Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

to ja mam teraz takie pytanko czym sie roznia od siebie te monitory FP241VW od FP241W , z tego co zauwzylem na pierwszy rzut oka to ten pierwszy ma glosniki w sobie i inna nuzke znaczy sie zupelnie inaczej wyglada czy jesli chodzi o matryce itp prezentuja sie tak samo ?? , amoze ktorys z nich jest w czyms lepszy ??

Zaden nie ma glosnikow. Roznia sie przede wszystkim obudowa i Perfect Motion w VW (ktore i tak jest bezuzyteczne), oraz tym ze w VW na pewno jest matryca A-MVA, a w W tylko najprawdopodobniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz to juz zbaranialem i nie wiem ktory wziac wsumie bylem praktycznie zdecydowany na FP241W a teraz znowu mam dylemat ze niby co ten nie ma matrycy pva ?? , ktory bedzie lepszy ?? ,znalazlem ciekawa recenzje u konkurencji test monitora

Zaden nie jest na PVA, tylko na MVA - czyli prawie to samo. Z tym ze jak pisalem FP241W moze byc P-MVA/A-MVA, natomiast VW to na pewno A-MVA. A-MVA jest lepsza, ale roznica nie jest jakas kolosalna. Tak naprawde ktory bys nie wzial wiekszej roznicy nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a w takim razie wie ktos moze jak szeroki jest ten monitor ?? bo nie wiem czy zmiesci mi sie na biurku mam na mysli model FP241VW

 

człowieku, może sam się zainteresuj jak masz wydać prawie 2 kafle a nie o wszystko pytasz o_0

 

No pomyśl, gdzie takie rzeczy są napisane?

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale - dzisiaj na monitorze (BenQ FP241W) pojawiło się dosłownie dziesięć!! nowych "zaciętych" (zielonych) pikseli. W odróżnieniu od tego, który był na panelu już od początku, te widać na białym tle - więc pewnie są to martwe piksele. Szkoda słów, monitor ma dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluuuugim okresie szukania monitora kilku zamowieniach (jak sie okazalo wirtualnego towaru) w koncu cos sie ruszylo. Przesiadalem sie z idealnego jak dla mnie monitora CRT ma Diamondtronie - NEC'a. W pracy majac doczynienia z Dellloskimi TN'kami powiedzialem ze nie kupie ich nigdy. Rozwazalem kilka monitorow az w koncu mozna powiedziec rzucilem moneta ;) Zamowilem Fujitsu Siemens P24W-3. Monitor praktycznie nieznany u nas mimo ze jak sie dalej przekonacie naprawde dobry.

 

Krotka specyfikacja (pomijam belkot marketingowy wklejam co najwazniejsze)

 

Premium 24-inch 16:10 wide format VA Panel

1000:1 typical Contrast

178° typical viewing angle

Brilliant 16.7 Mio colors (8-bit panel)

Enhanced Color Gamut

Overdrive technology for 6 ms gtg response time

 

Graphics display (dependent on graphics processor)

Pixels 1920 x 1200 (recommended)

Pixels *) 1680 x 1050

Pixels *) 1440 x 900, 1280 x 800

Pixels *) 1600 x 1200

Pixels *) 1280 x 1024

Pixels *) 1024 x 768

Pixels *) 800 x 600, 640 x 480

*) interpolated

HD standards 1080i/p, 720p, 576i*/p,

480i*/p

(* via HDMI only)

 

Color performance 16.7 Mio colors (8-bit panel)

typical >92% color gamut (NTSC)

 

Video input 1 x D-SUB analog

1 x DVI-D (24-pin) digital

1 x HDMI

HDCP on DVI and HDMI

USB 4 x USB 2.0 downstream

1 x USB upstream

Data cable (1.8 m) D-SUB (15-pin) analog

detachable on display DVI-D (24-pin) digital

HDMI, Audio cable ,

USB cable (upstream, 1.8m)

 

Troche moich przemyslen i troche fotek. Input lag jutro zmierze.

