Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na 26/27" padł jakiś pomór i nie ma wyboru (w interesującym mnie zakresie do 2,6k PLN). Może i dobrze bo to strasznie wielkie bydlaki :) Zdecydowałem się (no prawie...) na HP LP2475w. Nie jestem w 100% pewny czy będzie lepszy niż NEC 24WMGX3, ale już mam mocny przesyt forów i recenzji - coś trzeba kupić w końcu :) a ten hp średnio wypada oczko lepiej niż nec.

Ale (tak to jest jak się za dużo czyta forów i myśli ponadnormatywnie) tak mnie jeszcze zastanowiło - toms83 jakbyś miał sobie zostawić jeden monitor z tych z Twojego siga to byłoby to mniejsze Eizo czy większy HP ? Tzn. czy różnica w jakości na plus Eizo kompensuje te dwa cale i wachlarz wejść HP(bo cena zbliżona)?

Faktycznie w 26/27 posucha straszna. Jedyny godny uwagi model to Eizo 2761, ale cena spora. <_<

HP, ogólnie niezły monitorek ( jak na swoją cenę ), kupa wejść, matryca H-IPS. W sygnaturce po kliknięciu na monity masz link do małych recenzji obu monitorków ( stare co prawda ale zawsze ). O HP więcej napisałem tutaj.

Zapoznaj się z tym, jak coś jeszcze to pisz, będziemy doradzać. :wink:

Nec jest na matrycy A-MVA, lekko gorzej wypada w porównaniu z S-PVA. Design mi się nie widzi, ale to czysto indywidualna kwestia.

Co do ostatniej kwestii, na Eizo pracuje mi się o niebo albo i o 2 lepiej niż na HP ( problem z tekstem opisany pod ww linkiem ). Z kolei kąty na H-IPS są świetne. Także w tej chwili nie mógłbym zostawić sobie tylko 1 monitora. Eizo do netu, pracy z tekstem itp. a HP do filmów, ewentualnie gier, chociaż Eizo lepiej wypada w grach ( czerń, czas reakcji mniej więcej na równi, ale HP ma przebicia overdrive a Eizo idealnie wyregulowany ). Rozwiązanie takie średnio mi pasuje ( wolałbym 2 identyczne monitory ) no ale nic na razie nie zrobię. Przetestuję jeszcze LG 2420P ( model na H-IPS ma wyjść w okolicach lipca ) i wtedy ostatecznie sprawdzę kwestię "problemów z tekstem", czy to nie jest przypadkiem wina samej matrycy H-IPS? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eizo S1931 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale przesiadam się na 24". Bliski jestem zakupu Nec'a 24WMGX3, ale najchętniej pozostałbym przy marce Eizo - jest coś sensownego w cenie do 3 tysi? Nec'a można wyrwać za 2350 pln. Zastosowanie monitora to głównie gry, przeglądanie/obróbka zdjęć, filmy i w przyszłości ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z tym, jak coś jeszcze to pisz, będziemy doradzać. :wink:

Oj, zapoznałem się i z Twoimi recenzjami (konkretne są - dzięki) jak i z większością tego wątka, jak i z większością wątka na hardforum (strasznie tam marudzą i nudzą, ale parę rzeczy ciekawych owszem jest). Nie pominąłem też recek na prad, tftcentral, trustedreviews i paru innych. I stąd moje problemy. Ignorancja jest błogosławieństwem :D

 

Jedyny godny uwagi model to Eizo 2761, ale cena spora.

Spora ? Eufemistycznie to ująłeś. Dla mnie sporo to już hp i nec kosztują. Ale rzecz względna :D

 

@olafo - no raz jeden raz drugi, jasnego werdyktu nie ma i nie będzie ;)

 

Chyba będzie tak - orzeł HP, reszka NEC a jak stanie na kant to 22" EIZO...

Edytowane przez Jerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda. Zamów przez neta na start HP, posprawdzasz sobie a jak Ci coś nie będzie pasować, to zwracasz powołując się na możliwość zwrotu w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki.

