Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, teraz mam jeszcze tylko pytanko czy w LCD tak jak w CRT ważne jest odświeżanie obrazu ( jeśli nie to dlaczego ). Bo widzę, że ten Lenovo na wszystkich rozdzielczościach używanych przeze mnie ma do 75hz a na najwyższej już tylko 60hz. Cena tego Lenovo całkiem przystępna szkoda, tylko że nie znalazłem żadnego testu tego monitora. Dobrze wiedzieć czy ma jakieś dotkliwe wady jak zauważalny ghosting i inne. Martwi mnie też te Yuraku, parametry niby świetne ma, ale osoby sprzedające je nawet importer nie potrafią stwierdzić na jakiej są matrycy. Mnie dziwi jego specyfikacja i kąty aż 180'.

odświeżanie ma być 60Hz to standard w LCD a z yuraku daj sobie spokój...

testy lenovo są ale po czesku, angielsku niemiecku (użytkowników)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dyskwalifikuje Yuraku?

Cena ????? Totalna chinszczyzna???? Wlasciwie nie wiadomo co z serwisem?????

Ja nie mam nic przeciwko niskiej cenie. Nie mam nic przeciwko chinskim produktom bo w kompach to Tajwan&china only. Tyle tylko jak sie polaczy te dwie rzeczy to w glowie powinna zapalic sie zarowka. Kto wie moze przyszlosc to wlasnie tania masowka z chin ale narazie niestety przy takim zakupie lepiej sie kilka razy zastanowic.

Ot takie moje zdanie.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor byl dla znajomych, jako wzór podam ci HP Pavilion w2408h taki monitor posiadam ja od pol roku i jestem z niego bardzo zadowolony. obraz czysciutki 0 smuzenia, oczywiscie jak to przy tego rodzaju matrycach kąt widzenia nie jest oszalamiajacy ale wystarczy. Porownujac moj monitor a ten yarukai czy jak on tam, sie nazywal to to dzien do nocy, Ale ciezko mi obiektywnie oceniac poniewaz monitor byl podlaczony kablem analogowym, bo niestety dolaczyli do monitora tylko kabel DVI-HDMI a ze na karcie grafiki nie bylo HDMI ani nie dali przejsciowki to nie mialem go jak podlaczyc

(10-04-2008 14:25)

napewno gdyby byl podlaczony DVI lub HDMI to by byla wielka rozniac

(10-04-2008 14:26)

na zwyklym w niektorych miejscach obraz byl lekko rozmyty, ogolnie widac ze ta firma nie jest jakims asem w LCD

(10-04-2008 14:27)

kontrolke power niebieska umiescili na samym srodku dolnej krawedzi monitora

(10-04-2008 14:27)

dioda bardzo jasna i w ciemnosci nie dajaca obejrzec filmu ale to to mozna zakleic czarną taśmą i po kłopocie

(10-04-2008 14:28)

ogolnie to wolalbym doplacic te 800 zl i za 1700-1800 kupic cos markowego typu HP czy samsung

ps to jedna opinia jak cos o tym monitorku co dyskutujecie od goscia co brał z allegro bo sam jeste zainteresowany własnie jakims monitorem 22 lub 24 (Jakość - Opłacalnosc ) pozdro

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max340 twoje argumenty mi tak stawy rozwaliły ze chodzić nie mogę, daj jakieś zdjęcia z pracy tych dwóch monitorów zdjecia czerni w ciemności, fotkę testu z samochodzikiem, a nie pierniczysz że dioda za jasna, u mnie w chiftecu tez za jasna, markerem szybko rozwiązałem problem

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max340 twoje argumenty mi tak stawy rozwaliły ze chodzić nie mogę, daj jakieś zdjęcia z pracy tych dwóch monitorów zdjecia czerni w ciemności, fotkę testu z samochodzikiem, a nie pierniczysz że dioda za jasna, u mnie w chiftecu tez za jasna, markerem szybko rozwiązałem problem

