Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba i ja dorzuce swoje 3 grosze do tematu.

Przesledzilem go z grubsza i poczatkowo oczywiscie napalilem sie na matryce PVA/MVA i inne tego typu, nawet zaczolem poszukiwac jakiegos w miare taniego monitorka i prawie kupilem GATEWAY, ktory byl w miare atrakcyjnej cenie (czyli ok 1700pln, 24cale, taki niby nie poserwisowy z 3 letnia gwarancja...)

W kazdym badz razie teraz zastanawiam sie czy wogole mi cos takiego jest potrzebne i czy monitorek z dobra matryca TN nie wystarczyl by mi w zupelnosci... grafik ze mnie zaden, to znaczy profesjonalny, czasem pobawie sie czyms z potrzeby lub dla zabiczia czasu, ale badzmy szczerzy moj Samsung 940BF jakos mi wystarczal, jesli brakowalo mi czegos to korzystalem z profesjonalnego 20 calowego CRT brata.

 

W kazdym badz razie moje potrzeby to (oczywiscie to tylko podstawowe, wrecz mechaniczne parametry):

- 24" - wazne zeby pracowal w 1920 x 1200 (po prostu przy 1280x1024 juz mi sie wszystko nie miesci, tak mogl bym nieco wydajniej pracowac)

- pivot - nie jest to konieczne, choc jak dla mnie uzyteczne, nawet bardzo.

- jak najbardziej czarny kolor, moze byc czarno/szary, jak np moj 940BF (akurat mieszkam z dziewczyna i ona zwraca na to uwage)

- DVI, D-SUB, HDMI mile widziane - najlepiej jak by dalo sie bez problemu manualnie pomiedzy nimi przelaczac, S-Video i hub USB byly by milym dodatkiem

- podstawa umozliwiajaca swobodne przekrecanie i regulowanie monitorka, musi byc bardzo stabilna

- 3 letna gwarancja, bezproblemowy serwis itd...

 

Monitor bedzie uzywany do:

- prac biurowych, nie chodzi tu moze o pisanie czegos w Word, ale powiedzmy to najszybsze okreslenie jego glownej funkcji

- czasem odpale gierke, bardzo zadko, ostatecznie moge grac na 940BF

- ogladanie filmow, w tym wlasnie HD

- grafika, czyli proste przygotowywanie grafiki na potrzeby WWW, lekki retusz zdjec z amatorskiego aparatu, czasem troszke popracuje w srodowisku CAD, czasem pokabinuje cos w 3D, zadna profesjonalka, raczje na razie zabawa i nauka obslugi narzedzi (w przyszlosci nie ukrywam ze chcial bym troszke bardziej profesjonalnie tym pozajmowac, ale to krestia moze roku, moze wiecej).

 

Co do wymagan odnosnie matrycy i pozostaluch parametrow prosil bym o wasze sugestie. Oczywiscie w rozsadnej cenie :) Czyli powiedzmy troszki ponad 2k mogl bym na niego wydac, oczywiscie jesli na prawde bedzie warto, zadowole sie tez monitorkiem za 1,2 - 1,3k pln jesli faktycznie mi wystarczy, zawsze troszke gotowki zostanie, bo skoro i tak nie wykorzystam lepsiejszego monitorka, to moze za to karte zmienie :)

 

Jak na razie wyglada na to ze najbardziej by mi odpowiadal Samsung 2493HM

Co wy na to? Warto dokladac do czegos "lepsiejszego"? W tej chwili mogl bym go kupic w granicach 1,4-1,5k pln. Wart jest swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wiekszość czasu siedzisz na wprost monitora to w sumie nie warto dopłacać niemałych w końcu pieniędzy - szczególnie przy amatorskiej zabawie

obecne TN glare oferuja całkiem ładne kolory a i z kontrastem jest nienajgorzej

 

co innego gdy patrzy sie pod kątami - miałem ten sam dylemat - w sumie tylko gateway jakoś niedrogo a reszta to juz prawie tysiaka trzeba dołozyc - bez sensu

 

ale zajrzyj na allegro - tv 32 cale full hd jest juz za 2500 - mimo wiekszego zuzycia pradu(200wat) bedzie to napewno bardziej oplacalna sprawa anizeli ladowanie sie w jakies pva za 2300 do komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym badz razie moje potrzeby to:

1. 24" - wazne zeby pracowal w 1920 x 1200

2. pivot - nie jest to konieczne, choc jak dla mnie uzyteczne, nawet bardzo.

