Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę to ten HP LP2475W nie jest hd (czy może źle widzę ;)).

No HD rzeczywiscie nie jest, za to ma fullHD... :wink:

 

 

Pytanie do posiadaczy HP

Jak wyglada sprawa zdechlych pikseli na waszych egzemplarzach??

 

 

 

dla tych co nie wiedza czy 24 cale to za duzo :wink:

 

Dołączona grafika

Piekna ta czerwien na szarym pasku zadan windowsa... :blink: Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HD rzeczywiscie nie jest, za to ma fullHD... :wink:

 

 

Pytanie do posiadaczy HP

Jak wyglada sprawa zdechlych pikseli na waszych egzemplarzach??

 

 

 

 

Piekna ta czerwien na szarym pasku zadan windowsa... :blink:

 

zdechlakow nie ma u mnie! a ta czerwien to wina aparatu a nie monitorka ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdechlakow nie ma u mnie! a ta czerwien to wina aparatu a nie monitorka ;D

 

Bo tak sie zastanawiam czy lepiej dozbierac i lyknac Eizo czy lepiej kupic monitor niskiej klasy(np. 2475W), a reszte zostawic i zaczekac na rozpowszechnienie sie tech. podswietlenia LED.

A powinno to nastapic bardzo szybko bo imho kres technologii LCD jest juz bliski :gitarzysta: :banana:

 

Osobscie czekam na wyjecie przez producentow z szuflady technologii OLED...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdechlaków nie ma, a co do czekania na coś lepszego i nowszego to w świecie komputerów to średnio udany pomysł. Tu OLED, tam TMOS. Jutro cie samochód przejedzie i guzik będziesz miał z tego czekania :f

To jutro nie wychodze z domu...

Idac tym tokiem rozumowania trza byloby kupowac w pierwszym lepszym sklepie osiedlowym z przebitka 50% bo jak pojde gdzie indziej to samolot spadnie mi na glowe.

Nie tedy droga, aczkolwiek wiem co miales na mysli.

Hp dostali w znaku za 1700zł, takze jak juz to tam, bo wysylkowo nie bede ryzykowal.

Po prostu nie zniose nawet jednej cwiartki zdechlaka jesli to bedzie choc minimalnie widoczne.

Bede sie czul jak ostatni frajer porobiony przez cwaniactwo producentow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jutro nie wychodze z domu...

Idac tym tokiem rozumowania trza byloby kupowac w pierwszym lepszym sklepie osiedlowym z przebitka 50% bo jak pojde gdzie indziej to samolot spadnie mi na glowe.

Nie tedy droga, aczkolwiek wiem co miales na mysli.

Hp dostali w znaku za 1700zł, takze jak juz to tam, bo wysylkowo nie bede ryzykowal.

Po prostu nie zniose nawet jednej cwiartki zdechlaka jesli to bedzie choc minimalnie widoczne.

Bede sie czul jak ostatni frajer porobiony przez cwaniactwo producentow...

Tzn. chcesz odbierać osobiście sprzęt? I sobie na miejscu sprawdzisz piksele? Hmm. Takie dziadostwo może Ci wyskoczyć nawet po kilkuset godzinach pracy. Lepszym sposobem byłoby wysyłkowo i zwrot w ciągu 10 dni. Oczywiście wiąże się to z kosztami odsyłania towaru do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chcesz odbierać osobiście sprzęt? I sobie na miejscu sprawdzisz piksele? Hmm. Takie dziadostwo może Ci wyskoczyć nawet po kilkuset godzinach pracy. Lepszym sposobem byłoby wysyłkowo i zwrot w ciągu 10 dni. Oczywiście wiąże się to z kosztami odsyłania towaru do sklepu.

Ale przeciez do 10 dni mozna zwrocic jesli towar nie nosi sladow uzytkowania...

Samo rozerwanie tasmy na kartonie chyba juz powoduje utrate mozliwsci zwrotu tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze o gateway'u ktory mnie intresował nie dowiem sie nic konkretnego na tym forum, poza tym ze nie jest popularny i powszechnie polecany... totez mniemam ze jest z nim cos nie tak

 

btw. nie głupieje ten hp'ek nad tym nie ekranowanym geniusem?

Edytowane przez Brestinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez do 10 dni mozna zwrocic jesli towar nie nosi sladow uzytkowania...

Samo rozerwanie tasmy na kartonie chyba juz powoduje utrate mozliwsci zwrotu tak??

Odbierając osobiście nie ma prawa zwrotu w ciągu 10 dni, jest tylko możliwość zwrotu z powodu niezgodności towaru z opisem czy jakoś tak.