Zdaje sie ze to nie jego opinia, a goscia z allegro :razz::

ps to jedna opinia jak cos o tym monitorku co dyskutujecie od goscia co brał z allegro bo sam jeste zainteresowany własnie jakims monitorem 22 lub 24 (Jakość - Opłacalnosc ) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie Iiyama B2403 i powiem szczerze, ze panel jest rewelacyjny (pomimo TN). Katy male, ale siedzac ok. 1m od niego spokojnie da sie pracowac. Przy zwiekszajacych sie katach obraz zolknie, co samo w sobie nie jest najgorsze. Wszystko jest ladne i piekne i zastanawiam sie jednak nad nim... Mam jeszcze zaklepany 'pokaz' w sklepie LG 245 ale jakos nigdzie ich aktualnie nie ma i nie wiem czy jeszcze beda (pan ze sklepu powiedzial, ze beda). Dzien wczesniej widzialem wersje E2403 i szczerze mowiac, roznica jest jednak spora w jakosci (chociazby podswietlenie - na E byly widoczne wielkie biale plamy, na B jest bardzo rownomierne). Hitman 1080p wygladal na B po prostu genialnie...

 

Jedyne co mnie martwi w obydwu monitorach, to pojedyncze cyfrowe wejscie. Benq i Dell maja HDMI i DVI i to by bylo dla mnie najwygodniejsze (komp + dekoder tv hd a w planach blueray). Benq nie widzialem osobiscie, ale z obrazow/screenow w necie widac, ze troszke ma obraz niebieskawy, no i nie ma zadnej gwarancji na badpixele :( Dell to juz inna bajka, bo oficjalnie nie da sie go kupic a ja nie mam zamiaru sie pchac w jakies dziwne aukcje z allegro (choc nie mowie, ze sa zle, ot ja po prostu nie lubie kupowac drogich rzeczy, ktorych nie da sie normalnie w sklepie kupic).

 

Generalnie zglupialem. Jestem zachwycony Iiyama ale wiem jak wyglada obraz na S-PVA i wydaje mi sie, ze bedzie jeszcze lepiej niz na tej iiyamie. Z drugiej strony nie chce obudzic sie z badpixelem na srodku ekranu bez mozliwosci wymiany monitora. LG i IIyama daja gwarancje na pixele co jest zaj...... fajne. Jednak brak drugiego wejscia cyfrowego troszke mnie 'udupia'.

 

Dopoki dokladnie nie obejze LG jestem zdecydowany na Iiyame. Za takie pieniadze to naprawde niezla oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topik o modyfikacjach sprzętowych YURAKU LOL! , "prostowanie" podświetlenia, regulacja lamp itd, niesamowite tego jeszcze nie widziałem :)

 

http://thibworm.free.fr/iolair/trad/01/tr.htm

 

efekt modyfikacji regulacji jasności lamp ->polepszenie czerni

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie martwi w obydwu monitorach, to pojedyncze cyfrowe wejscie. Benq i Dell maja HDMI i DVI i to by bylo dla mnie najwygodniejsze (komp + dekoder tv hd a w planach blueray). .

taką przejściówkę znalazłem na Allegro może ona ci sie przyda

http://allegro.pl/item339682735_adapter_dv...1_f_hdmi_f.html

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta modyfikacja yuraku to cos niesamowitego. Ale opis mocno nieczytelny, kupa obcych zwrotow

 

ciekawe czy tak mozna kazdy panel "poprawicc" :D

 

moze za pol roku pogrzebie przy swojej iiyamie :)

 

własnie zerknełem na cene....~~1100zł...

 

tyle dałem za TN iiyamy a nie watpie, ze nawet bez regulacji ta PVA jest lepsza niz iiyama moja.

 

zreszta...ten istruktaz modyfikacji jest nawet spoko, zwłaszcza z obrazków mozna zrozumieć jak zmienić podswietlenie(regulacje)

 

bo co do 1 czesci, tej z foliami? to nie czaje do konca, z translatora z finskiego? wychodzi lekki bełkot

 

miałbym 1k na zbyciu bym brał od razu, nawet by przetestować te modyfikacje.

No i 24 cale...PVA

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze było skąd wziąć te Yuraku na PVA, bo te co mają polscy sprzedawcy to są na MVA (przynajmniej jeden tak twierdzi). Ale to i tak zawsze lepsze niż TN prawda ?