3. jak najbardziej czarny kolor, moze byc czarno/szary, jak np moj 940BF (akurat mieszkam z dziewczyna i ona zwraca na to uwage)

4. podstawa umozliwiajaca swobodne przekrecanie i regulowanie monitorka, musi byc bardzo stabilna

5. 3 letna gwarancja, bezproblemowy serwis itd...

 

Monitor bedzie uzywany do:

6. prac biurowych,

7. czasem odpale gierke, bardzo zadko, ostatecznie moge grac na 940BF

8. ogladanie filmow, w tym wlasnie HD

9. grafika, czyli proste przygotowywanie grafiki na potrzeby WWW, lekki retusz zdjec z amatorskiego aparatu, czasem troszke popracuje w srodowisku CAD, czasem pokabinuje cos w 3D, zadna profesjonalka, raczje na razie zabawa i nauka obslugi narzedzi (w przyszlosci nie ukrywam ze chcial bym troszke bardziej profesjonalnie tym pozajmowac, ale to krestia moze roku, moze wiecej).

wiem, że ceny nadal wydają się wysokie, ale nie zapominajmy, że jeszcze rok-dwa temu 24" S-PVA i cena min. 3000-3500 to było coś normalnego....

 

ad.9 i w sumie nie tylko z tego powodu.: poniżej:

-HP LCD 24" LP2465 // 1850zł

-BENQ 24" LCD FP241W // 1912zł

-NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX // 2185zł

na twoim miejscu bym nie schodził.

 

ad1. 24" to obecnie najrozsądniejszy wybór do zastosowań ogólnych i w górę.

ad2. pivot mam. też chciałem. też wybrzydzałem. sprawdzałem by monitor to miał. 3miesiące mija i... poza spr. ani razu nie użyłem...

ad3. tu ci nie pomogę. wobec ciśnięcia budżetu wywaliłbym takie zachcianki na sam szary koniec.

ad4. w sumie wszystkie wymienione powinny to spełniać

ad5. więc zakupy tylko w polsce...

ad6. ad7. ad8. - ogólnie spełniają na pewno.

ad9. do tego punktu to i wyżej wymienione tak +/-. tak więc schodzenie jeszcze poniżej.... odradzałbym.

swoją drogą spotkałem się z opiniami o używaniu np. HP LP2465 oraz NEC 2470WNX w CAD i opinie pozytywne.

z grafiką już słabiej, no ale to 4ty punkt na twoim zastosowaniu i w dodatku full amatosko, nauka programów, etc. więc sądzę "da rade".

 

z mojej strony dodam jeszcze tak: testy Lagom

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

monitor mam jak w sygnaturce, niby już cacy-cacy-fajny-24", a -testy "Viewing angle"(genialny test zresztą), "Black level" i "White saturation" nie przechodzi dla mnie w pełni satysfakconująco.

-skoro dobre S-PVA nie przychodzi idealnie testu na kąty (cecha S-PVA - > patrząc na wprost boki już się lekko zmieniają) to tylko sobie wyobraź co się dzieje na TN....

-"black level" i "White saturation" - tu się już czapiam.

ale w moich ustawieniach "custom", jasność:26-28%, ~140cd/m2, czyli "nadających się do pracy" poziom "1" i "254" oraz "2" i "253" generalnie nie wychwytuję. a pamiętajmy, że S2431W to monitor ładnie wyświetlający gradiendy i cienie!

 

oczywiście poza testowaniem, w czasie zwykłego szarego dnia, takimi szczegółami się nikt kto nie jest grafikiem nie przejmuje.

 

tak czy siak powtórzę: poniżej tego HP odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sorest - dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, bardzo mi pomogles. HP wyglada bardzo ciekawie, do tego cena nawet przystepna, podobnie jak i BENQ, choc musze przyznac ze nie mam zaufania do tej firmy.