Nie ma lepszej metody na sprawdzenie monitorów, bo akurat kupno lcd to najbardziej indywidualna kwestia. Tylko pamiętaj, jak wsiąkniesz w kąty matrycy H-IPS, to może być problem z przejściem nawet na S-PVA. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerz : a może fujitsu P24W-5Eco zamiast tego HP :) ????

 

 

cena obecnie 1909zł , 4 stówy w kieszeni a monitor bardzo zbliżony...

 

 

 

 

 

BTW najnowsze matryce AMVA3 od AUO:

 

32", natywny kolor 10bit ilość kolorów 1073741824 miliona, 120Hz, do szczęścia brakuje podświetlenia LED:

http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec...&items_id=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano - marnie trochę jak trzeba losować.

Poza tym: Fujitsu ma nieco uboższy zestaw wejść niż HP czy NEC, wg prad.de jakieś kłopoty z sygnałem po HDMI, ogólnie z odtwarzaniem wideo również oraz brakuje mu możliwości wyświetlania pixel w pixel. A na dokładkę HPek mi się bardziej podoba...

Edytowane przez Jerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dokładkę HPek mi się bardziej podoba...

Zamawiaj. Jak przyjdzie to po testujesz ostro przez kilka dni, jak coś nie będzie pasować to oddajesz. :banana:

 

PS. Odnośnie "problemu z tekstem" na HP, użytkownik Deeky z [H]ardforum opisuje dokładnie to, co ja też odczuwam:

 

"I'm starting to think it's not the text that's giving me trouble. It's the way the panel displays the color white that melting my brain stem. No matter low I turn the brightness/contrast, white positively GLOWS. Because the majority of text is either white on dark or black text on white, it's agony. Not sure if it has to do with the lack of polarizer or something fundamentally wrong with the panel itself ... hoping this panel is bunk, and the replacement is a little less radioactive."

 

oraz

 

"My OSD brightness is 6. Out of 100. My Nvidia CP is then reduced an additional 10% (below the default 50%). I'm using both the TFT Central ICC profile and the brightness/contrast/RGB settings (brightness is actually 6 instead of the 10-12 he suggests).

 

The white is still eating my brain. It ain't right.

 

I check email. Occasional word processing. Surfing, forums. The majority of my time is spent with Adobe CS3 and gaming - the monitor excels at both, and I admit, I love this display for CS3/games. But the time I do spend reading is simply uncomfortable and unacceptable.

 

This can't be normal. There's gotta be something wrong with the panel. The replacement unit will tell the tale. Should be here on Tuesday."

 

Sam nie wiem, czy zamówić jednego HP na testy, w tym momencie powinny być już nowsze rewizje. Z kolei może coś z całą serią HP jest nie tak ( być może zastosowali jakiś problemotwórczy element ). Eizo stojący obok jest o wiele jaśniejszy, a nie "gryzie" mnie bielą tak jak HP. :kijem:

 

PS. 2 :D

 

Żeby nie było, gałki na razie mam 0/0, ale porobię z roczek na HP, to będzie 5/5. :zonk: :lol:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos o nowych IPSach LG juz? Zostalo mi jeszcze ok 2 tygodni do kupna, i poki co na glowny monit chyba wezme EIZO S2231W , co prawda 22 ale widze ze w 24 nic niema for me :( hp 2475 jednak odpada (problemy tom83 z tekstem u mnie go dyskryminuja) , jak te LG nie okaza sie lepsze to pozostanie mi wziąć 22 do pracy, bo 24 EIZO cena to juz dla mnie przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to za pozno zeby jakies testy byly :/ no nic zobaczymy co wyjdzie.

o a takie cus :D ? "a co to" ze tak powiem pierwsze slysze o soniaku na IPS

link

 

p.s.

