Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, po prostu osoby posiadające VW i WZ narzekały na odwzorowanie kolorów. Nie narzekają natomiast posiadacze W.

Wiesz, sa ludzie narzekajacy na wszelkie xVA, tolerujacy tylko IPS, sa tez ludzie ktorzy nie narzekaja wcale na TN :rolleyes: Nie neguje tego ze W moze jest lepszy, ale poki co nie mozemy tego na 100% stwierdzic.

Nie demonizowalbym kwestii kolorow na standard. Sam na CRTku mam rozne tryby i wyglada to podobnie - w Text jest ciemno, nie nadaje sie do filmow i gier ale wygodnie sie czyta, wystarczy zmienic na Picture i juz mam jasny, nasycony obraz, ale za jasny do czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

długie będzie.

 

Ja z kolei mam inne pytanie.

Na początku sorry, jak coś nie tak z moim pisaniem ikonami itp., ale screenreadery z takimi forami nie radzą sobie najlepiej, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Do rzeczy.

Mnie jak już się być może domyśliliście monitor potrzebny nie jest, jednakże moja pani korzysta.

Monitor ma być przede wszystkim używany do zwykłej codziennej pracy z komputerem, oglądania TV na karcie winfasta kablówka UPC i filmy Divix.

Jeszcze sporo teledysków online.

 

Gier zero i teraz i w przyszłości.

 

Jaki 24 calowy waszym zdaniem byłby najlepszy.

Myślałem o czymś na s-pva, bo wiadomo, często TV ogląda się z wyrka, a i filmy podobnie.

Więc szerokie kąty widzenia jak rozumiem są istotne.

Istotna też jest prostota obsługi nie zaawansowane menu, w końcu nie każdy ma predyspozycje do bycia niemalże inżynierem aby wszystko po ustawiać.

Czy są takie monitory które da się tak ustawić, aby jednym predefiniowanym przyciskiem zmieniać tryb pracy na TV/film oraz nazwijmy to zwykła praca?

Ja tego ustawiać wiadomo nie będę, no a lepsza połowa się na tym nie zna.

 

Jaki więc waszym zdaniem najlepszy monitor do filmów i TV przez tuner?

Dobre odwzorowanie obrazu, nasycenie kolorów, dobra widoczność pod kontem, a przy tym komfort pracy na co dzień?

Czy wystarczy do tego Gateway, czy to jednak takie badziewie, że lepiej dołożyć te 700 zł i kupić coś godnego uwagi.

Benq, HP, Hyunday?

Coś na PVA, MVA.

Może bez szczegółów bo ze ślepym o kolorach, to raczej trudno się rozmawia. :)

Stawiam na jakość nie wygląd.

24 cale mają być. Od taki kaprys, więc to nie podlega dyskusji.

 

Widziałem, że w monitorach na DVI jest jakiś jeden przycisk dokonujący wstępnych ustawień.

Jak to tak naprawdę z tym jest?

Kwota jaką dysponuję to w granicach 2k + 300 zł.

Z tego wszystkiego co tu wyczytałem, to w tym przedziale cenowym 3 monitorki się kwalifikują.

 

HP LP2465

benq 241vw

Benq FP241WZ

 

Myślałem też o Necu, no ale to chyba była by przesada?

 

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale podobnie jak inni w tym wątku mam co raz więcej dylematów i co raz trudniej podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

długie będzie.

 

Ja z kolei mam inne pytanie.

Na początku sorry, jak coś nie tak z moim pisaniem ikonami itp., ale screenreadery z takimi forami nie radzą sobie najlepiej, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Do rzeczy.

Mnie jak już się być może domyśliliście monitor potrzebny nie jest, jednakże moja pani korzysta.

Monitor ma być przede wszystkim używany do zwykłej codziennej pracy z komputerem, oglądania TV na karcie winfasta kablówka UPC i filmy Divix.

Jeszcze sporo teledysków online.

 

Gier zero i teraz i w przyszłości.

 

Jaki 24 calowy waszym zdaniem byłby najlepszy.

Myślałem o czymś na s-pva, bo wiadomo, często TV ogląda się z wyrka, a i filmy podobnie.

Więc szerokie kąty widzenia jak rozumiem są istotne.

Istotna też jest prostota obsługi nie zaawansowane menu, w końcu nie każdy ma predyspozycje do bycia niemalże inżynierem aby wszystko po ustawiać.

Czy są takie monitory które da się tak ustawić, aby jednym predefiniowanym przyciskiem zmieniać tryb pracy na TV/film oraz nazwijmy to zwykła praca?