 

Poczytam jeszcze troszke na ten temat, link do testow monitorow ktory podales bardzo sie przyda, mysle ze jakos kolo przyszlego tygodnia wybiore sie na poszukiwania monitora, to znaczy jesli uda sie znalezc w przystepnej cenie, gdzies gdzie bede mogl go podpiac i obejrzec przed odbiorem to po prostu zobacze jak sie bedzie sprawowal i wtedy na dobra sprawe zadecyduje.

 

Co tu duzo gadac, do tej pory na codzien korzystalem z TN, PVA raz na jakis czas tylko, ale nie na tyle zeby docenic jego zalety. Moze uda sie gdzies dorwac jakis taki monitorek i pobawic nim dluzej, 100% pewnie sie przekonam.

 

W kazdym badz razie, glownie ze wzgledu na brak czasu, sprawa stanela na tym ze jezeli bede sie juz na cos decydowal, pewnie wybiore cos miedzy HP LCD 24" LP2465 a BENQ 24" LCD FP241W. Ostatecznie gdyby sytuacja finansowa zmusila mnie do kupienia tanszego monitorka, lub gdybym musial kupic go np jutro pewnie kupie Samsung 2493HM, lub cos podobnego, natomiast nad monitorkiem PVA bede zastanawial sie za jakis czas, czyli powiedzmy jak z tydzien albo 2 bym mial na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pivot - nie jest to konieczne, choc jak dla mnie uzyteczne, nawet bardzo.

Jesli Pivot to automatycznie monitor musi byc *VA.

Przy TNce po pivocie musialbys patrzec na monitor pod katem z boku i to tego , ktory byl spodem ekranu.

 

Chociaz to jednak zbedny bajer jest

po pierwsze przekrecanie 24" jest niewygodne, a po drugie efekt po przekreceniu jest komiczny bo trzeba gdzies hen wysoko zadzierac glowe (nie dosc , ze ekran sie wydluza to jeszcze fizycznie musisz go podniesc w gore zeby nie zachaczyc o krawedzi biurka :) ) a zauwazalny zysk glownie w programach w ktorych nie da sie przeniesc paskow czy dodatkowych paneli na boki ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem dokladnie po co mi to potrzebne i jak go bede wykorzystywal... jest to jednak w moim przypadku dosc uzyteczny wynalazek. W pracy na 22 calowej TC-ce mi wystarcza, wiec czemu nie mial bym kupic 24 z pivotem? nawet jesli bedize to TN i nie bedzie zbytnio wygodne to po prostu czasem sie przydaje i pozwala mi zaoszczedzc sporo czasu...

Co do ostatecznej decyzji pewnie podejme ja w przyszlym tygodniu jak bede mial chwilke zeby wpasc do jakiegos sklepu i przerzucic kilka minotorkow, wtedy wybiore pewnie najodpowiedniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.funtech.pl/product-pol-4_FPD248...onitor-LCD.html

 

chce kupic ten monitor.. do gier przedewszystkim i do filmow hd.. ;]

 

mam hajs, i chce go kupic.. podoba mi sie, i do tego na 2x hd4850 top bedzie smigal cacy, tylko pytanie czy ma jakies wady ukryte, typu ze sie grzeje bardzo .. itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Pivot to automatycznie monitor musi byc *VA.

Przy TNce po pivocie musialbys patrzec na monitor pod katem z boku i to tego , ktory byl spodem ekranu.

twierdzenie ze jak pivot to musi być *VA to nie wiem czy nie nazbyt "niejednoznaczne". z TN są problemy owszem... nawet nie biorąc pod uwagę już pivotów. IMO w ogóle *VA lub *IPS to jedyne sensowne zakupy.

