Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, dość dużo gram o ile czas pozwala. Właśnie stalkera kończę, wrażenia z gry są dużo lepsze, tak jak wspominałem pojawiło się troche nowych kolorów a na 24" wszystko jest wyraźniejsze i czytelniejsze. Jednak granie w full HD to jest to.

 

Przez ponad 5 lat grałem na TNce o czasie reakcji 25ms (35ms wg producenta...) i nie zauważyłem różnicy pomiędzy tymi dwoma (obecny ma 6ms) Są to po prostu tak małe wartości że oko nie wyłapuje lagu. W prawdzie nie jestem pr0 ale dużo gram w fpsy, po tym jak siadł mi stary lcd przez miesiąc siedziałem na bańce więc zauważyłbym ewentualne smużenie. We filmach jest również wszystko si :)

 

BTW. Kupiłem w morelach za 2087, dziś już stoi za 2265 O.o Natomiast znalazłem w bicie za 1 974,47 zł ;O...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, dość dużo gram o ile czas pozwala. Właśnie stalkera kończę, wrażenia z gry są dużo lepsze, tak jak wspominałem pojawiło się troche nowych kolorów a na 24" wszystko jest wyraźniejsze i czytelniejsze. Jednak granie w full HD to jest to.

 

Przez ponad 5 lat grałem na TNce o czasie reakcji 25ms (35ms wg producenta...) i nie zauważyłem różnicy pomiędzy tymi dwoma (obecny ma 6ms) Są to po prostu tak małe wartości że oko nie wyłapuje lagu. W prawdzie nie jestem pr0 ale dużo gram w fpsy, po tym jak siadł mi stary lcd przez miesiąc siedziałem na bańce więc zauważyłbym ewentualne smużenie. We filmach jest również wszystko si :)

 

BTW. Kupiłem w morelach za 2087, dziś już stoi za 2265 O.o Natomiast znalazłem w bicie za 1 974,47 zł ;O...

Ok o to mi poniekąd chodziło bo tez grywam w fpsy ale nie sieciowe i zastanawiałem się czy taki monitorek da radę w takich grach własnie.... Natomiast czy mógłbym prosić o odp. czy występuje w nim tzw. efekt ducha czy też widoczne smuzenie.... Z góry dzięki.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem UT2003 i z ciekawości podpiąłem starą bańke dla porównania (stały obok siebie na obydwóch był ten sam obraz) i jakoś nie zauważyłem specjalnej różnicy jeśli chodzi o lagi. Żadnego smużenia i poświaty nie ma ;) Jak dla mnie wszystko jest na swoim miejscu.

 

Przeglądałem testy na pradzie i monitory z bardzo dobrymi ocenami pod kątem reakcji były oczywiście na TN, ale z kolei jakość obrazu nie ta więc jak to mówią wóz albo przewóz ;)

 

Tutaj masz dobrą recke:

http://www.prad.de/en/monitore/review/2007...lcd2470wnx.html

i jeszcze jedną po polsku:

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...php?content.253

 

Jeśli masz wątpliwości poszukaj kogoś ze starszym lcd i pograj chwile, wtedy będziesz wiedział.

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recki na benchmark.pl http://new.benchmark.pl/index.php/testy_i_...470WNX-651.html

 

"W trakcie testowej rozgrywki w Counter Strike: Source podczas ruchu widoczne były jasne plamy pozostawiane przez ciemne mury, czy też postaci. To rezultat dość dużego czasu reakcji matrycy. Z kolei jeśli chodzi o oglądanie filmów, monitor sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Podczas seansu przy filmie Blues Brothers nie były widoczne braki w kolorach, czy też wpadające w oczy smużenie. Dzięki rozdzielczości 1920x1200 i obsłudze HDCP, monitor może służyć do wygodnego oglądania filmów HD."

 

No CS:S to podstawowa gra na moim kompie i po takiej opini zdecydowanie odechciało mi się tego modelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recki na benchmark.pl

Jeżeli PC Juice spędził tyle lat na tak wolnej matrycy (wtedy nie było innych) to jego wzrok przyzwyczaił się i nie zauważa żadnego smużenia :)

to normalne - też tak mam :)

Ponadto smużenie inwersyjne może byc efektem nastawienia zbyt małego kontrastu w menu monitora (albo jasności!). Ten NEC wg mnie ma słabą regulację lamp i resztę reguluje jasnością matrycy co może potęgować smużenie inwersyjne. Widziałem ten model ale nie grałem na nim w szybie strzelanki. IMO lepszy jest fujitsu P24W3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie hp pojawiła się cena monitora LP2475w - 2414zł. Chyba w końcu wiem co stanie na moim biurku... (oczywiście najpierw czekam na recenzje)

troszkę drogo ale liczę że w sklepach będzie mniej

 

ceny w DE zaczynają się od 500Euro, po uwzględnieniu obecnego kursu euro i różnicy w podatku nadal wychodzi ~1740zł

 

z dostępnością bardzo kiepsko, terminy jeśli są to początek września :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodniu uzytkuje Benq V2400W, myslę ze jakość obrazu podobna do g2400w, natomist bardzo pozytywnie wyróznia sie wyglądem, mocno dizajnerski ;) Jak na 24" niewiarygodnie cienki patrząc na niego z boku.

