Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro zamawiam LCD, wiem, że dam max 1400zł ale mam zagwozdkę:

 

a) HP W2408H - na + skalowanie 1:1 (ps3 w przysłości), na - matryca glare

b) iiYama E2607WS-B1 - na + osobne hdmi i dvi (ps3 w przyszłości) no i matowa matryca, na - brak skalowania 1:1

Reszta wg. mnie podobnie wypada...

 

Jakby wiadomy HP nie kosztował 1900zł to bym go brał... ale nie mam tyle kasy... a siedzę na starym crt, które mnie już dobija (nigdy mnie tak oczy nie bolały).

iiYamy 24" nie biorę pod uwagę, bo ani osobne dvi i hdmi, ani skalowanie 1:1.

Konkurencja mnie nie zainteresowała.

 

Co lepiej brać?

Bo czytam, oglądam... i dalej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W temacie monitorow niewiem za wiele ale co sadzicie o tym? Bedzie tylko do Grania na PS3 i X360 (ok 60%PS3 i 40%X360 bez HDMI ale zalatwie to jakims adapterem).

http://www.dabs.ie/productview.aspx?Quickl...Key=11109,50246

ewentualnie co innego mozecie doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obecnie jakiegos monitora wide- 24 albo ew. 22.

Priorytet to szybkie gry, wiec raczej tylko TN ze wzgledu na input lag i reakcje.

 

Myslalem nad samsungiem np. T240 albo 2493HM, ew. T220 lub 2322/226.

 

 

Pytania sa takie:

 

1. Czy te monitory (1920x1200 albo 1650x1080) przy natywnej rozdzialce pozwalaja ustawic 75 hercow ?

 

2. Jak to jest z bzyczeniem/piszczeniem- loteria czy dotyka szczegolnie konkretnych modeli ? To dla mnie jest punkt krytyczny, bo mam sluch taki ze slysze te wszystkie dzwieki z elektroniki i nie daje rady usiedziec dluzej przy glosnym monitorze.

 

3. jak wyglada na nich skalowanie- wiem ze mozna ustawic mniejsza rozdzialke z pasami po bokach, ale jak wyglada obraz przeskalowany na pelnej powierzchni ekranu (w sensie- duze roznice w porownaniu do natywnej) ?

 

4. Ktory z wymienionych (lub nie) modeli jest do polecenia z uwzglednieniem powyzszych punktow (cena ok. 1300 max) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makaron nie zastanawiaj sie nad monitorami 24 tylko kupuj telewizor 32" full HD, tymbardziej ze bedziesz uzywał do grania. Nie wiem jak w Irlandii ale w Polsce mozna taki w miare przyzwoity tv kupic juz za 1900zł.

Niestety ale w gre wchodzi monitor i musi byc bez tunera gdyz wtedy uchroni Mnie to od placenia Tv Licence.

Druga strona TV Full HD 32'' to chyba nie dobry pomysl FULL HD "dobrze" dziala przy 47'' i to przy cenie ok 5000zl gdyz reszta "full HD" to tylko znaczki na panelu gdyz matryca jaki reszta elektroniki sie troche nie wyrabia.

Wiec czy ten monotor bylby OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer G24 zbiera bardzo dobre noty w reckach, przy okazji raczy nas niecodziennym wyglądem :)

 

Jak dla mnie jedna z lepszych TN 24"...

Sam by go brał gdyby nie cena.

 

 

A sam obecnie zamówiłem jednak iiyamę 2607 26" (wersja z HDMI/DVI/D-SUB).

Czemu iiyama? Nie jestem wymagającym użytkownikiem, nie zajmuje się profesjonalną obróbką foto/video itd, 22" (HP 2275) byłyby za małe, Samsung 24/26" (2493/2693) wg. mnie oferują to samo... a tu dostałem gwarę 0 bad pixeli.

 

I to ona była najważniejszym powodem dla wyboru iiyamy.

+ fakt, że kupiłem ją 'lokalnie' więc ew. zwrot z racji badów jestem w stanie wykonać osobiście.