 

1. Chociaz to (pivot) jednak zbedny bajer jest

2. po pierwsze przekrecanie 24" jest niewygodne,

3. a po drugie efekt po przekreceniu jest komiczny bo trzeba gdzies hen wysoko zadzierac glowe

4. nie dosc , ze ekran sie wydluza to jeszcze fizycznie musisz go podniesc w gore zeby nie zachaczyc o krawedzi biurka :) )

5.a zauwazalny zysk glownie w programach w ktorych nie da sie przeniesc paskow czy dodatkowych paneli na boki ekranu.

ad1. wcale nie jest zbędny. aczkolwiek przy wysokości 1200pix X 0.27mm bez pivota można się obejść i pivot powoli staje się dodatkiem. i to całkiem rzadko używanym.

ad2. bzdura. 1 ręką i 1 ruchem podnoszę monitor do góry z wys. 'użytkowej'; analogicznie z przekręcaniem - 1 ruch i 1 ręka. jedyny kłopot, że należy zmienić jeszcze przecież obraz...... (pomijam auto-pivot bo to nie ta klasa $$$)

ad3. ??? obracam, siedzę wyprostowany, punkt wzroku wypada na 60-70% wys monitora po obróceniu. bez przesady z tym zadzieraniem głowy. no chyba, że ktoś ma tooootalnie nieergonomiczne stanowisko z monitorem.

ad4. nic się nie wydłuża. i nic nie trzeba podnosić by nie zachaczyć o biurko. przecież po obrocie panel się obniża aż do styku z biurkiem (!)

ad5. zauważalny zysk jest dla wszystkich tych zastosowań w których wydatnie nie wystarcza wysokość panelu. to wszystko. np. dużoformatowe wydruki fotografii portretowych. i IMO mało do tego mają programy, a bardziej zastosowania. (mówię o 'pivotovaniu' 24" wide)

 

nie napisalem dokladnie po co mi to potrzebne i jak go bede wykorzystywal... jest to jednak w moim przypadku dosc uzyteczny wynalazek. po prostu czasem sie przydaje i pozwala mi zaoszczedzc sporo czasu...

mniejsza o dokładnnie jaki powód (nie będę go deprecjonował, bo to przecież monitor dla ciebie, a każdy ma inne wymagania), więc skoro masz powód - szukaj z pivotem.

na szczęście wszystkie wymienione przeze mnie 24"wide na spva mają pivot. więc bez obaw o problemy z jego brakiem albo ze specyfiką matrycy w tym aspekcie (tak jak w przypadku TN).

 

1. chce kupic ten (gateway FPD 2485W) monitor.. do gier przedewszystkim i do filmow hd..

2. mam hajs, i chce go kupic.. podoba mi sie, i do tego na 2x hd4850 top bedzie smigal cacy,

3. tylko pytanie czy ma jakies wady ukryte, typu ze sie grzeje bardzo .. itp..

ad1. skoro chcesz....

ad2. no i co z tego, że masz hajs? ;)

na "2x hd4850" powinien śmigać w gierki ładnie. owszem. aczkolwiek nie jestem wyrocznią w tej kwestii, ponieważ nie gram. (dla mnie karta graficzna jest po to by dobrze wyświetlać i nie wydawać żadnych dźwięków)

 

~ jakby znalazl czas przeczytac opinie na temat tego monitora to moze zmieni zdanie.

problem z tymi monitorami jest taki, że większość egzemplarzy w PL to śmiecie. mające różne śmiecio-dolegliwości. (przy których zapytanie czy się 'grzeje' to dziecinne mikołajowe życzenie)

 

tak więc: może ten monitor nie jest jakimś syfem biorąc po uwagę fabryczną, dobrze wykonaną nówkę z fabryki.... ma jakieś tam nawet dodatkowe funkcje (np. PIP), sporo wejść, etc... ale trafić taki dobry egzemplarz w naszym kraju to jak w lotto.

 

Nie jeden wątek ma 70 albo więcej i jak sie jest zainteresowanym tematem to sie czyta ;)

zgadzam się @rafa.

jak ja chcę coś kupić np. monitor to poświęcam najpierw swój czas zanim zacznę zawracać d* innym.

takim to sposobem oszczędziłem ponad 1400zł na monitorze... i 900zł na PC... kupując dobre rzeczy za dobrą cenę w dobrym miejscu. ale jak komuś się nie chce czytać.

