Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ten HP jest więcej niż udanym monitorem. Na pewno lepszym niż Hyundai'e na S-PVA smużące niemiłosiernie czy Dell'e z elektroniką o szybkości żółwia (IL). Możliwości i jakość przy tej cenie są imponujące. Jak ktoś potrzebuje coś droższego to owszem znajdzie profesjonalne rozwiązania od EIZO i NEC, ale w tym momencie takie urządzenie powinno na siebie zarabiać (profesjonalna grafika by potem nie było cudów przy wydrukach w CMYK'u). Szukanie świętego Grala wśród LCD by potem masturbować się nad jego doskonałością dla mnie jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprzętów idealnych. Najlepszym monitorem byłby:

- matryca A TW H-IPS z polaryzatorem;

- kontrast min 1500:1, punkt czerni w granicach 0.10 cd;

- elektronika z Eizo, min 10 bit lut;

- 3 lata gwary lub więcej ( 5 eizo );

- jasna ramka :lol2:

No i by było ok, tylko że LCD są na rynku już tyle czasu, a takiego monitora jeszcze nie ma i chyba za szybko to nie będzie.

To w takim razie co powiesz o podswietleniu LED??

Lenovo cos tam majaczy w przystepnej cenie(okolo 2,5tys.)24 cale, S-PVA, ale czy warto inwestowac w LED'y??

 

ps. nie sadzisz, ze juz powinines sie szykowac do nowego monitora?? :D

Polecam Ci NEC 24WMGX3 :wink:

 

jakość przy tej cenie są imponujące.

Skad wiesz jaka jest jakosc??

Moze monit jest na matrycy klasy B, ktora bedzie padac po miesiacu uzytkowania.

To samo z elektronia...

 

 

Szukanie świętego Grala wśród LCD by potem masturbować się nad jego doskonałością dla mnie jest bez sensu.

Po co taka kasliwa uwaga??

Tylko dlatego, bo Ty kupiles HP to wszystko inne jest do [gluteus maximus] i nieoplacalne??

 

Przyklady typowo polskie:

"a po co mi to"

"ale to jest to samo przeciez"

"monitor 2xdrozszy, ale nie jest 2xlepszy, wiec chlam"

"to jedno i to samo g*wno"

"mnie sie monitor Eizo zepsul, a Gateaway nie, takze Eizo sa [gluteus maximus]"

Takich wypowiedzi mozna mnozyc do upadlego.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co powiesz o podswietleniu LED??

Lenovo cos tam majaczy w przystepnej cenie(okolo 2,5tys.)24 cale, S-PVA, ale czy warto inwestowac w LED'y??

 

ps. nie sadzisz, ze juz powinines sie szykowac do nowego monitora?? :D

Polecam Ci NEC 24WMGX3 :wink:

 

 

Skad wiesz jaka jest jakosc??

Moze monit jest na matrycy klasy B, ktora bedzie padac po miesiacu uzytkowania.

To samo z elektronia...

 

 

 

Po co taka kasliwa uwaga??

Tylko dlatego, bo Ty kupiles HP to wszystko inne jest do [gluteus maximus] i nieoplacalne??

 

Przyklady typowo polskie:

"a po co mi to"

"ale to jest to samo przeciez"

"monitor 2xdrozszy, ale nie jest 2xlepszy, wiec chlam"

"to jedno i to samo g*wno"

"mnie sie monitor Eizo zepsul, a Gateaway nie, takze Eizo sa [gluteus maximus]"

Takich wypowiedzi mozna mnozyc do upadlego.

 

No na pewno podświetlenie LED to jest spory krok naprzód. Myślę że w przeciągu roku taki typ monitorów będzie na porządku dziennym. Z tego co wiem, a trochę się zawsze naczytam, zanim coś kupuję, to do Eizo są wkładane lepsze matryce, z lepszego sortu. Jeden z powodów większych cen.