Ja tego ustawiać wiadomo nie będę, no a lepsza połowa się na tym nie zna.

 

Jaki więc waszym zdaniem najlepszy monitor do filmów i TV przez tuner?

Dobre odwzorowanie obrazu, nasycenie kolorów, dobra widoczność pod kontem, a przy tym komfort pracy na co dzień?

Czy wystarczy do tego Gateway, czy to jednak takie badziewie, że lepiej dołożyć te 700 zł i kupić coś godnego uwagi.

Benq, HP, Hyunday?

Coś na PVA, MVA.

Może bez szczegółów bo ze ślepym o kolorach, to raczej trudno się rozmawia. :)

Stawiam na jakość nie wygląd.

24 cale mają być. Od taki kaprys, więc to nie podlega dyskusji.

 

Widziałem, że w monitorach na DVI jest jakiś jeden przycisk dokonujący wstępnych ustawień.

Jak to tak naprawdę z tym jest?

Kwota jaką dysponuję to w granicach 2k + 300 zł.

Z tego wszystkiego co tu wyczytałem, to w tym przedziale cenowym 3 monitorki się kwalifikują.

 

HP LP2465

benq 241vw

Benq FP241WZ

 

Myślałem też o Necu, no ale to chyba była by przesada?

 

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale podobnie jak inni w tym wątku mam co raz więcej dylematów i co raz trudniej podjąć decyzję.

A niby czemu nie NEC?? Bardzo dobry sprzęt i chyba lepszy od tych które wymieniłeś a w Agito jest już po 2,2k.... No chyba ze uda Ci się wyrwać jakimś cudem Samsunga 245T za ~2,2-2,3k.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L245WP... Monitor zakupiłem na początku kwietnia przez net, otrzymałem na początku maja. LCD nóweczka, z kwietniową datą produkcji, produkcja już rodzima, niestety...

Kilka ważnych cech: jasność ogromna, ale jestem przyzwyczajony do używania światła w celu zmniejszenia kontrastu z otoczeniem, więc da się przeżyć (tryb sRGB, jasność na 20). Gradientom w powyższych ustawieniach do płynności brakuje sporo, szczególnie widać to na G. Przetestowane tryby wyświetlania - skalowanie ok, hdmi + hdcp działa, komponent takoż. Smużenie pomijalne. Matryca posiada wszelkie wady i zalety MVA. Podświetlenie bardzo równomierne, czerń ok. Ważąc za i przeciw, stwierdziłem, iż nie będę szukał dalej, zostaję przy tym modelu.

W trakcie testów (zaraz po podłączeniu do kompa) wyszło, iż mam jednego subpixela na stałe zapalonego. Generalnie ciężko go dostrzec, lecz jako że wiem gdzie szukać, razi... Zdecydowałem nie korzystać z 10-dniowego okresu testowego w sklepie, skontaktowałem się z LG Polska i stwierdziłem, iż skorzystam z gwarancji "Punkt honoru" - 2 tygodnie na wymianę monitora na nowy. Przezwyciężyłem perypetie braku karty gwarancyjnej, której nie otrzymałem od sklepu (otrzymałem od LG duplikat) i wysłałem monitor.

Po tygodniu otrzymałem przesyłkę z serwisu, jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast L245WP paczka zawierała monitor L246WH (TN-ka!!!). Zadzwoniwszy natychmiast pod numer kontaktowy, otrzymałem informację, cytuję: "Wysyłamy monitor aktualnie posiadany na stanie, którego parametry techniczne są takie same lub lepsze" :damage_wall:

 

Piszę to a propos gwarancji dead pixeli - nie ukrywam, iż był to jeden z powodów, dla których wybrałem ten, a nie inny monitor (a wchodziły w grę, jak zresztą u większości - nec, benq, hp, nawet dell). Jak dla mnie ten argument już nie istnieje.

 

Paczki oczywiście nie odebrałem, powędrowała do nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu otrzymałem przesyłkę z serwisu, jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast L245WP paczka zawierała monitor L246WH (TN-ka!!!). Zadzwoniwszy natychmiast pod numer kontaktowy, otrzymałem informację, cytuję: "Wysyłamy monitor aktualnie posiadany na stanie, którego parametry techniczne są takie same lub lepsze" :damage_wall:

 

Piszę to a propos gwarancji dead pixeli - nie ukrywam, iż był to jeden z powodów, dla których wybrałem ten, a nie inny monitor (a wchodziły w grę, jak zresztą u większości - nec, benq, hp, nawet dell). Jak dla mnie ten argument już nie istnieje.