@rafa: nie ma co uszczęśliwiać innych na siłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.funtech.pl/product-pol-4_FPD248...onitor-LCD.html

 

chce kupic ten monitor.. do gier przedewszystkim i do filmow hd.. ;]

 

mam hajs, i chce go kupic.. podoba mi sie, i do tego na 2x hd4850 top bedzie smigal cacy, tylko pytanie czy ma jakies wady ukryte, typu ze sie grzeje bardzo .. itp..

ja kupiłem ten monitor tylko że na aukcji

http://allegro.pl/item388178483_piekny_gat...v_gw36m_cy.html

wygląda jak nowka, drobne ryski na obudowie widoczne tylko przy mocnym świetle dziennym (jak bym nie wiedział że jest powstawowy to bym sie nie zorientował)

żadnych rys ani plamek na matrycy nie ma

o obrazie sie nie wypowiadam bo narazie działam na kablu d-sub bo mój DVI ma za mało pinów (swoją droga ciekawy jestem czy bedzie duża różnica, jak myslicie ?) na pierwszy rzut oka działa ok. kolory 100 razy ładniejsze niż na mojej 17 lcd nec'a

do symulatorów typu rfactor, lfs, gtr2, race07, iracing, czy GTL jest po prostu idealny

 

jutro napisze coś wiecej, ewentualnie odpowiem na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz to jednak zbedny bajer jest

po pierwsze przekrecanie 24" jest niewygodne, a po drugie efekt po przekreceniu jest komiczny bo trzeba gdzies hen wysoko zadzierac glowe (nie dosc , ze ekran sie wydluza to jeszcze fizycznie musisz go podniesc w gore zeby nie zachaczyc o krawedzi biurka :) ) a zauwazalny zysk glownie w programach w ktorych nie da sie przeniesc paskow czy dodatkowych paneli na boki ekranu.

Dawno nie czytałem takich bzdur. Pivot to zbędny bajer?! Może jeszcze napiszesz, że strony internetowe najlkepiej ogląda się na panoramie bez pivota? A z regulacją monitora po ustawieniu pivota no to jest faktycznie straszny problem..... Weź się najpierw zastanów zanim coś napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem takich bzdur. Pivot to zbędny bajer?! Może jeszcze napiszesz, że strony internetowe najlkepiej ogląda się na panoramie bez pivota? A z regulacją monitora po ustawieniu pivota no to jest faktycznie straszny problem..... Weź się najpierw zastanów zanim coś napiszesz.

Zgadzam się. Mi się pivot bardzo przydaje - szczególnie jak się uczę z pdfów albo plików worda. No ale może tylko mi się przydaje...? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem takich bzdur. Pivot to zbędny bajer?! Może jeszcze napiszesz, że strony internetowe najlkepiej ogląda się na panoramie bez pivota? A z regulacją monitora po ustawieniu pivota no to jest faktycznie straszny problem..... Weź się najpierw zastanów zanim coś napiszesz.

Kolega wogle ma monitor 24" zeby wiedziec o czym mowi ?

 

Bo 1200 linii zdecydowanie do www wystarcza (17/19 po obrocie ma 1280).

 

@maro

Ja wtedy odpalam dwie strony obok siebie poziomo w ukladzie ksiazki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kolega wogle ma monitor 24" zeby wiedziec o czym mowi ?

2. Bo 1200 linii zdecydowanie do www wystarcza (17/19 po obrocie ma 1280).

3. @maro Ja wtedy odpalam dwie strony obok siebie poziomo w ukladzie ksiazki :)

ad1. pomijając wcześniejszą moją krytykę - tutaj biorę w obronę @Michaelius'a.

 

ad2. +/- o czym zresztą pisałem wcześniej (mu odpowiadając):

 

Chociaz to jednak zbedny bajer jest

wcale nie jest zbędny. aczkolwiek przy wysokości 1200pikseli X 0.27mm bez pivota można się obejść i pivot powoli staje się dodatkiem. i to całkiem rzadko używanym.

