Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

W czym wyczuwalny w grach,filach,o co wlasciwie chodzi z tym lagowaniem

Obraz jest opóźniony względem tego co "wychodzi" z DVI[i analnego d sub też] jak opóźnienie (tu akurat mamy wpływ ) w apli kina (audio)

 

W filmach tego nie widać ( powiedzmy ;] ) - w grach widać ... oczywiście nie widać tego jak różnicę między czarnym i białym ale może być na prawdę na tyle dokuczliwe że bieda osiągnąć tak wysoki poziom [gry] jak na "szybszych" monitorach

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach Vobis pojawił się HP W2408 za 1949 PLN (raty 20x 97,45).

Czy ktoś miał przyjemność widzieć w akcji ten model? Czy będzie sie nadawał do gier?

 

I jeszcze jedno, cały czas mam CRT (19") - jak będzie wyglądał obraz na 24" 1900x1200 jeśli odpalę grę np. 1600 x 1050 albo niższej? Obawiam się że w najnowszych grach moje karta nie pociągnie natywnej rozdzielczości monitora (mam 8800 GTS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach Vobis pojawił się HP W2408 za 1949 PLN (raty 20x 97,45).

Czy ktoś miał przyjemność widzieć w akcji ten model? Czy będzie sie nadawał do gier?

 

I jeszcze jedno, cały czas mam CRT (19") - jak będzie wyglądał obraz na 24" 1900x1200 jeśli odpalę grę np. 1600 x 1050 albo niższej? Obawiam się że w najnowszych grach moje karta nie pociągnie natywnej rozdzielczości monitora (mam 8800 GTS)

Ten model jest na matrycy TN - na szczęście nie miałem nieprzyjemności go oglądać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, cały czas mam CRT (19") - jak będzie wyglądał obraz na 24" 1900x1200 jeśli odpalę grę np. 1600 x 1050 albo niższej? Obawiam się że w najnowszych grach moje karta nie pociągnie natywnej rozdzielczości monitora (mam 8800 GTS)

A co z drugą częścią pytania,może mi ktoś podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z lagowaniem - na HP na identycznej matrycy był on wyczuwalny.

Ni ma laga ;] W windowsie nic nie wyczuwalne, filmy bdb, gry tez niczego sobie - aczkolwiek szybkich fpsow nie testowalem, bo w takie nie gram. W gre wchodzi tez opcja, ze nie jestem wybitnie 'pro' i moge tego nie czuc po prostu ;]

 

Aczkolwiek, ciekawa obserwacja - paradoksalnie, bardziej komfortowo pracuje mi sie na Samsungu 215TW niz na tym Gateway'u 24'. Te dodatkowe 3 cale wraz ze zmiana rozdzielczosci wcale nie polepszaja wrazen z uzytkowania - imo 21 cali to jednak ostatnia sensowna wielkosc dla monitora komputerowego. No i moze 22' przy 1680x1050 tez, ale takich nie mialem okazji sprawdzic.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma laga ;] W windowsie nic nie wyczuwalne, filmy bdb, gry tez niczego sobie - aczkolwiek szybkich fpsow nie testowalem, bo w takie nie gram. W gre wchodzi tez opcja, ze nie jestem wybitnie 'pro' i moge tego nie czuc po prostu ;]

 

Aczkolwiek, ciekawa obserwacja - paradoksalnie, bardziej komfortowo pracuje mi sie na Samsungu 215TW niz na tym Gateway'u 24'. Te dodatkowe 3 cale wraz ze zmiana rozdzielczosci wcale nie polepszaja wrazen z uzytkowania - imo 21 cali to jednak ostatnia sensowna wielkosc dla monitora komputerowego. No i moze 22' przy 1680x1050 tez, ale takich nie mialem okazji sprawdzic.

To lagowanie o którym pisałem jest bardzo, bardzo subtelne i "normalnie" tego zupełnie nie widać - tylko po prostu w UT na godlike osiąga się gorsze wyniki i "coś" przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad LCD24"ACER AL2416WAs. Tani, matryca PVA.. Ktos go ma ?

No i jak kolega sie pytal, jak wygladaja gry gdy sie wlaczy nizsza rozdzielczosc. Gry swoja droga, ale czy da sie np. normalnie pracowac przy mniejszej rozdzielczosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!

 

Panowie, czy możecie mi powiedzieć czy monitor 22"-24" pójdzie pod karte graficzną GF 7600GT ???