Z obrazu jestem bardzo zadowolony, dobre kolory, czerń i podświetlenie. Wiadomo, że to tylko matryca TN ale za 1200 wart swojej ceny, zreszta ostatnio ogladałem monitor u kolegi na S-IPS i tam czarny kolor był fioletowo-szary :/

Generalnie szukałem dużego monitora do pracy, z przyzwoitej jakosci obrazem i również dobrym wyglądem zewnetrzym, mam biurko wchodzace na pokój wiec wszelkie brzydactwa odpadały ;)

 

Recenzja na trustedreviews --- review ---

 

No i jeszcze pare fotek, niestety robione cienkim aparatem

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "fotki"

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu odebrałem w końcu: BenQ FP241W (zamówiony w www.sirius.pl)

 

Przesiadłem się z CRT LG 19" F900P, który był świetnym monitorem przez koło 5 lat :)

 

Kolory są idealne, podświetlenie równomierne, podczas granie nie ma żadnego smużenia.

 

Niesamowite wrażenia z grania na 24 calach w 1920x1200:). Oglądanie filmów również stało się dużo przyjemniejsze. Kąty widzenia są ogromne, więc nie ma problemu żeby oglądać filmy w kilka osób które siedzą po bokach.

 

Praca w Photoshopie stała się konfortowa dzięki dużej powierzchni ekranu, i jak pisalem wyżej kolory są bardzo dobre. Za cenę 2000zł ciężko znaleść coś lepszego. Jedynie co to EIZO za 5k :)

 

Teraz jak patrzę na te TN-ki od znajomych to aż mi niedobrze od kolorów jakie tam maja;)

 

 

Kilka zdjęć monitoru ( jakoś słabiutka bo to z telefonu, nie mam dostępu do aparatu aktualnie, ale lepsze to niż nic:) )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PC Juice spędził tyle lat na tak wolnej matrycy (wtedy nie było innych) to jego wzrok przyzwyczaił się i nie zauważa żadnego smużenia :)

to normalne - też tak mam :)

Ponadto smużenie inwersyjne może byc efektem nastawienia zbyt małego kontrastu w menu monitora (albo jasności!). Ten NEC wg mnie ma słabą regulację lamp i resztę reguluje jasnością matrycy co może potęgować smużenie inwersyjne. Widziałem ten model ale nie grałem na nim w szybie strzelanki. IMO lepszy jest fujitsu P24W3

Jest to możliwe... ale nie zawsze też miałem lcd ;)

Panowie z benchmarku jeśli już coś robią, to powinni robić solidnie. Test na jednej grze to IMO mało, tym bardziej że cs nie jest zbyt dynamiczną grą, nie tak jak np. q3 czy UT. Ale mniejsza z tym, pro nie powinni się tykać lcd w ostatecznośći tylko TN. Niestety nic nie jest doskonałe i się nie zanosi...

Ja jestem zadowolony, ale są gusta i guściki.

Jasność diod można regulować ale ciężko jest mi coś powiedzieć bliżej, nie mam żadnego odniesienia. Prawdę mówiąc to była dla mnie nowość i lekkie zaskoczenie ;]

 

Co do innych monitorów, nie ma ogólnie zbyt dużego wyboru w 24" ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe... ale nie zawsze też miałem lcd ;)

Panowie z benchmarku jeśli już coś robią, to powinni robić solidnie. Test na jednej grze to IMO mało, tym bardziej że cs nie jest zbyt dynamiczną grą, nie tak jak np. q3 czy UT.

To idac twoim tokiem rozumowania jesli w tak "malo dynamicznej" grze jak CS:S monitor smuzyl to w bardziej dynamicznych nie bedzie tak? Hmm...ciekawa teoria. Poza tym cenie sobie testy monitorow na benchmarku.pl bo zawsze podaja nastawy skladowych RGB i czesto korekcje gammy w sterownikach. Pamietam jak bratu kupilem Miro TD690 i po ustawieniu wg ich sugestii roznica byla dzien do nocy. Abstraciach!e od innych testow, ale od monitorow maja fachowca w zespole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przesiąść się na panoramę, obecnie mam Eizo S1901 (TN) odpowiada mi on, ale chciałbym mieć nieco żywsze kolory, a jak kolory to i cali trochę więcej by mi się przydało. Monitor ma być głównie do grania, ale także do drobniejszych prac graficznych i biurowych. Poczytałem trochę temat i nie wiem co kupić, wpierw nie wiem nawet jaką wielkość matrycy wybrać 22" czy 24". Siedzę około 80cm od monitora, nie wiem czy ogarnę wzrokiem 24". W sumie gdybym miał zakupić 22" to brałbym Eizo S2231W. Ale nie wiem które modele brać pod uwagę gdybym zdecydował się na 24"

