Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się zaopatrzyć w jakąś fajną panoramę, a że widze obsługę full-hd, zdecydowałem się na 24 cale.

 

Na ten cel mam około 1700 zł, wolałbym tej kwoty nie przekraczać. Ze stanów sprzętu też raczej nie ściągnę (z UK bym się jeszcze skusił, ale piszecie, że 2408WFP z przesyłką to ok 2k złociszy, a to jak na mój budżet trochę za dużo)

 

Zawisłem zatem właściwie pomiędzy dwoma modelami.

 

BenQ G2400W

Iiyama ProLite B2403WS-1

 

Gram w zasadzie dużo (głównie World of Warcraft, ale nie tylko), filmy patrzę i takie inne. Czyli monitor ma posłużyć do wszystkiego.

Dodam, że porządna gwarancja i serwis to dla mnie duży plus, więc jak ktoś wie jak u tych producentów to wygląda, niech się wiedzą podzieli.

 

Jakieś sugestie?

 

Edit: Z tego co wyczytałem, to Iiyama ma czas reakcji 3ms (5ms u BenQ) i jasność na poziomie 300cd/m2(250cd/m2 u BenQ). Różnica w cenie to jakieś ~300 złociszy. Warto tyle dopłacić do Iiyamy, czy zdecydować się na Benka? Poczytalem trochę i muszę powiedzieć, że generalnie G2400W jest bardzo chwalony, jedyne do czego się ludzie właściwie czepiają to matryca TN, no ale w tej klasie cenowej to raczej norma.

Pomijam, że w US można go dostać za 300-350$.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak autor tego tematu poszukuję 24 calowego monitora :) Chciałbym go podpiąć zarówno do komputera jak i ps3 (dlatego dobrze by było gdyby posiadał złącze HDMI). Wybór jest spory i nie wiem zbytnio co wybrać. Co myślicie np o:

-HP Pavilion W2408H 24''

-ACER 24 WIDE P 243 W?

 

Liczę na Waszą pomoc :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga 173p plus i jest to cholernie dobry monitor, chcę go zmienić by móc podłączyć playkę 3 i mieć obraz w full hd, sam nie wiem czy jest sens. Mój samsung ma matrycę PVA a ten HPek...TN. W dodatku swojego kupowałem go stosunkowo niedawno jakoś za 1300zł, teraz mogę wciąć 300...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam dylemat pomiedzy Hyundai W241D a LG 245WP. Który byście wybrali? Sprzęt ma mi służyć przede wszystkim do filmów i sportu, piłki nożnej w HD z C+.

 

PS Czy błyszcząca powłoka w LG nie będzie przeszkadzała?

Edytowane przez ptaqx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam dylemat pomiedzy Hyundai W241D a LG 245WP. Który byście wybrali? Sprzęt ma mi służyć przede wszystkim do filmów i sportu, piłki nożnej w HD z C+.

 

PS Czy błyszcząca powłoka w LG nie będzie przeszkadzała?

ja bym brał LG, jaka błyszcząca powłoka??? to jest mat, przynajmniej jak oglądałem ten monitor ~2 miechy temu, zmienili matrycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby między nimi była aż tak duża różnica kontrastu?? Hyundai 3000:1 LG 1000:1(drozszy?!?)

hjundaj ma dynamiczny 3000:1 a statyczny nadal 1000:1 jak LG

ja hjundaja odradzam bo nie posiada regulacji jasności lamp http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=254824

 

z gatewayami oprócz typowej loterii jakościowej teraz jest loteria matrycowa: minimum dwie wersje które widziałem jedna na PVA a druga na czymś zamiennym, pisałem o tym tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2947601

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze bardzo wazne pytanie, jesli w monitorzejest HDCP ale po drugiej stronie jest DVI(k.grafiki) to wtedy jakosc jest jak DVI czy HDCP?

HDCP to nie "jakość" tylko rodzaj zabezpieczenia przy przesyłaniu przez DVI i HDMI

HDCP

 

(chyba miałeś na myśli HDMI a tu i tak nie będzie różnicy między DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak HDMI, chodzi o monitor HP LP2465 a tam wlasnie nie ma hdmi, tylko czy mi by sie to przydalo jesli zadnych zewnetrznych sprzetow nie bede podlaczal tylko kompa z karta grafiki z wyjsciem DVI. Wiec HDMI zbedne. dobrze to rozumiem?

 

PS. Zaznaczam ze chce ogladac z karty Technotrend 3200 Cyfre w HD, ale to oczywiscie leci przez karte grafiki GF 7900GS no i nie wiem jak w koncu z tym HDMI. Przyda sie czy nie

Edytowane przez ptaqx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Już nie wiem co kupić :huh: padają różne propozycje takie jak:

Acer AL2623W 26'' cena ok 2100zł jest to ponad limit ale 26'' i słyszę o nim same pozytywne opinie

Hyundai W241D 24" niektórzy twierdzą że ładne kolory itp ale menu często nawala i jasność ciężko ustawić

GATEWAY 2485W są to modele z odzysku ale jak się trafi na dobry model to chwalą ludzie

Który z tych monitorów to najlepsze rozwiązanie? chyba że macie inne ciekawsze propozycje do 1700-1800zł??