Tom jak tego swojego Eizo bys porownal do Della 2209wa ? 1000zl roznicy..a ten dell chyba na ips jest. Zaraz sobie recek poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te LG to mają niestety dopiero wyjść w tym okresie, także testy jak dobrze pójdzie, to gdzieś miesiąc później. Też na nie czekam ( nie omieszkam zamówić i sprawdzić :lol: ). A i tak będę do tego czasu kombinował z monitami, bo zmieniam część wyposażenia w pokoju ( tv, audio, monity, także od groma roboty będzie).

 

Co do Dell'a, to nie miałem go u siebie. Z tego co wyczytałem, to bardzo udany budżetowy sprzęt. Za mała kasę matryca IPS, czyli kąty, kolory super. Kąty lepsze niż na PVA ( jedynie czarny kolor zaczyna świecić pod kątem, ale nie jest tak źle a PVA traci sporo na kontraście kolorów ).

Jeszcze odnośnie Dell'a. Jest dosyć jasny na 0 jasności ( około 140 nitów ). Trzeba będzie zjechać z kontrastem. Można nie "trafić" z egzemplarzem za pierwszym razem. Chodzi mi o panel ( jedna strona zielona, druga różowa, w sumie typowe dla matryc IPS od LG.Philips ). Idzie to jednak reklamować ( chyba, głowy nie dam ) :wisielec: .

 

PS.

 

Zapomniałem napisać. :lol:

Ten Soniacz to widzę 23". Bardzo stara matryca LG.Philips, to samo co siedzi w Apple 23 Cinema Coś Tam.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no sklaniam sie ku temu Eizo w takim razie, Niby to 2 z kawalkiem za 22 ale z tego co widze to udany model i do tego Eizo :) to mi jeszcze napisz (ale mecze :P) jak ci sie pracuje z 22+24 obok? Hapka masz na 1680 czy 1920? bo tak gdybalem i jesli byly by obok siebie postawione to pasowalo by taka sama rozdzielczosc miec na obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tam, nie męczysz. :razz: Trzeba się dobrze dopytać, żeby wtopy nie zrobić.

Oba monitory pracują w swoich natywnych rozdziałkach. Jest różnica w wielkości piksela i powierzchni, ale zazwyczaj działam na jednym w danym momencie ( hp ma kiepski rendering tekstu i jak siedzę na Eizo i przechodzę na HP, to gałki muszą się ciągle przestawiać, co nie jest dobre ). Także, jak ktoś chce rozwiązania 2 monitorowe, to najlepiej 2 identyczne modele. :razz:

A, no i przy różnych rozdzielczościach, jak schodzisz z ekranu większego na mniejszy, to kursorek może sie przyblokować.

 

Ogólnie to tak. IMO na Eizo zrobisz wszystko ( net, gierki, filmy, foty dosłownie wszystko ) a na HP to filmy i gry bo przy www moje oczka się męczą.

 

PS.

 

Przypomniało mi się takie śmieszne zdarzenie. Jakiś czas temu brat kupował coś do biura. Jakiś 24" na TN. No to wziąłem na małe "testy". Hehe, po podłączeniu i postawieniu obok HP co się rzuciło w oczy? Ano tekst na TN niszczył HP na starcie. :lol:

Hmm, ewidentnie coś HP spaprało w tym monitorze.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie 2 takie same monitory przez te zryte firmy odpadaja, jak chce sie miec do wszystkiego oba - to za 2 trzeba zaplacic krocie! masakra jakas :) Jeden dobry do gier bo ma maly input lag, ale katy do [gluteus maximus] - inny ma dobre katy, ale ma ghosting, kolejny ma katy, niema ghostingu ale brakuje mu jakiegos zlacza...i tak w kolo macieju zwariowac mozna :)

No nic zostaje przy Eizo vs Nec wmgx3. Pierw se Eizo zamowie, a jak nie zagra wezme neca...trzeba bedzie pokombinowac - na brata kupie bo on osoba prywatna, bedzie mozna zwrocic do 10 dni jak cos, a jak wybiore ktory - umowa kupna sprzedazy i mi odsprzeda mi go na firme, stratne 2% wartosci na podatek ale co tam :D plan jest <cwaniak>