A co do śladów użytkowania, to nie powinno być widać mechanicznych uszkodzeń na towarze. Taśmę można spokojnie zerwać B-) , chyba że dotyczy to oprogramowania, typu jakiś windows itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim hp lp2475w tez nie zauwazylem bad pixeli, a co do wrazen, jak dla mnei bomba ogromny monitor swietnie wyglada i bardzo latwo reguluje sie jego pozycje. zarzucilem ten sam profil co podal radiergummi i takie same nastawy jednak wydaje mi sie ze kolory nadal sa troche za bardzo nasycone szczegolnie czerwony i zielony. nie wiem moze musze si eprzyzwyczaic bo moj stary crt mial juz problemy z kolorami i na pewno brakowalo mu odpowiedniego ich nasycenia. tak czy siak jestem bardzo zadowolony:) jeszcze w nic nie gralem bo moj nowy radek 4870 nie startuje z nowym kompem a na starym (tym z siga) mam arty, jak juz mi sie uda to oczywiscie podziele sie wtrazeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze kolory nadal sa troche za bardzo nasycone szczegolnie czerwony i zielony.

Uruchom profilowanie pod przeglądarką www, w programie graficznym i przeglądarką obrazów a przesycenie w obrazach sRGB zniknie. Ściągnij obraz w AdobeRGB a przesycenia nie będzie nawet bez profilowania.

 

ps. sRGB to bardzo wąska przestrzeń barwna na której nic nie widać ... na monitorach z szerszą przestrzenią jest rozciągnięta i przez do jest efekt przesycenia ... dzięki profilom przestrzeń sRGB jest zawężana do swoich naturalnych rozmiarów kiedy mamy monitor o szerszej przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom profilowanie pod przeglądarką www, w programie graficznym i przeglądarką obrazów a przesycenie w obrazach sRGB zniknie. Ściągnij obraz w AdobeRGB a przesycenia nie będzie nawet bez profilowania.

 

ps. sRGB to bardzo wąska przestrzeń barwna na której nic nie widać ... na monitorach z szerszą przestrzenią jest rozciągnięta i przez do jest efekt przesycenia ... dzięki profilom przestrzeń sRGB jest zawężana do swoich naturalnych rozmiarów kiedy mamy monitor o szerszej przestrzeni.

zdjecia ogladalem w normalnym windosowskim podgladzie obrazow, myslalem ze on korzysta z profili...w firefoxie3 juz odpalilem sobie profilowanie , jesli chodzi o filmy to uzywam subedita nie moglem w nim znalezc profilowania, na razie jestem w pracy takze nic wiecej nie bede mogl powiedziec poki nei dotre do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie się prezentuje monitor. Ja biore brałem pod uwagę do tej pory tylko Benq fp241w za około 1750zł tego HP lp2475 można mieć za 1600. Pytanie jak ma się jakośc wyświetlanego obrazu do Benq. W tej niemieckiej recenzji zauważyłem że jeśli chodzi o martwe piksele to bierze sie pod uwage Klase 2 a przy benq chyba byla 1. W każdym razie jak wypada Benq FP241w vs LGLP2475 ? MVA Premium vs s-ips ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej niemieckiej recenzji zauważyłem że jeśli chodzi o martwe piksele to bierze sie pod uwage Klase 2 a przy benq chyba byla 1. W każdym razie jak wypada Benq FP241w vs LGLP2475 ? MVA Premium vs s-ips ?

Na pewno NIE ! (w BENQ klasa też II)

 

Z tych dwóch ja bym wybrał HP na IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno NIE ! (w BENQ klasa też II)

 

Z tych dwóch ja bym wybrał HP na IPS.

im wiecej czytam tym bardziej podoba mi sie ten HP.

*mniejsza jaskrawość

*więcej złącz, w tym HDMI i display port

*ładniejszy stylistycznie

*nowszy, ten benq ma juz ze 2 lata, a HP dopiero wyszedl

 

W tej samej cenie jest też hp 2465 na s pva, wydaje sie plasowac pomiedzy benq i tym hp na ips.

 

I jeszcze jedna rzecz. W rankingu Chipa, ktory uważam za jeden z najlepszych, w monitorach 24" benq zajął 4 miejsce, a HP 2465 9.

 

Ranking jest tutaj

 

szkoda ze nie ma tego na ips. Kyle ( i nie tylko) co sądzisz o tym? został mi tydzień do wypłaty, ktora pojdzie na monitor, musze wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam tym bardziej podoba mi sie ten HP.

*mniejsza jaskrawość

*więcej złącz, w tym HDMI i display port

*ładniejszy stylistycznie

*nowszy, ten benq ma juz ze 2 lata, a HP dopiero wyszedl

 

W tej samej cenie jest też hp 2465 na s pva, wydaje sie plasowac pomiedzy benq i tym hp na ips.

 

I jeszcze jedna rzecz. W rankingu Chipa, ktory uważam za jeden z najlepszych, w monitorach 24" benq zajął 4 miejsce, a HP 2465 9.

 

Ranking jest tutaj

 

szkoda ze nie ma tego na ips. Kyle ( i nie tylko) co sądzisz o tym? został mi tydzień do wypłaty, ktora pojdzie na monitor, musze wiedziec.

