod VGA, a pod benq DVI to czy różnica w jakości będzie duża czy może niezauważalna?

 

pozdrawiam

A czemu nie mozesz Iiyamy podpiac przez HDMI? Ludzkosc zdaje sie kable DVI-HDMI juz wymyslila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem Chipa najnowszego, numer 3/2008. Jest tam test monitorów 24". Niestety jak dla mnie jest to pseudotest. Nie ma wszystkich wyników. Jest co prawda strona http://rankingi.chip.pl/index2.php?s=p&t=33&v=5 ale nie ma tam wszystkiego wyjaśnione, w szczególności kryteriów wszystkich i za co dawana jest określona liczba punktów.

Widzę też błędy merytoryczne, zwróciłem uwagę tylko na jeden model Benq g2400w. Na jego temat jest wiele pochlebnych opinii, tu kończy na ostatnim miejscu, nawet za analogowym Acerem.

Także jeśli o wyposażenie jest w tyle, wiele monitorów wyłącznie z d-sub i dvi go wyprzedziło, a przecież ma on jeszcze HDMI. Ma też obsługę HDCP. Oprócz tego stwierdzono brak mocowania vesa i kilku bardzo istotnych opcji w menu. Sprawdzałem w instrukcji tego monitora i tam są.

Dziwny ranking. Wszystkie monitory razem i TN i PVA. Zresztą tu też błędy. Skąd wzięli model Acera AL2423WD na matrycy PVA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie mozesz Iiyamy podpiac przez HDMI? Ludzkosc zdaje sie kable DVI-HDMI juz wymyslila :D

ponieważ pod HDMI podepnę X360, a nie chce mi się co chwile z kablami skakać, a to że wymyślili to wiem:] chodzi mi czy dużo stracę na jakości obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Witam

 

właśnie kupiłem monitor LG L246WP-BN

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...awa_GRATIS.html

 

Zależało mi głównie do dobrym obrazie podczas gry,

i powiem wam straszna lipa

Po drugie, monitor brzęczy ( tak jak czasami potrafi jarzeniówka)

Nie mam pojęcia czy to wina tego egzemplarza czy tak mają wszystkie

 

Przesiadłem się z 21 CTR i chyba do niego wrócę

 

Identyczne refleksje miałem po zakupie LG Flatron 17" , totalna porażka, brzęczenie które tak słychać że nie idzie wytrzymać. Trzy razy jeździłem do serwisu, ale LG ma jakieś tam normy na hałas 40dB , pozatym obraz był krzywy, nie do wyregulowania, 1.5cm odchyłki i też to mieściło się w normalch LG. Nawet otrzymałem taką odpowiedź od jakiegoś głównego dyrektora LG w polsce że takie są ich koreańskie normy i mogę im naskoczyć, tylko strata czasu i nerwów.

Obecnie mam 22" Eizo w CRT i tak samo jakieś świsty, świerczenie jakby w środku był jakiś generator prądów wirówych. A siedze dosyć daleko ok 1.5-2m i naprawdę ciężko się skupić. Najmniej brzęczy przy 85Hz , im wyższa rozdziałka i częstotliowść to tym głośniej. Może do Polski spychają towar drugiej kategorii? te lepsze idą do takich krajów jak niemcy , anglia, a do polski szajs z dead pixelami i obluzowanymi transformatorami:(

 

Tak jak pisałem sam mam teraz 22" CRT i boje sie że wydam kupe kasy na panorame i trafie na jakiś brzęczący egzemplarz albo z dead pixelami. a akurat w sirusie pojawił się wkońcu HP LP2465 za 2160zl i nie wiem czy kupować czy nie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytania szukam Monitora do grania na PC, X360 i TV przez Tuner analogowy. Kwotę jaką mogę przeznaczyć na ten cel to 1,5k zł. Moje propozycje to:

 

BenQ G2400W czym się różni wersja 2400W od wersji 2400Wa ??

iiyama ProLite E2403WS-B1

Gateway FPD2485W

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne refleksje miałem po zakupie LG Flatron 17" , totalna porażka, brzęczenie które tak słychać że nie idzie wytrzymać. Trzy razy jeździłem do serwisu, ale LG ma jakieś tam normy na hałas 40dB , pozatym obraz był krzywy, nie do wyregulowania, 1.5cm odchyłki i też to mieściło się w normalch LG. Nawet otrzymałem taką odpowiedź od jakiegoś głównego dyrektora LG w polsce że takie są ich koreańskie normy i mogę im naskoczyć, tylko strata czasu i nerwów.