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear - jeśli sklep daje do monitora paragon, to z reguły w ciągu tygodnia (albo i dłużej, zależy zapewne od sklepu) możesz poprosić o fakturę na podstawie paragonu. Może zatem da się zrobić tak - zamawiasz, testujesz, pasuje odsyłasz paragon i prosisz o fakturę, nie pasuje odsyłasz monitor. Odpada zabawa z umową na brata. Mądrość ma jest czysto teoretyczna zaznaczam :) Choć w leroy-merlin (wiem wiem, ani ta branża, ani nie wysyłkowy) po miesiącu się zgłosiłem z paragonami i mi wystawili faORT: ORT: ktury...

 

Lp2475w (KD911A4#ABB, January 2009, złożony przez braci Czechów, rev:GIG111, soft:GIG 045) stoi na biurku. Wrażenia wstępne, subiektywne i wyrywkowe:

Mechanika, budowa, itd.:

- design: bardzo fporzo. Prosty i stonowany. Dość wąska, matowa ramka - nie przeszkadza i nie odbija światła. W hp2408 wnerwiała mnie ramka maksymalnie. I, między innymi, dlatego NEC 24WMGX3 odpadł bo też jest "piano black"

- podstawka jakaś krzywa jest, jednym rogiem nie przylega do biurka. Irytujące nieco.

- dolna część obudowy minimalnie odstaje od ekranu (naprawdę trzeba się dziwnie wykrzywić, żeby to dojrzeć, jestem zbolem, wiem)

- przy dvi2 nie było 1 wkrętu mocującego wtyczkę. Czesi widać po browarku składali mój egzemplarz. Dobrze, że nie brakuje nic więcej. Przełożyłem sobie z mojej zmarłej (minuta ciszy) iiyamy crt 22" (fajny był monitorek, znaczy monitorzysko 30kilowe :D )

- problem z diodą (znany m.in. na hardforum). świeci cholera jak dzika. Można ją wyłączyć, ale po uśpieniu lub wyłączeniu monitor "zapomina", że miał wyłączoną. Nie jest to wielki kłopot, bo mogę sobie tą diodę 3 razy dziennie wyłączać, ale nieco irytuje. Rozwiązanie prostym jest: kawałeczek mały taśmy samoprzylepnej (przezroczystej, scotch magic tape polecam) i czarny marker. Wycinamy prostokącik, malujemy markerem, naklejamy na diodę. Miszyn ekompliszt. Lekko się przebija, ale nie razi. Wieczorem będzie test bojowy. Pomysł jest freewareowy :) Za inspirację dziękuję właścicielowi monitora z ramka oklejoną białą taśmą (foty gdzieś w tym wątku)

 

Obraz (okiem laika, ale czepliwego):

- jest (TaaaDaaaam) :D

- martwiaków brak (tfu, tfu, odpukać, póki co 8h świecenia)

- lewy dół z lekka zajeżdża zielenią (najbardziej w rogu). Widać to najbardziej na jednolitej szarej planszy. W warunkach normalnych (winda, office, net) - można to zauważyć, ale ogólnie (poza irytowaniem podświadomym) nie przeszkadza, w filmach - nie ma szans zauważyć

- znany problem z tekstem. Póki co albo nie występuje, albo jestem na to niewrażliwy, albo za krótko siedzę i czytam. Jedno z trojga. Jak się coś zmieni to zapodam apdejta (oby nie)

- nie do końca mogę dojść do ładu z kolorami. Predefiniowane to jakiś koszmar, tylko custom wchodzi w grę. Mam tak: bright: 35 (na dzień, wczoraj w nocy 20), contr: 75, R:245, G:235, B:245 (toms83 jak masz teraz? opierałem się na Twoich podanych wcześniej). Winda, fox, anime - fajnie, ale w filmach jakoś mi nie do końca to pasuje. Nie wiem, czemu, ale jakoś hmm no jakoś nie tak.