Bezapelacyjnie HP. BenQ ma bardzo wysoki minimalny poziom jasności, możesz mieć problemy z pracą w nocy przy małym oświetleniu. Poza tym, H-IPS a MVA to jest różnica klas. Miałem przez chwilę Benq wersję WZ i mam tego HP. Niebo a ziemia. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie HP. BenQ ma bardzo wysoki minimalny poziom jasności, możesz mieć problemy z pracą w nocy przy małym oświetleniu. Poza tym, H-IPS a MVA to jest różnica klas. Miałem przez chwilę Benq wersję WZ i mam tego HP. Niebo a ziemia. :lol2:

 

To mi wystarczy. Kupuje w Poniedziałek (za tydzień). dzięki

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom profilowanie pod przeglądarką www, w programie graficznym i przeglądarką obrazów a przesycenie w obrazach sRGB zniknie. Ściągnij obraz w AdobeRGB a przesycenia nie będzie nawet bez profilowania.

 

ps. sRGB to bardzo wąska przestrzeń barwna na której nic nie widać ... na monitorach z szerszą przestrzenią jest rozciągnięta i przez do jest efekt przesycenia ... dzięki profilom przestrzeń sRGB jest zawężana do swoich naturalnych rozmiarów kiedy mamy monitor o szerszej przestrzeni.

A jak w filmach i grach? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grami gorsza sprawa bo właściwie to nie ma chyba systemu informującego OS o tym czy gra była przez autora przygotowywana z myślą o sRGB, AdobeRGB czy ProPhotoRGB. A z plikami Video chyba jest podobnie (właściwie to kontenerami - trzeba będzie poczytać o mkv i avi ... i TS i wmv itd. )

 

ps. chyba że używają uniwersalnie po prostu przestrzeni NTSC ... więc taki EIZO 2231 czy HP 2475 dzięki szerszemu gamutowi lepiej się nada niż monitor z przestrzenią 72% (sRGB)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grami gorsza sprawa bo właściwie to nie ma chyba systemu informującego OS o tym czy gra była przez autora przygotowywana z myślą o sRGB, AdobeRGB czy ProPhotoRGB. A z plikami Video chyba jest podobnie (właściwie to kontenerami - trzeba będzie poczytać o mkv i avi ... i TS i wmv itd. )

No właśnie tez mi się tak wydawało, że z tym będzie większy problem, ale myślałem że ktoś już ma jakieś rozwiązanie. :D

W przypadku gier nie jest to takie rażące, a nawet takie bardziej soczyste kolory mogą czasem uatrakcyjnić rozrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie podjąć decyzję, bo już włosy sobie z głowy wyrywam ;/

 

Do wyboru: HP w2408h albo Samsung 2493HM niech ktoś za mnie zdecyduje.

 

Widziałem HPka, jest piękny, ale nie ma DVI (martyca glare dla mnie super). Samsung ma dotykowe przyciski, które nie działają... ;)

 

Co zrobić? Wiem że to brzmi niedorzecznie ale jestem pod ścianą a monitor muszę kupić najlepiej jeszcze dziś w nocy lub jutro... Help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nie raz i napiszę ponownie - monitor LCD bez złącza cyfrowego to nie monitor :] (to poniekąd powinno Ci ułatwić wybór)

 

Lepiej kupić dobre 20-22" niż kiepskie 24" - to też weź pod uwagę.

No słyszałem taką opinię, ale powiedzmy że nie mam kosmicznych wymagań i wolę jednak 24'' mimo, że może faktycznie będzie trochę niższej jakości.

 

Kyle to co, wg Ciebie Samsung? Cholera, mam wielgachny dylemat ehhhh ;/ A jeśli Samsung to Glossy? On jest ok?

 

Podoba mi się ten HP, ale naprawdę co, będe przez D-SUBa podłączać? Chyba nieee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem taką opinię, ale powiedzmy że nie mam kosmicznych wymagań i wolę jednak 24'' mimo, że może faktycznie będzie trochę niższej jakości.

 

Kyle to co, wg Ciebie Samsung? Cholera, mam wielgachny dylemat ehhhh ;/ A jeśli Samsung to Glossy? On jest ok?

 

Podoba mi się ten HP, ale naprawdę co, będe przez D-SUBa podłączać? Chyba nieee.

Ja osobiście glossy znieść nie mogłem (NEC WGX2 PRO).

 

Kiedy go miałem czułem jakbym się cofnął do czasów mojego pierwszego monitora CRT bez powłoki antyodblaskowej ... CRT z "antyreflexem" ma 10x mniejsze odblaski niż LCD glossy. Dziwi mnie dla czego nie robią gładkich powierzchni takich jak na CRT z AGRAS - nie byłoby efektu pyłu i nie byłoby "reflexów"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź taki jak ja mam :)

Gatewaya FHD2400

matryca samsungowa ale typu gler :)

92% gamut

pełno złącz

3ms czas reakcji...

i 4 porty usb w monitorze...

 

- prezentuje się rewelacyjnie...

 

(oczywiście pivot, regulacja wys. i nachylenia także ;P)

 

koszt. ok 1200 zł

 

za 1205 zł jest na komputroniku ale na zamówienie...

ja kupiłem u siebie w wawie sprawdzając a znalazłem na allegro...

 

gacki trzeba sprawdzać bo w PL dużo sortu A jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...