 

Paczki oczywiście nie odebrałem, powędrowała do nadawcy.

 

OMG faktycznie ostre przegięcie ze strony LG ale chyba podobne numery robi HP: zepsuje się sprzęt (full nówka bez śladów używania) a dostajesz z serwisu używany zamiennik/egzemplarz (jednak pełnosprawny) i wszystko wg HP jest OK...

 

 

 

BTW dużych monitorów, lekko ot: ceny telewizorów full HD lecą ostro w dół, samsunga 32" HD 1920x1080 można kupić za 2500zł, bawiłem się tym modelem i jestem pod wrażeniem, regulacja podświetlenia (lamp) w standardzie, obraz da się całkiem przyzwoicie ściemnić, czy ma ktoś doświadczenie z takim TV używanym jako monitor do netu www office ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem właśnie Benka FP241W. Wielkie bydlę :P

Niestety, jest jeden martwy piksel - ale z tym muszę się pogodzić, prawda? :\

Nie ;] jezeli zamawiales przez net to w ciagu 10 dni mozesz oddac bez podawania przyczyny i sprobowac szczescia ponownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne - ale tego piksela już nie ma, wczoraj był ewidentnie widoczny taki zielony (dość duży) punkt w lewym rogu ekranu.

 

Cud czy...? :)

 

Edit : Dalej tam jest, ale mniejszy niż wczoraj. Być może pojawił się po jakimś czasie albo go nie zauważyłem.

 

Chyba nie warto zwrócić - zapłacę za przesyłkę i mogę mieć nawet więcej martwych pikseli :P

Edytowane przez De Futura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że jestem leniwy i mało się znam na lcd doradźcie jaki 24" kupić do max 1600zł? ten PAVILION HP 24" LCD W2408H bedzie ok? mam możliwość dostać go nówkę za 1150zł ( chociaż na skąpcu jest za 1250zł już )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z tym martwym pikselem w tym Benku FP241W? Olać to?

Wprawdzie mogę go jeszcze zwrócić, ale nie wiem czy warto się w to bawić - będzie mnie to kosztowało ok. 50 zł no i nie mam gwarancji, że kolejny przysłany nie będzie miał żadnych martwych pikseli.

 

A tak nawiasem mówiąc - monitor jest po prostu kapitalny : obraz ostry jak żyletka, świetne kolory (czarny!) no i zero smużenia w grach (testowałem z UTIII i nie zauważyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z tym martwym pikselem w tym Benku FP241W? Olać to?

Wprawdzie mogę go jeszcze zwrócić, ale nie wiem czy warto się w to bawić - będzie mnie to kosztowało ok. 50 zł no i nie mam gwarancji, że kolejny przysłany nie będzie miał żadnych martwych pikseli.

 

A tak nawiasem mówiąc - monitor jest po prostu kapitalny : obraz ostry jak żyletka, świetne kolory (czarny!) no i zero smużenia w grach (testowałem z UTIII i nie zauważyłem).

Jak z trybami obrazu? Niektorzy je chwala, inni narzekaja. Mozesz poszukac w internecie roznych sposobow na "leczenie" pikseli, to juz zalezy od ciebie, jak bardzo ci przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z trybami obrazu? Niektorzy je chwala, inni narzekaja. Mozesz poszukac w internecie roznych sposobow na "leczenie" pikseli, to juz zalezy od ciebie, jak bardzo ci przeszkadza.

Tryby obrazu - nie używam, szczerze mówiąc - skalibrowałem monitor własnoręcznie.

A co do tego piksela - to nie jest martwy piksel, tylko "stuck pixel" - na czarnym tle to zielony punkt.

Widzę, że są w necie programy, które mają ten piksel naprawić - ale czy to nie jest potencjalnie niebezpieczne dla monitora?

Np. ten : http://www.jscreenfix.com/basic.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryby obrazu - nie używam, szczerze mówiąc - skalibrowałem monitor własnoręcznie.

A co do tego piksela - to nie jest martwy piksel, tylko "stuck pixel" - na czarnym tle to zielony punkt.

Widzę, że są w necie programy, które mają ten piksel naprawić - ale czy to nie jest potencjalnie niebezpieczne dla monitora?