PVA i MVA sa podobne i na mniej wiecej jednym poziomie, wiec nie ma co plakac. Oczywiscie duzo lepsze niz TN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gateway 2485W jest lepszy od Yuraku ? Co do gwarancji i reszty to myślę, że na pewno, ale co do reszty jestem w trakcie przewalania wątków o Gatewayu, może ktoś ma jakieś komentarze ( najlepiej najważniejsze wady zalety tego Gatewaya)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Gateway 2485W jest lepszy od Yuraku ? Co do gwarancji i reszty to myślę, że na pewno, ale co do reszty jestem w trakcie przewalania wątków o Gatewayu, może ktoś ma jakieś komentarze ( najlepiej najważniejsze wady zalety tego Gatewaya)

teoretyczne gatek jest lepszy tylko że kosztuje 1750zł więc jak tu porównywać..

yuraku ma mały input lag,

 

wady gatewaya (moja opinia bo widziałem kilka egz.)

 

-2 wersje matryc xMVA i xPVA

-smużenie inwersyjne na PVA (loteria w egzemplarzach)

-duża jasność

-przy cenie 1750zł nadal nie ma pewności że egzemplarz full nowy sprawny

-color banding (loteria w zależności od matrycy i revision)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretyczne gatek jest lepszy tylko że kosztuje 1750zł więc jak tu porównywać..

yuraku ma mały input lag,

 

wady gatewaya (moja opinia bo widziałem kilka egz.)

 

-2 wersje matryc xMVA i xPVA

-smużenie inwersyjne na PVA (loteria w egzemplarzach)

-duża jasność

-przy cenie 1750zł nadal nie ma pewności że egzemplarz full nowy sprawny

-color banding (loteria w zależności od matrycy i revision)

Właśnie pytam dlatego, źe na allegro są po 1199 i napisane jest, że są nowe i jeśli będzie jakiś bad pixel to wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytam dlatego, źe na allegro są po 1199 i napisane jest, że są nowe i jeśli będzie jakiś bad pixel to wymienią.

doczytaj, założę się że chodzi o krakowską firmę CNT, przeczytaj opis aukcji a nie tylko tytuł:

 

MONITORY SĄ PRZECENIONE ZE WZGLĘDU NA WADY MATRYCY. KUPUJĄC TEN MONITOR PRZYJMUJESZ DO WIADOMOŚCI, ŻE NA EKRANIE MOGĄ WYSTĄPIĆ PLAMY LUB RYSY, GDYŻ JEST TO SPRZĘT POWYSTAWOWY Z JEDNEGO Z MARKETÓW. GWARANCJA NIE OBEJMUJE WSPOMNIANYCH TU WAD. JEŚLI CHCESZ KUPIĆ PEŁNOSPRAWNY MONITOR, ZAPRASZAMY NA INNE NASZE AUKCJE:

 

dzwoniłem do nich i:

w cenie 1199zł monitory z wadami na matrycy ryski cienie

w cenie 1585zł monitory 100% nowe ale z 1 badpikslem

w cenie 1735zł monitory 100% nowe

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nich i:

w cenie 1199zł monitory z wadami na matrycy ryski cienie

w cenie 1585zł monitory 100% nowe ale z 1 badpikslem

w cenie 1735zł monitory 100% nowe

1735zl jak za nówkę jak to oni mówią to i tak sie opłaca ja sie przymierzam do zakupu tego monitorka. mam nadzieje ze niedługo go nabędę to podzielę sie wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1735zl jak za nówkę jak to oni mówią to i tak sie opłaca ja sie przymierzam do zakupu tego monitorka. mam nadzieje ze niedługo go nabędę to podzielę sie wrażeniami.

Gateway 2485W to szajs jakich wiele, skusiłem się dzisiaj rano i miałem go przez pare godzin, na szczęście udało mi się go zwrócić.

Kyle narzeka że TNki mają 262tys kolorów, ten gateway mimo SPVA ma ich MNIEJ! :) a wszystko z powodu braku regulacji lamp.