- miałem nadzieję, na nieco czarniejszą czerń, ale może przesadzam. W dzień jest czarna, w nocy jakoś tak jasnawo

- glow efekt jest, bez tragedii, z reguły oglądam monitor z przodu a nie po skosie

 

W sumie - jest dobrze, jakbym się tak czepiał hp2408, czy Samsunga 226BW to by wyszło, że 2408 nadaje się tylko na śmietnik, a samsung od biedy może stać na biurku półślepego daltonisty :D Po prostu oczekiwania co do 2475w miałem wysokie a dodatkowo do dobrego człowiek przyzwyczaja się błyskawicznie. Gdyby nie to zazielenienie to byłby perfekt. Na szczęście nie mam zaróżowienia, a podobno też występuje w parze z zielenieniem - te matryce tak miewają bardziej/mniej/wcale (hardforum). Obiektywny tester powiedział: "ja bym tego wcale nie zauważył".

 

Jeden kłopot mam natomiast spory. Leadtek 6600GT - dsub i dvi. Dsub jest ok. Jak podpinam monitor przez dvi to po kilku minutach pracy monitor usypia i raportuje brak sygnału. To NIE jest wina HPka - Samsung 226BW robił dokładnie tak samo. Wielki szacun dla HP za kabel dsub-dvi w pudełku inaczej by mnie szlag trafił. DVI mimo wszystko lepiej wygląda (nie sprecyzuję co dokładnie, ale lepsze wrażenie obraz robi). Zresztą po kij mam cyfrowy sygnał wprowadzać na cyfrowy monitor analogowym kablem? Czy ktokolwiek wie o co może chodzić ? Oczywiście, wygaszacza nie mam, systemowe wyłączanie monitora jest na "nigdy". Nie ma powodu, żeby się wyłączał prosiak...

Jej, ale się napisałem, może ktoś skorzysta przynajmniej.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wszystkim :)

Edytowane przez Jerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tym paragonem to co mi to daje? - tu chodzi o brak mozliwosci odeslania jak sie na firme bierze, glupie prawo mowi ze 10 dni przysluguje tylko osoba prywatnym - firma juz nie :( Juz stwierdzilem ze pewnie tak z monitorami zrobie (walek z umowa - znaczy walek..tosz to legalnie wsysko:)) i mnie wyniesie jakies 50zl wiec koszt zaden, prawie tyle co odsylka.

 

Co do neca ze paino black - tosz to jakas kolejna masakra jest. Ja nie czaje, czemu wszystkie monitory nie sa wypuszczane w roznych kolorach. Co te wielkie korporacje maja za problem, wypuscic modele w 3..4 podstawowych kolorach , nie bylo by klopotu, a tu jesli juz znajdziesz fajny monitor (mowie o tym necu WMGX3) - to niedosc ze kolor dosc specyficzny to jeszcze ta podnozka jak wieszak...o co komon :P ... musialem se gdzies ponarzekac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tym paragonem to co mi to daje?

No przeca paragon nie jest na firmę? Kupujesz jako osoba prywatna, potem prosisz o fakturę na firmę (7 dni to taki standard) a potem firma robi Ci "zwrot za fakturę nr xxx". Ale może faktycznie z bratem jest prostszy sposób :)

 

A podstawka do NECa wygląda ja jakiś zmutowany bumerang, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie złego w "piano black" Nec'a WMGX3? Dla mnie to zaleta ,wygląda rewelacyjnie (jednak zalezy to pewnie od gustu)Podstawie w Nec'u tez nie jestem w stanie nic zarzucić,jest dobrze dolegajaca ,dopasowana, stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie prostym jest: kawałeczek mały taśmy samoprzylepnej (przezroczystej, scotch magic tape polecam) i czarny marker. Wycinamy prostokącik, malujemy markerem, naklejamy na diodę. Miszyn ekompliszt. Lekko się przebija, ale nie razi. Wieczorem będzie test bojowy. Pomysł jest freewareowy :) Za inspirację dziękuję właścicielowi monitora z ramka oklejoną białą taśmą (foty gdzieś w tym wątku).