 

nawet wystarczy w sieci zobaczyć:

-specyfikację dla 24.1" wide: Active Display Size (H × V) 518.4 × 324.0 mm. /// format A4 = 210x297 format A3=420x297

-czy choćby grafiki reklamowe eizo:

Dołączona grafika

 

co w praktyce oznacza iż w MS Word 2k3:

-po kliknięciu 'widok powiekszenie cala strona' pokazuje w trybie 'uklad wydruku' i 'podgląd wydruku' format A4 w 89% /przy auto-ukrywaniu paska zadań XP - 91%

-w widoku 'dwie strony' i 'podgląd wydruku 2 strony' analogicznie 89% (91%) i nadal zostaje sporo miejsca po bokach

-przy 'pełny ekran' wyświetla bez problemu widoczne 100% czyli 1:1

 

strony internetowe:

-standardowo mam Operze na 120%, czytam www genreralnie na 140%, a jak chce zrobić przyjemność oczom - 180-190% (nowy onet na szer. ekranu bez paska przewijania dolnego)

 

/i tak jak pisałem wcześniej: mimo początkowego nastawiania się na pivotowanie - nie użyłem go ani razu poza testowaniem.

choćby dlatego, że bardzo denerwuje mnie zmiana ustawienia, po takiej operacji, ikon na puplicie (XP)

i nie czuję obecnie potrzeby - 32,4cm wys ekranu mnie generalnie zadowala.:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/i tak jak pisałem wcześniej: mimo początkowego nastawiania się na pivotowanie - nie użyłem go ani razu poza testowaniem.

choćby dlatego, że bardzo denerwuje mnie zmiana ustawienia, po takiej operacji, ikon na puplicie (XP)

i nie czuję obecnie potrzeby - 32,4cm wys ekranu mnie generalnie zadowala.:

Ja uzylem go raz do przegladania dlugich arkuszy w excelu (na 7 miesiecy od kiedy mam monitor)

 

Moge sobie wyobrazic zastosowanie pivota w zasadzie tylko do pisania oprogramowania w jakims klasycznym edytorze, ewentualnie w ukladzie 2 monitorowym gdzie jeden jest ustawiony poziomo drugi pivotowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie tanio można nabyć lcd 24"? Jakość zeby byla sensowna no wiecie. Bo fundusze mi zmalały i szukam czegoś taniego.

 

Że niby na allegro ten gateway ( tak wiem jest lipny ) ale ma to s-pva używka 700zł hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tykałbym tego gatewaya - ceny 24" stoją od pół roku w miejscu praktycznie - tylko gateway tanieje bo sie spypia ostro - no wyprzedaze marketowe....

 

czarowalem i wzialem acera na tn - moze i nie rewelka ale na mozg mi nie padło by dawac 2200 za lepsza matryce skoro za sharpa 32" zaplace 2500......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full HD??

full HD TV, ja też się zastanawiam nad sensownością zakupu monitora ~24" SPVA za 2000zł skoro mamy np samsunga TV full HD za 2400zł 32"

 

tu teścik samsunga TV za 2800zł:

http://www.prad.de/new/tv/test-samsung-le-32a656a1f.html

(trzeba sobie przetłumaczyć za pomocą google)

 

szczególnie to interesujące : Das Panel wird mit 16 Bit pro RGB-Farbkanal angesteuert, was unfassbaren 280 Billionen Farben entspricht.

 

Jak ceny monitorów SPVA >=24" nie polecą w dół to kupuje taki TV, kolejna moja zmiana monitora za jakieś 2 miesiące

 

HPek 2465 to staruszek z cieniutką regulacją jasności, kończącą się na 50% a dalej utrata palety i kolorów, ubogim wyposażeniem, fujitsu P24-3W jest lepszy

 

Jest jeszcze LG 2600HP 26" na sips, na którego była obniżka która powinna dotrzeć do PL sklepów w ciągu miesiąca.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 32" ... to już krowa ... i gęstość też mała. Ale zapis barw 16 bit (oby na kanał ;) ) to już jest coś. Skoro da się wyprodukować i sprzedawać w cenie 2800 wyświetlacz z zapisem 16 bit/kanał z rozdziałką 1920x1080 i szeroką regulacją jasności to czemu ja nie mogę kupić 22"-24" 10 bit LUT 1920x1200 w cenie ~2000 PLN ? - rozwój monitorów LCD stoi od dwóch lat w miejscu i sprzedawany jest syf z bardzo powoli obniżającą się ceną .

 

Gdzie tanie modele full hd z zapisem 10-12 bit/kanał ? Gdzie technologia 100-120 HZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...