Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Większość monitorów normalnie przełącza sygnały, benq nie jest wyjątkiem, ma tą opcję.

W ogóle to ten monitor mnie wkurza, w testach wypada przeciętnie, aczkolwiek każdy chwali kolory, użytkownicy zaś są zadowoleni.

Przecietny uzytkownik nie ma do dyspozycji kolorymetru i nie jest w stanie stwierdzic czy kolory sa odwzorowane wiernie.

A wierne kolory nie oznaczaja automatycznie ladniejsze, niektore monitory specjalnie sa ustawione jako podkolorowane by podobac sie uzytkownikowi.

 

No i ile osob ma mozliwosc porownania kilku monitorow na spokojnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego watku na forum co podales wynika ze to nieco loteria, przynajmniej w Anglii i sa rewizje na TN.

 

"update of the 03/03/08 : some specimens of the MB24W marketed recently by DGM in England are equipped with a new flagstone, M240UW04 V0, which are a flagstone TN :pfff: from AUO. (the same one as on BenQ G2400W)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu fotki 24 MVA, ten sam monitor ale nazwa inna

http://www.forumdeluxx.de/forum/showpost.p...p;postcount=147

http://www.forumdeluxx.de/forum/showpost.p...p;postcount=168

 

a tutaj przez allegro

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=315916030

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IIyame ProLite E2403WS na TN. Czy jak kupie monitor na P-MVA np. ViewSonic VX2435WM (ok. 2200) to zobacze róznice.

 

Mam tez mozliwosc zakupu EIZO S2411W na PVA od kumpla (4-ro miesieczny) za 2700.

 

Warto doplacac? Na swoja iiyame mam kupca za ok 1150 (1,5 miesieczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na viewsonica nie opłaca się dopłacać 1000zł (średni do gier i filmów) .. eizo już lepszy wybór, ale za używkę 2700 (ciekawe czemu sprzedaje po 4 miechach ;) ) .. pomyśl jeszcze nad HP LP2465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem mniej więcej przez temat monitorów 24"... ale co nieco zgłupiałem i teraz potrzebuję pomocy. Myslałem ze wybór monitora będzie prostrzy. Wszyscy tutaj używaja monitorów do grania. Ja głównie do pracy nad muzyką i ewentualnie do oglądania filmów. Mam zistegrowana kartę graficzną w laptopie i mi to nie przeszkadza, bo w gry i tak nie gram. Zakładam też, że za ok pół roku kupie sobie normalny komputer z dobrą kartą graficzną i nie będę musiał od razu wymieniac monitora.

 

Co mi jest potrzebne:

- obszar roboczy fullHD

- pivot

- CISZA (piszecie, że monitory brzęczą...tu jest to WYKLUCZONE. Najlepiej, żeby głośność zasilacza była podana w dB, ale na to nie liczę :P)

- złącza D-sub, DVI-D, no i ogólnie im więcej tym lepiej - zalezy mi na lekkiej uniwersalności

 

Czego nie musi miec:

- idealnie odwzorowanych kolorów, ale oczywiście lubie widzieć przyjemne kolory :] (ważne żebym widział wyraźnie całą sesję niezależnie od tego czy słońce mi pada na monitor czy jest środek nocy)

- czas reakcji... z tego co widzę większośc ma poniżej 10ms i mi to w zupełności wystarcza.

 

powinien miec:

- równomierne podświetlenie

 

Cena: nowy do 2000. Chociaż wolałbym się zamknąć w 1500 :]

Miałem swoje typy ale się zgubiłem jak doczytałem ,że monitory brzęczą :/

Edytowane przez bubbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od prawie 2 miesięcy mam LG LCD 24'' Flatron L245WP-BN. Generalnie jestem zadowolony, super się gra, jeszcze lepiej ogląda filmy. Przesiadłem się z 19" CRT. Jakoś wcześniej na to nie zwracałem uwagi ale na obudowie jest nalepka - HD Ready. Jakie HD Ready? Przecież zgodnie z opisem na różnych forach internetowych to jest monitor full HD. Roździlelczość HD jest, HDMI z Hdcp jest, czy wyświetla 1080i czy 1080p tego nie wiem bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić.