Edytowane przez Michal_krakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bylem w "nie dla idiotow" w wawie i ogladalem sobie monitory. Jakosc wyswietlanego tam obrazu delikatnie mowiac kiepsciutka bo przez splitery i wszytsko w jednej rozdzialce 1280*1024 bodjarze ale naprawde pozwala sobie wyrobic zdanie. Sam szukam 24 cale wiec komus moze pomoze.

Pierwsz sprawa to nie trzeba byc wielkim znawca zeby odroznic rodzaj matrycy nawet bez czytania karteczek pod nimi. Zeby dlugo nei szukac - zachwalany Benq 24 na TN. LG 2246 albo HP2208h Te monitory tak naprawde sa bardzo podobne. Jak to sie mowi z pustego i Salomon nie naleje. Tak samo jest z TN. Rzeby firma stanela na glowie nic nie zrobi. O ile kolory mozna przebolec (nawet na HP ladne za to potworna szyba przy ktorej moja laska zaczela sie malowac :lol: po wylaczeniu) o tyle katy widzenia to TRAGEDIA. Niestety ale na 24 calach widac to jak na dloni. Poziomy kat jeszcze akceptowalny - pionowy katastrofa. Jesli juz mialbym wskazac kto jest najlepszym z tych monitorow to powiedzialbym ze LG. Zalamalem sie w tym momencie.

 

Jednak podchodzac dalej staly dwa niepozorne monitory LG 24" LCD L245WP i HP LP2465. Nawet na nedznej jakosci sygnale miazdzyly te opisane wyzej. Tuataj naprawde chcialo sie je potestowac na odzielnym sygnale ale panie w "nie dla idiotow: traktuja wszytskich jak idiotow. Na pytanie czy mozna podlaczyc odzielnie powiedzialy "ze jest wlaczony" ;) Kolory bardzo ladne do tego co najweazniejsze przy takim monitorze to katy. Poziome idelane a pionowe naprawde trzeba bylo obnizyc glowe nisko zeby sie cos zalamalo. W TN to czasami jest wrecz tak ze obraz juz zmienia odcien jak siedziesz idealnie na przeciwko.

HP ladny wyglad pivot dziala idelanie leciutko acz pewnie. Ma matryce S-Pva. Niestey nie ma jednej rzeczy (tak mi sie wydaje bo w necie tego tez nie mozna znalezc) przy Full HD przydalo by sie HDCP tak na "zapas" w razie jakby napedy i nosniki blue ray za rok spadly do poziomy dvd :D

LG jeszcze lepsza regulacja. Pivot super do tego "podwojne" kolko u nogi skutkujace tym ze monitor w poziomie obraca sie malym paluszkiem. Ma Dsub i HDmi z hdcp. Za to jest na matrycy Mva a podobno one sa troszke wolniejsze niz spva. Chcialem jeszcze obejrzec Acera Al2623 W ale nie bylo go. Jednak jesli naprawde jest na Sips wiem ze bedzie dobrze.

Wlasciwie ja po tej dzisiajszej przygodzie skreslilem TN przy takich rozmiarach Jesli za TN 24 mam dac 1600 (HP, LG) to i dam 2k.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestey nie ma jednej rzeczy (tak mi sie wydaje bo w necie tego tez nie mozna znalezc) przy Full HD przydalo by sie HDCP tak na "zapas" w razie jakby napedy i nosniki blue ray za rok spadly do poziomy dvd :D

HDCP powstało tylko i wyłącznie po to by utrudniać życie legalnym użytkownikom (bo na pewno nie piratom). Wspieranie takich wad jak obecność HDCP jest błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 dni LG - miażdzy wszystko - najmniejszy imput lag z 24 (hp ma 2 razy więkdzy) i nie widzę na nim żadnego smużenia (a przesiadłem się z crt). Polecam przeczytanie wątku o nim na mva.pl/forum!

Edytowane przez Leanier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem jeszcze obejrzec Acera Al2623 W ale nie bylo go. Jednak jesli naprawde jest na Sips wiem ze bedzie dobrze.

Wlasciwie ja po tej dzisiajszej przygodzie skreslilem TN przy takich rozmiarach Jesli za TN 24 mam dac 1600 (HP, LG) to i dam 2k.