Ekhm, dziękuję. :wink:

Prosty sposób ale wyszło i spełnia swoje wyznaczone zadanie ( zarówno u mnie jak i u Ciebie ).

 

- znany problem z tekstem. Póki co albo nie występuje, albo jestem na to niewrażliwy, albo za krótko siedzę i czytam. Jedno z trojga. Jak się coś zmieni to zapodam apdejta (oby nie)

Jeśli od razu nie rzuciło Ci się to w oczy, tzn. że:

1) monitor jest z nowej partii i jest ok ( będę zamawiał 2 na sprawdzenie );

2) jesteś szczęśliwą osobą, której oczy nie mają problemu z tekstem ( jeśli Twój model tak samo renderuje tekst jak mój egzemplarz );

3) jeśli nie masz uczucia że "coś jest nie tak", to już nie będziesz miał; byłoby od razu :wink: ;

 

- nie do końca mogę dojść do ładu z kolorami. Predefiniowane to jakiś koszmar, tylko custom wchodzi w grę. Mam tak: bright: 35 (na dzień, wczoraj w nocy 20), contr: 75, R:245, G:235, B:245 (toms83 jak masz teraz? opierałem się na Twoich podanych wcześniej). Winda, fox, anime - fajnie, ale w filmach jakoś mi nie do końca to pasuje. Nie wiem, czemu, ale jakoś hmm no jakoś nie tak.

- miałem nadzieję, na nieco czarniejszą czerń, ale może przesadzam. W dzień jest czarna, w nocy jakoś tak jasnawo

- glow efekt jest, bez tragedii, z reguły oglądam monitor z przodu a nie po skosie

Moje ustawienia są całkowicie nie dobre. Zjechane mam brightness na 0 i kontrast na 35. Powyżej tych ustawień, po dłuższym siedzeniu oczy zaczynają "szczypać". R 234; G 216; B 232.

Czerń jest ogólnie jak na IPS bardzo dobra. Oczywiście jak do gry wchodzi S2231W to jest pozamiatane. No ale.

 

Gdyby nie to zazielenienie to byłby perfekt. Na szczęście nie mam zaróżowienia, a podobno też występuje w parze z zielenieniem - te matryce tak miewają bardziej/mniej/wcale (hardforum). Obiektywny tester powiedział: "ja bym tego wcale nie zauważył".

No to pogratulować. Najgorsze co może być, to jak się zaczyna żonglerka z monitorami. :damage_wall:

 

 

 

Nie wiem co widzicie złego w "piano black" Nec'a WMGX3? Dla mnie to zaleta ,wygląda rewelacyjnie (jednak zalezy to pewnie od gustu)Podstawie w Nec'u tez nie jestem w stanie nic zarzucić,jest dobrze dolegajaca ,dopasowana, stabilna.

No jest cięższe do utrzymania w czystości + łapie refleksy. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- problem z diodą (znany m.in. na hardforum). świeci cholera jak dzika. Można ją wyłączyć, ale po uśpieniu lub wyłączeniu monitor "zapomina", że miał wyłączoną. Nie jest to wielki kłopot, bo mogę sobie tą diodę 3 razy dziennie wyłączać, ale nieco irytuje. Rozwiązanie prostym jest: kawałeczek mały taśmy samoprzylepnej (przezroczystej, scotch magic tape polecam) i czarny marker. Wycinamy prostokącik, malujemy markerem, naklejamy na diodę. Miszyn ekompliszt. Lekko się przebija, ale nie razi. Wieczorem będzie test bojowy. Pomysł jest freewareowy :) Za inspirację dziękuję właścicielowi monitora z ramka oklejoną białą taśmą (foty gdzieś w tym wątku)

Hmmm...