Ten mój monitor to w końcu Full Hd czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi jest potrzebne:

- obszar roboczy fullHD

- pivot

- CISZA (piszecie, że monitory brzęczą...tu jest to WYKLUCZONE. Najlepiej, żeby głośność zasilacza była podana w dB, ale na to nie liczę :P)

- złącza D-sub, DVI-D, no i ogólnie im więcej tym lepiej - zalezy mi na lekkiej uniwersalności

 

Czego nie musi miec:

- idealnie odwzorowanych kolorów, ale oczywiście lubie widzieć przyjemne kolory :] (ważne żebym widział wyraźnie całą sesję niezależnie od tego czy słońce mi pada na monitor czy jest środek nocy)

- czas reakcji... z tego co widzę większośc ma poniżej 10ms i mi to w zupełności wystarcza.

 

powinien miec:

- równomierne podświetlenie

 

Cena: nowy do 2000. Chociaż wolałbym się zamknąć w 1500 :]

Nikt nie odpisal, a ja sie rozejrzałem i mam 2 typy, oba dostane w okolicy 1600,- :

- Samsung SM 2493HM

- IIYAMA Prolite B2403WS

 

Oba mają to czego mi potrzeba, oba mogę dostać taniej niż w necie. Nie wiem jak jest z głonością ich pracy. Nie mam pojęcia jak wyglądają obok siebie i nie będę miał okazji ich tak zobaczyć, więc zmuszony jestem prosić was o porównanie.

Te modele kupuję u różnych sprzedawców. Jeden ma całą ścianę w samsungach, drugi w iiyamach, wiec nie mam co słuchac ich opinii.

A może macie jeszcze inne opcje? Za cenę niewiele wyższą, a jakimiś plusami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Dell'a 24" 2408WFP Full HD w USA. Przy dzisiejszym kursie dolara 2.20pln Dell wyniósł mnie 1317pln. W Polsce jeszcze nie ma w sprzedaży tego modelu. W zachodniej europie już chyba jest za ponad 800euro. W Polsce ten model ma kosztować prawie 3000pln. Jego stary model 2407 kosztuje chyba 2800pln. Ominąłem cło i Vat(są sposoby) ;). Paczka oczywiście przyszła kurierem. Różnica w cenie masakryczna. :)

Do niego można podłączyć 5 komputerów + jakieś tunery telewizyjne bo ma hdmi i component. Ma z przodu guzik gdzie zmienia się input source.

 

- złącza: 2x DVI-D, 1x D-SUB, 1x HDMI, 1x DisplayPort, 1x component, 1x compozite, 1x s-video, 1x hdmi audio output( tu chodzi o to, ze jak podłączymy np. tuner czy komputer via HDMI do tego Della to do tego "hdmi audio output można podłączyć głośniki 2.1), 4x usb, czytnik kart SD/CF i inne.

- matryca S-PVA

- okablowanie w zestawie: d-sub, dvi-d(single link), displayport, zasilający i usb kabel.

- zasilanie 100-240V 50/60Hz

- input lag lekko czuć, ale to typowe dla matryc S-PVA

- brak ghostingu

- ma PIP/PBP

- ma PIVOT

- nic nie piszczy, nie wydobywają sie z niego żadne odgłosy( sprawdzone w nocy kiedy jest całkowita cisza :) )

- obszar roboczy 1920x1200 :)

- tryb PC i MAC

- mapowanie 1:1, Aspect, Fill

- Dynamic Contrast

- jakość materiałów obudowy bardzo dobra

- ładny :)

 

kilka moich fotek:

http://nbsd.one.pl/dell2408wfp/DSCF1863.JPG

http://nbsd.one.pl/dell2408wfp/DSCF1864.JPG

http://nbsd.one.pl/dell2408wfp/DSCF1866.JPG

http://nbsd.one.pl/2408.jpg

 

http://www.dell.com/content/products/produ...;l=en&s=dfo

Z czystym sumieniem polecam tego Della jak ktoś ma możliwość sprowadzić z USA nawet tego kosztem, że gwarancja tylko amerykańska, ale dla takiej ceny warto IMHO. :)

 

ps. tak się zastanawiam czy nie jestem przypadkiem pierwszy w Polsce z tym modelem? :P, hehe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej - jaki sposob jest pewny by ominac VAT?