 

A jeśli tak, to jaki? Ja osobiście myślałem nad wyborem między 24" Acer AL2416WAs a 24" HP LP2465. (mój budżet to max 2500)

 

Zastanawiam się jednak, czy to pójdzie podczas gry na PES6 lub Battlefield 2, bo te gry mocno męczę.

Mam w tej chwili 19" i chciałbym zmienić na większy ekran nie ujmując sobie przyjemności z gry :)

 

Proszę Was o opinie.

Edytowane przez ucho82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wyscie kiedys siedzieli przed 24" monitorem ?

Ja tez taki chcialem az sobie nie uswiadomilem np. ze jak robie na www zdjecia 700x500px to na 24" przy tych rozdzielczosciach to to bedzie maciupenkie, no nie ? Czy mi sie zdaje ? To tak dla przykladu.

 

Bo juz nie wiem, albo Acera 24" na PVA albo jakis 20" na matrycy S-IPS. NA to samo wyjdzie kolo 1700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz co wybrać?

 

1. LG L226WA-WN 22"

 

2. HP LP2465 24"

 

3. Acer AL 2423WB 24"

Nie wiem jak to się ma do zdjęć i chętnie się także dowiem :)

Pomóżcie dokonać wyboru monitorka pod Battlefielda 2 na GF 7600GT :)

Edytowane przez ucho82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wyscie kiedys siedzieli przed 24" monitorem ?

Ja tez taki chcialem az sobie nie uswiadomilem np. ze jak robie na www zdjecia 700x500px to na 24" przy tych rozdzielczosciach to to bedzie maciupenkie, no nie ? Czy mi sie zdaje ? To tak dla przykladu.

 

Bo juz nie wiem, albo Acera 24" na PVA albo jakis 20" na matrycy S-IPS. NA to samo wyjdzie kolo 1700zl

Standardowo na 20" wszystko jest mniejsze (mniejszy piksel) niż na 24" (wiekszy piksel), a 22" ma jeszcze większy piksel. Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto kolwiek wie co kolwiek o monitorach takich jak np. ta iiyama :

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...l24IiyB2403WSB1

zanczy tutaj domyslam sie ze wszystko sie sprowadza do matrycy tn ale czy faktycznie tn musi byc az taka zla na 24" ?

 

albo takie cudo firmy hyundai ( to oni tez samochody robia ? :D )

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...id=l24HyuX240WD

 

pozatym monitor lg 24" jest na matrycy s-ips ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Iiyama to bardzo, bardzo zły wybór, za niewiele więcej można mieć HP/LG na S-PVA / może IPS. TN przy tych rozmiarach to pomyłka, nawet jak teraz miałem w domu 2 monitorki 22" [ofc na TN] to siedząć prostopadle do monitora widać żółte boki, jak oglądasz film musisz siedzieć sztywno bo inaczej góra robi się ciemna itd. tak więc wszystko oprócz TN, kolory niezależnie od kąta nie zachwycają. Tak więc odradzam TNki szczegolnie przy takich, już dość sporych rozmiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze tn to zlo.. głownie chodzilo mi o tego Hyundai-a z ta dziwna matryca o ktorej nigdy nie slyszalem, moze to jakis blad w opisie produktu w sklepie ale w jakms innym tez takie cos widzialem, co to takiego ta matryca "A-Si" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze tn to zlo.. głownie chodzilo mi o tego Hyundai-a z ta dziwna matryca o ktorej nigdy nie slyszalem, moze to jakis blad w opisie produktu w sklepie ale w jakms innym tez takie cos widzialem, co to takiego ta matryca "A-Si" ???

Nie wiem co to matryca "A-Si", ale ze specyfikacjie tego monitora wynika jasno, ze jest na TN. :-| Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do zakupu Della 2407WFP i w związku z tym mam pytanie - czy moja aktualna karta graficzna Radeon 9500 PRO będzie w stanie wyświetlać 2D w rozdzielczości natywnej, czyli 1920x1200? Wiem, że w grach będzie to nierealne i będę musiał ustawiać dużo mniejszą rozdzielczość, ale taką kartę graficzną będę miał przez jakiś czas. Informacje na temat obsługiwanych rozdzielczości znalazłem na tych dwóch poniższych stronach :

 

http://www.moesrealm.com/htpc/mp-1-radeon-9500pro.html

http://www.servodata.com.pl/elsa/archiwum/...diac9500pro.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...