 

Wyglad monitora to typowa niemiecka siermiezna konstrukcja. Wiedzialem o tym. Na tym tle Lg lub Hp chyba lepiej wypada. Matryca na fabrycznych ustawieniach nie jest nawet mocno jasna. To dobrze, na tle zarowek gdzie trzeba jasnosc i kontrast obnizac do minimum zeby oczu nie wypalic Siemens jest ok. Natomiast i tak wypaga korekcji ;) Ale najwazniejsze. Manipulowanie kontrastem i jasnoscia nie obcina gradientow. Doskonale to widac na tescie Eizo monitor test gdzie na ekranie sa prostokaty z roznym procentem jasnosci. Ten obraz wychodzi identycznie jak na CRT. Katy widzenia bardzo dobre. Zadnych smuzen, czy anomalii w obrazie. Ghostingu tez ja nie zauwazylem. Monitor sweitnie skaluje nizsze rozdzialki (natomiast jest opcja obrazu z pasami po bokach) Generlanie jest bardz dobrze. Sa tez wady, moze nie wady a denerwujace detale. Pierwszy to monitor syczy :D Ale jesli nie siedziesz z uchem nad gorna krawedzia ekranu to przy normalnej pracy NIC NIE SLYCHAC. To przypadlosc wielu duzych monitorow. Druga rzecz to monitor fabrycznie zapakowany jak gdyby krzywy :D:D Mialem to oddawac ale okazalo sie ze w momencie podniesienia panela na nodze i opuszczeniu matryca sie wypoziomowala :)

 

Pare fotek nedznej jakosci bo fotograf ze mnie kiepski :D nie bic :P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.dzisiaj na monitorze (BenQ FP241W) pojawiło się dosłownie dziesięć!! nowych "zaciętych" (zielonych) pikseli.

2.W odróżnieniu od tego, który był na panelu już od początku, te widać na białym tle - więc pewnie są to martwe piksele.

2.Szkoda słów, monitor ma dwa tygodnie.

1. ot tak 10? fak. w ogóle to jak? - właczyłeś, patrzysz - o 'trupy'. czy monit właczony i one nalge 'poumierały'. tak mnie to zastanawia z trochę czystej ciekawości (bo się nie znam na subach).

2. i tu mam pytanie(trochę nietypowe): jak bardzo widać 'walnięte' pixele. jakie-tam-kolwiek. bady- suby- etc.

monitor mam od 2,5 miesiąca. robię okazyjnie przegląd z LCDtest firmy Ekim Software, albo Nokia Monitor test. i... nic nie znalazłem. albo ich nie ma albo ja ślepy jestem(trochę prawda;)). nie wiem czy gapić się po koleii obszarami z odległości 5cm... czy mogę rzucić okiem ot tak z odl 30cm i zobaczę na 100%, że coś nie tak. za każdym razem dostaje oczopląsu od takiego wpatrywania sie uważnie....

3. 2 tyg - to właśnie newralgiczny okres... pierwsze: 14-28dni.... szkoda że to ci się przytrafiło 4 dni po możliwości oddania go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ot tak, rano było wszystko w porządku. Włączyłem później komputer, patrzę - no i proszę, 10 nowych zielonych pikseli, widocznych na jasnym tle. Może jutro rano znikną?