 

bo cła chyba nie ma wogole(jesli nawet to nie wiele),

 

zreszta z ewentualnym vatem i tak wychodzi kuszaco:)

 

 

 

A w ktorym sklepie zamawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. tak się zastanawiam czy nie jestem przypadkiem pierwszy w Polsce z tym modelem? :P, hehe

A nie bo ja też mam, czekałem 2 tygodnie i wczoraj przyszedł PolAmer'em :-)

Sprzedałem 2407 i zmieniłem na nówkę. trochę mnie wkurzają te cukierkowe kolory ale może dam rade je wyregulować...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2408 w Anglii za około 500 euro

Monitor super. Ma wszystko czego mi potrzeba. Co do input laga to gram dosyć sporo w COD4 i gra sie rewelacyjnie nie widzę żadnego smużenia.

Bardzo wygodnie korzysta sie z wbudowanego czytnika kart.

Design jest po prostu rewelacyjny. Jednym guzikiem można ściągnąć monitor ze stojaka i np powiesic na scianie.

Z negatywnych rzeczy to trzeba troszke wyregulowac kolory.

 

Tu macie recenzje tego monitora :

http://monitortest.blogspot.com/

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bo ja też mam, czekałem 2 tygodnie i wczoraj przyszedł PolAmer'em :-)

Sprzedałem 2407 i zmieniłem na nówkę. trochę mnie wkurzają te cukierkowe kolory ale może dam rade je wyregulować...

no to witam w klubie użytkowników 2408WFP :) sickboy-a też :)

 

pozdrawiam

 

ps. próbował już ktoś z was wchodzić do trybu serwisowego?

niby można tak: First,turn off the power. Then holding the "menu" and "+" key and turn on the power. Then touch the "-" key.

 

ps2. może założymy nowy wątek odnośnie tego modelu 2408WFP i będziemy pisać różne spostrzeżenia itd.?

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co o tym sądzicie?

 

http://www.allegro.pl/item330995604_22_ful...fv_w_wa_ss.html

 

może troszkę nie na temat (bo 22") ale nie do końca, bo Full HD jest ;p

 

Cena niska, niby SPVA... tylko boję się, że nic bym na nim nie zobaczył z moim pogarszającym się wzrokiem...

 

PS. Zastanawiam się nad skołowaniem della 2408 (nie płacąc 2600 na allegro lub 2300+vat (czy ile to tam jest w dellu)). Możecie coś dokładniej napisać o sprowadzaniu z US. Potrzebny pośrednik czy jest jakiś pewny sklep wysyłający do Europy? Ile to trwa i jakie koszta? Jak wygląda omijanie podatku :> Jbc. zostaje jeszcze UK...

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to temat o monitorach 24 calowych.... jest pokrewny temat o monitorach 22 calowych ;]

Wracajac do tematu ja chyba sciagalbym della z uk ( z przesylka wychodzi 2000zl)

 

 

Co do della ja bym bral z uk... zawsze to gwarancja 3 letnia na terenie unii . A serwis della jest bardzo dobry. Przysylaja kuriera ktory odbiera monitor a pozniej kurier przywiozi nowy. Jak dla mnie to plus - zero kosztow serwisu. Na ebay mozna zakupic monitor za 1860 zl + wysylka okolo 140zl. Ja bym sie decydowal na ten wariant. Z US jest ryzyko cla i jakby cos dzialo sie z monitorem znow trzeba sie bawic w odsylanie :/ a to koszty.

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co o tym sądzicie?

 

http://www.allegro.pl/item330995604_22_ful...fv_w_wa_ss.html

 

może troszkę nie na temat (bo 22") ale nie do końca, bo Full HD jest ;p

 

Cena niska, niby SPVA... tylko boję się, że nic bym na nim nie zobaczył z moim pogarszającym się wzrokiem...

Płynne skalowanie czcionek nie jest trudne. Błędy w niektórych programach są wyeliminowywane. Dla mnie literki standardowe nawet na pikselu 0,294 są męczące i nie bardzo czytelne ... a po powiększeniu i po włączeniu cleartype są ostre i duże na modelach z pikselem ~0,25 mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...