Obecnie mam 22" Eizo w CRT i tak samo jakieś świsty, świerczenie jakby w środku był jakiś generator prądów wirówych. A siedze dosyć daleko ok 1.5-2m i naprawdę ciężko się skupić. Najmniej brzęczy przy 85Hz , im wyższa rozdziałka i częstotliowść to tym głośniej. Może do Polski spychają towar drugiej kategorii? te lepsze idą do takich krajów jak niemcy , anglia, a do polski szajs z dead pixelami i obluzowanymi transformatorami:(

 

Tak jak pisałem sam mam teraz 22" CRT i boje sie że wydam kupe kasy na panorame i trafie na jakiś brzęczący egzemplarz albo z dead pixelami. a akurat w sirusie pojawił się wkońcu HP LP2465 za 2160zl i nie wiem czy kupować czy nie :unsure:

i w tym momencie wychodzisz do sprzedawcy z niezgodnoscia towaru z umowa ;) oddaj krapa, normalnie sie przyjelo, ze monitory nie wydaja zadnych dziwnych dzwiekow i nie sa krzywe ;] ogarnij lepiej temat bo warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius, nie będę używał TV jako monitora chce porostu kopić cos do ogladania filmów do cyfry+ i PS2. Ten Del wpadł mi w oko bo ma dożo złącz i mógłbym to wszystko podpiąc jednoczesnie.

Zastanawiam sie teraz który wybrac 24" czy 27". Cięzko znalesc jakiekolwiek informacje na temat tego drugiego:/ czy miał jakies rewersy i wogole... wiem ze ten mniejszy jest po 4 rew. i ma skalowanie 1:1. Wie ktos moze czy ten 27" miał jakies rewersy????? i jakie aktualizaje wprowadzono?? w ogóle moze mi ktos cokolwiek powiedzieć o tym monitorze?? no i ostatnie pytanie jak rozpoznac rewers?? czytałem cos ze z tyłu na tabliczce, ale jakby ktos mógłby zapodac fotke byłbym bardzo wdzieczny!! z góry dzieki!!!!!

Własnie zauwazyłem na stronie Dell ze jest nowa wersja 24" 2408WFP-HC, ma wejscie HD pisza ze lepszy kontrast i takie tam, on jest na innej matrycy? czy jak??

 

 

 

ehh jednak nie dostałem zadnej odpowiedzi na mojego posta:( naprawde nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

ehh jednak nie dostałem zadnej odpowiedzi na mojego posta:( naprawde nikt nie jest w stanie mi pomóc?

spróbuj na >tym forum, tylko poszukaj najpierw w faqu bo jest tam cos na temat tego monitorka co podales, cos mi sie rzucilo w oczy ze rev <= A03 sa zarażone. jeśli wogóle dobrze się domyślam że 'rewersy' to chodziło ci o revision ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ G2400W czym się różni wersja 2400W od wersji 2400Wa ??

Wa jest uboższa w złącza ma tylko D-Sub... podczas gdy W HDMI, DVI. Nawiasem mówiąc dobry sprzęt w swojej klasie i odpowiedni do Twoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freddy9 dokladnie tak chodziło mi o revision;)

 

Ten BenQ posiada mozliwosc przełączania sygnalów wejsciowych tak samo jak ten Dell?? nie wiem czo to jest standard i czy kazdy monitor mam mozliwosc podłaczenia kilku zrodel i sprawny system przełączania pomiedzy nimi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość monitorów normalnie przełącza sygnały, benq nie jest wyjątkiem, ma tą opcję.

W ogóle to ten monitor mnie wkurza, w testach wypada przeciętnie, aczkolwiek każdy chwali kolory, użytkownicy zaś są zadowoleni.

Ma on też jedną dużą wadę. Dostępność... Nie ma go nigdzie, ale to nigdzie. W żadnym sklepie internetowym nie ma, data dostawy nieznana. Lipa. Niestety będę zmuszony chyba zakupić więc Iiyamę B2403, a szkoda, bo wolałbym Benqa. A może ktoś wie, gdzie go dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak czarny, to wziąłeś ostatni od dystrybutora. Czy wysłali już przesyłkę? W tej chwili naprawdę nikt nie ma. Kilkanaście sklepów obdzwoniłem i nic. W jednym sklepie dostępność niby jutro, w innym za dwa trzy dni. W kilku zaś dopiero od 7-11 marca niby.

Dlatego kupiłem Iiaymę B2403 na allegro za 1447 z przesyłką. Trochę drożej o prawie 200 niż chciałem wydać i nie ma drugiego cyfrowego złącza. No ale ma szybszą matrycę i pivota, no i 30 dniowa gwarancja na piksele. Jutro ma przyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...