2. Bardzo. Z bliska trudno nie zauważyć. Także pewnie nie masz ich wcale, albo co najwyżej kilka.

3. Zgadza się. Ale jutro dzwonię do serwisu Benka. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś rano komputer i nie zauważyłem tych "walniętych" pikseli. Niestety, przy (bardzo - z odległości kilku centymetrów) dokładnym sprawdzeniu okazało się, że dalej są na swoich miejscach, ale sporo mniejsze. Krótko mówiąc, były tam pewnie zawsze, ale nie zauważyłem ich. Może być kłopot z wymianą - wyślę im monitor a oni nic nie zauważą i tylko stracę czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wkoncu po ciezkich bojach jesli chodzi o wybor wkoncu wybralem zakupilem benq FP241VW i powiem krotko !!! REWELKA !!! przesiadlem z takze benqa 91gp , monitorek zakupilem w sklepie agito za 1925 zl co jest cena bardzo dobra uwazam, wyglada inaczej niz wszystkie swieci perfekcyjnie sprawdzalem roznymi programami i nie posiada zadnego bad pixela sub czy co tam jeszcze jeszcze jest ogolnie rerwelacyjnie wszystkim ktorzy sie zastanawiaja polecam goraco !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wkoncu po ciezkich bojach jesli chodzi o wybor wkoncu wybralem zakupilem benq FP241VW i powiem krotko !!! REWELKA !!! przesiadlem z takze benqa 91gp , monitorek zakupilem w sklepie agito za 1925 zl co jest cena bardzo dobra uwazam, wyglada inaczej niz wszystkie swieci perfekcyjnie sprawdzalem roznymi programami i nie posiada zadnego bad pixela sub czy co tam jeszcze jeszcze jest ogolnie rerwelacyjnie wszystkim ktorzy sie zastanawiaja polecam goraco !!!

I nie przeszkadza ci mgielka na Standard albo wyostrzanie i fioletowa czern w pozostalych trybach? :rolleyes: Dziala ci regulacja jasnosci jak trzeba? U mnie miedzy 30 a 100 praktycznie nie ma roznicy. Tez mam FP241VW od czwartku, porobie niedlugo fotki i opisze szerzej, posiadam CRT wiec sprobuje sprawdzic tez input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie przeszkadza ci mgielka na Standard albo wyostrzanie i fioletowa czern w pozostalych trybach? :rolleyes: Dziala ci regulacja jasnosci jak trzeba? U mnie miedzy 30 a 100 praktycznie nie ma roznicy. Tez mam FP241VW od czwartku, porobie niedlugo fotki i opisze szerzej, posiadam CRT wiec sprobuje sprawdzic tez input lag.

wiesz wsumie on dla mnie swieci idealnie zadnego dotad minusa nie zauwazylem moze z czasem mi bedzie cos doskwierac na pewno napisze za rewelacje uwazam te tryby do filmow i gier np poprawa jakosci jest znaczna o szarej mgle co piszesz nie widze tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może ile martwych pikseli uprawnia do wymiany panela (BenQ FP241W)? Mój panel ma jeden "hot" piksel (strasznie irytujące) i trzy martwe.

Dzwoniłem na infolinię, ale moja rozmówczyni nie sprawiała wrażenia osoby kompetentnej - o ile dobrze pamiętam, wspomniała tylko o 4 pikselach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może ile martwych pikseli uprawnia do wymiany panela (BenQ FP241W)? Mój panel ma jeden "hot" piksel (strasznie irytujące) i trzy martwe.

Dzwoniłem na infolinię, ale moja rozmówczyni nie sprawiała wrażenia osoby kompetentnej - o ile dobrze pamiętam, wspomniała tylko o 4 pikselach.

strona Benq -> "Kryteria akceptacji uszkodzeń piksela: ISO 13406-2"

więc jeśli nie ma jakiejś innej ichniej filozofii to:

 

http://www.servodata.com.pl/faq/step/lcd.htm /na dole tabelka dot. rozmiarów

http://www.lcdinfo.pl/artykul-iso.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli o dwa za mało. Te 3 martwe piksele (muszę ich bardzo dokładnie szukać) można przeżyć, ale ten zielony "hot" piksel naprawdę działa mi na nerwy.

