Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

photoshopem przerabiam naprawdę dużo i ta tnka jest lepsza od starej samsungowej spva poza tym wiele osób które się zna to powie że tnka tnce nie równa a spva także się różnią i nie jednokrotnie tnki są lepsze od spva...

a z imienin u babci to chyba masz monitor...siedziałeś na tym gacku że się wogóle wypowiadasz?

 

btw. na nagłośnieniu akurat znam się bardzo dobrze i niektóre zestawy logitecha czy creativea oferują dźwięk lepszy niż deklarowane muzycznie głośniki...

poprostu kolego trzeba wiedzieć co się bierze a nie opierać się na mądralstwach z neta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na kupnie monitora mam na to ok 1000zł. Monitor ma służyć głównie do zastosowań graficznych. Na oku mam 2 modele:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+SPVA+2485

 

oraz

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

W głowie się może zakręcić od różnorakich opinii na ich temat, skrajnie rożnych. Wiem że w takiej cenie nie dostanę super pro sprzętu do grafiki ale przynajmniej matryca s-pva żeby była.

 

Proszę o Wasze opinie oraz może propozycje co do innych modeli w tej cenie.

Odpuść sobie podroby Gateway jeśli myślisz o pracy z grafiką. Zainteresuj się czymś typu:

http://www.allegro.pl/item439778858_eizo_n...i_s1931shg.html

http://www.allegro.pl/item442433173_uzywan...eizo_s1921.html

 

Za 1000 PLN monitora 24" stricte graficznego nie kupisz.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzisiaj dotarl do mnie Moj HP lp2475w!

pierwsze wrazenie - qrwa ale kolos ;D

 

 

probuje go teraz ustawic jak najlepiej i stworzyc sobie profile takie jak mialem na moim samsungu 173p+ !

 

mam prosbe do tych co zajmuja sie grafika na codzien zeby mi pomogli jakos to dobrze ustawic!

 

wystarcza mi 3 porfile - internet , filmy i gry !!!! mysle ze kolejnym posiadaczom tez to sie przyda! beda mieli jakis tam troche lepszy start do konfiguracji monitorka pod siebie

 

 

tom83 korzystam z twoich ustawien sprzed 2stron i powiem Ci ze obraz wyglada bardzo podobnie do mojego starego profilu Internet na Samsungu! wiec glownie Ciebie celowalbym jako mojego guru od profili ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzisiaj dotarl do mnie Moj HP lp2475w!

pierwsze wrazenie - qrwa ale kolos ;D

 

 

probuje go teraz ustawic jak najlepiej i stworzyc sobie profile takie jak mialem na moim samsungu 173p+ !

 

mam prosbe do tych co zajmuja sie grafika na codzien zeby mi pomogli jakos to dobrze ustawic!

 

wystarcza mi 3 porfile - internet , filmy i gry !!!! mysle ze kolejnym posiadaczom tez to sie przyda! beda mieli jakis tam troche lepszy start do konfiguracji monitorka pod siebie

 

 

tom83 korzystam z twoich ustawien sprzed 2stron i powiem Ci ze obraz wyglada bardzo podobnie do mojego starego profilu Internet na Samsungu! wiec glownie Ciebie celowalbym jako mojego guru od profili ;D

Łe, ale żeś mi posłodził :lol2:

A tak na serio, to starałem się ustawić obraz mniej więcej taki, jaki mam na Eizo. Oczywiście tylko na oko ( brak kalibratora ), więc małe różnice na pewno są. No i właśnie tamte ustawienia mam do pracy z teksem/internet. Oczy się nie męczą, nic nie razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe, ale żeś mi posłodził :lol2:

A tak na serio, to starałem się ustawić obraz mniej więcej taki, jaki mam na Eizo. Oczywiście tylko na oko ( brak kalibratora ), więc małe różnice na pewno są. No i właśnie tamte ustawienia mam do pracy z teksem/internet. Oczy się nie męczą, nic nie razi.

a czy moglbys sprobowac stworzyc ustawienia na ktorych ogladasz filmy i grasz w gry? :rolleyes: chcialby sprobowac stworzyc sobie sam takie i nawet zostawilem Samsunga podlaczonego tez tylko nie wiem jak to zrobic zeby wyswietlic jakas plansze z koloroami tak zeby sie wyswietlala w tym samym czasie na obydwu monitorach! tak sam bym do tego jakos doszedl! :mur:

a moze podpowiesz mi jak to zrobic?!