 

Na razie się już nie szykuję do żadnych zmian. Ja jestem więcej niż zadowolony z Eizo,a ten HP pójdzie do brata, bo ostatnie przebierki monitów to były do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (2431W...) firma Eizo chyba projektowala go po pijanemu gdyz dla mnie NIE AKCEPTOWALNE JEST, aby monitor tej klasy mial tylko jedno zlacze DVI-I, a drugie to D-SUB mini

2. Ow monitor to pod wzgledem zlacz blamaz roku firmy Eizo no i kpina z klienta.

ad1. hm. u EIZO to jest monitor "zwykłej" klasy. większa ilość złączy - serie HD, podwójne DVI - serie SX, itp

ad2. ja tak nie uważam. dla mnie akceptowalne jest 1 dvi. aczkolwiek 2gie bywa przydatne do dodatkowego źródła - np laptop z dvi. mój ma d-sub. zresztą nawet go jeszcze nie próbowałem podłączać czy działa ok;)

 

ps. jak już miałbym się czepiac to - czemu nie ma np. dvi-d :)

 

 

No ilość wejść w Eizo zabija :lol2: Minimalizacja całą gębą.

:) ale czy ten minimalizm to nie jest "to coś" co przyciąga? hehe. jeśli chodzi o styl designu - napewno. choć ze złączami to fakt może być dyskusyjne...

 

1. (o S2431W) Dokładnie 3000 zł za 24'' to jednak spory wydatek. W szczególności jeżeli nie zajmuję się profesjonalną grafiką i komp służy tylko i wyłącznie do netu i filmów oraz worda i excela.

2. Pieniądze wydać to nie problem, problemem zawsze jest zrobić to z głową tak żeby nie przepłacić i być zadowolonym.

3. Zresztą tak naprawdę czy ten Eizo jest 2 razy lepszy pod względem parametrów od tego HP ??.

4. Nie sądzę. Pewnie jest to widoczna różnica tego nie kwestionuję, ale nie warta prawie 1300 zł więcej.

ad1. do całkowicie nieprofesjonalnych celów nadeje się dobrze. zapewniam cię ;) tak jak do "zaawansowanych i ogólnych celów" bo raczej do takich jest pozycjonowany. "profesjonalne" to raczej u EIZO inne serie. aczkolwiek jako wstęp do zawodowych zastosowań s2431W IMO wystarczy. i wtedy to dobry wybór

ad2. zgadzam się z tym całkowicie ;)

ad3. on nie musi być 2x lepszy. zresztą powielę w przybliżeniu pewną opinię ~"cena nie wzrasta liniowo wraz z jakością. już prędzej wykładniczo. niestety"

ad4. są jednak różnice, itp inne cechy dla których nie myśli się w kategoriach "kurde, EIZO jest o 1,4k droższy od HP" tylko "hm, czy ja mogę wydać to 3k" to jest pewna różnica podejścia.

zresztą nie ma co ukrywać - seria z końcówką "-31" -32" jest w ofercie EIZO jako ekonomiczna.... lecz nawet jako taka gromi konkurencje... nie chciałbym tak tegto stawiać - ale to podobnie jak z mercedesem.

 

ps. odnośnie 3000 - to o aż 1000 mniej jak pół roku temu....

 

1. Nie, nie to po prostu cwaniactwo firmy Eizo.

2. Chcesz wiecej zlacz do doplac 2tys. za wyzszy model :angry:

3. No sorry, ale wejscie d-sub w takim monitorze?

4. Mialby 2xDVI to bym NA 99% kupil.

ad1. ale to nie cwaniactwo. to zwykłe pozycjonowanie modeli. cała seria "-31" ma 1x dvi-i i d-sub. czy w przypadku 19" S1932 to też cwaniactwo? to była raczej w miarę wspólnie koncepcyjnie zaprojektowana seria. ot tylko tyle.

ad2. hehe. no tak +/- to wygląda ;)

ad3. a jak ktoś nie ma dvi? może nie kupilił by wtedy 2431W?

ad4. że tak zapytam: do czego tak bardzo potrzebujesz drugiego? co masz podpięte? 2gi PC czy lapka?