Posiadam rzeczony monitor, wyłączam go, włączam ponownie, usypiam, hibernuję, cuda niewidy - żadna dioda mnie w oczy nie kole (i całe szczęście, bo chyba także bym ją zakleił, tudzież myślał o odpięciu :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jimmy1

W "piano black" przeszkadza mi przede wszystkim to, że odbija światło. Poza tym łatwo się brudzi, ale samo odbijanie światła wystarczy (szczególnie mnie to denerwowało w dość szerokiej ramce hp2408w). Dla mnie ramka monitora ma się nie rzucać w oczy a wręcz przeciwnie. Kwestia gustu.

 

@verin

No to git, znaczy nie każdy 2475 jest be :) Ten feler z diodą to detal, występuje chyba w niewielu wersjach firmware (nie wiem dokładnie). Bardziej mnie irytuje zazielenienie matrycy w rogu... Chyba się zapoznam z serwisem hp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podbarwienia zapewne zostaną uznane za standard.

Jest to bardzo prawdopodobne i dlatego się waham - albo nie uznają tego za wadę, albo dadzą mi się jeszcze bardziej kolorowy zamiennik na przykład. Mnie to irytuje, bo najbardziej uwidacznia się na szarym a przywykłem właśnie do szarego tła w cadzie. Uważam, że monitor, jakby nie było, z nieco wyższej półki powinien w standardzie mieć matrycę bez odbarwień :) Ale ja to sobie mogę uważać... Dobra, dość narzekania, monitor jest fporzo, a zielony to ładny kolor :) Edytowane przez Jerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie złego w "piano black" Nec'a WMGX3? Dla mnie to zaleta ,wygląda rewelacyjnie (jednak zalezy to pewnie od gustu)Podstawie w Nec'u tez nie jestem w stanie nic zarzucić,jest dobrze dolegajaca ,dopasowana, stabilna.

Od ponad 10 dni użytkuje tego Nec'a i jak najbardziej zgodzę się z Tobą :razz: Znakomity monitor, jakość wykonania, obraz - same superlatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem dzis monitorki jakies w MM, maja matolki same samsungi i lg tylko :( udalo mi sie wyszukac jedynie hp2448hc i eizo 2231.

wrazenia:

 

hp

Cudowne kolory, przy stojacych przy nim innych monitorach (wlaczajac w to eizo) kolory po prostu powalaly. Faktycznie chyba ta odbijajaca powloka robi swoje, no przesliczne powiadam. Design marzenie, latwosc przesuwania i ustawiania monitora szostka z plusem jak sie da. Fakt czarna ramka jak i sam monitor strasznie odbijalo swiatlo, ale pocieszam sie ze u mnie w pokoju jest dosc ponuro i ciemno i swiatlo mi na monitor zadne nie bedzie padac - a co do ramki odblaskowej przyzwyczaje sie niema co - musze :D.

Wielkosc - ten monitor jest ogrooomny! Masakra jak sobie pomysle ze mam miec 2x24' przed soba, tyle miejsca, tyle powierzchni :D ciesze sie jak dzeicko normalnie na sama mysl :D Jesli wszystko z monitkiem bedzie ok, a kolory w grach rownie cudowne - bede wniebowziety.

 

eizo

No i chyba jednak nie kupie sobie eizo - powod? BRZYDKI! jakbym to kwadratowe pudlo (sorry ale bez kitu jakie to to jest brzydkie!!!) to bym nie wytrzymal psychicznie chyba ;) Sama matryca ok, choc przy stojacych wokol TNkach LG etc nie byla jakos olsniewajaco lespsza jakosc obrazu. Katy of korst widocznie lepsze od TNek, ale mimo wszystko, jakos obrazu mnie nie powalila ... a to niby Eizo ;) Pewnie jego atuty uwidocznily by sie po dokladniejszych ogledzinach..ale pierwsze wraznie jest po prostu "ok" jesli chodzi o obraz, bo o wygladzie juz wspomnialem - masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...