 

z gory dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys sprobowac stworzyc ustawienia na ktorych ogladasz filmy i grasz w gry? :rolleyes: chcialby sprobowac stworzyc sobie sam takie i nawet zostawilem Samsunga podlaczonego tez tylko nie wiem jak to zrobic zeby wyswietlic jakas plansze z koloroami tak zeby sie wyswietlala w tym samym czasie na obydwu monitorach! tak sam bym do tego jakos doszedl! :mur:

a moze podpowiesz mi jak to zrobic?!

 

z gory dzieki wielkie

Z reguły ja nie tworzę oddzielnych profili do poszczególnych aplikacji, a nawet jak są tryby ustawień w monitorach, to też z tego nie korzystam. Lubię sobie ustawić raz i nie mieszać, także ja raczej Ci już w innych ustawieniach nie pomogę. A co do wyświetlenia tych samych obrazów na 2 monitorach to nie ma żadnego problemu. Ustawiasz w opcjach sterownika karty graficznej tryb to samo na obydwu monitorach ( klonowanie ) i już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego HP lp2475w. Jak wygląda gwarancja? Trzeba odsyłać do sklepu czy może są jakieś regionalne oddziały HP`ka.

 

I gdy jakiś piksel będzie padnięty to wtedy co? Można coś z tym zrobić?

 

 

I zasadnicze pytanie. Gdzie kupowaliście oraz czy kupować go czy może na coś innego zapolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły ja nie tworzę oddzielnych profili do poszczególnych aplikacji, a nawet jak są tryby ustawień w monitorach, to też z tego nie korzystam. Lubię sobie ustawić raz i nie mieszać, także ja raczej Ci już w innych ustawieniach nie pomogę. A co do wyświetlenia tych samych obrazów na 2 monitorach to nie ma żadnego problemu. Ustawiasz w opcjach sterownika karty graficznej tryb to samo na obydwu monitorach ( klonowanie ) i już masz.

a szkoda! przyzwyczailem sie do tych profili :( no to przynajmniej z laski swojej zdradz swoje idealne ustawienia na ktorych jedziesz B-)

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr@bollo

 

Zainstaluj sobie z płyty CD (albo najlepiej ściągnij najnowszą wersję 1.41 HP Display Assistant i tam będziesz mógł sobie dobrze skalibrować monitor i zapisywać różne ustawienia w profilach.

 

 

heja^^ mam pytanie co myślicie o monitorku G24 Acer-a? i czy lepiej za ta cenę kupić innego np tego hp-ka lp2475w co ostatnio dobrze o nim mówicie;] Pytam oczywiście tych co widzieli go na oczy :P

recka tego Acer'a:

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/09/0...aming-monitor/1

 

IMO TN+Film za przeszło 1400zł słabo się opłaca. Ja polecam HP'eka. Bardzo dużo gram i jedynie smużenie mogło by mnie odwieść od zakupu. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca i można łupać w gierki do bólu. Kąty rewelacyjne (zasługa matrycy H-IPS). Świetna regulacja w każdej płaszczyźnie. Bogactwo złącz. Mój ideał :wub:

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr@bollo

 

Zainstaluj sobie z płyty CD (albo najlepiej ściągnij najnowszą wersję 1.41 HP Display Assistant i tam będziesz mógł sobie dobrze skalibrować monitor i zapisywać różne ustawienia w profilach.

 

 

 

recka tego Acer'a:

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/09/0...aming-monitor/1

 

IMO TN+Film za przeszło 1400zł słabo się opłaca. Ja polecam HP'eka. Bardzo dużo gram i jedynie smużenie mogło by mnie odwieść od zakupu. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca i można łupać w gierki do bólu. Kąty rewelacyjne (zasługa matrycy H-IPS). Świetna regulacja w każdej płaszczyźnie. Bogactwo złącz. Mój ideał :wub:

Hp niezły sprzęcik. Szkoda tylko, że chłopaki się nie postarali i trochę kiepsko ustawili overdrive.