 

ps. odnośnie jeszcze twoich innych uwag o HP LP2475 i EIZO 2431W: dla ciebie właśnie (osoby wymagającej) jest seria np. SX u EIZO - SX2461W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. do całkowicie nieprofesjonalnych celów nadeje się dobrze. zapewniam cię ;) tak jak do "zaawansowanych i ogólnych celów" bo raczej do takich jest pozycjonowany. "profesjonalne" to raczej u EIZO inne serie. aczkolwiek jako wstęp do zawodowych zastosowań s2431W IMO wystarczy. i wtedy to dobry wybór

ad2. zgadzam się z tym całkowicie ;)

ad3. on nie musi być 2x lepszy. zresztą powielę w przybliżeniu pewną opinię ~"cena nie wzrasta liniowo wraz z jakością. już prędzej wykładniczo. niestety"

ad4. są jednak różnice, itp inne cechy dla których nie myśli się w kategoriach "kurde, EIZO jest o 1,4k droższy od HP" tylko "hm, czy ja mogę wydać to 3k" to jest pewna różnica podejścia.

zresztą nie ma co ukrywać - seria z końcówką "-31" -32" jest w ofercie EIZO jako ekonomiczna.... lecz nawet jako taka gromi konkurencje... nie chciałbym tak tegto stawiać - ale to podobnie jak z mercedesem.

1. Nie twierdzę że jest tylko do profesjonalnych, chodziło mi o kwestię w której w momencie wyboru jednym z kryteriów jest to czy może służyć tobie do pracy czy tylko rozrywki. Ja osobiście z grafiką mam doczynienia tylko w momencie wyciągania ulotek ze skrzynki i wydawanie 3000 koła na coś czego w pełni nie wykorzystam mija się zupełnie z celem.

 

3. To była taka przenośnia dla mnie wydawanie 3000 tyś tylko dlatego że czerń jest czerniejsza a biel bielsza do mnie nie przemawia, aktualnie siedzę na 193P Plus i jestem super zadowolony.

 

4. Każdy kupuje to na co go stać i komentarze w stylu "ale ten HP to szajs" śmieszą mnie gdyż przeważnie osoby które to komentują to albo mleczaki i gadają bo nie mają lekcji do odrobienia, albo osoby zajmujące się grafiką i posiadające monitory profesjonalne od 4000 w górę. Mnie nie stać na taki wydatek i patrzę w kategorii cena/Jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. To była taka przenośnia dla mnie wydawanie 3000 tyś tylko dlatego że czerń jest czerniejsza a biel bielsza do mnie nie przemawia, aktualnie siedzę na 193P Plus i jestem super zadowolony.

To masz niskie wymagania (i nie ma się czego wstydzić). Natomiast mówienie że EIZO nie wykorzysta np. amator jest głupie ... to tak jak by powiedzieć że jazdy wygodnym samochodem nie wykorzysta ten amator.

 

Wracając do Samsung 193P Plus ... ten model ma paletę 262 tys. barw i za pomocą ditheringu imituje resztę ... efekt? ... "niegładkie" często barwy (widać siatkę ditheringu), co psuje efekt naturalności/przekonującego obrazu (z tego powodu napisałem że masz niskie wymagania).

 

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=228

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad3. a jak ktoś nie ma dvi? może nie kupilił by wtedy 2431W?

To moglby sobie dokupic przewod DVI>>D-SUB.

Oczywiscie mozesz zripostowac, ze ja tez sobie moge kupic, ale zauwaz, ze zlacze DVI w LCD jest duzo bardziej porzadane niz D-SUB.

W koncu przez przez D-SUB mam utrate jakosci natomiast przez DVI juz nie, takze zdecydowanie lepiej i korzystaniej praktycznie dla KAZDEGO klienta byloby umieszczenie drugiego zlacza DVI.

Ale mniejsza z tym, bo na Eizo sie swiat nie konczy :wink:

 

 

 

 

ad4. że tak zapytam: do czego tak bardzo potrzebujesz drugiego? co masz podpięte? 2gi PC czy lapka?

Wiesz ja monitor jak juz wspominalem uzywalbym do rozrywki, takze w przyszlosci moze to byc konsola, albo jakas telewizja cyfrowa.