Próbowałem już "domowych" metod takich jak JscreenFix i nic z tego. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zakupić (niespodzianka :P) LCD 24". Ma być to jak najbardziej ekonomiczny zakup do gier (żadne pro-gaming) i pracy biurowej/programowania. Wobec argumentu ceny naturalnym jest, że w grę mogą wchodzić tylko matryce TN :( No, ale tego nie przeskoczę. Dodatkowo monitor musi mieć DVI (lub HDMI) i być cichy (wszelkie buczenia, świerszcze i tego typu anomalie wykluczone). Cena jak najniższa, a więc ~1000zł.

 

Przeglądając ten temat można stwierdzić, że z TN-ek polecane są głównie: BenQ G2400W, iiyama IIYAMA ProLite B2403WS-B1, Samsung 2493HM. Cenowo łapie się tu tylko BenQ i to mocno na styk.

 

Przeglądając Skąpca wytypowałem:

1. Fujitsu-Siemens E24W-1SD

 

Mój faworyt. Bardzo tani, ale wygląda solidnie, parametry jak to dla TN. Komplet złącz. Niestety cały Internet milczy na jego temat. Ale może ktoś z forumowiczów coś widział, coś wie ? ;) W sumie najbardziej mi zależy na opinii o nim właśnie.

 

2. Hyundai N240WD

 

Cena niezła, wyposażenie też, ale równiez nic o nim nie wiem ani nie wyczytałem :/

 

3. BenQ G2400W

 

No i wspomniany wyżej BenQ, jednak najdroższy.

 

 

Czy warto któryś z tych modeli zakupić ? A może wszystko to złom i czekać i zbierać i wydać kupę kasy (~2000 zł) na PVA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupić sobie monitor 22-24 calowy (kompa mam porządnego). Będzie obrabiana grafika (TN odpadają), do tego standardowe siedzenie w necie i granie w gierki. Mogę na niego wydać ~2000zł. Przeglądałem oferty sklepów, naczytałem się recenzji, w głowie pozostał bełkot i dalej nie wiem co wybrać. Znalazłem takie monitorki:

 

24 HP LP2465 - dobry obraz, dość szybki ale ma tylko złącza DVI (kosztuje 2k zeta i dali TYLKO 2x DVI ?!)

24 Benq FP241W - naczytałem się tego i nie wiem co mam myśleć (na + komplet złącz)

24 LG Flatron L245WP-BN - raczej kiepska jakoś, odwzorowanie kolorów (w porównaniu z konkurencją), raczej odpada

24 NEC 2470WNX-BK - DVI + D-Sub (przynajmniej tyle), dobry obraz ale monitor jest brzydki :P i ma woolną matrycę

 

Słyszałem jeszcze o Dellu, ale trudno dorwać ich monitory, a nie chce mi się bawić w allegro i kombinowanie z serwisem i gwarancją (nie mówiąc już o sprowadzaniu z zagranicy).

 

Będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie oświeci w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 HP LP2465 - dobry obraz, dość szybki ale ma tylko złącza DVI (kosztuje 2k zeta i dali TYLKO 2x DVI ?!)

24 Benq FP241W - naczytałem się tego i nie wiem co mam myśleć (na + komplet złącz)

24 LG Flatron L245WP-BN - raczej kiepska jakoś, odwzorowanie kolorów (w porównaniu z konkurencją), raczej odpada

24 NEC 2470WNX-BK - DVI + D-Sub (przynajmniej tyle), dobry obraz ale monitor jest brzydki :P i ma woolną matrycę

Te modele mają zapis 8 bit/kanał więc będziesz miał banding i przekłamania po regulacji barw w OSD. Do grafiki wybrałbym tylko i wyłącznie model z zapisem 10 bit lub więcej ... jak np. EIZO 2231 lub tańszy 2031 ... modele 24" to już ponad 3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że te wymienione wyżej monitory 24" nie powinny kosztować 2000zł, ale jakieś 1300zł. Wychodzi na to, że najlepszym wyborem będzie Eizo 2231 (2300zł :/). Chyba, że macie jakieś inne typy na 22"?