A Ty masz jakiś inny model? W sygnaturce jakiś HP 2474? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr@bollo

 

Zainstaluj sobie z płyty CD (albo najlepiej ściągnij najnowszą wersję 1.41 HP Display Assistant i tam będziesz mógł sobie dobrze skalibrować monitor i zapisywać różne ustawienia w profilach.

mam sciagnieta i zainstalowana juz najnowsza wersje HP Display Assistant 1.51 od momentu jak tylko go podpiolem i wiem ze mozna tam dokladnie kalibrowac :mur: chce tylko sprawdzic ustawienia uzytkownikow ktorzy siedza w grafice i maja napewno lepsze oko :blink:

 

 

edit. do ogladania filmow uzylem tych ustawien z TFTCENTRAL i mysle ze sa ok! kolorki super soczyste (sprawdzalem w SpeedRacerze ;) ) ale jeszcze czegos mi brakuje tylko ze nie wiem czego! zapraszam do wyprobowania i wypisania wlasnych odczuc B-)

HP LP2475W - Calibrated Settings Monitor OSD Option

 

Adjusted Setting

 

Brightness

 

17

 

Contrast

 

65

 

RGB

 

251 / 235 / 242

 

 

Calibrated Settings

 

luminance (cd/m2)

 

118

 

Black Point (cd/m2)

 

0.17

 

Contrast Ratio

 

694:1

 

 

 

 

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejny hicior od LENOVO?

 

model 24" SPVA L2440p spójrzcie na cenę 360Euro to jakieś 1200zł :)

 

http://www.heise.de/preisvergleich/a369127.html

 

EDIT: echhhhh niestety to chyba matryca TN :(:(:(

 

http://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/s...amp;appname=USN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze pojawił się u nas HP'ek śledziłem uważnie zagraniczne topic na hardforum.com o tym monitorku. Tam już wiele tygodni temu użytkownicy posiadali ten model i co niektórzy wstawiali swoje ustawienia po kalibracji i profile *.icm. Przetestowałem u siebie kilka takich profili i nastaw, i znalazłem idealny. Nie ma już przesyconej czerwieni i niepotrzebnej saturacji co sprawiało, że niektóre kolory były za jaskrawe. Ustawienie jedynie RGB nie wystarczy. Wgranie profilu od kalibracji dla tych ustawień sprawiło cuda. Tego szukałem. POLECAM !!

 

 

Tu upłem paczuszkę z profilem, podsumowaniem kalibracji i nastawami: http://www.speedyshare.com/239998749.html

 

Jak ktoś nie wie jak instalować profile kolorów to instrukcję macie na płycie dostarczoną z monitorem.

 

Teraz to jest to. FF 3.0.2 + włączone CM i jazda :)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest to. FF 3.0.2 + włączone CM i jazda :)

Zarządzanie kolorem to konieczność.

 

Pomoc dla innych:

Jak sprawdzić czy nasza przeglądarka ma aktywne zarządzanie kolorem:

- otwieramy stronę :

http://www.gballard.net/psd/go_live_page_p...EGprofiles.html

Po prawej stronie na samej górze są "3 obrazy w jednym" (THREE TAGGED FILES in one box:). Jeśli nasza przeglądarka zarządza prawidłowo kolorem nie będzie różnicy kiedy najedziemy na obraz lub klikniemy. Jak nie zarządza przeglądarka kolorem to nasycenie będzie się zmieniało.