 

Jestem zaskoczony taką ogromna róznicą między moją 19" 1985 gateway a 24" 2485W. Gdyby nie ten mały szczegół (reg lamp) monitor byłby świetny a tak:

-kiepska czerń

-gradienty masakra z bandingiem najgorsze jakie w życiu widziałem

-mega ghosting inwersyjny i inne skutki

 

więcej napisałem na mva (fotki film)

 

ODRADZAM!

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś go? i masz jakieś fotki tego złego podświetlenia itp? Ja rozmawiałem z kilkoma osobami które mają ten monitorek i nic takiego nie mówili

Czy te osoby sprawdziły monitor watomierzem? Mają zielone pojęcie o sprawdzaniu wyświetlaczy pod tym kątem? - wątpię ...

Jestem pewien że to osoby które na widok 24" LCD mówią najwyżej łołołoł nie patrząc czy model wyświetla pełną paletę barw czy jedynie jej marny ułamek co objawia się ohydnym bandingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w pierwszej chwili wrażenie jest bardzo dobre piękny kolor i kontrast ale jak ktoś ma pojęcie o wyświetlaczach i spojrzy że zamiast 256 odcieni składowej tak naprawdę ma ~64 to tragedia(przy kontraście 0 jest ~16 odcieni szarości LOLOLOLOL!!!) - widać to na filmie

http://pl.youtube.com/watch?v=Iz6wDwC69bg

 

gradient wygląda gorzej niż na niejednej 6 bitowej TNce, przynajmniej na ustawieniach "do pracy", na defaultowych czyli 80 jasność 50 kontrast jest w miarę pełna paleta tylko ze 300cd przy takiej jasności nie da się wysiedzieć.

 

Napisałem więcej na mva i dałem fotki dla porównania do mojego obecnego gatka 1985 - róznica KOLOSALNA!. Moj gatek 1985 przy 24" to jak eizo przy samsungu :)

 

Przez chwilę miałem ochotę tego 24" gatewaya jakoś zmodyfikować na wzór yuraku (modyfikacja jasności lamp) - bo to by rozwiązało 98% problemów z tym monitorem. Jednak stwierdziłem że 1300zł to za dużo jak na grzebanie w elektronice monitora.

 

W sklepie przebierałem w 3 egzemplarzach, jeden miał rysę przez środek, drugi 3 plamy na matrycy a trzeci tylko dwie...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w pierwszej chwili wrażenie jest bardzo dobre piękny kolor i kontrast ale jak ktoś ma pojęcie o wyświetlaczach i spojrzy że zamiast 256 odcieni składowej tak naprawdę ma ~64 to tragedia(przy kontraście 0 jest ~16 odcieni szarości LOLOLOLOL!!!) - widać to na filmie

http://pl.youtube.com/watch?v=Iz6wDwC69bg

 

gradient wygląda gorzej niż na niejednej 6 bitowej TNce, przynajmniej na ustawieniach "do pracy", na defaultowych czyli 80 jasność 50 kontrast jest w miarę pełna paleta tylko ze 300cd przy takiej jasności nie da się wysiedzieć.

 

Napisałem więcej na mva i dałem fotki dla porównania do mojego obecnego gatka 1985 - róznica KOLOSALNA!. Moj gatek 1985 przy 24" to jak eizo przy samsungu :)

 

Przez chwilę miałem ochotę tego 24" gatewaya jakoś zmodyfikować na wzór yuraku (modyfikacja jasności lamp) - bo to by rozwiązało 98% problemów z tym monitorem. Jednak stwierdziłem że 1300zł to za dużo jak na grzebanie w elektronice monitora.

 

W sklepie przebierałem w 3 egzemplarzach, jeden miał rysę przez środek, drugi 3 plamy na matrycy a trzeci tylko dwie...

przeczytałem wszystko na mva no i rzeczywiście nie za ciekawie to wyglądało. Ale może trafiłeś na jakiś felerny model? w końcu to wszystko są pogwarancyjne... a inny 24 calowy w tej granicy cenowej tzn 1750zl (bo tylko kosztuje "nowy" gateway) byłby lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...