Np. ten : http://www.jscreenfix.com/basic.php

Sprawdz koniecznie te tryby obrazu, bo podobno duzo daja. To nie tylko inne nastawy kontrastu/jasnosci :razz:

Podobno moze przez to wyskoczyc ich wiecej, ale na ogol jednak wiecej pomaga niz psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję te tryby w takim razie :P

 

Eh, to co robić? :P Raz ten subpiksel działał bez zarzutu, ale trochę mnie to irytuje chociaż jest niewielki.

 

Testowałem te tryby - masz rację - zwykłe tryby nie nadają się do grania (ten mój skalibrowany świetnie wygląda w windowsie etc.) ale w grach zdecydowanie lepiej wygląda tryb Dynamics - soczyste kolory - ale w windowsie wygląda dość paskudnie - bardzo jasno i kiepska czcionka.

Edytowane przez De Futura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję te tryby w takim razie :P

 

Eh, to co robić? :P Raz ten subpiksel działał bez zarzutu, ale trochę mnie to irytuje chociaż jest niewielki.

 

Testowałem te tryby - masz rację - zwykłe tryby nie nadają się do grania (ten mój skalibrowany świetnie wygląda w windowsie etc.) ale w grach zdecydowanie lepiej wygląda tryb Dynamics - soczyste kolory - ale w windowsie wygląda dość paskudnie - bardzo jasno i kiepska czcionka.

Sprawdzales roznice miedzy trybami na tym obrazku, jak pisali na hardforum? Jak z jasnoscia, nie daje po oczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zastanawia nad zakupem 24'' to polecam benq FP241WZ. Stałem się posiadaczem tego monitora i powiem, że rewelacja. Monitor można skalibrować wg własnych preferencji i nic nie razi jak to piszą na hard forum. Po prostu rewelacja. Zmagałem się z zakupem od kliku dobrych miesięcy, czytając recenzje, wątki na kilku forach i wszędzie tylko większy młyn robią z mózgu. Każdy poleca co innego. Jak ktoś coś poleci to kolejna osoba zaraz pisze o wadach (input lag, smużenie, srebrzenie etc). Ktoś gdzieś przeczyta i powiela głupoty na innych forach, pisząc 'ja bym wziął tego bo tamten to ma input laga...' :/. Można zgłupieć totalnie. Radzę iść obejrzeć do sklepu na własne oczy i wybrać to co Wam najbardziej odpowiada. Sam wybierałem między hp/lg/benq/samsung i najbardziej mi odpowiadał benq i polecam Wam go z tej 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zastanawia nad zakupem 24'' to polecam benq FP241WZ. Stałem się posiadaczem tego monitora i powiem, że rewelacja. Monitor można skalibrować wg własnych preferencji i nic nie razi jak to piszą na hard forum. Po prostu rewelacja. Zmagałem się z zakupem od kliku dobrych miesięcy, czytając recenzje, wątki na kilku forach i wszędzie tylko większy młyn robią z mózgu. Każdy poleca co innego. Jak ktoś coś poleci to kolejna osoba zaraz pisze o wadach (input lag, smużenie, srebrzenie etc). Ktoś gdzieś przeczyta i powiela głupoty na innych forach, pisząc 'ja bym wziął tego bo tamten to ma input laga...' :/. Można zgłupieć totalnie. Radzę iść obejrzeć do sklepu na własne oczy i wybrać to co Wam najbardziej odpowiada. Sam wybierałem między hp/lg/benq/samsung i najbardziej mi odpowiadał benq i polecam Wam go z tej 4.

jaka jest roznica miedzy tym monitorem a FP241W ?? cena mniej wiecej podobna a nigdzie nie znalezc roznicy ktory bedzie lepszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.behardware.com/articles/646-1/b...-screening.html

 

Różnica jest w matrycy i technologiach tj BFI etc. Nie ma tak że jeden jest lepszy od drugiego. Każda technologia ma wady i zalety. Ja zdecydowałem się na WZ jak już pisałem i nie zmieniłbym decyzji jakbym jeszcze raz miał wybierać :).

Wcześniej miałem Samsunga 720T (17'') na MVA kontrast 1000:1 i benq jeszcze lepiej świeci.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.behardware.com/articles/646-1/b...-screening.html

 

Różnica jest w matrycy i technologiach tj BFI etc. Nie ma tak że jeden jest lepszy od drugiego. Każda technologia ma wady i zalety. Ja zdecydowałem się na WZ jak już pisałem i nie zmieniłbym decyzji jakbym jeszcze raz miał wybierać :).