 

Edit: Teraz siedzę na 19" CRT, zależy mi na większym obszarze roboczym. Przesiadka na 20" w panoramie nie byłaby zbyt satysfakcjonująca...

Edytowane przez jerdenk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dochodzę do wniosku, że te wymienione wyżej monitory 24" nie powinny kosztować 2000zł, ale jakieś 1300zł.

2.Wychodzi na to, że najlepszym wyborem będzie Eizo 2231 (2300zł :/).

3.Chyba, że macie jakieś inne typy na 22"?

4.Teraz siedzę na 19" CRT, zależy mi na większym obszarze roboczym. Przesiadka na 20" w panoramie nie byłaby zbyt satysfakcjonująca...

specjalnie mocno merytorycznie się nie wypowiem bo nie mam wiedzy, ale:

 

1.monitory kierowane "na grafikę" zawsze były i są drogie(droższe). IMO 2000zł za sensowne monitory 24" na spva to nie jest jakoś strasznie drogo, choć fakt, że do zawodowej grafiki ponoć się w/w modele nie nadają.

2. S2231 to już ponoć całkiem niezły monitorek

3."nie ma" innych 22"wide. cała reszta jest do "gier i worda"

4.19"crt na 20"wide lcd to regres a nie progres. określenie "nie byłaby zbyt satysfakcjonująca" to eufemizm;)

 

rozmiarowo już lepiej zwykłe lcd 20", ba! nawet zwykłą 19" od 20"wide

np. oprócz eizo S2231 w okolicach 2,5-2,7tys zł jest coś w stylu: NEC 2090UXi, NEC 2190UXp,EIZO S2000 (jeśli jeszcze jest dostępny)

 

tu masz link to bedziesz wiedział o co mi chodzi z rozmiarami:

Dołączona grafika

 

ps. możesz jeszcze rozważyć "alternatyne ceny" eizo s2431 czytając to: ;)

http://forum.purepc.pl/temat/Monitory/57/M...-Pomocy/268533/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. IMO 2000zł za sensowne monitory 24" na spva to nie jest jakoś strasznie drogo, choć fakt, że do zawodowej grafiki ponoć się w/w modele nie nadają.

3."nie ma" innych 22"wide. cała reszta jest do "gier i worda"

4.19"crt na 20"wide lcd to regres a nie progres. określenie "nie byłaby zbyt satysfakcjonująca" to eufemizm;)

Trochę do wyjaśnienia:

1 - Modele 24" za 2K nawet do amatorskiej/pół PRO obróbki się nie nadają (do tej pory nie ma w tej cenie 24" z 10 bit LUT), modele profesjonalne to te z zapisem od 12 bit w górę jak np. EIZO CG

 

3 punktu nie rozumiem ;) Z modeli 22" S-PVA jest Lenovo L220x (8 bit LUT) , z modeli semi pro S-PVA EIZO S2231 (10 bit LUT) a z modeli profesjonalnych EIZO CG 22x (12 - 16 bit LUT)

 

4. 20" LCD 16:10 to progres w stosunku do 19" CRT 4:3 - wysokość ekranu jest identyczna ... ale ww LCD jest szerszy

 

Jeśli chodzi o monitory 20" "dokładne graficznie" to faktycznie jeszcze jest NEC 2090Uxi 20" 4:3

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę do wyjaśnienia:

1 - Modele 24" za 2K nawet do amatorskiej/pół PRO obróbki się nie nadają (do tej pory nie ma w tej cenie 24" z 10 bit LUT), modele profesjonalne to te z zapisem od 12 bit w górę jak np. EIZO CG

3 punktu nie rozumiem ;) Z modeli 22" S-PVA jest Lenovo L220x (8 bit LUT) , z modeli semi pro S-PVA EIZO S2231 (10 bit LUT) a z modeli profesjonalnych EIZO CG 22x (12 - 16 bit LUT)