Natomiast nie zgadzam sie kompletnie z opinia niektorych tutaj, ze taki monitor to tylko dla pro userow :lol2:

High end

A moze HD2442?? :D

Tylko czy to czasem nie jakies badziewie, bo nawet nie napisali ile bitowa matryca...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To masz niskie wymagania (i nie ma się czego wstydzić). Natomiast mówienie że EIZO nie wykorzysta np. amator jest głupie ... to tak jak by powiedzieć że jazdy wygodnym samochodem nie wykorzysta ten amator.

 

2. Wracając do Samsung 193P Plus ... ten model ma paletę 262 tys. barw i za pomocą ditheringu imituje resztę ... efekt? ... "niegładkie" często barwy (widać siatkę ditheringu), co psuje efekt naturalności/przekonującego obrazu (z tego powodu napisałem że masz niskie wymagania).

ad. 1 Nie poprostu jestem ślepy :) a jak nie widzę różnicy to po co przepłacać :)))). No z samochodem to tu się mylisz 90-95% osób wydaje się że umie jeździć swoim samochodem, taka jest prawda o naszych kierowcach. Ich jedyna nauka prowadzenia skończyła się w momencie wyjścia z samochodu WORD-a. Przejdź i zdaj specjalistyczny kurs prowadzenia pojazdów dla kierowców z BOR-u, wtedy możesz powiedzieć że "umiesz wykorzystać" samochód.

 

ad. 2 He he, znałem ograniczenia tego monitora biorąc go i wiedziałem na co się decyduję. To że jestem zadowolony z niego znaczy że dobrze wybrałem, poszedłem na odpowiedni kompromis. Wtedy lepsze kosztowały w granicach 4500 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z samochodem to tu się mylisz 90-95% osób wydaje się że umie jeździć swoim samochodem, taka jest prawda o naszych kierowcach. Ich jedyna nauka prowadzenia skończyła się w momencie wyjścia z samochodu WORD-a

Nawet nie trzeba być kierowcą aby poczuć wyraźną różnicę między wygodnym samochodem który "płynie" po jedni a jakimś telepiącym mikrusem. Różnicę poczuje nawet dziecko (pasażer oczywiście).

 

Z monitorem jest podobnie - jeśli nie smuży, ma niski lag, równo świeci, wyświetla "gładkie" barwy, nie razi, nie mruga (pulsowanie lamp podświetlających), wyświetla detale w cieniach, ma głęboką czerń ... to lepiej się na niego patrzy niezależnie czy się gra, przegląda www, ogląda film czy pracuje z grafiką.

 

A moze HD2442?? :D

Tylko czy to czasem nie jakies badziewie, bo nawet nie napisali ile bitowa matryca...

Display Colors 16.77 million from a palette of 1.06 billion więc 10 bit .

 

ps. w US billion to 10^9

 

korzystaniej praktycznie dla KAZDEGO klienta byloby umieszczenie drugiego zlacza DVI.

Skoro 95% ludzi (ostrożnie szacując) korzysta z jednego złącza to po co ta miażdżąca większość ma dopłacać za coś czego nie będą używać? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba być kierowcą aby poczuć wyraźną różnicę między wygodnym samochodem który "płynie" po jedni a jakimś telepiącym mikrusem. Różnicę poczuje nawet dziecko (pasażer oczywiście).

Pisałem o umiejętności wykorzystania pojazdu a nie różnicy między lawetą a mercedesem. Posiadanie Merca nie jest równoznaczne z wysokimi umiejętnościami kierowania nim. Tak samo są dobre monitory i profesjonalne. A to czy wybiorę jeden bądź drugi rodzaj zależy tylko od tego do czego jest potrzebny. Tutaj w głównej mierze liczą się wymagania użytkownika co też przekłada się między innymi na umiejętności. Nie powiesz że gościu kupujący monitor w Hipermarkecie kieruje się tym czy jest to monitor profesjonalny. Zaś osoba zajmująca się tym i posiadająca pewną wiedzę i umiejętności w tym zakresie wie czego chce i czego może oczekiwać od produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o umiejętności wykorzystania pojazdu a nie różnicy między lawetą a mercedesem.