 

HP 2408 musiałbym brać w Siriusie... a jakoś mnie do końca nie przekonuje ten sklep, Samsungi na odległość.

 

Zresztą - kupuję to w ciemno, 1-sze LCD... więc nie mam wyobrażeń nt. dobrych LCD z dobrą matrycą.

Tak łatwiej być zadowolonym z zakupu.

 

Nad Funa'iem 32" LCD TV myślałem, a i owszem. Ale 1333x768 to zdecydowanie za mała rozdzielczość jak dla mnie przy tej wielkości ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obecnie jakiegos monitora wide- 24 albo ew. 22.

Priorytet to szybkie gry, wiec raczej tylko TN ze wzgledu na input lag i reakcje.

 

Myslalem nad samsungiem np. T240 albo 2493HM, ew. T220 lub 2322/226.

 

 

Pytania sa takie:

 

1. Czy te monitory (1920x1200 albo 1650x1080) przy natywnej rozdzialce pozwalaja ustawic 75 hercow ?

 

2. Jak to jest z bzyczeniem/piszczeniem- loteria czy dotyka szczegolnie konkretnych modeli ? To dla mnie jest punkt krytyczny, bo mam sluch taki ze slysze te wszystkie dzwieki z elektroniki i nie daje rady usiedziec dluzej przy glosnym monitorze.

 

3. jak wyglada na nich skalowanie- wiem ze mozna ustawic mniejsza rozdzialke z pasami po bokach, ale jak wyglada obraz przeskalowany na pelnej powierzchni ekranu (w sensie- duze roznice w porownaniu do natywnej) ?

 

4. Ktory z wymienionych (lub nie) modeli jest do polecenia z uwzglednieniem powyzszych punktow (cena ok. 1300 max) ?

1. NIE

2. LOTERIA

3. Zazwyczaj o jeden stopień niżej od natywnej wygląda dobrze

4. Gdyby nie piszczenie polecił bym 2493HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Hp LP2475w.

Ostatnio na moim monitorku od czasu do czasu na chwilę pojawiają się takie paski poziome. Po wyłączeniu i włączeniu monitora znikają.

Macie coś podobnego?

 

Można coś z tym zrobic.?

 

Nic takiego nie miałem. Może coś z grafą się dzieje?

 

ps

 

Odnośnie piszczenia, to bardzo dużo monitorów w tej chwili tak hałasuje. HP też od czasu do czasu poskwierczy, coś jak Acer 2623W tylko mniejszym natężeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Samsunga 2493HM... nie piszczy, obraz żyleta jak na TN. Jestem zadowolony. No i ta duża przestrzeń - cud.

a co *va sa wyrazniejsze czy jak?

 

zyleta bedzie tylko i wylacznie gdy zgraja sie rozdzielczosci.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC LCD2690WUXi²

 

http://pclab.pl/news34901.html

 

Ciekawe czy poprawili powtarzalnosc dobrych egzemplarzy...czy tak jak do tej pory zeby trafic na dobrego WUXi trzeba miec szczescie i znajomosci a i to czasami nie wystarczalo...W kazdym badz razie nowy produkt zapowiada sie ciekawie oby chociaz podswietlenie bylo na rownym poziomie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie odpowiedni temat na zadawanie takich pytań,ale nie widziałem innego ogólnego topicu o monitorach 24 cale.Otóż mam starszy monitor samsunga na pva i jedna kwestia nie daje mi życ z nim w zgodzie..jest to "inverse ghosting",zauwazalny przy przejściach z jasnych do ciemniejszych odcieni.Czy mozna jakoś wyregulowac monitor,zeby zmniejszyć ten efekt?Monitor nie ma funkcji overdrive,jest wolny raczej,25ms czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie kupić jakas 24 do 1000zl prosze o opinie i propozycje.

Brat ma LG W2452T w porownianiu z W2252tq-pf ani lepszy ani gorszy. Dolna czesc matrycy mocniej podswietlona, choc brak wychodzacego podswietlenia po rogach monitora.

Za 1060zl w wigilie to bargain.(egon tychy)

Brat sie cieszy z prezentu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...