4. 20" LCD 16:10 to progres w stosunku do 19" CRT 4:3 - wysokość ekranu jest identyczna ... ale ww LCD jest szerszy

ad1. napisałem tam "ponoć" ponieważ osobiście nie zajmuję się grafiką czy też foto. a skoro nie mam własnego praktycznego doświadczenia nie zgrywam znawcy i wyroczni w kwestii skreślania monitorów w kwestii grafika czy to pro czy semi/pro ;)

 

3ci punkt - taki skrót myślowy, że poza S2231 nie ma w sumie innych 22" jakie mogą go zainteresować. dlaczego nie podałem: Lenovo L220x - hm, jakoś nie pomyślałem, że ktoś weźmie go do zajmowania się grafiką. a CG - jak ktoś chce monitor za 2000 to chyba nie wskoczy nagle na 4800-16000 choć fakt - mogę się mylić :lol2:

 

ad4. tu się nie zgodzę:

19"crt to widoczny obszar 18.1" jest więc wyższy od 20"wide (rozciągniętej 17"lcd)

odpowiednik 18.1" to raczej 21"wide. co nawet widać na tamtym obrazku.

 

moim zdaniem przy tak niskim ekranie rozciąganie go na boki niewiele pomaga. dlatego napisałem tam "regres".

 

jakkolwiek gdy ktoś chce "większy obszar roboczy" to imo odczuje go bardziej w przypadku zwykłego lcd 19-20" niż 20-21"wide.

a jakaś satysfakcja z przeskoku z 19"crt na lcd pojawi się dopiero dla 21"-zwykły i od 22"wide w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ci punkt - taki skrót myślowy, że poza S2231 nie ma w sumie innych 22" jakie mogą go zainteresować. dlaczego nie podałem: Lenovo L220x - hm, jakoś nie pomyślałem, że ktoś weźmie go do zajmowania się grafiką. a CG - jak ktoś chce monitor za 2000 to chyba nie wskoczy nagle na 4800-16000 choć fakt - mogę się mylić :lol2:

 

ad4. tu się nie zgodzę:

19"crt to widoczny obszar 18.1" jest więc wyższy od 20"wide (rozciągniętej 17"lcd)

odpowiednik 18.1" to raczej 21"wide. co nawet widać na tamtym obrazku.

Lenovo L220x też nie polecam do grafiki ... tylko po prostu monitorek 22" na PVA a nie TN ;)

 

Co do obszaru widocznego - moja 19" CRT ma ~17,8" przekątnej widocznej (zmierzone) ... jeszcze nie widziałem modelu 19" z przekątną widzialną i aktywną 18,1" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satysfakcja z przeskoku z 19"crt na lcd pojawi się dopiero dla 21"-zwykły i od 22"wide w górę.

I dlatego właśnie szukam monitora 22-24" ;) Jeszcze się wstrzymam z zakupem. Może w najbliższych miesiącach coś się zmieni na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanko mam tylko,czy monitor 24 cale Yuraku MB24WKA to dobry wybór?Fundusze to ok.1k,takze mniej wiecej sie mieszczę w cenie(+/-50zł).Przeczytałem kilka ciekawych opinii na temat tego chińskiego wynalazku,szczególnie fajnie wygląda matryca mva,i to jest powód dla którego jestem zaintereoswany jego kupnem.Do niedawna sądziłem,ze skoro monit jest na matrycy s-pva/mva to można brać w ciemno..dopóki nie zoabaczyłem gateway 24cale i rzeczywiście nie zachwyca.Nie chciałbym sie rozczarować,dlatego pytam czy warto brać tego yuraku?Czy matryca jest porównwalna do tej w monitorach lepszych producentów,tylko w niższej cenie?

Sprawa gwarancji wygląda tak..jest 3 lata door to door+gwara na 3 martwe pixele,wiec pod tym wzgledem jest ok,sklep pewny.

z góry dzieki za odp. :wink:

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...