 

Jak włączyć zarządzanie w Firefox 3:

- wpisujemy w pasku adresu:

 

about:config

i zmieniamy przy wpisie gfx.color_management.enabled z false na True (2x klik) a następnie restartujemy firefox 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników HP LP2475w. Jak jest z input lagiem na tym monitorze? Na recenzji zagranicznej podawali, że wynosi średnio 25ms a więc jest niewielki, to podobna wartość do lg 245wp-bn. Ale testy testami a ja chcę się dowiedzieć, czy podczas realnej gry w szybkie fps-y jak np. w crysisa czy cod-a 4 czuć jakieś opóźnienia na ekranie. Od razu zaznaczam, że gra przez sieć mnie nie intersuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano ukończyłem HL2 na tym monitorze i nie ma smużenia ani input laga, który można w jakikolwiek sposób odczuć. HL2 ma bogatą kolorystykę od jasnych plaż po strasznie ciemne korytarze i w każdych warunkach monitor spisywał się idealnie.

 

Obejrzałem sobie Iron Man'a w 1080p. Robi wrażenie.

 

Pojawiła się recka na prad.de

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=de&tl=en

 

Najwyższa ocena 5 gwiazdek :)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze pojawił się u nas HP'ek śledziłem uważnie zagraniczne topic na hardforum.com o tym monitorku. Tam już wiele tygodni temu użytkownicy posiadali ten model i co niektórzy wstawiali swoje ustawienia po kalibracji i profile *.icm. Przetestowałem u siebie kilka takich profili i nastaw, i znalazłem idealny. Nie ma już przesyconej czerwieni i niepotrzebnej saturacji co sprawiało, że niektóre kolory były za jaskrawe. Ustawienie jedynie RGB nie wystarczy. Wgranie profilu od kalibracji dla tych ustawień sprawiło cuda. Tego szukałem. POLECAM !!

 

 

Tu upłem paczuszkę z profilem, podsumowaniem kalibracji i nastawami: http://www.speedyshare.com/239998749.html

 

Jak ktoś nie wie jak instalować profile kolorów to instrukcję macie na płycie dostarczoną z monitorem.

 

Teraz to jest to. FF 3.0.2 + włączone CM i jazda :)

 

hmmm! moze jakas pomoc bo jakos nie moge znalesc tej instrukcji? jak dokladnie sie nazywa dzial w ktorym jest ta instrukcja?

a nie wystarczy dodac ten profil tutaj?

post-114632-1222531019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mysle ze jest podobnie do tych ustawien z recenzji TFTCentral co podawalem wczesniej!

ja nie siedze w programach graficznych wogole wiec moze nie mam takiego zmyslu co TY ;) ja tylko szukam dobrego profilu do gier i filmow bo do internetu juz mam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie dopisze, jako ze moj 22" crt z neca powiedział mi ze mnie nie kocha i ze bedzie mi zwerzac ekran do milimetrowego paska...

 

no jednym słowem pomyslalem ze podejde go tym ze kupie sobie wkoncu jakiegos lcd'eka ;)

 

jako ze w calach nie lubie sie cofac, mysle ze 24" beda dobrym wyborem, no chyba ze przy moim jakze smutnie niskim zasobie pienieznym tylko 22" beda sie do czego kolwiek nadawac ;)

 

a wiec : 24" i max 1250zł , myslalem nad gateway'em na spva tym z plamkami badz zarysowaniami, bo cenowo mi bardzo odpowiada, no i peformance/cena tez chyba jest dobry, no chyba ze zyje w błogim przekonaniu ze tak jest a w prawdzie jest zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie wyklucza 24" ;]

Nie wyklucza nawet 20" :]

 

ps. najciekawsze to HP LP2275 i Lenovo L220X ... ale w HP są jakieś problemy ze skwierczeniem i obecnie są wycofywane z rynku (zamieniane może na sprawne) a w Lenovo są pewne błędy ostrości (błąd firmware). Za ~1550 jest ciekawy HP LP2475 (IPS).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten HP LP2475W nie jest hd (czy może źle widzę ;)).

Tak się zastanawiam, czy wybrać ten monitorek czy jakiś kupic TV Full hd np. 32 cale. Sprzęt będzie podłączany pod lapka i będzie służył do pracy. Może ktoś doradzić :) ?

Wybieram pomiędzy:

SAMSUNG SyncMaster T240HD VS HP LP2475W VS TV 32 cale VS cos innego

 

I nie mogę się zdecydować.

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...