 

Monitor musi spełniać następujące kryteria

- szybki do gier

- nie walić po oczach przy tekście

- nie TN

- Pivot (ważny)

- czarny, ale od bólu może być srebrny

- do 2000zł lub ciutkę powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc to Eizo S2231W będzie własnie idealne. Miałem podobne dylematy, zdecydowałem sie na 22" od 3 tygodni napawam się jakością EIZO. Bardzo polecam!

24" byłoby za dużo chyba że do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idac twoim tokiem rozumowania jesli w tak "malo dynamicznej" grze jak CS:S monitor smuzyl to w bardziej dynamicznych nie bedzie tak? Hmm...ciekawa teoria. Poza tym cenie sobie testy monitorow na benchmarku.pl bo zawsze podaja nastawy skladowych RGB i czesto korekcje gammy w sterownikach. Pamietam jak bratu kupilem Miro TD690 i po ustawieniu wg ich sugestii roznica byla dzien do nocy. Abstraciach!e od innych testow, ale od monitorow maja fachowca w zespole.

Źle mnie zrozumiałeś, oceniać możliwości monitora na podst. jednej gry to mało wg. mnie. Czuje po prostu niedosyt. To troche tak jak testy grafik tylko na 3dmarku ;)

Chyba zgodzisz się, że CS ma dużą wolniejszą rozgrywkę niż q3 czy UT?

 

Wszystkie PVA i MVA mają czas reakcji powyżej 6ms (wg prod.) czyli teoretycznie dla pro graczy odpadają :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przesiąść się na panoramę, obecnie mam Eizo S1901 (TN)

1. Monitor ma być głównie do grania, ale także do drobniejszych prac graficznych i biurowych.

2. Poczytałem trochę temat i nie wiem co kupić, wpierw nie wiem nawet jaką wielkość matrycy wybrać 22" czy 24".

3. Siedzę około 80cm od monitora, nie wiem czy ogarnę wzrokiem 24".

4. W sumie gdybym miał zakupić 22" to brałbym Eizo S2231W.

5. do 2000zł lub ciutkę powyżej

1. jak na moj gust wlasnie cos na s-pva bedzie w sam raz

2. polecam / zalecam 24"

3. 80cm? 24" ogarniesz bez problemu. do 24" 60-70cm jest ok.

ogolnia zasada: odleglosc rowna przekatnej wystarcza juz do komfortowej pracy

4. S2231W to dobry monitorek. tylko w PL troche drogi....

5. wiec na S2431W nie starczy ;) (3400zl), a to ciekawy monitor. z niemiec do zamowienia za ok 2400zl

 

1. No więc to Eizo S2231W będzie własnie idealne.

2. od 3 tygodni napawam się jakością EIZO. Bardzo polecam!

3. 24" byłoby za dużo chyba że do filmów.

1. tez sie zgadzam z tym

2. ;)

3. a tu sie nie zgadzam. 24" jest idealne. heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym obracaniem głową to mocna przesada. Siedzę przed ekranem na odległość 70cm i czasami pogrywam. Wcale kark od tego mnie nie boli ( w końcu ekran mnie nie otacza). Jesli jednak miałbym coś dodać, to z pewnością objęcie całego obszaru wyświetlania wzrokiem jest trudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu odebrałem w końcu: BenQ FP241W (zamówiony w www.sirius.pl)

 

Przesiadłem się z CRT LG 19" F900P, który był świetnym monitorem przez koło 5 lat :)

 

Kolory są idealne, podświetlenie równomierne, podczas granie nie ma żadnego smużenia.

 

Niesamowite wrażenia z grania na 24 calach w 1920x1200:). Oglądanie filmów również stało się dużo przyjemniejsze. Kąty widzenia są ogromne, więc nie ma problemu żeby oglądać filmy w kilka osób które siedzą po bokach.