Ten Acerek jest na SIPS. Wszyscy z tego forum, którzy weszli do menu serwisowego, potwierdzili że jest to matryca SIPS. Ogólnie fajny sprzęcik, ale jak źle trafisz, to będziesz miał świerszcza w pokoju :lol:

 

Ja czekam w tej chwili na Eizo 22". Zobaczymy czy to takie dobre jak powiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić sobie nowy monitor a konkretnie Dell 2408WFP ale chce go kupić na eBay-u za granicy a konkretnie z Wielkiej Brytani ponieważ ceny są b.atrakcyjne ~1760zł + ~200zł wysyłka do Polski ubezpieczona, ale mam teraz pytanie czy dodatkowo bedzie trzeba płacić jeszcze jakieś cło ? i jak wygląda sprawa z gwarancją czy jest ważna w polsce skoro monitor jest zakupiony za granicą ?

 

Interesuje mnie np. ta aukcja http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=008

 

Jesli ktoś tak właśnie zakupił czy mógłby polecić konkretnego sprawdzonego sprzedawce na ebay'u i ile go dokładnie wyniosło juz z kosztami przesyłki

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego watku na forum co podales wynika ze to nieco loteria, przynajmniej w Anglii i sa rewizje na TN.

 

"update of the 03/03/08 : some specimens of the MB24W marketed recently by DGM in England are equipped with a new flagstone, M240UW04 V0, which are a flagstone TN :pfff: from AUO. (the same one as on BenQ G2400W)."

wracam to tematu taniego 24" na xVA ponieważ na alledrogo i pixmanii pojawiły się YURAKU 24" MB24W za 1099zł DVI,

co do zamiennych matryc to czytam ze w anglii (pod nazwą DGM) nawet trafiają się na PVA:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=17806175

 

tu porównanie YURAKU(MVA) z HP 2408h(TN):

http://www.prad.de/board/thread.php?thread...er=0&page=3

 

tu teścik w blogu:

http://www.blogadresse.de/2008/03/26/test-...ision-yv24wbh1/

 

czy czeka nas zalew tanich chińskich monitorów iiysonic yuraku DGM i inne, wszystko to samo tylko rożne naklejki ;)?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

pojawił się nowy LG 246WP (MVA): http://www.lge.com/products/model/detail/l246wp_1_6.jhtml

 

Może nie najpiękniejszy ale nareszcie "jasna ramka" w 24" (tylko proszę nie wspominać necolubryn albo drogieizo :)

 

Z tego co kojarzę jego poprzednik miał najmniejszy IL ze wszystkich VA produktów.

 

Z niemieckiej instrukcji wynika, że oprócz wypełniania całego ekranu wyświetla także 1:1.

 

Recenzje za oceanem same pozytywne: http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16824005099

 

Cenowo (wUSA) bardzo zbliżony do samsunga 2493hm, którego prawie kupiłem. Na szczęście dostałem wcześniej służbową nokię E51 i teraz mam duży dystans do glossy czegokolwiek (dalej używam 6230i).

 

Chciałem poczekać na sips´oweg LG 245WPP, ale jest o nim tak mało info, że jak tylko pojawi się 246WP to kupuję i zrecenzuję.

 

EDIT: no tak... monitor wcale nie jest nowy, tylko podobnie jak NEC2490 w Europie niedostępny.

 

Pozdrawiam forumowiczów, a szczególnie rozbitków z mvaforum :blink:

Edytowane przez PilifS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONITOR SAMSUNG 24" SM2493HM CZARNY ASAP cena : 1561.00

 

Dołączona grafika

 

Mial ktos stycznosc z tym monitorkiem ?

Chcialbym sie dowiedziec, czy dotyczy go loteria z matrycami, a jesli sa, to jak ja sprawdzic ? ;)

 

Jakies konkretne plusy / minusy / inne propozycje ~ 1600 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONITOR SAMSUNG 24" SM2493HM CZARNY ASAP cena : 1561.00

 

Mial ktos stycznosc z tym monitorkiem ?

Chcialbym sie dowiedziec, czy dotyczy go loteria z matrycami, a jesli sa, to jak ja sprawdzic ? ;)

 

Jakies konkretne plusy / minusy / inne propozycje ~ 1600 zl ?

Chcesz 24" na TN ? Dziewczyyyno :rolleyes: (będzie paskudny gradient jak fix - słaba charakterystyka kątowa tych najtańszych matryc) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONITOR SAMSUNG 24" SM2493HM CZARNY ASAP cena : 1561.00

Mial ktos stycznosc z tym monitorkiem ?

Chcialbym sie dowiedziec, czy dotyczy go loteria z matrycami, a jesli sa, to jak ja sprawdzic ? ;)

 

Jakies konkretne plusy / minusy / inne propozycje ~ 1600 zl ?

 

Jak masz dac 1600 zl za 24" to dozbieraj/pozycz/ukradnij 250 i masz LG na xVA co zjada tego samsunga na sniadanie. Nie bedziesz przynajmniej sie meczyla z nedznymi katami. Nietety ale powyzej 22 cali wszytskie wady TN wrecz wylaza z monitora.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...