Wcześniej miałem Samsunga 720T (17'') na MVA kontrast 1000:1 i benq jeszcze lepiej świeci.

a naszpisz co przemowilo dla ciebie ze wzialestego benka a nie np fp241w, w czym sie wydala ta rozica lepsza ?? , jawlasnie w tej chwili waham sie miedzy tymi 2 benkami i nie wiem co wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screening & PerfectMotion & Senseye, które (w subiektywnej ocenie) jednak wpływają na swiecenie monitora po odpowiedniej kalibracji. Ponadto kupiłem go po okazyjnej cenie :). Oba są w podobnej cenie, oba są rewelacyjne. Polecam iść do sklepu i samemu na własne oczy porównać.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ze niedlugo byc moze przyjdzie mi w koncu zakupic LCD tak czytam wszystko i juz powoli sie gubie :D wiec chcialbym tu zapytac czy to: http://allegro.pl/item380118257_nowe_24_sp...4dni_test_.html jest cos warte ? ;P wg mnie cos tani jak na spva , czy znajde lepsza tn'ke w tej cenie 24" ? albo do 1500 ? lub jakis inny spva ?

Z gory dzieki za opinie.

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz dokladnie to za co placisz. Przeczytaj ten watek bylo juz o tym gatewayu sporo pisane.

 

Ja bym wolal dobra TNke przynajmniej oczu nie wypali.

 

Generalnie dobre 24" na *VA zaczynaja sie od 1800 i tego nie da sie przeskoczyc.

 

Hmm jeszcza jakas 22" Lenovo na PVA z rozdzialka 1920x1200 chodzila ponizej 1500 , ale to rosyjska ruletka bo nikt tego jeszcze nie kupil na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu powinienem miec BenQ FP241VW. Bralem pod uwage jeszcze Acera i Daewoo 26", ale jest o nich bardzo malo informacji, do tego trudno dostepne, wiec wybralem sprawdzonego Benka. Dolaczony kabel ponoc jest kiepsciutki, wiec od razu kupie inny, tylko niech mi ktos powie o co tu chodzi: ten jest ponoc dual link, a na obrazku widac single link, nie zgadza sie dlugosc - 1.8m vs 3m, no i nie wiadomo wlasciwie czy to -I czy -D :razz: Natomiast ten za raptem 6 zl wyglada na dual link :razz: Wiem ze dual link i tak nie jest potrzebny, ale ktory brac? :razz:

 

Co do tego Lenovo to jest o nim troche opinii juz, generalnie pozytywnych, jedynym problemem dla niektorych moze byc malutki rozmiar piksela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel cyfrowy to nie analog - tu nawet kiepski kabel bedzie mial perfekt obraz

pozatym do fullhd nie potrzebujesz duallink bo i po co?2560x1536 juz owszem ale do 1920x1200 styknie zwykly dvi

 

aha dvi-d czy dvi-i nie ma nic wspolnego z kablem - to format zlacza dvi

DVI-D oferuje wyłącznie sygnał cyfrowy

DVI-I oferuje sygnał cyfrowy a także analogowy przez co można zastosować przejsciówke dvi-dsub

Edytowane przez zbynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel cyfrowy to nie analog - tu nawet kiepski kabel bedzie mial perfekt obraz

pozatym do fullhd nie potrzebujesz duallink bo i po co?2560x1536 juz owszem ale do 1920x1200 styknie zwykly dvi

 

aha dvi-d czy dvi-i nie ma nic wspolnego z kablem - to format zlacza dvi

DVI-D oferuje wyłącznie sygnał cyfrowy

DVI-I oferuje sygnał cyfrowy a także analogowy przez co można zastosować przejsciówke dvi-dsub

Wiem to wszystko :razz: Chodzilo mi o niescislosci w opisach tych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie na rynku chyba wiecej monitorow P24W3 i tym razem nie wirtualnych. Zamowilem jeden zobaczymy jak dojdzie. Postaram sie zdac relacje moze jakies fotki tez dam.

Tez to zauwazylem, ale za duzo ich nie ma. Jesli FP241VW mi nie bedzie odpowiadal to tez go wyprobuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam teraz takie pytanko czym sie roznia od siebie te monitory FP241VW od FP241W , z tego co zauwzylem na pierwszy rzut oka to ten pierwszy ma glosniki w sobie i inna nuzke znaczy sie zupelnie inaczej wyglada czy jesli chodzi o matryce itp prezentuja sie tak samo ?? , amoze ktorys z nich jest w czyms lepszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...