 

Praca w Photoshopie stała się konfortowa dzięki dużej powierzchni ekranu, i jak pisalem wyżej kolory są bardzo dobre. Za cenę 2000zł ciężko znaleść coś lepszego. Jedynie co to EIZO za 5k :)

 

Teraz jak patrzę na te TN-ki od znajomych to aż mi niedobrze od kolorów jakie tam maja;)

 

 

Kilka zdjęć monitoru ( jakoś słabiutka bo to z telefonu, nie mam dostępu do aparatu aktualnie, ale lepsze to niż nic:) )

Hornblower jak wygląda sprawa gier ? Smuży ? Edytowane przez Stillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podczas grania w gry akcji trzeba za dużo głową i wzrokiem poruszać. Dotego zapewnić cały czas płynną rozgrywke w full HD i wysokich detalach z AA to tez wyzwanie :)

Ale chyba zmęczenie oczu jest wówczas gdy wpatrujemy się nieruchomo w jeden punkt, czyli na 24" więcej ćwiczymy oczy :)

 

Z tym obracaniem głową to mocna przesada. Siedzę przed ekranem na odległość 70cm i czasami pogrywam. Wcale kark od tego mnie nie boli ( w końcu ekran mnie nie otacza). Jesli jednak miałbym coś dodać, to z pewnością objęcie całego obszaru wyświetlania wzrokiem jest trudniejsze.

Najbardziej od 24" odstrasza mnie właśnie rozdzielczość przy której mój 9800GTX będzie dostawał zadyszki w nowszych tytułach. Jednak od jakiegokolwiek zakupu w przypadku 22" czy 24" najbardziej odstrasza mnie ów nerwowy okres w którym mogą pojawić się bad pixle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej od 24" odstrasza mnie właśnie rozdzielczość przy której mój 9800GTX będzie dostawał zadyszki w nowszych tytułach. Jednak od jakiegokolwiek zakupu w przypadku 22" czy 24" najbardziej odstrasza mnie ów nerwowy okres w którym mogą pojawić się bad pixle.

Nie przesadzaj, gram w płynnych warunkach na 8800GTS 640MB i nie narzekam. Ewentulanie dokupisz sobie coś pokroju 9600GT do obliczeń fizyki i będziesz rad. A wrażenia murowane na 24' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie gram w nowości od razu jak się tylko pojawią, więc może jakoś przebolałbym tą rozdzielczość i tak planuję zakup nowej grafiki gdy tylko pojawią się 55nm u Nvidii lub coś ciekawszego u ATI/AMD. Tylko który monitor brać na 24"? W przypadku 22" cali wybór jest raczej prosty EIZO S2231W, ale w 24" ta opcja jest za droga. Crysis wiadomo że wymięknie, ale czy warto uzależniać zakupy od tej gry? W końcu znajdzie się bat i na niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie gram w nowości od razu jak się tylko pojawią, więc może jakoś przebolałbym tą rozdzielczość i tak planuję zakup nowej grafiki gdy tylko pojawią się 55nm u Nvidii lub coś ciekawszego u ATI/AMD. Tylko który monitor brać na 24"? W przypadku 22" cali wybór jest raczej prosty EIZO S2231W, ale w 24" ta opcja jest za droga. Crysis wiadomo że wymięknie, ale czy warto uzależniać zakupy od tej gry? W końcu znajdzie się bat i na niego :)

Dobrze sie zastanów. A najlepiej porównaj sobie w sklepie te wielkości. Ja 24 odrzuciłem ze względu że jest za duży. Dla mnie do grania, www i innych aplikacji 22" jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie zastanów. A najlepiej porównaj sobie w sklepie te wielkości. Ja 24 odrzuciłem ze względu że jest za duży. Dla mnie do grania, www i innych aplikacji 22" jest idealny.

22" wyśmienicie nadaje się do takich zastosowań które wymieniłeś, ale 24 do filmów i grania jest lepszy ( pomijam problem wydajności k. graficznej w full hd ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 widzę że masz EIZO S2231W przymierzasz się może do jego wymiany na 24"? Czyżby okazał się za mały? :)

Gdyby Eizo S2431 nie był taki drogi... gdyby chociaż w jego cenie była gwarancja na zero bad pixeli to z czystym sumieniem "może" zamówiłbym go gdybym zdecydował się na 24" a tak nie widzę innej alternatywy dla Eizo... jak na razie :) Może coś się jednak znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 widzę że masz EIZO S2231W przymierzasz się może do jego wymiany na 24"? Czyżby okazał się za mały? :)

Gdyby Eizo S2431 nie był taki drogi... gdyby chociaż w jego cenie była gwarancja na zero bad pixeli to z czystym sumieniem "może" zamówiłbym go gdybym zdecydował się na 24" a tak nie widzę innej alternatywy dla Eizo... jak na razie :) Może coś się jednak znajdzie...

Wiecie jak to jest, apetyt rośnie ..... :lol2:

A tak na poważnie, to planuję dokupienie jeszcze jakiegoś full hd. Jeszcze nie wiem co, ale jak już wybiorę to będzie krótki opis i foteczki. Co do pixeli i innych w eizo. Ja kupowałem w jednym sklepie, gdzie bez dopłaty można zlecić sprawdzenie matrycy pod względem pixeli/subpixeli i podświetlenia. Jak co to daj na priv, nie będę to robił reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...