No i właśnie o to chodzi że piszemy o czym innym ... ja piszę że tanie TN bez regulacji jasności to laweta a drogie xVA/IPS ze świetną regulacją,barwami,kątami itp. to mercedes i nawet amator to doceni. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi że piszemy o czym innym ... ja piszę że tanie TN bez regulacji jasności to laweta a drogie xVA/IPS ze świetną regulacją,barwami,kątami itp. to mercedes i nawet amator to doceni.

różnica jest taka, że jak byłem u kumpla, który ma Samsunga 931 BW (TN), on włączył film w HD, a ja na to: "to kinówka?" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Display Colors 16.77 million from a palette of 1.06 billion więc 10 bit .

ps. w US billion to 10^9

Eizo chwali sie, ze input lag w tym cacku wynosi 1/60sek, wiec czy to dobry wynik??

Do tego wsparcie dla BD 24p, oraz ogolna otoczka multimedialaosci robi z tego monitora naprawde ideal do filmow, gier(PC, konsole) czy telewizji HD, ale czy naprawde jest wart 4200zł brutto??

Jesli naprawde ten LCD to japonska jakosc i precyzja to mozna sie zastanowic.

 

Skoro 95% ludzi (ostrożnie szacując) korzysta z jednego złącza to po co ta miażdżąca większość ma dopłacać za coś czego nie będą używać?

Zamiast mini D-SUB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo chwali sie, ze input lag w tym cacku wynosi 1/60sek, wiec czy to dobry wynik??

Do tego wsparcie dla BD 24p, oraz ogolna otoczka multimedialaosci robi z tego monitora naprawde ideal do filmow, gier(PC, konsole) czy telewizji HD, ale czy naprawde jest wart 4200zł brutto??

Jesli naprawde ten LCD to japonska jakosc i precyzja to mozna sie zastanowic.

 

 

Zamiast mini D-SUB...

16ms

czy jest wart to sobie musisz sam odpowiedzieć na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam HP'eka na biurku jakieś 5h. Także po ustawieniu jasności, kontrastu, RGB stwierdziłem, że dobrze ulokowałem pieniądze (1600zł). Co dla mnie najważniejsze nie widzę smużenia w Counter Strike: Source. Kąty są rewelacyjne także nie muszę się obawiać żadnego przyciemniania co by przeszkadzało w oglądaniu filmów leżąc na wersalce. W weekend ma wpaść kuzyn z PS3, więc będę mógł powiedzieć coś o skalowaniu czy jak działa PIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd wykonanie jakość 2493HM daleko odbiega od mojego ideału ale cóż musiałem brać to co było dostępne w sklepie (przy czym wszelkie acery belinee itp odpadały). Priorytetem była cena, 24" i łatwosprzedawalność :)

Hmm a moge sie dowiedziec co takiego strasznego jest w Belineach? :)

Tzn. zdaje sobie sprawe , ze 95% ich modeli to szajs , ale mozna tam wyrwac kilka rodzynkow (glownie tych na MVA i 24" TN+ wzorowana na iyamie 2403).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moge sie dowiedziec co takiego strasznego jest w Belineach? :)

Tzn. zdaje sobie sprawe , ze 95% ich modeli to szajs , ale mozna tam wyrwac kilka rodzynkow (glownie tych na MVA i 24" TN+ wzorowana na iyamie 2403).

to że belinea to masówka chińska a samsung to masówka koreańska

poza tym belinea splajtowała (maxdata)

 

Samsung oferuje standardową jakość za niewygórowaną cenę bez kruczków w stylu kompletny brak regulacji podświetlenia (takie babole spotykałem w acerach belineach necach gatewayach), ze zdziwieniem - powiem lekkim szokiem -zauważyłem że samsung 2493 ma jakąś lepszą obróbkę palety bo co nie ustawię (kontrast, RGB, magicolor, temperature barw) to gradient zachowuje swoją płynność bez powielania i zniekształceń gradientu tak jakby obróbka była na poziomie 10bit lut

 

Na jasność 0 kontrast 0 mam całą paletę barw od najciemniejszego odcienia po najwyższy i przejścia gradientowe bardzo płynne.

 

 

Masz racje że wśród takich marek jak belinea acer iiyama itp można wybrać 1-2 udane modele, w przypadku samsunga 1-2 to nieudane modele a reszta jest konstrukcyjnie POPRAWNA (mimo słabszych matryc TN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie się przymierzam do tego modelu HP. Obecnie pracuję na Eizo S1931, ale potrzebuje dodatkowy większy monitor do biura.

Chciałbym zapytać posiadaczy czy GlowEffect jest bardzo widoczny... głownie monitor będzie służył do wyświetlania grafiki 2D.

Proszę tez o ewentualne informacje o odwzorowaniu kolorów (DTP, druk) ... jak to się ma do Eizo.

 

Testowałem Gateway 24" na PVA, ale niebardzo..

 

 

PS> Jeszcze jedno pytanie do fachowców.

HP ma też model LP2465 na PVA ... niewielka różnica w cenie, czy któś może podpowiedzieć co lepiej

 

Z góry dziękuje za informacje.

Edytowane przez kainrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na kupnie monitora mam na to ok 1000zł. Monitor ma służyć głównie do zastosowań graficznych. Na oku mam 2 modele:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+SPVA+2485

 

oraz

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

W głowie się może zakręcić od różnorakich opinii na ich temat, skrajnie rożnych. Wiem że w takiej cenie nie dostanę super pro sprzętu do grafiki ale przynajmniej matryca s-pva żeby była.

 

Proszę o Wasze opinie oraz może propozycje co do innych modeli w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letaja... ja właśnie testuje Getaway 2485.. w Łodzi w sklepie sa za 1080 zł ale z wadami (rysy lub plamka na patrycy) wybrałem tego z plamką. Wada przy normalnej pracy jest niewidoczna. Pierwsze wrażenia ok. Nie ma do niego zastrzeżeń oprócz:

- odwzorowania niektórych kolorów... porównanie z Eizo... Gateway wyświetla troche żywsze kolory które do grafiki mi nie bardzo pasują...

- nierównomiernego podświetlenia... na prawo trochę ciemniej co powoduje że ten sam kolor jest wyświetla się troche inaczej na stronach..

ale to nie wada przy standardowych zastosowaniach.

- oraz efekt który ciężko mi nazwać... ale postaram się wytłumaczyć... patrząc na eizo obraz jest idelanie gładki jak wydruk... patrząc na getaway-a mam wrażenie jak by na ekran była naklejona folia ochronna... !?!

 

I z tego powodu zainteresowałem się HP modelem 24 cale na IPS oraz 22 cale na PVA, ten 22" kosztuje ok 1100 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na kupnie monitora mam na to ok 1000zł. Monitor ma służyć głównie do zastosowań graficznych. Na oku mam 2 modele:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+SPVA+2485

 

oraz

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

W głowie się może zakręcić od różnorakich opinii na ich temat, skrajnie rożnych. Wiem że w takiej cenie nie dostanę super pro sprzętu do grafiki ale przynajmniej matryca s-pva żeby była.

 

Proszę o Wasze opinie oraz może propozycje co do innych modeli w tej cenie.

a moze lepiej tego

 

HP LP2275w

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/381830

w temacie o 22" dosyc pozytywne opinie o nim sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+SPVA+2485

 

nie wierzę żeby było 100% ok z nim...za mała cena - jest pełno gateway'ów w polsce z sortu A czy jak kto woli iso 2 kategorii...

ja kupiłem FHD2400 za 1200 zł i jestem zadowolony - nówka nie śmigana i sprawdzona przed zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się dopytał - poza tym osobiście nigdy nie biorę monitora póki sam go nie sprawdzę...tym bardziej już takich sprzętów co są warte tysiące...

sam zobacz na cenny tego monitora gdzie indziej...

 

proszę...

 

tu widać że nawet oznaczone jako sort A są droższe niż ten...

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/261586

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...